Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako bi ukrepali – hči želi povabiti na rd…

Kako bi ukrepali – hči želi povabiti na rd…

Pozdravljeni!

Sama nisem prav pravilno odločujoči se starš, prav tako ne moj mož. Zato vprašam za nasvet vas.

Hči bo naslednji teden praznovala 12. rojstni dan, številčno zabavo bo imela doma, česar se zelo veseli.
Njena sošolka in “prijateljica”, s katero se je začela družiti v 3. razredu in sta imeli vzpone in padce, normalno, se je lani čisto odmaknila od nje, ker je na šolo prišla deklica, ki si jo je dobesedno “prisvojila”. In je bila naša čisto odveč. Zdaj ji je priznala, da jo je ta deklica proti njej ščuvala, se ji lagala in tudi drugim trosila laži, naša je celo leto zelo trpela. Ampak pojdimo počasi.

Ta sošolka je začetek šolskega leta praznovala rd doma, na katerega naša EDINA deklica
iz razreda ni bila povabljena. Si predstavljam ta občutek. Bilo je veliko žalosti, joka, občutka odrinjenosti. Sva jo potolažila, da pač tako je, da mora sprejeti pokončno, če se je ona odločila, da je ne bo povabila, je ne more prisliliti.

No, kak teden nazaj pa se je ta sošolka s tisto deklico, zaradi katere je bila naša odrinjena na stranski tir, na smrt skregala in zopet poiskala našo. Napletla ji je, kako jo ima rada, kako ne more verjeti, da je bila hči ves čas, ko je bila ona tako “bitchy” do nje, tako prijazna, bla, bla, bla… In jo je spet začarala.
Naj povem, da je bila punca velikokrat pri nas, delala sem kosila, jo gostila, na cesti pa me ni znala pozdraviti, ko sva se srečali.

In danes imamo doma celo štalo: namreč moja jo hoče na vsak način povabiti na praznovanje. Bolj, ko ji govoriva, da bo spet jokala, ker ko se bosta z ono drugo zlizali, bo naša spet na drugem tiru, bolj sili in sili, da jo želi imeti na rd. Želiva jo spomniti, kako se je počutila kot edina nepovabljena k njej, a rine z glavo skozi zid. Jaz sem rekla ne, mož se je celo razburil, da ne želi, da hodi k nam.

No, zdaj pa me zanima, če je tu kdo, ki bi mi znal svetovati.

Hvala, ker ste prebrali in upam, da mi boste kaj pametnega svetovali.

Spomnita jo lahko na to kaj je preživljala z njo, odloč pa naj se sama. Pri 12ih letih pa mislm da bi lahk že sama razmišljala, no, vsaj jaz sm, to je če se ne motim, 7.razred OŠ.

Spomnita jo lahko na to kaj je preživljala z njo, odloč pa naj se sama. Pri 12ih letih pa mislm da bi lahk že sama razmišljala, no, vsaj jaz sm, to je če se ne motim, 7.razred OŠ.
[/quote]

Tega kar opisuješ, bo itak še. Se tud v SŠ dogaja.

nova
Uredništvo priporoča

naj jo povabi in vidva kot modra starša res NE moreta otroka pred vsem zaščitit .
In PRAV je,da na lastni koži začuti spet .Mogoče jo bo izučilo za naprej in bo to dobra šola in popotnica.
Naj jo povabi in upam,da bo vse ok.
Če pa slučajno ne bo vredu bo vsaj vedela za v bodoče.
Frustracije so nujne za življenje,ki jo še čaka. bolje,da sedaj pridobiva izkušnje kot pa kasneje,ker bo pripravljena in utrjena na življenje.
pustita jo !

Mislim, da ste svoj del opravili, ji povedali kako in kaj, kaj lahko pričakuje v bližnji prihodnosti.
Ostalo je na vaši 12 letnici.
Včasih izberejo težjo pot, kar ni nujno in vedno najslabše.

