Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek priseljena in razočarana

priseljena in razočarana

Iz mesta smo se preselili na vas. In seveda poskušaš vzpostaviti stik, da nisi važen in ne vem kaj. In naredimo piknik, povabimo nove sosede…vsi pijani kot kanta, jaz in mož ne pijeva v potokih sva bila “zadrta”…tako so rekli. Pokozlali so nam teraso, razbili kozarce, začeli smo ob treh popoldan, šli so koma ob 5h zjutraj. Obup. …Me je vse minilo.

Smo bili mi povabljeni k sosedom…isto…me je spet minilo in sva z možem pač rekla, da ne vabiva in ne hodiva na take pijanke in norije. Samo na kakšne veselice in organizirana druženja da nisi popolnoma izoliran…
in slišim v trgovini, vaški, kako za policam dve sosedi opravljata, da sva fina, važna, zadrta, da se ne znava sprostit…nista me videli…
Ma kaj, je povsod na vasi tako? Sem razočarana nad ljudmi. Pa pravijo, da na vasi je pa fletno…ma ja. Brez alkota se še smejat ne znajo…

Pa saj tukaj stalno pisemo o idili na vasi. A si mislila, da se zmisljujemp?!

Jaz sem se odselila v Ljubljano in sele tu zacutila Svobodo. In je ni sile, ki bi me spet spravila na vas, kjer tudi prdnit ne mores, brez da takoj vsi vedo.

Saj gresta zmožekom lahko k maši… Tam bosta šele našla fino družbo…

nova
Uredništvo priporoča

V naši vasi ni tako. Ne maram posploševanja!!!!! Wtf.


Avtorica, pa si res na vasi ali samo zunaj mb in lj? Najhujše je tisto nekaj vmes, kar ni niti mesto niti vas.

Najhuje na vasi pa je to, da kmetje polivajo gnojnico kot za šalo, žagajo drva sredi noči in te za dobro jutro zbudijo s kosilnico. Vaško opravljanje pa je itak nekaj tako samoumevnega kot umivanje zob vsak dan.

Za življenje na vasi moraš imeti visoko sposobnost prilagajanja, tolerance in potrpežljivosti.

In zakaj je na vasi treba prvi dan vzpostavit stike s celo vasjo?
V mestih, po blokih imate en meter narazen vrata pa hodite en mimo drugega!

A na periferiji, ko ima vsak ograjeno dvorišče bi se pa ti kar z vsemi družila?
In kdo je na piknik prinesel alkohol? Cele potoke alkohola!
In kaj si pričakovala? Da bo en kmet na pikniku bral uradne liste? Prišel okravatan kot za v Cankarjev dom in pri miru sedel?

Jaz živim na vasi in tvojega povabila ne bi niti sprejela. Kdo pa si ti, da se bom kar družila s tabo?

In najslabša si od vseh! Si že začela opravljat in špijonirat. Zdaj ne zaslužiš niti mojega pozdrava. ADIJO!!

To je krneki in posploševanje na vse vasi. Tudi v mestu če boš delala piknike in zabave za vse sosede te bodo opravljali ravno toliko. Če se pa na vasi ne obremenjuješ s sosedi ali nimaš kontakta z njimi tudi oni ne bodo vedeli zate.

Sam sem živel v mestu in na vasi in bom reku tko. V mestu je bilo vedno mnogo opravljanja na vasi pa nikoli. Sicer ne vem za tvoj kraj ampak na naši vasi smo si vsi pomagali pa tudi ko smo imeli skupne žurke nam je vsem dogajalo.
Mogoče sam nisi navajena vaškega življenja.


Avtorica, pa si res na vasi ali samo zunaj mb in lj? Najhujše je tisto nekaj vmes, kar ni niti mesto niti vas.
[/quote]

Jap sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da je nekaj vmes. Tam so najhujši ljudje. V moji vasi (daleč od kakšnega mesta) so tako fajn ljudje, ki jih v mestu nikol ne bom našla.


Avtorica, pa si res na vasi ali samo zunaj mb in lj? Najhujše je tisto nekaj vmes, kar ni niti mesto niti vas.
[/quote]
Sem hotela še dodat: ljudje, ki živijo v nekih obmestnih zaselkih v trietažnih hišah z eno rožno gredico imajo po mojem krizo identitete. Niso niti meščani in ne vejo, a bi to radi bili, niti kmetje in tudi ne vejo, ali bi to bili. Zato pa gledajo druge in se tako zanimajo, kakšni so ti drugi. Ker kaj pa veš, mogoče je pa tem tanovim kaj bolj jasno tole, kdo mi malomeščani sploh naj bi bili in kako naj bi gledali na življenje? In seveda je treba vse to predebatirat z ostalimi malomeščani, kaj pa?

