Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek počutje petdesetletnic

počutje petdesetletnic

Zanima me, kako je kaj z tistimi ženskami, ki so srečale abrahama. kako se počutite? Kako kaj občutite leta na svoji koži? Pri meni recimo, je tako da me boli križ pri kakšnem fizičnem delu, ko se moram prepogibat oz. kaj delam v počepu. Nimam več toliko kondicije.
Kako kaj skrbite za svoje zdravje, kondicijo …
Ali ste kaj spremenile prehrano oz. količino použite hrane? Jaz jem manj, malo mesa, ampak kilaža enaka. Zanima me, kaj naredite za boljše počutje, vitalnost, da se malo še sama poučim…

pri 50-ih sem bila kot mladostnica, lepa, brez gub, razigrana … kakšni dve leti kasneje se je začelo: križ, gube, sivenje, valunge, lampek
pa se kar dosti gibam, od joge do pohodov, bicikla, vaje za hrbtenico vsako jutro

pač je treba sprejeti svoja leta 🙂

Uf, ne vprašaj :(. Vse življenje sem bila vitka kljub ljubezni do hrane, tudi nezdrave, se zmerno rekreirala, živela brez posebnih stresov, bila zdrava, se malo ukvarjala z jogo, meditacijo, bila psihično stabilna. Predstavljala sem si, da bom zlahka zvozila meno. Okoli 50 pa veliko sprememb v službi, večje zahteve, bolezen staršev, selitev, začetki mene. Ko se je stres umiril, je vse prišlo za mano. Anksioznost, psiha, valunge, strah pred starostjo, skoraj izgorelost, kile gor, glavoboli, palpitacije, moraste sanje, asocialnost, vsak stik z ljudmi mi je bil hud napor in mi pobral energijo … Rekreacija, zdrava hrana, sproščanje so pomagali bolj malo. Zdaj se pobiram z antidepresivi in psihoterapijo.

nova
Uredništvo priporoča

Ne se prestrašiti: pri 50 strašne krvavitve, posledica tega anemičnost, nespečnost, slabo počutje, spremembe v službi – učenje na novo stres, potem sledi še huda bolezen v družini in dve smrti. Pri skoraj 60. izčrpana, tudi psihično, huda nespečnost, padec imunskega sistema, kronična bolezen, anksioznost. Trenutno antidepresiv in pomirilo red spanjem.
Tako – povem odkrito in brez olepšav.
Upam, da se bo situacija izboljšala. No, edino vročinskih valov ni bilo!

Psiha je tudi pri meni na psu. Vročinski valovi… zoprna reč. Še dosti bolj pa se mena pri meni kaže v psihičnem počutju. Najraje sem doma, skrajno odveč mi je biti v večji družbi, praznovanja. Prav živčna sem, kadar “moram” iti na kak dogodek. No saj se potrudim in prej psihično pripravim, da se nekako vklopim v družbo, ampak … Pa tudi me vse skrbi, nemirna sem … ma zoprno do kraja.
A to kdaj mine, ali bom morala poseči po kakšnih pomirjevalih ali kaj ….?

Počutje je OK, res pa je da se šparam. Veliko počitka n malo fizičnega dela. Jem vse, ne kompliciram, s športom se nisem nikoli ukvarjala, rada pa hodim na sprehode.

Pri 53 se počutim popolnoma enako, kot pri 47,48….
Nič posebnega ni prinesla famozna 50.)

Ravno spoznal eno, strgane kavbojke s pasom na pol riti, faca kot plastična lutka, nobene gube videt in prav tako ne nobene naravne poteze obraza, ko vse kreme nameče nase, sama se vidi kot brhka najstnica. 🙂 Najbrž ne rabim posebej povedat, da je ločena. 🙂

Prpopaj svojo sliko gor pa da te vidmo.

Prpopaj svojo sliko gor pa da te vidmo.
[/quote]Kje imaš pa ti svojo sliko? Mojo jih ima kar nekaj žensk na tem forumu in vse kontakte, tako kot jaz njihovo sliko in kontakte. 🙂

Prpopaj svojo sliko gor pa da te vidmo.
[/quote]Kje imaš pa ti svojo sliko? Mojo jih ima kar nekaj žensk na tem forumu in vse kontakte, tako kot jaz njihovo sliko in kontakte. 🙂
[/quote]

Si pa ne upam dat svoje slike; zna bit, da sem za tvoj okus preveč podivjanega videza:-)

No, to je pa že zanimivo-podivjan videz.

Kje imaš pa ti svojo sliko? Mojo jih ima kar nekaj žensk na tem forumu in vse kontakte, tako kot jaz njihovo sliko in kontakte. 🙂
[/quote]

Si pa ne upam dat svoje slike; zna bit, da sem za tvoj okus preveč podivjanega videza:-)
[/quote]Že večkrat napisal, za enkratno uporabo ste take malo fejst čohnjene še boljše, pol pa samo bejž čim dlje od nje. 🙂

Prpopaj svojo sliko gor pa da te vidmo.
[/quote]Kje imaš pa ti svojo sliko? Mojo jih ima kar nekaj žensk na tem forumu in vse kontakte, tako kot jaz njihovo sliko in kontakte. 🙂
[/quote]

So fucking what? 🙂 A ti veš, koliko stotisočev slik pa kontaktov kroži med ljudmi po Sloveniji? Javno se obelodani, za tacga đeka, ki prešimfa vse, kar leze pa gre, to ne sme bit problem.

