Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a sem edina ki sovraži poletje in vročino

a sem edina ki sovraži poletje in vročino

Začelo se je. Nevem tko se mi zdi kot da vsi komaj čakate na to vročino in morje. Meni pa to sploh ne sede, to švicanje na tej vročini je prav utrujajoče. Saj ne rečem, tudi preveč mrzle zime ne maram ampak vseeno imam raje zimo kot poletje. Nekako več energije imam.

Poletje je zakon, samo ne čez 33 °C. Potem postane že muka. Je pa najlepša jesen, ko je še dovolj toplo tako morje, kot zrak.

Poletje imam čisto rada, če je do 30c. Tudi morje je o.k., ko ni gužve, tam kjer je veliko naravne sence in spet ni nad 30. Vse , kar je nad 30 je mučenje.

nova
Uredništvo priporoča

Evo, tudi jaz ne maram poletja in to zgolj samo zaradi vročine. Ko gredo stopinje nad 25, me začnejo boleti noge, vnema se mi telo, bolijo me skepi, glavoboli iz dneva v dan…. ko pride oktober, je vsega tega konec do nekako maja naslednje leto.

No, stvar rešim na prav banalen način: skoraj celoten dopust (30 dni) vzamem v enem kosu (to je pač mogoče pri mojem delu) in se preselim na obalo k vodi. Čeprav je tudi tam vroče, se lahko vsaj v morju hladim vsak dan od jutra do večera in potem šiba klima….. Veliko znosneje je kot pa v službi v “dress code” sedeti v klimatizirani pisarni. Verjetno bi pomagala tudi preselitev v višje predele (gorovje), vendar mi je morje ljubše.

Glumijo, da jim paše poletje, ker je to fensi. Lepo te prosim, komu normalnemu paše temperatura 30+ sredi Slovenije, na soncu 35+, poem pa samo ladovino iščejo, hkrati pa trdijo, da so veseli, da je vroče, lol.

Kar zadeva vročino, imamo klime, imamo sence, imamo vodo in se hladimo.
Poletje pa prinese veliko več kot le vročine, sončni dnevi so neprecenljivi, daljš dan je neprecenljiv, v naravi žive barve, ki spet ugodno vplivajo na razpoloženje (poleg sonca in dnevne svetlobe), voda je sprostitev, sveže sadje in zelejava v izobilju in še in še. Poleg vsega tega tisto vročino spregledaš.
No, meni tudi vročina paše, če ni vroče poletje, me zebe že septembra, če se pa čez poletje pregrejem, me začne zebst šele okoli novega leta in lažje preguram do aprila, ko se spet začne toplejše vreme.

Meni se zdijo poletja, ko se temperatura dvigne nad 30 stopinj … peklenska.
Mučenje, mučenje in še enkrat mučenje.
Ni mi jasno, kaj lepega in prijetnega v poletju vidi večina?!?!

Človek pri tako visokih temperaturah in vlagi NE more normalno deloveti.
Utrujenost je redni spremljevalec vročih poletnih dni, ter šele noč (po 2 uri zjutraj) prinese kratkotrajno olajšanje.
UV žarčenje, opekline, vročina, postan zrak, zatohlost, klopi …. kaj je tukaj lepega?

Še ena, ki ne maram vročine. Mi odvzame vso funkcionalnost in sem kot cunja.
Zdajšnja poletja so čisto nekaj drugega kot nekoč, čeprav je bilo tudi vroče. Tisto je bilo za prenašat, danes pa se dobesedno cvremo.

Pa ne mi o klimi!
Klima je ‘strup’ za organizem!

Kar zadeva vročino, imamo klime, imamo sence, imamo vodo in se hladimo.
Poletje pa prinese veliko več kot le vročine, sončni dnevi so neprecenljivi, daljš dan je neprecenljiv, v naravi žive barve, ki spet ugodno vplivajo na razpoloženje (poleg sonca in dnevne svetlobe), voda je sprostitev, sveže sadje in zelejava v izobilju in še in še. Poleg vsega tega tisto vročino spregledaš.
No, meni tudi vročina paše, če ni vroče poletje, me zebe že septembra, če se pa čez poletje pregrejem, me začne zebst šele okoli novega leta in lažje preguram do aprila, ko se spet začne toplejše vreme.
[/quote]

Se popolnoma strinjam.

Čeprav verjamem, da imajo predvsem starejši ljudje poleti probleme (menopavza), pa tudi tisti s preveč kilogrami so v nezavidljivem položaju, vendar vsi vemo, kakšen je recept za boljše počutje: veliko tekočine, izguba teže, čimveč presne zelenjave, izogibanje pretiranemu vnosu soli in maščob ( torej manj mesne svinjarije z žara)….

tole te in naslednjih par dni mi je “taman” ☺
pri 28+ stopinjah se pa skrivam v kleti

Kar zadeva vročino, imamo klime, imamo sence, imamo vodo in se hladimo.
Poletje pa prinese veliko več kot le vročine, sončni dnevi so neprecenljivi, daljš dan je neprecenljiv, v naravi žive barve, ki spet ugodno vplivajo na razpoloženje (poleg sonca in dnevne svetlobe), voda je sprostitev, sveže sadje in zelejava v izobilju in še in še. Poleg vsega tega tisto vročino spregledaš.
No, meni tudi vročina paše, če ni vroče poletje, me zebe že septembra, če se pa čez poletje pregrejem, me začne zebst šele okoli novega leta in lažje preguram do aprila, ko se spet začne toplejše vreme.
[/quote]

Se popolnoma strinjam.

