Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolniška

Bolniška

En mesec sem bila na bolniški in zdravnica je poslala zadevo na zzzs, kjer so mi jo podaljšali le za en teden. Ker še nisem zdrava, dvomim pa, da bi bila pritožba uspešna, sem sedaj na dopustu. Zanima me ali grem lahko direktno iz dopusta v novo bolniško, ali moram vmes za en dan v službo? Hvala.

Tega ne vem, pomoje ja, je pa neka fora, da ce gres za isto bolezen mora tudi odobrit zzzs.

Za ZZZS tudi tvoj dopust pomeni, da si v sluzbi…

In kot pravi zgoraj, bolniska za isti razlog s prekinitvijo do 10 dni pomeni recidiv in stalez mora odobriti komisija.

Zanima me za drugo diagnozo. Zdravnica pravi, da bi morala za en dan v službo, potem pa sem se zmenila za dopust in ne vem ali to igra kakšno vlogo. A nova bolniška pomeni, da mi jo do 30 dni ponovno odobri zdravnica in gre v breme delodajalca?


Tako je, ce je druga diagnoza ti napise zdravnik in gre spet v breme delodajalca. Ful bodo veseli.

Napisala si, da se nisi zdrava, ne da si ponovno zbolela. Se mi zdi da malo mutis.

Zzzs muti, ker mi je prehitro zaključil bolniško. Sicer sem tik pred iztekom pogodbe za določen čas in imam še druge zdravstvene težave.

Kot si napisala, si tik pred iztekom pogodbe za dolocen cas – bolniska na sam iztek v tvojem primeru ne vpliva in pogodba vseeno potece na datum, kot je zapisan v pogodbi.

To vem. Hvala. Ne bi pa si rada še bolj uničila zdravja in če ne bom ok, bi bila do konca na bolniški.

New Report

Close