Moje osebno mnenje je, da neke vecje skode ta druga gospodicnica s prihodom na praznovanje ne bo povzrocila. Osebno bi svojo hcer pohvalil, ker zna odpucati in ji zagotovil, da ce jo bo spet pustila na cedilu, lahko se vedno racuna na mojo podporo in tolazbo. Ter ji zelo obzirno predstavil, da se to pac lahko tudi ponovi in da nekateri ljudje niso v stanju negovati pristnih stikov. Ker kot stars se cutim dolznaega otroku omogociti tudi bolece izkusnje, ce le s temi ni ogrozena hci. In v tem primeru mislim, da neke groznje ni na vidiku.

Hej Desi, mar nisi ti nedavno tega zagotavljal, da je prisotnost očeta ob vzgoji nepotrebna in zgolj novodobni cigumigu? 🙂

Hej Desi, mar nisi ti nedavno tega zagotavljal, da je prisotnost očeta ob vzgoji nepotrebna in zgolj novodobni cigumigu? 🙂
[/quote]

Natanko tako. In sedaj lahko pocasi tudi dojames, kaj to pomeni. Kot vidis iz podanega odgovora, kot oce ne nastopam v vzgojni vlogi, temvec v vlogi ucitelja, ki omogoca samostojne izkusnje. Za razliko od matere, katere vloga je zascitniska, jaz nastopam kot tisti, ki se pripravlja na slovo.

🙂

Nekatere stvari je treba precej bolj subtilno dojemati, kakor zgolj regljati tja v en dan. Pa nic hudega, saj je samo forum. Tu smo, da se ucimo eden od drugega.

Kaj ti je dalo misliti, da je zgornji prijem (komentar) vzgojen?

Zanimivo, lih zdaj se je skregala, ko se bliza rd.Grem stavit, da namerno..da bo povabljena.
Tvoja jo hoce povabit, ker racuna na to, da se bosta spet druzile,
da bosta spet prijateljici…drzim pesti, da se razplete v dobro tvoje male…
P.s. ce je ne bo smela povabit, bo krivila vaju da nima prijateljice…uh…tega vama ne bo dolgo odpustila…al pa nikoli…

Hej Desi, mar nisi ti nedavno tega zagotavljal, da je prisotnost očeta ob vzgoji nepotrebna in zgolj novodobni cigumigu? 🙂
[/quote]

Natanko tako. In sedaj lahko pocasi tudi dojames, kaj to pomeni. Kot vidis iz podanega odgovora, kot oce ne nastopam v vzgojni vlogi, temvec v vlogi ucitelja, ki omogoca samostojne izkusnje. Za razliko od matere, katere vloga je zascitniska, jaz nastopam kot tisti, ki se pripravlja na slovo.

🙂

Nekatere stvari je treba precej bolj subtilno dojemati, kakor zgolj regljati tja v en dan. Pa nic hudega, saj je samo forum. Tu smo, da se ucimo eden od drugega.

Kaj ti je dalo misliti, da je zgornji prijem (komentar) vzgojen?
[/quote]

Ma ne? Tako natančno da imaš razdelano ločnico med učiteljstvom in vzgojo? Zakaj pa bi hčer potem pohvalil? Zakaj pa naj bi računala na tvojo, pazi zdaj, tolažbo?

E ti Desi ti. Ampak si vendarle naš, takšnega smo se te navadili, takšnega te poznamo in takšnega te sprejemamo. 🙂

Natanko tako. In sedaj lahko pocasi tudi dojames, kaj to pomeni. Kot vidis iz podanega odgovora, kot oce ne nastopam v vzgojni vlogi, temvec v vlogi ucitelja, ki omogoca samostojne izkusnje. Za razliko od matere, katere vloga je zascitniska, jaz nastopam kot tisti, ki se pripravlja na slovo.

🙂

Nekatere stvari je treba precej bolj subtilno dojemati, kakor zgolj regljati tja v en dan. Pa nic hudega, saj je samo forum. Tu smo, da se ucimo eden od drugega.

