Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo plača

Kdo plača

Imam eno vprašanje glede financ. S partnerjem živiva skupaj že nekaj let, najprej sva malo pri njem, malo pri meni, sedaj sva ves čas pri meni (torej v mojem stanovanju, ki ga imam še od preden sem ga poznala), tudi zaradi moje želje, ker sem manj fleksibilna glede službe kot on, njegovo stanovanje je pa precej oddaljeno od moje službe. Partnerjevo stanovanje je tako prazno. O tem, kaj bo z njim, sicer razmišlja (prodal, oddal) vendar je jasno, da je odločitev njegova, ne moja. Stroške za moje stanovanje plačujem samo jaz (torej elektrika, voda, čiščenje, itd). On pa za njegovo (so pa manjši). Kako se vam zdi ta ureditev? Fer?

Ni fer od njega. Usedita se in pogovorita. Če bo skoz pri tebi, naj daje polovico za stroške in hrano.

dokler plačuje stroške svojega praznega stanovanja sam, ki so praktično isti, če je not 0 ali 1 oseba (razen elektrike in vode), ne bi na veliko komplicirala. razen če še hrano sama kupuješ in plačuješ in živi človek čisto na tvoje stroške…

če pa bi nekega dne stanovanje oddal ali prodal, pa bi se zmenila malce drugače

Ce gledamo cisto z ekonomskega vidika… On se je izselil/preselil na recimo temu tvojo zeljo. In ti bi zdaj nekako Rada, da on, ki je sel tebi na roko placa tebi.

Ce gledamo iz “cloveskega” vidika… Ce naj bi bilo gospodinjstvo skupno, potem seveda tudi on prispeva nekaj v vajino gospodinjstvo. Toda… Potem je tudi strosek njegovega stanovanja v bistvu strosek vajinega premozenja, kaj ne?

Nič ne bi rada, da on meni kaj plačuje. Nihče od naju ni izkoriščevalskega značaja. Strošek hrane je že od obeh. Oba predloga sta zanimiva: dokler svojega ne proda, pač pri meni plačujem jaz oz. oba plačujeva oboje. Še kakšen predlog ali mnenje?

koliko variant pa še obstaja???
aja, da on plačuje vse stroške obeh stanovanj v zameno za najemnino pri tebi, ali pa da najdeta nekoga tretjega, da vama plačuje stroške 😛

Moja bi me že davno v rit brcnila, stanovanje nima kaj gnit. Oddaj ali prodaj, ampak nimaš kaj dosti razmišljat. Izgubljata denar in to je menda tudi tvoj problem, vsaj meni se zdi. Če so kakšni drugi razlogi, zakaj ga ne more oddat ok, drugače pa res ne razumem, zakaj ne zaslužit za super počitnice vsako leto. Je pa vprašanje, kako se bo denar delil, če on proda in se priseli k tebi. Imata super podlago, ampak vaju lahko ta na koncu najbolj zj..e…

Moja bi me že davno v rit brcnila, stanovanje nima kaj gnit. Oddaj ali prodaj, ampak nimaš kaj dosti razmišljat. Izgubljata denar in to je menda tudi tvoj problem, vsaj meni se zdi. Če so kakšni drugi razlogi, zakaj ga ne more oddat ok, drugače pa res ne razumem, zakaj ne zaslužit za super počitnice vsako leto. Je pa vprašanje, kako se bo denar delil, če on proda in se priseli k tebi. Imata super podlago, ampak vaju lahko ta na koncu najbolj zj..e…
[/quote]

odvisno, koliko sta stara in kake plane imata…. lahko oboje skupaj prodata in kupita nekaj večjega, pol gresta narazen, pa na koncu nima ne eden in ne drugi nič….