Čeprav verjamem, da imajo predvsem starejši ljudje poleti probleme (menopavza), pa tudi tisti s preveč kilogrami so v nezavidljivem položaju, vendar vsi vemo, kakšen je recept za boljše počutje: veliko tekočine, izguba teže, čimveč presne zelenjave, izogibanje pretiranemu vnosu soli in maščob ( torej manj mesne svinjarije z žara)….
[/quote]

Poletja vročega,vlažnega ne maram že od svojega 16-18 leta. Od takrat dalje so ta vroča, vlažna poletja ena sama muka. Nimam niti 1 kg preveč, nisem v menopavzi, ne pestijo me neke kronične bolezni. Poletja pa ne maram, težko prenašam to mučenje. Edino, kar je kar dobro, so dolgi dnevi .

Sem za poletja s temp. do 28C in vlago do 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Kar je več je tortura.

Enako zima, zunaj ne mores biti dolgo, ker te zebe in si vezan na notranje ogrevane prostore. Kaj je tu lepega?

Poznam par mimozic, ki že pri 28 jokajo in stokajo, da bodo umrli od hudega, pa se zapirajo med štiri klimatizirane stene. To niso nič drugega kot razvajenci. Pa so to mladi ljudje, nobenih zdravstvenih težav, samo fukse lene, ki so tri četrt dneva na hrbtu. Za dejansko normalno poletno vreme potem zmanjka energije. In čist okol padejo, ko izvedo, da mi klime sploh nimamo, čeprav je v stanovanju 30 stopinj.

tudi sam prisegam na zimo in vse kar spada zraven.. sneg, mraz, veter, .. obožujem to sploh začnem pogrešat kadar je zunaj +30 in se cvrem na soncu.

edino kar je dobrega poleti je to:
[img]https://www.ihatethemedia.com/wp-content/uploads/short-jeans.jpg[/img]

Obožujem poletje!!! Lepo vreme, kratka krilca, sandalčke, kopalke, morje, sonce, pesek in vse, kar sodi zraven…

Komaj sem preživela to dolgo, pusto, sivo obdobje od jeseni do zdaj, ko sem morala nase obleči celo goro oblačil, pa še me je zeblo. Zdaj pa sem spet zaživela na polno, kot bi se prebudila.

Res je, smo različni. Komaj čakam doooolgi dopust v še bolj vročih krajih in poležavanje na plaži, ko se z možem hladiva s hladno pijačko v senci ali namakava v (za mnoge) pretoplem morju ter opazujeva tamalega, kako uživa s prijatelji…

Vidva pijeta pijačko, njegov tamal pa uživa s prijatelji? :)))))))))))))))

Tudi jaz obožujem poletje, vse je bolj živahno, prijazno, veselo. Kot je nekdo že rekel – sonce in toploto verjetno sovražijo samo debeli in tisti z zdravstvenimi težavami.

Poletje je zakon!

Med 4 stene grem bolj izjemoma, ne prenašam klime. To vročino pretrpim doma na vrtu v globoki naravni senci. Včasih dobesedno z nogami v lavorju. Stara sem 35 let, zdrava, vitka, a vročine ne prenašam. Postane mi slabo, obliva me. O kakšnem najmanjšem športu v tem času lahko samo sanjam. Grozno je !! Pred par leti sem to omenila zdravniku, ker me je skrbelo, da je kaj hudo narobe. Naredil mi je par preiskav, vse je ok. Povedal mi je, naj se sprijaznim, da kar precej zdravih ljudi teh poletij ne prenaša dobro, eni teže, drugi laže.

Ko sem še živela na gorski kmetiji, sem oboževala poletja, saj kljub temu, da je bilo toplo, so bili večeri in noči in jutra prijetno hladni.

Zadnjih 10 pa živim v mestu v enem najbolj vročem predelu Slovenije, Novi Gorici, in je peklensko. Poletja zato ne maram več in najljubša ohladitev mi je še vedno gorski, hribovski svet. Zato zadnja leta tudi morja ne maram več.

V bistvu je sedaj prav lepo, ko je tistih 25 stopinj. Vetrček prav prijetno pihlja. Ampak poletje je tudi top, posebej ko imaš male otroke. Navlečejo nase krilo in to je to (ker imam punce). Pa tudi jaz imam rada krila v enem kosu. Morda, če bi rabila kosit in grabit seno, ne bi bla več tako navdušena.. do tedaj pa sem. Poležavanje ob rekah, hoditi bos po pesku, občudovati sončni zahod.. in seveda morje- morski zrak, morska voda.. občutek sproščenosti med ljudmi.

A ti bi te uživancije počela z velikim veseljem pri 33-36C in 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vlagi? Dobra si !!

Meni je čez 28-29C vse preveč mučno. O vlagi sploh ne bi.

Vsakega, ki ni debel prašič in je kolikor toliko v formi, take temperature ne motijo.

Kdor si je za hobi izbral stokanje, stoka par ur dnevno. Ostali pa enostavno uživamo, poleti, pozimi, pomladi in jeseni, Vsak, prav vsak letni čas ima svoje čare. Jupi!

Kako že pravijo: naj se ti besede pozlatijo ! ;). Ni vse tako enostavno, veš.
Posploševat stvari je res neumno. Je pa najbolj enostavno;))

New Report

Close