Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imamo zasvojenca – KAM??

Imamo zasvojenca – KAM??

Dragi ljudje!
Doma imamo mladega človeka, ki je zasvojen. Imamo težave že desetletje. Vse imamo za sabo!
Od nasilja do obljub, od pomoči do kreganja.
Tudi po 2x na dan je zadet. Dopoldan gre in pride nazaj – v očeh se mu vidi. Spi cel dan, zvečer ven in spet pride zadet. Vozi avto!!

Kam naj se obrnemo po pomoč? V te skupnosti? Kako?
Samo ne v naše bolnišnice, kjer jih nafilajo s tableti.
Večno vam bom hvaležna!

komuna. zavod Pelikan Višnja Gora bo za začetek, potem pa dalje, če bo potrebno.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Nobena komuna, nobeno zdravljenje ne pride v poštev, če se zadrogiranec ne strinja.

Lahko mu postaviš ultimat, vržeš iz bajte…. Šele ko bo na dnu, obstaja možnost, da se bo želel pozdraviti. Ni pa rečeno – lahko bo zgnil in končal v kakšnem jarku, zaklošaril….

Skratka, pod prisilo ne moreš narediti NIČ.

Žal.

Saj se bo strinjal. Ker se sam zaveda, da propada. Je že na dnu….. čisto na dnu. Če mu ne bi prali, čistili tla, preoblačili posteljo… bi bilo še huje. Vse naše strahove pazabimo!

Hvala Whitecow!

Samo en dan, ko bo ves skurjen, skozlan …..na dnu – ves ubogi – in kar nekam spet hiti ….kam naj ga odpeljemo? Da ga sprejmejo kot človeka.

Pa ni slab. Star 33 let. Verjetno ženske, družba in mati, ki ga je vedno zagovarjala? V eni novi sredini bo čisto drug. Tu pri nas nima prihodnosti. Pa še manjši kraj, kjer vsak ve vse.

ni mi jasno, kje dobi denar.

Očitno ne dela, droga pa stane?

Kakor ga uspemo spremljat, je na alkotu in travi. Zadržuje se v klapi, kjer vsaj DVA iz Psihiatrične bolnice Begunje prineseta nebroj tablet!!!!!

In po teh tabletah so čist zmešani. Nori. Oči take, k ……………. čist izbuljene, krvave.

Če ga takrat kaj ogovoriš, razbije vse. Od omar, računalnika, luči…… vse, kar doseže.

Lahko ga pustiš in se skriješ. Gre v kuhinjo, najde posodo s hrano, se mu vse polije po tapisonu in ON to je s tal…..z rokami, in vse smeti in se odplazi v posteljo. Kjer se poščije in ????????’????

Kaj naj še povem?

Dobila si predlog, o tem je bilo tudi nekaj v medijih predstavljeno. Vsedite se danes, namesto, da kalkuliraš o dnevih, ko bo spet takšen.
Trenutno ni bistvo verjetnih razlogov, ampak to, da ubere drugo pot. Verjetne razloge bo potem reševal, skupno z vami.

Krade in dila ! Moj bratranec je bil isti bedak. Dokler ga moj stric ni zmetal ob tla ni pomagala nobena dorbra beseda in noben dogovor ni držal. Drogeraši vidijo samo dozo in za tisti gram omame gredo preko trupel. Treba ga je odpeljat nekam kjer ne bo imel stika z zunanjim svetom ! Nobenega računalnika, telefona,… en mesec naj trpi brez droge (bolečine so obupne), naj se očisti in potem začne na novo v novem okolju. Ponovna vrnitev na stara pota po tej terapiji pomeni konec za njega sploh pri teh letih.

Krade in dila ! Moj bratranec je bil isti bedak. Dokler ga moj stric ni zmetal ob tla ni pomagala nobena dorbra beseda in noben dogovor ni držal. Drogeraši vidijo samo dozo in za tisti gram omame gredo preko trupel. Treba ga je odpeljat nekam kjer ne bo imel stika z zunanjim svetom ! Nobenega računalnika, telefona,… en mesec naj trpi brez droge (bolečine so obupne), naj se očisti in potem začne na novo v novem okolju. Ponovna vrnitev na stara pota po tej terapiji pomeni konec za njega sploh pri teh letih.
[/quote]

To je vse jasno. To vemo vsi. Pri nas je bila tudi policija. In kaj? Denarna kazen! :-(((

Prvič so ga odpeljali, ker se je med zblojenim razbijanjem sam poškodoval na steklu mizice v dnevni sobi. S krvavimi rokami je še ‘brisal’ zidove v dnevni sobi, predsobi….razbil računalnik in eno lučko v kotu. ….. za več kot 1000 € škode.
Zjutraj je bil doma! 🙁

Po letu dni….. 2x je dobil službo in odletel, ker se je skregal s sodelavci…… da ne govorim, kako smo in še trpimo zaradi …..ne nasilja……. STRAHU!! pred njim. V lastnem domu. Moraš vse skrit, moraš bit tiho, moraš se prilagodit njemu, da ne znori! Nobenih obiskov, ker te je sram.

