Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje za feministke

Vprašanje za feministke

Kako je možno, da so feministke dopustile, da se more pri ženskah še vedno dodajati črka A.
– kupil/a
– naredil/a,
– govoril/a.

A obstaja kaka možnost, da bodo, v okviru enakopravnosti, v bodočnosti zahtevale tudi na tem področju izenačitev z moškimi, torej da se bodo tudi ženske začele izražati “naredil sem, kupil sem, govoril sem”.

V Ameriki (atlanta) je potekala debata o cestnih tablah. Feministke se pritožujejo nad napisom “Men working” (delavec na cesti). Trdijo da tudi ženske opravljajo ta dela in da ima zato tak napis “men” znake neenakopravnosti in znake seksizma.

Več pa tukaj:
http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/2444209/Sexist-Men-at-Work-signs-must-be-repainted.html

http://www.neatorama.com/2008/07/20/is-the-men-at-work-sign-sexist/

v vseh slovanskih jezikih, sploh pa v ruščini, se za ženske konča na A! Že beseda mama je en tak tipičen primer.

osnova je z a – jem. Zaradi mene lahko to obliko uporabljate tudi moški.

Mogoče bodo zahtevale še pravico, da tudi ženske delavke na cesti delajo slečene do pasu, kot južni fizikalci???

zato pa je zmagal trump, ker se “levi” in “liberalni” in podobni ukvarjajo samo s takimi neumnostmi, kot je tole…

Zakaj bi ukinili -a?
Jaz sem za to, da bo za oba spola enako, kot v angleščini in da je na koncu za vse -a! 😛

No, pri nas je znak “delo na cesti”, kar je veliko bolj primerno kot “moški dela”.

Ampak, kaj bomo pa naredili s she ali ona? Hm… težka bo.

Temu se reče bogastvo jezika.


Preseliš se v Bohinj, se naučiš dialekta in govoriš “na fanta”, kot temu pravijo tam!

Man pomeni človek. Danes se med človeke menda prištevajo tudi ženske.

Koliko feministk je že pogeldalo:) kako to, da same sebe opredeljujete za feministko? :))


man je moški
woman je ženska
human je človek


man je moški
woman je ženska
human je človek
[/quote]

Narobe. Man je človek. In nekoč so pod človeke (ljudi) šteli samo moške. Danes smo seveda že nekoliko napredovali in se večini človeštva zdi, da bi tudi ženske lahko bile ljudje. No, nekaj neandertalcev na tem portalu še ni tam po razmišljanju.

Iz angleško-slovenskega slovarja:

man1 [maen] noun (plural men) mož, človek, človeštvo; sluga, vojak, mornar; figura (šah, dama); history vazal; plural vojaki, mornarji, delavci, moštvo; the rights of ~ človeške pravice; ~ of God božji služabnik; an Oxford ~ kdor je študiral v Oxfordu; a ~ and a brother pravi tovariš; ~ and wife mož in žena; a ~ of few words redkobeseden človek; ~ alive! človek božji!; as one ~ kot en mož, enoglasno; to be a ~ biti možat; to be only half a ~ biti nemožat, biti samo pol moža; to be one’s own ~ biti svoj gospodar; best ~ ženinova priča pri poroki; ~ and boy od deških let dalje; every ~ Jack vsak posameznik; to feel like a new ~ počutiti se ko prerojen; ~ Friday ali ~ of all work faktotum, desna roka; inner ~ duša, humorously želodec; outer ~ telo; I’m your ~ jaz sem pravi človek za to; he’s your ~ on bo pravi človek za to; ~ of letters pisatelj; to the last ~ do zadnjega moža; (all) to a ~ vsi, do zadnjega moža, enoglasno; a ~ of mark pomembna osebnost; no ~ nihče; a ~ of parts izredno zmožen človek; to play the ~ izkazati se moža; a ~ of straw lutka, človek zvenečega imena a brez denarja; the ~ in (ali on) the street povprečen človek; ~ about town lahkoživec, gizdalin; a ~ of his word mož beseda; the ~ of the world svetovljan; old ~ botany božje drevce, noun slang kapitan


man je moški
woman je ženska
human je človek
[/quote]

Narobe. Man je človek. In nekoč so pod človeke (ljudi) šteli samo moške. Danes smo seveda že nekoliko napredovali in se večini človeštva zdi, da bi tudi ženske lahko bile ljudje. No, nekaj neandertalcev na tem portalu še ni tam po razmišljanju.
[/quote]

in kaj bi bila potem izraz za moškega, že je woman za žensko? so tako nepomembni, da nimajo svojega izraza, ko je pri določenih zadevah potrebno specificirati spol?
po tvoje je potem men’s room wc za ljudi?