Kje imaš pa ti svojo sliko? Mojo jih ima kar nekaj žensk na tem forumu in vse kontakte, tako kot jaz njihovo sliko in kontakte. 🙂
[/quote]

So fucking what? 🙂 A ti veš, koliko stotisočev slik pa kontaktov kroži med ljudmi po Sloveniji? Javno se obelodani, za tacga đeka, ki prešimfa vse, kar leze pa gre, to ne sme bit problem.
[/quote]
S čim imaš natanko težavo, nisem te glih razumel? 🙂 Koliko se spomnim sem zgolj pisal, kako sem pred kratkim spoznal in ravno malo nazaj je dopolnila natanko 50 let. 🙂

Si pa ne upam dat svoje slike; zna bit, da sem za tvoj okus preveč podivjanega videza:-)
[/quote]Že večkrat napisal, za enkratno uporabo ste take malo fejst čohnjene še boljše, pol pa samo bejž čim dlje od nje. 🙂
[/quote]
Ahhhhhh, samo kaj, ko tele čohnjene tako pod kožo zlezejo…pol pa jok in stok.. ajd, lepo se mej, grem južno kuhat, da bo kaj koristi od mene.

Že večkrat napisal, za enkratno uporabo ste take malo fejst čohnjene še boljše, pol pa samo bejž čim dlje od nje. 🙂
[/quote]
Ahhhhhh, samo kaj, ko tele čohnjene tako pod kožo zlezejo…pol pa jok in stok.. ajd, lepo se mej, grem južno kuhat, da bo kaj koristi od mene.
[/quote]
N avidiš, sem imel prav, da nisi kaj prida, jaz že ves čas med pisanjem pripravljam južno in bomo glihkar z otroci šli jest, ti pa šele kuhat. 🙂

Meni se je začelo že kmalu po 40, povečevanje telesne teže, kljub zmanjšanem vnosu hrane in vsakodnevni 1-2 urni športni aktivnosti, bolečine v križu vse hujše, tudi celem telesu na splošno. In neka čudna mehkost in mlahavost telesa. Gube niti ne. Pač, živim naprej. Me boli, a športam kljub bolečinam nespremenjeno, ker če ne, me boli še bolj. Če ne spim, se ne sekiram, pač gledam tv. Edino to nabiranje kg me moti, a tako zelo hudo ni, 10kg sem nabrala, kar mi celo menda pristoji.


Ahhhhhh, samo kaj, ko tele čohnjene tako pod kožo zlezejo…pol pa jok in stok.. ajd, lepo se mej, grem južno kuhat, da bo kaj koristi od mene.
[/quote]
N avidiš, sem imel prav, da nisi kaj prida, jaz že ves čas med pisanjem pripravljam južno in bomo glihkar z otroci šli jest, ti pa šele kuhat. 🙂
[/quote]

No, prav, pa samo še tole; ko si me ravno sprovociral pa zasmetila sva temo: do zdele sem bila negovalka zelo bolni osebi in sem bila skoz ob njej..zdaj sem dobila zamenjavo. Več pa ne bi o tem…prav?

Še par dni, pa bom tudi jaz v klubu 50. Ne me preveč strašit, no…:)

Ravno tako, kot pri 30-ih in 40-ih, oziroma še veliko bolje. Če pogledam nazaj, sem imela pri 40-ih več problemov, kot jih imam sedaj. Tako dobro, kot sedaj se že dolgo nisem počutila, končno sem samo sebe uspela prepričati, da sem najprej jaz, pa potem jaz, pa potem dolgo nihče, pa potem spet jaz:))), se ne obremenjujem več s službo, delam samo še tisto, kar paše meni in to je to. Nobenih “menskih” težav, razen tega, da me ne zebe več (kar je krasno), kile na istem, gube in sivi lasje so pa pač del življenja.

Vse oziroma večina je pa tako ali tako v glavi.


Ahhhhhh, samo kaj, ko tele čohnjene tako pod kožo zlezejo…pol pa jok in stok.. ajd, lepo se mej, grem južno kuhat, da bo kaj koristi od mene.
[/quote]
N avidiš, sem imel prav, da nisi kaj prida, jaz že ves čas med pisanjem pripravljam južno in bomo glihkar z otroci šli jest, ti pa šele kuhat. 🙂
[/quote]

kolk s oa ti f.uka tožen, pa to res ni.
Spoznal,srečal, videl….sam šibal na rokce pol.

Drž se Desanke, brate!

Punce, ti kuncevi problemi odpadejo, če si privoščite dve do sedem lugolovih kapljic na dan, iščite lugol Ptuj.
Normalna temperatura, energija, nič anksioznosti, valung, odpadanja las, še smrkavosti ne.
Dodatno, bor. Lahko se kopate, pršite, jeste- le ščep na dan.
Magnezijev klorid.
Le prhanje, mazanje pod pazduho in dimljami, redko oralno zaradi dobrega čiščenja črevesja, dobro kot kopel in čezkožno mazanje.

Hormoni se bodo zopet uravnovesili, enako naša energija, vrnili mir in moč, psihična in fizična, brez bojazni, adijo depresije, debelost, težave vseh sort.
Nobena sest.ni umetna, vse iz narave, brez alergij.
Na naše zdravje!

Kile enake kot pri 40-tih, vendar se je preoblikovala postava, vse je v trebuhu.
Jem več sadja in zelenjave ter manj mesnin.
Ko se rekreiram (kolo, hribolazenje) švicam v glavo kot ne vem kaj.
Včasih prebedim noči.
Zjutraj rabim 2kavi, da se sestavim.
Bolj lena sem in rabim več miru in časa zase


A si ziher? Vaš link

New Report

Close