Najdi forum

Uši!

Včeraj sem pazila na sosedova otroka, nakar mi njuna mama danes pove, da je hčera imela uši. Sem rekla: ja zakaj pa mi tega niste včeraj povedali? Pa pravi ona, da so jih do včeraj že sanirali in jih več nima, mogoče so na lasišču ostale samo še kakšne mrtve gnide.
No, seveda z odgovorom nisem bila zadovoljna, zato vprašam vas tu: kaj je s temi ‘mrtvimi gnidami’? Jaz z njeno hčero včeraj sicer nisem tiščala glav skupaj, sem ji pa spletala kito, seveda kasneje šla z roko tudi skozi svoje lase itd. Ali bom sedaj dobila uši ali kaj? Sem preverila vzglavnik, na katerem ni nič videti, prav tako sem razčesala lase in na krtači ni bilo uši. Sama si celega lasišča ne morem pregledati, oziroma ima kdo kakšen nasvet kako naj to storim? Kaj mi sploh svetujete?

Ma sem tako besna…

Super soseda, da se v obraz prijazno nasmihaš, po forumu jih pa blatiš s packi. Otroci pač fašejo uši, se lahko doma še tako paziš in umivaš, če bo mala stikala v vrtcu glavo s sošolko, ki je uš fasalo od bogve kje, jih pač prinese domov. In preden se zaveš, ker ponavadi, če ni opozorila na epidemijo, pač ne pregleduješ otrok vsak dan, jih ima lahko že cela družina in potem veselo pereš in razušuješ mega posteljnine, pohištva, oblek. In ker nekateri pri tem res niso dovolj natančni, so njihovi otroci vir uši za vse ostale, ki pa niso nujno packi. Uši grejo celo raje na umite lase.
Če so jih že sanirali, so jih. Zdaj glede mrtvih gnid je malo vprašljivo, ker večina šamponov gnid ne ubija in jih je treba ročno odstranit. So pa precej prilepljene na lase, tako da z delanjem kite punčki imaš po mojem toliko možnosti da jih fašeš, kot zadet na loteriji. Če te skrbi si pač kupi šampon.
Pa če že dobiš uši slučajno, upam da še tebe kdo s packo ozmerja.

Saj gnida ne more iz ene glave na drugo. Je morda prišla kakšna majhna uška, ki bo zrasla. Ta majhne pa še ne ležejo gnid. 🙂 Kupi šampon Paranit, operi lase, razčeši temeljito.
Mene več ne vržejo iz tira, ker jih ta mala najmanj 2x na leto prinese iz šole :-/ Ravno danes imava po petku spet eno kuro oz. pranje, česanje in vse, kar spada zraven.

[code][/code]

A ona pa meni lahko da otroke v varstvo, brez da me opozori na uši? In potem sem jaz slaba soseda? Samo zato imam takšno ime.

Hvala za nasvete.

ne, ni tako kot pišete v odgovor. Moja mlajša hčerka je pred dvema letoma prinesla domov uši. Ima dolge iz zelo goste lase. Da jo lasišče rahlo srbi je jamrala dan, največ dva, nič več. Takoj pregledala glavo. Nič živih uši ni bilo, so bile pa gnide. Da sem spravila njeno glavo v red, je trajalo polnih 9 tednov. Vsak dan 3-4 ure gledanje glave in pokvarjene počitnice cele družine. Naj povem še to, da doma nobeden od družinskih članov ni dobil uši. V njenih dolgih laseh pa so bile še mrtve gnide in te te, glavnik niti slučajno ne pobere – ne živih in ne mrtvih.
Tako da, ko slišim ali preberem besedo naglavna uš, me zmrazi….
Kdo je to dal skozi na zelo dolgih in gostih laseh ve o čem govorim.
Zato avtorica, še kako vas razumem….

a postrigla je pa ne bi?? a ni bolj simpl, kot se zajeb.avat celo poletje..
imam dva fanta, ko jih prinese kdo iz vrtca ali šole, ju takoj postrižem na 1cm..

Tudi jaz sem pobirala ven gnide celo poletje pred leti, ko sta še bili v vrtcu. In dobro vem, kaj so to dolgi in gosti lasje. In pobirala sem jih iz dveh glav, ne iz ene. Tolažila sem se s tem, da bo v šoli tega konec. Žal temu ni tako. Sicer zdaj pobiram občasno iz ene glave, pa iz druge, ker jih ena prinese iz 5. razreda, ta druga iz 7. razreda. Glav pa tudi ne pregledujem vsak teden oz. ne prežim na uši celo šolsko leto. Ko pridejo, pač pridejo, iz tira me pa več ne vržejo tako, kot so me prvič 🙂

Kako pa si naj jaz sama pomagam? Kako naj pregledam celo glavo, če imam kaj? In kako naj sama razčešem celo glavo, da bom res vse izčesala? Živim sama.

Ražčešeš nad belim papirjem (umaivalnikom) z gostim glavničkom, samo to ni 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Je pa, če peventivno umiješ lase s šamponom proti ušem. Če kaj dol pade, veš, da si jih imela, in potem ponoviš čez dober teden. Če nič dol ne pade, veš, da jih nisi imela. Tako naredim jaz, pa ne živim sama. Ampak jaz tudi na otroških glavah uši ne vidim, le redko izčešem, takoda ob srbenju las ali potrjenem stiku z ušivimi glavami tudi otrokom preventivno umivam lase. Uporabljam pa Parasidose.

New Report

Close