No pri nama pa naj bi bilo tako:
Zaenkrat sicer še oba živiva pri svojih starših, ima pa on svoje stanovanje, ki ga oddaja. Jaz imam namen drug let kupit svoje stanovanje in takrat naj bi skup zaživela, seveda če bo vse laufal kot do zdaj.
Ker on zasluž kr neki več od mene, je pripravljen večino stroškov on plačevat, tud glede hrane. Stanovanje, ki ga ima, pa bo še naprej oddajal in tist denar naj bi potem pripadal obema 😉

No pri nama pa naj bi bilo tako:
Zaenkrat sicer še oba živiva pri svojih starših, ima pa on svoje stanovanje, ki ga oddaja. Jaz imam namen drug let kupit svoje stanovanje in takrat naj bi skup zaživela, seveda če bo vse laufal kot do zdaj.
Ker on zasluž kr neki več od mene, je pripravljen večino stroškov on plačevat, tud glede hrane. Stanovanje, ki ga ima, pa bo še naprej oddajal in tist denar naj bi potem pripadal obema 😉
[/quote]

ok, torej, če tole povzamem:
ti boš drugo leto kupila svoje stanovanje, za katero bo večino stroškov plačeval tip, pa tudi prihodke od njegovega stanovanja si boš prilastila.

pa še preživljal te bo

bravo, ej, zmagaš na celi črti. kje najdeš takega papka, ki bo to servirano tako pojedel?

Ko dva zivita v enem stanovanju, si stroske bivanja pac delita. Ne vkljucuje le poloznic temvec tudi hrano. To, da ima on se eno stanovanje, je pri tem nepomembno. Stroske pac placuje tam, ker ga ni ne oddal ne prodal, kar pa se ne tice vajine skupnosti (alias bivanja v tvojem stanovanju, stanovanje je itak njegovo “od prej” in ti nimas nic s tem).

A ces tretjo varianto? Oba prodata vsak svojega in kupita skupnega, pa se ne bosta vec na semantiki hakljala…

če živita v partnerski zvezi, potem je vse skupno, tako stroški kot odhodki. Ker sta stanovanji kupila pred zvezo, ima vsak svoje stanovanje. Odkar živita skupaj, pa skupaj porabljata vajin denar.
Če pa misliš, da ima partner ježa v žepu, boš morala pa malo več potegniti od njega.

No pri nama pa naj bi bilo tako:
Zaenkrat sicer še oba živiva pri svojih starših, ima pa on svoje stanovanje, ki ga oddaja. Jaz imam namen drug let kupit svoje stanovanje in takrat naj bi skup zaživela, seveda če bo vse laufal kot do zdaj.
Ker on zasluž kr neki več od mene, je pripravljen večino stroškov on plačevat, tud glede hrane. Stanovanje, ki ga ima, pa bo še naprej oddajal in tist denar naj bi potem pripadal obema 😉
[/quote]

ok, torej, če tole povzamem:
ti boš drugo leto kupila svoje stanovanje, za katero bo večino stroškov plačeval tip, pa tudi prihodke od njegovega stanovanja si boš prilastila.

pa še preživljal te bo

bravo, ej, zmagaš na celi črti. kje najdeš takega papka, ki bo to servirano tako pojedel?
[/quote]

Sm vedla da se bo en tak butast komentar pojavil.
Kot 1. ni noben papak, je taprav moški, tak za katerega vrjamem da bi ga marskera imela.
Kot 2. pa, če on zasluž tolk več kot jaz, zakaj ne bi mogel tud več financirat, če lahk in če si to tud sam želi, ker pač lahk? In tud prihodki od njegovega stanovanja so čist njegova zamisel. Nimam namena nobenga izkoriščat, še nikol v lajfu ga nism.
Skratka, tako nekak sva parkrat debatirala, bova pa itak vidla kako bo. Sej se ne ve, lahk se še marskej spremeni do takrat, lahk se tud zgodi da greva narazn, nikol se ne ve 😉

ok, torej, če tole povzamem:
ti boš drugo leto kupila svoje stanovanje, za katero bo večino stroškov plačeval tip, pa tudi prihodke od njegovega stanovanja si boš prilastila.