Sam sem živel na vasi do svojega 30 leta, dokler nisem dobil dobre službe v mestu kjer sedaj živim.
Naša vas ima približno 100 ljudi kjer se vsi poznamo, otroštvo preživeli skupaj in to. Ko se vrnem domov lahko kadarkoli obiščem katerega od sosedov pa me bodo vedno veseli da me vidijo .. poklepetamo, gremo na pivo. Tu v mestu razen svoje družine in par kolegov ne poznam nikogar.
Če pridem v mesto, kdaj bi lahko s katerim od sosedov tako mirno poklepetal ali bi me samo čudno gledali??

Tudi jaz sem priseljena na vas in ker sem nedružabna, introvertirana, nekega stika s sovaščani niti ne iščem. Če se srečamo, se pozdravimo, če je prilika, tudi kakšno rečemo in to je to. Nekih spoznavnih žurk mi na kraj pameti ne pade prirejat, oni pa tudi nekih žurov ne delajo.
Glede ogovarjanja nimam pojma, ker kot sem rekla, se z nikomer ne družim in posledično niti ne morem vedet za govorice. Me ne zanima.

Zakaj je pa potrebno delat zabave za sosede? Zato ker si na vasi? Če pustiš ljudi na miru bodo tudi oni tebe. Če pa delaš zdrahe seveda boš center pozornosti.

A ko se preseliš v blok narediš tudi zabavo za vse sosede? Tudi v bloku če boš vsak dan kričala, pijančevala, .. te bodo opravljali.

Ne, ni povsod tako. Sicer sem sama od rojstva v tej vasi, moj se je preselil in so ga vaščani, sosedi lepo sprejeli.

So rekli, da rajši vidijo, da sva si midva tam zrihtala hišo kot pa da pride kakšen nov.

Ni pa nihče v vasi rihtal nekih prisilnih spoznavalnih piknikov, pa je kar nekaj novih mladih družin. Je pa pri nas neka stična točka pri gasilcih in gasilskem domu

V zadnjih par letih smo dobili dvoje novih sosedov, pa na sreco nihce od njih ni imel ideje o prirejanju kakih spoznavnih piknikov.
Se pozdravimo, recemo kako besedo, na kavo in piknike pa ne hodimo, niti ne vabimo. Dokler zivijo v mejah normale, me ne zanima, kaj pocnejo… tudi ce imajo kdaj kak zur v jutranje ure, me ne moti, dokler ne slisim nasilja.
Kdo hodi v cerkev, kdo ne, nimam pojma..vem pa za sosednje hise, kdaj gredo na dopust in opazim, ce v tistem casu pride kak avto k njim. In enako sosedi.
In ja, zivim na vasi 🙂

Živite tako kot vam ustreza in ne tako kot drugi želijo. Če vas kdo hoče opravljat vas bo v vsakem primeru.

“Yes, if the stones that we walked on could talk, they would surely tell our story.” ― Nico J. Genes

Tako bi želela, da je, če bi se preselila na vas. Da bi imela za sosede polno Barc;)).

Tako bi želela, da je, če bi se preselila na vas. Da bi imela za sosede polno Barc;)).
[/quote]

Sele vceraj sem opazila pri sosedih balone in storkljo in ocku cestitala, za mamico sploh nisem opazila, da je ni doma, do vceraj, ko se je ze vrnila domov iz porodnisnice. Kdaj je imela rok in kaj cakajo, nisem vedela, sem pa seveda vedela, da cakajo enkrat v zacetku poletja. Avto je bil doma, ostale sem srecevala, luci v hisi so bile…

Tako bi želela, da je, če bi se preselila na vas. Da bi imela za sosede polno Barc;)).
[/quote]

Sele vceraj sem opazila pri sosedih balone in storkljo in ocku cestitala, za mamico sploh nisem opazila, da je ni doma, do vceraj, ko se je ze vrnila domov iz porodnisnice. Kdaj je imela rok in kaj cakajo, nisem vedela, sem pa seveda vedela, da cakajo enkrat v zacetku poletja. Avto je bil doma, ostale sem srecevala, luci v hisi so bile…
[/quote]

Se pravi, da z enim učom vse čikiraš. Vse veš!! :-)))
Saj je prav tako. Da mogoče kdaj kdo celo opazi vlomilca?? Ali pa da nekaj ne štima pri sosedu?