Drugič je spet kradel. Dopoldan zadet – vzame denar gre. In smo mu zaprli vrata! Kako je razbijal, noro vpil……. POLICIJAAAAAAAAA. Pridejo s sireno! Ga odpeljejo, drug dan je bil na domačih vratih. Pa smo prosili, če ga lahko odpeljejo na zdravljenje!!
So pa rekli policaji, da naslednjič (?, če preživimo) sledi prepoved približevanja.

Vau, res pomoč in res smo hvaležni.

Od takrat dalje ga kliče njegova klapa, vsak dan zadet, mi vsak v strahu. …….Ma ne da se opisat ta zamorjen lajf! Pa saj ni ves čas tako hudo.
Moramo mu pomagat. Ker če konča slabo, tudi mi ne bomo srečni!

Odločite se, ali boste še vi propadli skupaj z njim, ali pa se ga boste znebili. Druge ni.

Dokler je pri vas, mu dajete hrano, stanovanje… in mu odnašate rit ne pričakujte, da se bo karkoli obrnilo na bolje, bo samo še slabše. Sedaj mu ni nič hudega, je prijetno zadet cel dan, hrano dobi, stanovanje, hrano ima zagotovljeno, Le zakaj bi kaj spreminjal, če mu je tako fletno.
Tak človek mora pristat čisto na dnu – brez hrane, stanovanja… šele takrat bo dobil željo da karkoli spremeni v svojem življenju, da se strezni in odloči za zdravljenje. In to bo lahko samo potem, ko ga vržete iz bajte i ne daste nič več denarja, ne hrane. In naj se vam ne smili, ko bo lačen spal pod mostom, le tako mu boste pomagali, in sebi tudi. S takšnim se ne dela v rokavicah, ampak na hard. Ko takemu pomoliš prst, zagrabi celo roko.
In šele ko bo na dnu so izgledi da se bo šel zdravit, če pa ne, je pa vseeno bolje da potone sam, kot pa da potonete vsi skupaj.

Mi vejrameš, da sem zdele prav s strahom kliknila? Uff, si kar človeški :). Tudi iz hiše je že letel, pa se je zabarikadiral v klet. Zaradi sramu in groze sosedov je prišel nazaj v stanovanje.
VSE, verjemi da vse smo že dali čez.

Radi bi, da prisitane v eni komuni pri nas. Da gre mimo psihiatričnih bolnišnic, kjer te filajo s tableti.
Mimogrede.: moj odličen sodelavec, zidal hišo, urejen, šola ob delu, cel kup enih funkcij – napredoval do vodstvenega položaja (takrat sva izgubila stik) zdrava družina…… se je šel zdravit.
V psihiatrično bolnico……… in se obesil.

Tega se bojimo. Po vsem tem te dajo naši dohtarji na tablete in za njih je problem rešen. Za nas pa ne!

Je pa res, da sem pred kratkim nekje prebrala, da je 1/3 ljudi pri nas na tabletah. :((

Takoj s takim človekom na varno! In ta ima izpit za avto?? Mar samo čakate, da bo nekoga ubil, da boste potem lahko reagirali? Pa kaj vam je ljudje? Vse v imenu pripadnosti!? Jaz naj pa čakam, da naletim nanj na cesti?? Ženska, vse žrtve boš imela TI na vesti!


Če imaš normalne inštitucije v kraju kjer živi, potem obvesti zdravnika h kateremu hodi in CSD, kateri lahko sodišču predlaga ukrep zdravljenja odvisnosti…bodi pa vztrajna in kratko povzami ter argumentirano kaj počenja.

Vse to poznam, smo iemli odvisnika, razbijača, nevarnega,… in sem večkrat predlagala, okoli hodila, prosila, zahtevala, samo so bili prepozni, ker je nekaj prišlo vmes…bi pa šlo to pot-ukrep zdravljenja v bolnici, czopd lj ipd

Če sam ni pripravlje, stopi do socialne delavke, povej kaj je doma in oni pošljejo predlog sodišču…zna pa to trajat vsaj 3 mesece, ni takoj,…ampak ukrep pa dobi…


Če imaš normalne inštitucije v kraju kjer živi, potem obvesti zdravnika h kateremu hodi in CSD, kateri lahko sodišču predlaga ukrep zdravljenja odvisnosti…bodi pa vztrajna in kratko povzami ter argumentirano kaj počenja.

