Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tastar krompir – kaj naj?

Tastar krompir – kaj naj?

Lepo pozdravljene!

Doma imam še en žakelj krompirja – ene 7 kg. Že kali, čeprav je na temnem, hladnem.

Za kaj vse se ga da porabit? Kalčke stran potrgam, ker so strupeni. Danes je bil tenstan, včeraj pire, v soboto bo pečen.
Kaj še lahko delam v naslednjih dneh?
Hvala vam!

Naredi cmoke in svaljke….

naredi dödole 🙂

sem naredila njoke, marelične cmoke in krompijeve polpete in jih dala v zamrzovalnik. Samo si pa malo pozna. Prejšni tedenj sem našla kako kilco starega krompirja in ga skuhala za tenstanega. Bil je že ves črn, tako da sem ga zelo malo dobila ven

V nedeljo naredi kot prilogo krompirjeve palačinke (bramborjeve placke)


Jaz naredim njoke in jih zamrznem!

Za pecenje ga olupi, narezi na krhlje ali vecje kocke, 10 minut pokuhaj v slani vodi in sele potem naolji in speci.

Drugace pa ga lahko porabis za vse, kar sicer delas iz krompirja, od juhe do solate, pa cmoke in njoke za v skrinjo. Lahko tudi dödole (kaj niso to ozenjeni zganci?), ali pa musako ali zlozenec iz kuhanega, na ploscice narezanega krompirja, prazene cebule in na rezine narezanih kuhanih jajc, prelit s kislo smetano in zapecen v pecici. Ali pa krompirjeve palacinke ali polpete…

Ce kuhas za vec ljudi, bos hitro porabila.

dödoli so prekmurska jed in mi tudi tako govorimo, nisem še slišala da bi oženjeni žganci bili dödoli, mogoče ta izraz uporabljajo ne prekmurci? ali pa je to druga jed? ne vem. dödoli pa se pripravljajo tako, da se krompir olupi, nareže in skuha, pretlači, potem pa se po občutku dodaja moka. je se lahko kot priloga ali kot glavna jed, meni osebno so najboljši domači kot glavna jed. vendar po njih si hitro lačen. te zelo nasitijo, vendar si za 2 uri že lačen kot volk.

drugače pa ja, tvoje ideje so res prave za star krompir 🙂

Krompirjevo solato

… krompir z zeljem v solati še moja hči je. Ali pa zihr že kje dobiš kako blitvo, z olivnim oljem ali pa podobno s stročjim fižolom. Najbolj preproste jedi najbolj teknejo.

Drgač pa … pri nas s sedmimi kilami ne bi mogel toliko narediti. Preveč hitro poide.

krompir ki kali ni več za prehrano
pa zelen krompir tud ne


Kalcke potrgas, ko ga peres. Zelene dele porezes, ko lupis.

2x letno kupim kako vrecko cipsa in praviloma je notri par zelenih kosov, pa v zamrznjenem pomfriju tudi. Pa vecina ljudi to kar poje, ker, kolikor vem, solanin ni odporen na visoke temperature, surovega krompirja pa itak ne jemo.

New Report

Close