Pa da pomagaš, če se da. Včasih je bil to ščepec soli, lonček olja………… danes pa da daš mir!

Malo pretiravaš priseljenka na vas. Nihče te ne prisiljuje na vasi ,ali v predmestju ,da morata z možem delati na piknike,ali govoriti z sosedi,če vama ni do tega.
Midva z mojim tudi živima že precej časa na vasi ,pa se tudi držima bolj za sebe in nič ni narobe, niti nama kaj ne manjka.
Grema že na rojstne dneve od kakšnih sosedov, ko naju povabijo in to je to.
Pa pozdravima ,ko pozdravijo sosedje in če se hoče kdo malo pogovarjati,se tudi nekaj pogovorimo.

Spoznavni piknik? Wtf je to? Jaz živim na vasi (v bloku sicer) in poznam vse sosede v bloku, pa si ne hodimo niti na kavice. Radi pa posedimo zunaj pred blokom (imamo veliko dvorišče). Od sosedov poznam samo prvo sosednjo hiši na vsako stran. Ostalih ne. Niti kdo vse živi v naši ulici ne vem. Kakšni spoznavni piknik, no? A se vam je zrolalo?

Sele vceraj sem opazila pri sosedih balone in storkljo in ocku cestitala, za mamico sploh nisem opazila, da je ni doma, do vceraj, ko se je ze vrnila domov iz porodnisnice. Kdaj je imela rok in kaj cakajo, nisem vedela, sem pa seveda vedela, da cakajo enkrat v zacetku poletja. Avto je bil doma, ostale sem srecevala, luci v hisi so bile…
[/quote]

Se pravi, da z enim učom vse čikiraš. Vse veš!! :-)))
Saj je prav tako. Da mogoče kdaj kdo celo opazi vlomilca?? Ali pa da nekaj ne štima pri sosedu?

Pa da pomagaš, če se da. Včasih je bil to ščepec soli, lonček olja………… danes pa da daš mir!
[/quote]

Pa saj vidis, ko se pripeljes domov, ali je sosedov avto pred hiso, gres na dvorisce obesit perilo, neses na kompost… jih vidis … ni treba se iti detektiva, da ves, ali so/smo doma ali ne.

In ja, je ze pred leti soseda opazila luc v nasi hisi precej pozno zvecer (nekaj pred polnocjo) in je klicala k nam – vedela je, da smo sli na morje, ni pa vedela, da smo se ravno vrnili (smo sli samo za podaljsan vikend). Je povedala, da ce ne bi nihce dvignil telefona, bi poklicala policijo.

Življenje na vasi ni tako slabo.
Mi smo imeli v naši vasi prej običaji,da smo prirejali piknike. Sedaj se je to spremenilo,ker se je vas tudi spremenila. Do leta 2000 smo imeli zabave in smo se tudi veliko družili sosedi,sedaj se je to spremenilo,ker eni so se odselili.
Ja ,res je mogoče sedaj smo postali vsi nekako zaprti, ni več pogosto piknikov,ali pozdravimo se še.
Jaz osebno sem tudi postala bolj zaprta osebnost.

Kot je že nekdo omenil tu,kdo je mislim tvojega soproga in tebe šimfati , bi to in tako to storil ,ali je to v vasi,ali premestju, ali na podeželju,ali v mestu.

Takega druženja kot je bilo nekoč pred 30,ali 20 leti ni več.
Sedaj se večina raje drži za sebe , v svojem krogu sorodnikov in znancev,ki ti ugajajo.
Tako pač je.

Mi smo v našem predmestju nekoč imeli razno razne zabave ob praznikih z znanimi glasbenimi skupinami. Čez čas se je to ukinilo.
Pozdravimo se . Ko novi sosedi pridejo,ali so prišli, nismo imeli spoznavnih večerov, dnevov,ali zabav. Smo se pozdravili, povabili na kavo, ko smo oboji hoteli. Zabav ne prirejamo več.

Tebi je pa vročina v glavo udarila, kaj?? Takšne zagrenjenke kot si ti, pa verjemi, res nihče ne želi v svoji bližini.

New Report

Close