Vse to poznam, smo iemli odvisnika, razbijača, nevarnega,… in sem večkrat predlagala, okoli hodila, prosila, zahtevala, samo so bili prepozni, ker je nekaj prišlo vmes…bi pa šlo to pot-ukrep zdravljenja v bolnici, czopd lj ipd

Če sam ni pripravlje, stopi do socialne delavke, povej kaj je doma in oni pošljejo predlog sodišču…zna pa to trajat vsaj 3 mesece, ni takoj,…ampak ukrep pa dobi…
[/quote]

SE OPRAVIČUJEM, ODGOVOR JE AVTORICI NAMENJEN, ne “citirani osebi”…

Komuna, tista, ki je najbližje vašemu domu, da ga lahko kdaj obiščete in vidite kako napreduje.

Ne, to ni najboljša izbira.

Najboljša izbira je kvalitetna in uspešna komuna, ta pa je Cenacolo, potem Projekt Človek.

Mi vejrameš, da sem zdele prav s strahom kliknila? Uff, si kar človeški :). Tudi iz hiše je že letel, pa se je zabarikadiral v klet. Zaradi sramu in groze sosedov je prišel nazaj v stanovanje.
VSE, verjemi da vse smo že dali čez.

Radi bi, da prisitane v eni komuni pri nas. Da gre mimo psihiatričnih bolnišnic, kjer te filajo s tableti.
Mimogrede.: moj odličen sodelavec, zidal hišo, urejen, šola ob delu, cel kup enih funkcij – napredoval do vodstvenega položaja (takrat sva izgubila stik) zdrava družina…… se je šel zdravit.
V psihiatrično bolnico……… in se obesil.

Tega se bojimo. Po vsem tem te dajo naši dohtarji na tablete in za njih je problem rešen. Za nas pa ne!

Je pa res, da sem pred kratkim nekje prebrala, da je 1/3 ljudi pri nas na tabletah. :((
[/quote] Đankijev ni škoda. Škodo delajo vsem nedolžnim okrog sebe!


Napako ste naredili, ker ste popustili in ga spustili nazaj v stanovanje. Dokler bo vedel, da vedno nekako popustite in na koncu zmaga njegova – ne bo nobenega napredka. še bolj vas bo teroriziral.

In napako boste ponavljali, dokler se vam bo ta izsiljevalec smilil. In dokler se vam smili in mu popuščate, mu pravzaprav mu delate samo škodo. (in sebi tudi)
Pošljite ga v komuno – čim dlje tem bolje. Naj se vam ne smili. Naj ga nafilajo s tableti, če ne gre drugače – to prepusti strokovnjakom.
Ukrepaj trdo, brez popuščanja, ali pa bodo še tebe in vse vas kmalu začeli filat s tableti. Ker stanje se bo s takšnim odnosom, kot ga imate sedaj do njega samo še poslabševalo.


Daj preberi za sabo. Tako kot on tudi vi gledate iracionalno. Očitno vam je bolj pomembno mnenje sosedov, ki pa že itak vedo, kaj se dogaja.

Pišeš, da se vse dali čez. Ne pa niste. Če ste ga sprejeli nazaj samo zaradi sosedov, potem najprej poštimajte pri sebi, šele potem boste lahko pomagali njemu. Če mu čistite posteljo in sobo, potem niste dali vsega čez. S temi dejanji ga enostavno podpirate. Zakaj bi šel, če mu je lušno? Zakaj bi se spremenil, če ima hrano, čisto posteljo, streho nad glavo in sredstva za izpade? Zakaj?! Njemu popolnoma nič ne manjka,

Kot ti pišejo – konec z ugodnostmi. Nima več vstopa, nima več denarja, nima več postelje, še najmanj čiste. Res pa je, da se bo lahko spremenil le sam. Vi se lahko še tako trudite, če v njemu ne naredi klik, bo vedno ostal takšen ali pa bo vedno padel nazaj. Žal, tudi tako je v lajfu. Ampak ti ljudje se lahko spremenijo zgolj, če so v to primorani. Zaenkrat on pač ni.

Srečno!

