Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se določa uspeh v SŠ – odličen uspeh z eno trojko?

Kako se določa uspeh v SŠ – odličen uspeh z eno trojko?

Hči bo imela eno trojko, pet štiric in sedem petic v SŠ. Misli, da bo prav dobra. Danes pa je bila pri nas kolegica, ki uči v SŠ, in ji je rekla, da bo zagotovo odlična, saj naj bi bil možen odličen uspeh (po glasovanju učiteljev) tudi z eno trojko, če imaš vsaj eno petico več kot štiric. Zdaj iščeva po pravilnikih in me zanima, če je kje to točno opredeljeno ali je to odvisno od šole. Ali se šteje povprečje ocen, ki pa bo 4,46? Ali o tem zdaj odloča šola sama – kaj šteje – ali je to povprečje ali pravilo več petic kot štiric? Lepo prosim, če napišete, če kdo ve, kaj točno uradno res šteje. Hvala.

Isto vprašanje sem zastavila na forumu Starši, učitelji in učenci, pa ni odgovorov, zato sprašujem še tu, kjer je večja frekvenca. Hvala.

Mi smo to reševali s kuverto.

Moj sin bo imel točno tako in računa, da bo odličen. Lani je bilo tako. Gimnazija Poljane LJ.

Pri nas je bilo praviloma tako, da smo izračunali povprečje ocen. Če je bilo vsaj 4,5 je bil uspeh odličen, pri tako majhnem odstopanju pa smo se še pogovorili o tem, ali si dijak zasluži odločen uspeh tudi s svojim odnosom. Se spomnim, da čisto vedno ne, ponavadi pa.

preventivno naj tvoja odvetniška pisarna pošlje Obvestilo o zahtevi za odličen uspeh vaše hčere

Meni je razrediničarka (gimnazija) rekla, da v primeru, če ima dijak eno trojko in vsaj eno petko več kot štirk, gre uspeh na komisijo. Komisija so učitelji, ki dijaka učijo.

Splošni uspeh v šoli več ne obstaja monklje, že dolgo ne. Ni nič več odličen, zadosten.

kar ostani neprijavljen, bo tudi tvoja zabitost anonimna

kar ostani neprijavljen, bo tudi tvoja zabitost anonimna
[/quote]Zabita si ti, ker nič ne pomeni, saj povsod šteje povprečje ocen od štipendij dalje, ne splošni uspeh, ki je za srednje šole še vedno brez veze dopisan in nič ne pomeni, zato so ga osnovne šole ukinile.

kar ostani neprijavljen, bo tudi tvoja zabitost anonimna
[/quote]Zabita si ti, ker nič ne pomeni, saj povsod šteje povprečje ocen od štipendij dalje, ne splošni uspeh, ki je za srednje šole še vedno brez veze dopisan in nič ne pomeni, zato so ga osnovne šole ukinile.
[/quote]
Splošnega uspeha ni več samo v osnovki. Na srednji šoli pa kar lepo še ostaja. Moj sin je bil lani prav dober, hči pa odlična. Oba gimnazija.

Ne vem kako se določa, ampak jaz bi zaključila s prav dobro in definitivno ne odlično.

Kaj pa je tista trojka? V primeru da gre za kak pomembneši predmet, denimo matematika, potem z odličnim uspehom ne bo nič.

Izračuna se povprečna ocena. Uspeha uradno ni več.

kar ostani neprijavljen, bo tudi tvoja zabitost anonimna
[/quote]Zabita si ti, ker nič ne pomeni, saj povsod šteje povprečje ocen od štipendij dalje, ne splošni uspeh, ki je za srednje šole še vedno brez veze dopisan in nič ne pomeni, zato so ga osnovne šole ukinile.
[/quote]

Splošni učni uspeh v gimnaziji še kako šteje pri vpisu na fakulteto.

kar ostani neprijavljen, bo tudi tvoja zabitost anonimna
[/quote]Zabita si ti, ker nič ne pomeni, saj povsod šteje povprečje ocen od štipendij dalje, ne splošni uspeh, ki je za srednje šole še vedno brez veze dopisan in nič ne pomeni, zato so ga osnovne šole ukinile.
[/quote]

Splošen uspeh v srednji šoli v 3. in 4. letniku ima zelo velik pomen. Za večino fakultet je celotna vsota točk za sprejem sestavljena iz 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} splošnega uspeha v 3. in 4. letniku srednje šole, 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa iz mature.

Zabita si ti, ker nič ne pomeni, saj povsod šteje povprečje ocen od štipendij dalje, ne splošni uspeh, ki je za srednje šole še vedno brez veze dopisan in nič ne pomeni, zato so ga osnovne šole ukinile.
[/quote]

Splošen uspeh v srednji šoli v 3. in 4. letniku ima zelo velik pomen. Za večino fakultet je celotna vsota točk za sprejem sestavljena iz 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} splošnega uspeha v 3. in 4. letniku srednje šole, 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa iz mature.
[/quote]

Ne moti se, štejejo ocene, seštevek ocen, ne pa uspeh.

Glede zgornjega vprašanja, res je, da odloča učiteljski zbor, ampak na zgornji seštevek bi bil praviče prav dober uspeh, odličen pa podarjen, saj je meja na 4.5, torej je 4.49 še prav dober in 4.51 odličen uspeh.

Sem pred časom brskala, kako je s tem. Ja, odličen uspeh s trojko je možen, če je petic več kot štiric. Skratka, pravila so popolnoma enaka kot pred 30 leti, ko sem v šolo hodila jaz in sem lahko bila prav dobra z dvojko.

Upam, da tako na pamet, kot tule pišete, ne učite svojih otrok, ampak jih napotite do ustreznih virov.

Dijak doseže odličen uspeh, če je najmanj pri polovici predmetov ocenjen z oceno odlično (5), pri ostalih pa z oceno prav dobro (4).

Na predlog razrednika, učitelja, ki dijaka uči, ali ravnatelja lahko oddelčni učiteljski zbor oziroma v izobraževanju odraslih strokovni aktiv določi odličen uspeh dijaku, ki ima pri enem predmetu oceno dobro (3). Pri tem se upoštevajo dijakovo znanje in napredek, prizadevnost, delavnost in samostojnost pri vzgojno-izobraževalnem in drugem delu ter odnos do izpolnjevanja obveznosti.

Ali tvoja hči pridno izpolnjuje obveznosti, pomaga sošolcem in sošolkam in se njena mati ne meša v delo učiteljev?

Odličen uspeh pomeni, da imaš odlično znanje …. in zaključena ocena – dobro (3) …. je daleč od odličnega znanja.

Odličen uspeh dosežeš, če izpolniš pogoje. Tvoji kompleksi so popolnoma irelevantni.

Narobe.

Narobe. Pri zaključevanju se ne računa povprečje, vsaj ne aritmetična sredina.

Pravilno.

Jaz sem imela pred leti po sklepu razrednega učiteljskega zbora z eno trojko (iz MAT), dvema štiricama (iz SLO in FIZ) in več petkami (vsi ostali predmeti, ne spomnim se več, koliko jih je bilo), uspeh zaključen kot odličen.

kar ostani neprijavljen, bo tudi tvoja zabitost anonimna
[/quote]Zabita si ti, ker nič ne pomeni, saj povsod šteje povprečje ocen od štipendij dalje, ne splošni uspeh, ki je za srednje šole še vedno ……. dopisan in nič ne pomeni, zato so ga osnovne šole ukinile.
[/quote]

Kakšna zaplankanost…najprej trdiš, da ne obstaja, potem pa nekaj brez veze napadaš, ko uvidiš svojo neumnost.

New Report

Close