pa še preživljal te bo

bravo, ej, zmagaš na celi črti. kje najdeš takega papka, ki bo to servirano tako pojedel?
[/quote]

Sm vedla da se bo en tak butast komentar pojavil.
Kot 1. ni noben papak, je taprav moški, tak za katerega vrjamem da bi ga marskera imela.
Kot 2. pa, če on zasluž tolk več kot jaz, zakaj ne bi mogel tud več financirat, če lahk in če si to tud sam želi, ker pač lahk? In tud prihodki od njegovega stanovanja so čist njegova zamisel. Nimam namena nobenga izkoriščat, še nikol v lajfu ga nism.
Skratka, tako nekak sva parkrat debatirala, bova pa itak vidla kako bo. Sej se ne ve, lahk se še marskej spremeni do takrat, lahk se tud zgodi da greva narazn, nikol se ne ve 😉
[/quote]

nisi razumela…

če je tako super tip, kako to, da ne planirata nabave skupne nepremičnine? zakaj bo to tvoje stanovanje? pri nepremičninskih zadevah je 1+1 dosti več kot dva, oziroma, imaš od enega velikega stanovanja ali hiše več, kot pa od dveh malih…

mislim, tako nekak bi šli plani, če imaš namen skupne prihodnosti.
če pa ne, pa…

Sm vedla da se bo en tak butast komentar pojavil.
Kot 1. ni noben papak, je taprav moški, tak za katerega vrjamem da bi ga marskera imela.
Kot 2. pa, če on zasluž tolk več kot jaz, zakaj ne bi mogel tud več financirat, če lahk in če si to tud sam želi, ker pač lahk? In tud prihodki od njegovega stanovanja so čist njegova zamisel. Nimam namena nobenga izkoriščat, še nikol v lajfu ga nism.
Skratka, tako nekak sva parkrat debatirala, bova pa itak vidla kako bo. Sej se ne ve, lahk se še marskej spremeni do takrat, lahk se tud zgodi da greva narazn, nikol se ne ve 😉
[/quote]

nisi razumela…

če je tako super tip, kako to, da ne planirata nabave skupne nepremičnine? zakaj bo to tvoje stanovanje? pri nepremičninskih zadevah je 1+1 dosti več kot dva, oziroma, imaš od enega velikega stanovanja ali hiše več, kot pa od dveh malih…

mislim, tako nekak bi šli plani, če imaš namen skupne prihodnosti.
če pa ne, pa…
[/quote]

Zato, ker ima on s tistimi sklenjeno pogodbo do konc leta 2020 in takrat naj bi se oni izselil.
Mislm pa tud, da je razlika ali si z enim skup pa se vidta dnevno par ur, ali pa če z enim skup živiš. Morva probat tud to kako bo laufal. Takrat se najbolj pokaže 😉 Bova pa takrat prodala oba stanovanja, saj njegovo ni glih majhno (56m2), pa tud jaz imam namen kupit neki tazga.

No pri nama pa naj bi bilo tako:
Zaenkrat sicer še oba živiva pri svojih starših, ima pa on svoje stanovanje, ki ga oddaja. Jaz imam namen drug let kupit svoje stanovanje in takrat naj bi skup zaživela, seveda če bo vse laufal kot do zdaj.
Ker on zasluž kr neki več od mene, je pripravljen večino stroškov on plačevat, tud glede hrane. Stanovanje, ki ga ima, pa bo še naprej oddajal in tist denar naj bi potem pripadal obema 😉
[/quote]
A tudi kredit za stanovanje bo tvoj plačeval? Ker to bi potem lahko rekli, da bo stanovanje njegovo.

Avtorica, odvisno od primera. Kaj vse beremo tukaj, med drugim to, da tipi z nekajkrat višjo plačo pustijo ženskam, da krijejo vse stroške za otroke in hrano in jim potem ne ostane nič, oni pa na golf (primer). Kakor se bosta zmenila, tako bosta imela. Je pa dobro to vnaprej nekako zastaviti.

