Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek na zz a ne prejemaš socialne pomoči – a lahko samo

na zz a ne prejemaš socialne pomoči – a lahko samo

Prosim za info, če je kdo prijavljen na zavodu za zaposlovanje, ni dal vloge za socialno pomoč, čeprav bi mu pripadala, dal pa je vlogo za zdravstvene storitve – dodatno in obvezno zdravstveno zavarovanje? Je to možno? Se vsedejo na nepremičnine?

Tudi ce si prijavljena na zavodu za zaposlovanje, ni nujno, da ti pripada tudi denarna socialna pomoc…

Res je.
Izpolnjevati moraš še druge pogoje – iste kot da bi zaprosila za DSP. Pogoj pa je vsekakor prijava na zavodu za zaposlovanje.
Ne grejo pa te zadeve v omejitev dedovanja.
Želim ti vso srečo.
LP

Mene zanima samo zdravstveno zavarovanje in ne socialna pomoč, ker bi se mi po moje vsedli na stanovanje.

Lahko oddaš vlogo samo za zdravstveno zavarovanje in nikamor se ti ne bodo usedli.

Vlogo lahko odda in kot smo zgoraj že napisali, prijava na zavodu za zaposlovanje je le en izmed pogojev za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev.

In ista vloga se uporablja za otroški dodatek, denarno socialno pomoč, varstveni dodatek, državno štipendijo, znižano plačilo vrtca, subvencijo najemnine, pravico do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev in pravico do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje.

Hvala! Verjetno to velja tudi za dodatno zdravstveno zavarovanje..tudi tega nimam in bi si ga morala prej urediti pri kaki zdravstveni zavarovalnici.

A to kdo prakticira? Tiste, ki ne prejemate socialne pomoči, ker je nočete?

Za obvezno zdravstvo ne rabiš biti niti na zavodu. Za dodatno pa moraš.

Moja hči je prijavljena na zavodu za zaposlovanje, socialna ji plačuje obvezno in dodatno zavarovanje, za socialno pomoč pa ni oddala, ker je prav tako noče.

Hvala!!!

New Report

Close