Res je, z narkomani drugače, kot na hard, ne gre. In dokler se tega ne boste zavedali vi, ki se ozirate na mnenja sosedov in vas skrbi, kako bo sprejel zdravljenje, kakšnega upanja za spremembo niti nimate.

Še enkrat: komuna odpade! V komune sprejemajo samo narkomane, ki so se že fizično očistili droge.

Prvi korak: ko ne bo zadet, možakarju povedati, da je z njegovim maltretiranjem in drogiranjem pod vašo streho konec in ga odpeljati v psihiatrično kliniko v center za detoksikacijo.

Drugi korak: ko bo kriza minila, v komuno.

V nasprotnem primeru, prvič, ko bo prišel zadet domov, pokličite policijo. Ko bo naslednje jutro prišel domov, mu zaprite vrata pred nosom, če bo začel vlamljati v klet ipd., TAKOJ spet pokličite policijo ter jim povejte, da vam grozi s smrtjo in poskuša na silo vstopiti v hišo. V takih primerih se policija zgane in ga bo odpeljala!

Vztrajajte! Važno je, da možakar dojame, da je vrag vzel šalo!

PS Kar se tiče strahu, da si bo v bolnici “nekaj naredil” pa tako: seveda se (lahko) zgodi marsikaj, vendar je takšnih primerov izredno malo, večja možnost je, da kot narkoman ubije koga od vas, poleg tega pa ga tako življenje pelje točno tja, v smrt. Razlika je le, da bo v tem primeru najbrž potegnil s seboj še kakšnega od domačih!

Kaj človek vse trpi. Ampak saj pravijo, da ti Bog naloži toliko kolikor lahko prenesete. In vi ste eksperti. Moj bratranec je bil tudi narkoman. Prenehal, ko ga je policija dobila pri posredovanju droge. V zaporu se je odvadil. In zdaj je že več kot petnajst let čist. Hodi v službo zelo dobro plačano ima družino. Res pa je kot je sam rekel, da ga je zapor vrgel na tla, da je šele tam spoznal kaj je naredil iz svojega življenja. Ga je pa zapor rešil in je še zdaj hvaležen temu policaju, da ga je dobil in mu je po prestani kazni se zahvalil.

Njegov drug prijatelj pa mama ni več zdražala. Ji je pobil psa in mačka. Pretepal njo, če ni dala denar. Potem je gospa dala stanovanje za prodajo. Ga prodala in se odselila. Sin se je šele potem po nekaj mesecih začel odvajati. In zdaj je čist nekaj let. Presenečenje pa je da je samozaposlen zdaj in mu gre noro dobro.

Torej spremenil se bo samo takrat ko se bo moral.

pred leti je en tak sine še mamo navlekel na drogo .
bilo je ogromno nasilja vse do konca dokler ni mame tolk pretepel,da je umrla.
se pravi do smrti.
on pa pač v sistem(bolnica,zapor,..)

Pa kaj hudiča čakate 10 leeeet ?
sem jezna ,res

Iz izkušenj ti povem, da so najboljše komune RETO centri. Če se odloči, gre lahko že jutri ali najkasneje čez nekaj dni v Španijo ali Italijo … Dobro je, da grem dlje od Slovenije. Nna internetu lahko najdeš številko ljubljanskega ali zagrebškega centra. Je komuna s strogim režimom, ampak če bo to preživel, potem ima možnosti, da se vrne v normalno življenje (naučili ga bodo pa tudi marsičesa).

Mene pa zanima kdo sploh si ti, očitno nisi mati, torej bi rekel da si ali sestra, bolj verjetno babica. Ne vem, zakaj smrduha še naprej držite doma in ga podpirate. Sicer tebi to ni jasno vendar ga boste na tak način zagotovo ubili, še prej bo pa on koga od vas. Rešitev je enostavna, rešite se ga, dobite prepoved prebliževanja ali se pa odseli. Konec.

A ta avto je njegov ali od koga drugega? (lastnik mislim) … Če zadetemu človeku (vaš) avto pustite v roke, ne vem kdo je bolj potreben zdravljenja, on ali vi …

Ultimat. Ampak ne dobesedno … preizkusite ga … malo pogooglajte, priredite dokumentacijo o sodniški odločitvi oz odobritvi, da se more izseliti, pa bo začel mogoče malo spreminjati pogled na svet. Če ne bo hotel, pa pod prisilo. Ko bo zadet, se pokliče lepo policijo, ti pa ga pol brez, če se on strinja ali ne, pošljejo na zdravljenje. Zadeva bo verjetno rešena, s tem, da bo rabil vso vašo podporo … v pozitivnem smislu.

New Report

Close