No pri nama pa naj bi bilo tako:
Zaenkrat sicer še oba živiva pri svojih starših, ima pa on svoje stanovanje, ki ga oddaja. Jaz imam namen drug let kupit svoje stanovanje in takrat naj bi skup zaživela, seveda če bo vse laufal kot do zdaj.
Ker on zasluž kr neki več od mene, je pripravljen večino stroškov on plačevat, tud glede hrane. Stanovanje, ki ga ima, pa bo še naprej oddajal in tist denar naj bi potem pripadal obema 😉
[/quote]
A tudi kredit za stanovanje bo tvoj plačeval? Ker to bi potem lahko rekli, da bo stanovanje njegovo.

Avtorica, odvisno od primera. Kaj vse beremo tukaj, med drugim to, da tipi z nekajkrat višjo plačo pustijo ženskam, da krijejo vse stroške za otroke in hrano in jim potem ne ostane nič, oni pa na golf (primer). Kakor se bosta zmenila, tako bosta imela. Je pa dobro to vnaprej nekako zastaviti.
[/quote]

Ja itak. A jaz naj bi kredit vzela za nakup stanovanja on pa da ga odplačuje? Pa še da me zravn tega financira? LOL
V bistvu pa kredita ne nameravam vzet, ker mi bodo pri nakupu kr velik pomagal starši z gotovino, če pa bom morala kaj, pa neki minimalnega na ca 3 leta, nikakor pa če do tega pride, tega kredita ne bo on plačeval. To bo MOJE stanovanje in če že, MOJ kredit.
Ko bova, če bova, enkrat poročena, pa bo če bova kdaj vzela kakšn kredit, glede odplačevanja drugač.


A tudi kredit za stanovanje bo tvoj plačeval? Ker to bi potem lahko rekli, da bo stanovanje njegovo.

Avtorica, odvisno od primera. Kaj vse beremo tukaj, med drugim to, da tipi z nekajkrat višjo plačo pustijo ženskam, da krijejo vse stroške za otroke in hrano in jim potem ne ostane nič, oni pa na golf (primer). Kakor se bosta zmenila, tako bosta imela. Je pa dobro to vnaprej nekako zastaviti.
[/quote]

Ja itak. A jaz naj bi kredit vzela za nakup stanovanja on pa da ga odplačuje? Pa še da me zravn tega financira? LOL
V bistvu pa kredita ne nameravam vzet, ker mi bodo pri nakupu kr velik pomagal starši z gotovino, če pa bom morala kaj, pa neki minimalnega na ca 3 leta, nikakor pa če do tega pride, tega kredita ne bo on plačeval. To bo MOJE stanovanje in če že, MOJ kredit.
Ko bova, če bova, enkrat poročena, pa bo če bova kdaj vzela kakšn kredit, glede odplačevanja drugač.
[/quote]

uf, carica….

stanovanje ti bodo starši kupli, financiral te bo pa tip. res maš naštudirano, kako do česa prit v življenju…

Ja itak. A jaz naj bi kredit vzela za nakup stanovanja on pa da ga odplačuje? Pa še da me zravn tega financira? LOL
V bistvu pa kredita ne nameravam vzet, ker mi bodo pri nakupu kr velik pomagal starši z gotovino, če pa bom morala kaj, pa neki minimalnega na ca 3 leta, nikakor pa če do tega pride, tega kredita ne bo on plačeval. To bo MOJE stanovanje in če že, MOJ kredit.
Ko bova, če bova, enkrat poročena, pa bo če bova kdaj vzela kakšn kredit, glede odplačevanja drugač.
[/quote]

uf, carica….

stanovanje ti bodo starši kupli, financiral te bo pa tip. res maš naštudirano, kako do česa prit v življenju…
[/quote]