Kaj ti je dalo misliti, da je zgornji prijem (komentar) vzgojen?
[/quote]

Ma ne? Tako natančno da imaš razdelano ločnico med učiteljstvom in vzgojo? Zakaj pa bi hčer potem pohvalil? Zakaj pa naj bi računala na tvojo, pazi zdaj, tolažbo?

E ti Desi ti. Ampak si vendarle naš, takšnega smo se te navadili, takšnega te poznamo in takšnega te sprejemamo. 🙂
[/quote]

Zato, da ne zgolj kot opazovalec odnosa med menoj in Lepooko, ampak tudi skozi lastno izkusnjo, dozivi vlogo moskega kot trdno oporo v zivljenju, ki je – cetudi odsoten – tisti, ki nikoli ne pusti druzine na cedilu.

Hja, nekatere stvari v zivljenju mora clovek imeti razdelane. Temu smo vcasih rekli pospravljeno podstresje. 😉

Ma ne? Tako natančno da imaš razdelano ločnico med učiteljstvom in vzgojo? Zakaj pa bi hčer potem pohvalil? Zakaj pa naj bi računala na tvojo, pazi zdaj, tolažbo?

E ti Desi ti. Ampak si vendarle naš, takšnega smo se te navadili, takšnega te poznamo in takšnega te sprejemamo. 🙂
[/quote]

Zato, da ne zgolj kot opazovalec odnosa med menoj in Lepooko, ampak tudi skozi lastno izkusnjo, dozivi vlogo moskega kot trdno oporo v zivljenju, ki je – cetudi odsoten – tisti, ki nikoli ne pusti druzine na cedilu.

Hja, nekatere stvari v zivljenju mora clovek imeti razdelane. Temu smo vcasih rekli pospravljeno podstresje. 😉
[/quote]

Lepo, da pri tem tokrat kažeš nekaj napredka, čeprav se na vse kriplje, le kdo bi vedel, zakaj, izogibaš temu pritrditi.

Zato, da ne zgolj kot opazovalec odnosa med menoj in Lepooko, ampak tudi skozi lastno izkusnjo, dozivi vlogo moskega kot trdno oporo v zivljenju, ki je – cetudi odsoten – tisti, ki nikoli ne pusti druzine na cedilu.

Hja, nekatere stvari v zivljenju mora clovek imeti razdelane. Temu smo vcasih rekli pospravljeno podstresje. 😉
[/quote]

Lepo, da pri tem tokrat kažeš nekaj napredka, čeprav se na vse kriplje, le kdo bi vedel, zakaj, izogibaš temu pritrditi.
[/quote]

Draga kolegica, moje podstresje sem bil nekako prisiljen pospraviti pred dobrimi 22 leti. :-)))

Taksnega moza in oceta kot sem jaz si marsikatera zenska zgolj zeli, a ga ne prepozna. Pa nisem ne edini ne redek primerek, da ne bo pomote. 😉

Imam doma 12-letnico in mi ne pade na kraj pameti, da bi se tako vtikala v to, s kom naj se druži in s kom ne. Pa so tudi imele že vse sorte. To so življenjske lekcije, socializacija in če je zdaj ne bo izučilo, zna biti pozneje bistveno bolj boleče. Niti v sanjah ji ne bi vzela te izkušnje. Povem svoje mnenje na obziren način, potem pa je pri 12 že dovolj velika, da se sama odloči, s kom se bo družila.

Če je ni izučilo, bo pač ponovila vajo. Življenje pa itak ni pravljica.
No, lizat pa se pri 12-ih res ni treba…

Lepo, da pri tem tokrat kažeš nekaj napredka, čeprav se na vse kriplje, le kdo bi vedel, zakaj, izogibaš temu pritrditi.
[/quote]

Draga kolegica, moje podstresje sem bil nekako prisiljen pospraviti pred dobrimi 22 leti. :-)))

Taksnega moza in oceta kot sem jaz si marsikatera zenska zgolj zeli, a ga ne prepozna. Pa nisem ne edini ne redek primerek, da ne bo pomote. 😉
[/quote]

Dragi kolega, kvalitetnih primerkov res ni tako malo. Strinjam pa se, da so tako gosto-, sladko- in glejte-mene- besedni v izraziti manjsini.

