Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zadnjica

Zadnjica

Pozdravljeni. Mogoce je med vami nekdo ki se spozna na te zadeve.
Se ukvarjam z fitnesom in redno telovadim. Vmes sicer nekaj casa nisem, sedaj pa sem ponovno zacela 3 nesece nazaj. Ponavadi je napredek na zadnji plati viden skoraj takoj. Tokrat pa se ni zdi da mi jo kar pobira. Ne vem kaj delam narobe. Jemljem proteine, kreatin, zdrava prehrana, telovadim 3, 4 dni in pocivam enega. Ampak ni nekega vidnega napredka oziroma vse skupaj se se manjsa, kar je cisto kontra mojim ciljem. Ali ima kdo, ki se dejansko spozna na te zadeve kaksen predlog, konstruktivno kritiko itd.. Hvala.

Jaz sem čisti laik nit ne hodim na fitness kakor pa berem vidim je vse stvar genetike. Zredila sem se za dobro kilo porazdelilo se mi je točno tja kjer mi je manjkalo. Fitnes trener ki ga poznam pravi isto in to mi je logično že od nekdaj. Ne pomaga ti nben fitnes če ti mati narava ni pomagala. Lep pozdrav

Sam treniram že zelo dolgo in ti lahko tako povem.
Velika verjetnost je, da se ti je v času ‘lenarjenja’ povečal delež maščobe v telesu in se ti je očitno ‘obesil’ na zadnjico. Sedaj pa si začela to energijo v obliki mašcčobe začela ‘kuriti’ im pretvarjati v mišično maso, zato bo na prvi pogled zgledalo, da izgubljaš velikost, šele nato pa bo viden napredek. Bi rekel da čez kakšne tri mesece.
Veliko je odvisno tudi od vaj, ki jih izvajaš im od obremenitve pri teh vajah. Če nimaš kakšnih dodatnih limitacij, bi ti svetoval, da začneš z ogrevanjem (tek 5-10 min), se nato razgibaš in začneš z počepi ali deadliftom. Tukaj moraš imeti tako težo, da ne narediš več kot 10 ponovitev v eni seriji, predvsem pri deadliftu ie idealno mef 6 in 8 ter v treh serijah s minutnimi pavzami.
Potem pa sledijo še specifične vaje, ki se osredotočijo predvsem na mišice zadnjice in se jih izvaja ko si že malo utrujen.
Glede teh vaj boš najlažje na YT našla kaj in kako in katere ti najbolj odgovarjajo.
Vsak je različen in šele tekom let vidiš, kaj najbolj odgovarja tebi, saj ni nujno da ti odgovarja režim, ki odgovarja drugim.
Napredek opaziš predvsem tako, da lahko dvigneš večjo težo ali narediš več ponovitev, potem veš da bo kmalu sledila tudi rast mišic.
Med vadbami pa mišice rabijo okoli 48 premora, da se obnovijo natrgana mišična vlakna (rast mišic) in se osredotoči še na trening rok oz. hrbta vmes. Idealno bi bilo, da posvetiš dva do tri dni na teden zadnjici in en dan rokam ter en dan hrbtu, da ta dva dni spočiješ noge in zadnjico, med posameznimi vajami zadnjice pa naj bo en do dva dni premora.

New Report

Close