Misl si kar hočš, tuki ni bilo nobenga plana. Pač spoznala sva se, se zaljubla na prvi pogled. Nism nit vedla kolk ima keša, če ga sploh ima. Še zelo dolg sm o tej zvezi kolebala glih zato, ker je on Hrvat jaz pa pol Srbkinja, no pa sm se po dolgem času le odločila da probava, pa bova vidla kako se bo obnesl. Takrat edin kar sm vedla oz vidla da ima, je bil avto. Golf. Pa me to niti mal ni ganil, ker sm tud jaz že takrat imela isti avto. To pa je bilo tud vse. Nikol ga nism vprašala niti kolk ima denarja, kolk zasluž, nič od tega!

uf, carica….

stanovanje ti bodo starši kupli, financiral te bo pa tip. res maš naštudirano, kako do česa prit v življenju…
[/quote]

Misl si kar hočš, tuki ni bilo nobenga plana. Pač spoznala sva se, se zaljubla na prvi pogled. Nism nit vedla kolk ima keša, če ga sploh ima. Še zelo dolg sm o tej zvezi kolebala glih zato, ker je on Hrvat jaz pa pol Srbkinja, no pa sm se po dolgem času le odločila da probava, pa bova vidla kako se bo obnesl. Takrat edin kar sm vedla oz vidla da ima, je bil avto. Golf. Pa me to niti mal ni ganil, ker sm tud jaz že takrat imela isti avto. To pa je bilo tud vse. Nikol ga nism vprašala niti kolk ima denarja, kolk zasluž, nič od tega!
[/quote]

Aja, pa financiral me zihr ne bo. Še noben me ni, niti tega ne bi pustila. On tud to ve!
Sama imam plačo, ki ni slaba, sm z njo čist zadovoljna. Če bo pa že on več dajal za stroške kot si SAM želi, bom pa jaz za kaj druzga. Ga bom pa večkrat kam povabla 😉


A tudi kredit za stanovanje bo tvoj plačeval? Ker to bi potem lahko rekli, da bo stanovanje njegovo.

Avtorica, odvisno od primera. Kaj vse beremo tukaj, med drugim to, da tipi z nekajkrat višjo plačo pustijo ženskam, da krijejo vse stroške za otroke in hrano in jim potem ne ostane nič, oni pa na golf (primer). Kakor se bosta zmenila, tako bosta imela. Je pa dobro to vnaprej nekako zastaviti.
[/quote]

Ja itak. A jaz naj bi kredit vzela za nakup stanovanja on pa da ga odplačuje? Pa še da me zravn tega financira? LOL
V bistvu pa kredita ne nameravam vzet, ker mi bodo pri nakupu kr velik pomagal starši z gotovino, če pa bom morala kaj, pa neki minimalnega na ca 3 leta, nikakor pa če do tega pride, tega kredita ne bo on plačeval. To bo MOJE stanovanje in če že, MOJ kredit.
Ko bova, če bova, enkrat poročena, pa bo če bova kdaj vzela kakšn kredit, glede odplačevanja drugač.
[/quote]

Glede na to, da boš stanovanje kupila v času trajanja izvenzakonske skupnosti, ima on pravico do polovice stanovanja oz. do izplačila v denarju, če bosta kdaj šla narazen. Če bo pisano nate in ne na starše. Sam opozorim te, da ne bo kasneje kaka frka…

Ja itak. A jaz naj bi kredit vzela za nakup stanovanja on pa da ga odplačuje? Pa še da me zravn tega financira? LOL
V bistvu pa kredita ne nameravam vzet, ker mi bodo pri nakupu kr velik pomagal starši z gotovino, če pa bom morala kaj, pa neki minimalnega na ca 3 leta, nikakor pa če do tega pride, tega kredita ne bo on plačeval. To bo MOJE stanovanje in če že, MOJ kredit.
Ko bova, če bova, enkrat poročena, pa bo če bova kdaj vzela kakšn kredit, glede odplačevanja drugač.
[/quote]