Hvala za nasvete in mnenja. Mislim, da s bova lažje odločila.

Ps: Yo, zlizati pri nas pomeni pobotati se :-))


Enako. Take izkušnje nujno rabimo, da se bomo kasneje znali odločati. Starš bi naredil hudo napako, če bi otroka zavil v vato, da ne bo bogi. S tem bi ga prikrajšal za lekcijo. Avtorica, ne moremo živeti namesto svojih otrok.

Matr, sem šla zarad dezerterskega brat uvodni post do konca!

Pa nee noooo…. Pozdravljeni…

Avtoric/a kolk dobiš od teme? jebenti da bom najsvetejšemu predlagala da ti prevzamem biznis, ker s tem “pozdravljeni” si že tkooooooooo doooooooolgočaaaaasnnnnnnaaaaaa… ZEEEEEH.

Pero, podavljeni!
A ti bi pa kar mladim frajlam pustil žurat na tuj račun? Tak učitelj si torej? A lepooka tudi živi na tuj račun? In če ne, zakaj mlade frajle katerim naj bi bil vodnik, zavajaš?

Jebote smotano, a ne vidš da dipl psihička ki si ni sposobna najti dela, tle ostale kure najbrž za mizeren denar zavaja naj boste roditelji služabniki lastni mladeži???

Ja draga hči, žurka vsesplošna, ampak ker si že tako pametna da si znaš to privoščiti, ti tudi naš dom z mtko rentava, če tko želiš. Kolk in česa daš?

????? Vse ok?

????? Vse ok?
[/quote]

Zaenkrat pod kontrola…;-) No ajde pa recimo da je situacija realna in nisi psihička ki tukaj teme štepa za več klikov:

S čim si je hči zasužila vajino suženjstvo?


Podpis pod tole. Jaz bi morda edino hčeri predlagala (nikakor ji ni treba predloga upoštevat), naj tej ‘prijateljici’ predlaga, naj vsa ta čustva ljubezni zlije na papir – torej ji napiše pismo. Ali pa naj jo npr. po Vibru izzove v pisanje, če ga ima. Ko bo imela črno na belo napisano in če ji ta prijateljica spet ‘zarije nož v hrbet’, jo lahko s temi ‘pisnimi dokazi’ fino razkrinka in osmeši. V osnovni šoli je pogosto ena taka šefica v razredu, ki spletkari in komandira in izziva prepire, toda večina teh, ki so v osnovni šoli šefi, kasneje zelo slabo konča (kar se tiče šole, partnerstva ipd.). Tista iz mojega razreda se je dobesedno do smrti zapila. Ne vem zakaj – a ne prenesejo, če niso več glavni, ali kaj? Mogoče tudi ta deklica potrebuje lekcijo iz medčloveških odnosov, da se zamisli sama nad seboj.
Nenazadnje pa – stare so samo dvanajst let, osebnost se lahko razvije v vse možne smeri.

Povejta svoje mnenje, odloči se naj sama. Bistveno pa je, da ji stojita ob strani, če je spet ta ali pa katerakoli druga prijateljica zafrkne.

nisem prebrala drugih komentarjev, ampak jaz, kot starš, imam pravico in dolžnost postavljati meje…in…pravila. Jaz bi rekla: ne, ker nikomur ne dovolim, da te prizadane. Tista deklica je taka in se ne bo spremenila. Razumela bo samo, če bo dobila isto zdravilo. Sorry in pika.

Spomnita jo lahko na pretekle dogodke in hčeri morata stati obstrani !
NIKAKOR se pa v tem primeru ne moreta in nesmeta odločati namesto hčerke !!!

New Report

Close