Narobe. Man je človek. In nekoč so pod človeke (ljudi) šteli samo moške. Danes smo seveda že nekoliko napredovali in se večini človeštva zdi, da bi tudi ženske lahko bile ljudje. No, nekaj neandertalcev na tem portalu še ni tam po razmišljanju.
[/quote]

in kaj bi bila potem izraz za moškega, že je woman za žensko? so tako nepomembni, da nimajo svojega izraza, ko je pri določenih zadevah potrebno specificirati spol?
po tvoje je potem men’s room wc za ljudi?
[/quote]

Očitno za ljudi, ne za živali.

O razvoju jezika ti, kot kaže, ni nič znanega.


man je moški
woman je ženska
human je človek
[/quote]

Narobe. Man je človek. In nekoč so pod človeke (ljudi) šteli samo moške. Danes smo seveda že nekoliko napredovali in se večini človeštva zdi, da bi tudi ženske lahko bile ljudje. No, nekaj neandertalcev na tem portalu še ni tam po razmišljanju.
[/quote]

Na žalost je v precejšnjem delu sveta ženska še vedno obravnavana kot bitje, ki ni vredna besede človek.

Tukaj pa bi nekateri radi prikazali žensko kot največje zlo, ki obstaja in bo obstajalo. In to dnevno. Vidi pa se tudi po medijih moški so več ali manj obvarovani pred poniževanjem.


Preseliš se v Bohinj, se naučiš dialekta in govoriš “na fanta”, kot temu pravijo tam!
[/quote]

Tako je! Bohinj je raj za feministke. Tam sploh niso vpadljive… 😉

in kaj bi bila potem izraz za moškega, že je woman za žensko? so tako nepomembni, da nimajo svojega izraza, ko je pri določenih zadevah potrebno specificirati spol?
po tvoje je potem men’s room wc za ljudi?
[/quote]

Očitno za ljudi, ne za živali.

O razvoju jezika ti, kot kaže, ni nič znanega.
[/quote]

pol pa pojdi v men’s room in se ne čudi, če te bodo ven vrgli. ali še hujše. probaj peljat malo punčko na moški vece, pa te bodo obtožili zlorabe otroka. v ameriki, da se razumemo. tam so dovolj nori za kaj takega.

razvoj jezika je ena stvar, današnja aplikacija pa nekaj čisto drugega.

in kaj bi bila potem izraz za moškega, že je woman za žensko? so tako nepomembni, da nimajo svojega izraza, ko je pri določenih zadevah potrebno specificirati spol?
po tvoje je potem men’s room wc za ljudi?
[/quote]

Očitno za ljudi, ne za živali.

O razvoju jezika ti, kot kaže, ni nič znanega.
[/quote]

za moške, ne za ljudi! tepka

No, jaz nisem Američan, ampak po moje si mala punčka zasluži, da jo mama pelje na ženski wc.

“Tukaj pa bi nekateri radi prikazali žensko kot največje zlo, ki obstaja in bo obstajalo. In to dnevno. Vidi pa se tudi po medijih moški so več ali manj obvarovani pred poniževanjem.”

Največje zlo nikakor ne, vsekakor pa blago z omejeno uporabnostjo.

Očitno za ljudi, ne za živali.

O razvoju jezika ti, kot kaže, ni nič znanega.
[/quote]

pol pa pojdi v men’s room in se ne čudi, če te bodo ven vrgli. ali še hujše. probaj peljat malo punčko na moški vece, pa te bodo obtožili zlorabe otroka. v ameriki, da se razumemo. tam so dovolj nori za kaj takega.

razvoj jezika je ena stvar, današnja aplikacija pa nekaj čisto drugega.
[/quote]

A tisto o razvoju jezika si pa kar preslišal. Cccccc. Man je nekoč pomenil človeka, še danes se človeštvu reče mankind. In če piše nekje “man at work” je pa menda vsaj malo učlovečenemu posamezniku že jasno, da to pomeni, da so lahko na delu tudi ženske.

Očitno za ljudi, ne za živali.

O razvoju jezika ti, kot kaže, ni nič znanega.
[/quote]

za moške, ne za ljudi! tepka
[/quote]

Zaostajaš. Jaz sem po razmišljanju že malo naprej.

No, lepše se človeku reče human being.

Ja žal moški vsaj nekateri tako obravnavajo žensko. Najbolj zanimivo pa je da te je ženska rodila. Torej ženska odloča o tvojem življenju. Namesto, da bi jo spoštoval jo preziraš.

New Report

Close