Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V sredo in četrtek obstaja velika verjetnost nastanka močnejših neviht

V sredo in četrtek obstaja velika verjetnost nastanka močnejših neviht

Trenutno kaže, da bodo v sredo in četrtek (zlasti v popoldanskem času) lahko nastale precej močne nevihte z močnimi nalivi in sunki vetra. Tudi toča bo zelo verjetna.

Sicer že jutri lahko zagrmi v gorskem svetu, ampak glavnina dogajanja bo v sredo in četrtek. V sredo bodo nevihte krajevnega značaja bolj verjetne predvsem v severni polovici Slovenije (od Gorenjske, preko Koroške in Štajerske, vse do Prekmurja). Kakšna lahko nastane tudi drugod. V četrtek pa bodo nevihte nastajale povsod. Najmanjša verjetnost za nastanek le-teh bo na Primorskem.

Ustrezna zaščita vrtnin, poljščin in sadnih nasadov vsekakor ne bo odveč. Pripravite se!

Seveda pa ostaja upanje, da se trenutne napovedi le ne bodo uresničile, na kar seveda vsi upamo.

Sovražim vročino in poletne nevihte, ker je potem taka vlaga v zraku, da ni za živet!
Komaj čakam jesen, še dobre 4 mesece … pa bo september.
Že odštevam dneve …

Mene pa skrbi, kaj bo junija, julija in avgusta … če je že zdaj maja tako zelo vroče!?

Jp, odkar ARSO v žep tlači mastne miljone in zavaja ter zastrašuje ljudi, je praktično vsak teden skoraj konec sveta. Enkrat so strašanske nevihte, drugič napovedano močno deževje, ki ga ne bomo preživeli, tretjič neznosen vročinski val, četrič polarni mraz, pa pozimi snežni metež, ….

Po novem celo dež zapade, ta izraz sem zasledil v zadnjih mesecih, bog ve, je zrasel na zeljniku Lučke Bogatajeve ali katerega vremenerja, ki je pod diktatom požrešnosti..

Tudi jaz to opažam.
In v čem naj bi bila fora?

New Report

Close