Glede na to, da boš stanovanje kupila v času trajanja izvenzakonske skupnosti, ima on pravico do polovice stanovanja oz. do izplačila v denarju, če bosta kdaj šla narazen. Če bo pisano nate in ne na starše. Sam opozorim te, da ne bo kasneje kaka frka…
[/quote]

to velja pod pogojem, da je stanovanje kupila z denarjem, zasluženim v času izvenzakonske skupnosti. ker ji ga bodo kupili starši, ta skrb itak odpade. samo zabeležit se mora v notarskem zapisu, da ji starši podarjajo tak in tak znesek za nakup stanovanja, pa je zadeva rešena

Ja itak. A jaz naj bi kredit vzela za nakup stanovanja on pa da ga odplačuje? Pa še da me zravn tega financira? LOL
V bistvu pa kredita ne nameravam vzet, ker mi bodo pri nakupu kr velik pomagal starši z gotovino, če pa bom morala kaj, pa neki minimalnega na ca 3 leta, nikakor pa če do tega pride, tega kredita ne bo on plačeval. To bo MOJE stanovanje in če že, MOJ kredit.
Ko bova, če bova, enkrat poročena, pa bo če bova kdaj vzela kakšn kredit, glede odplačevanja drugač.
[/quote]

Glede na to, da boš stanovanje kupila v času trajanja izvenzakonske skupnosti, ima on pravico do polovice stanovanja oz. do izplačila v denarju, če bosta kdaj šla narazen. Če bo pisano nate in ne na starše. Sam opozorim te, da ne bo kasneje kaka frka…
[/quote]

Hvala za nasvet 😉
Sicer vem, da ni tak, vsaj zdaj ne, se pa vsakmu kdaj v lajfu lahk obrne 🙂 drugač pa mu gredo kakšne take teme ko jih kje sliš prav na bruhanje.
Bova pa napisala predporočno pogodbo 😉 itak ima on svoje stanovanje, jaz bom imela svoje 😉

Glede na to, da boš stanovanje kupila v času trajanja izvenzakonske skupnosti, ima on pravico do polovice stanovanja oz. do izplačila v denarju, če bosta kdaj šla narazen. Če bo pisano nate in ne na starše. Sam opozorim te, da ne bo kasneje kaka frka…
[/quote]

to velja pod pogojem, da je stanovanje kupila z denarjem, zasluženim v času izvenzakonske skupnosti. ker ji ga bodo kupili starši, ta skrb itak odpade. samo zabeležit se mora v notarskem zapisu, da ji starši podarjajo tak in tak znesek za nakup stanovanja, pa je zadeva rešena
[/quote]

Dobrodošel tud ta nasvet 😉
Itak bom pa kaj glede vsega tega, ko bom bliz nakupa, tud mal bolj povprašala.

Glede na to, da boš stanovanje kupila v času trajanja izvenzakonske skupnosti, ima on pravico do polovice stanovanja oz. do izplačila v denarju, če bosta kdaj šla narazen. Če bo pisano nate in ne na starše. Sam opozorim te, da ne bo kasneje kaka frka…
[/quote]

to velja pod pogojem, da je stanovanje kupila z denarjem, zasluženim v času izvenzakonske skupnosti. ker ji ga bodo kupili starši, ta skrb itak odpade. samo zabeležit se mora v notarskem zapisu, da ji starši podarjajo tak in tak znesek za nakup stanovanja, pa je zadeva rešena
[/quote]

Potem je bolje, da se naredi darilna pogodba (darilo od staršev). Čeprav mogoče ona financira pol ali kakorkoli pač že. Ker če tega ni, bo šlo v skupno premoženje in bo ona morala za nazaj vse dokazovat, koliko je kdo od njiju vložil ipd. Tako je bila frendica od moje mame ob kup denarja, tudi na tem forumu je bilo že dosti napisanega o tem. Dokazno breme je bilo na njej.

New Report

Close