Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kmetija KRISTAN z Lj trznice- res kakovost?

Kmetija KRISTAN z Lj trznice- res kakovost?

Kmetija Kristan z LJ trznice, kdo kaj ve,zivi tam blizu? So dobra roba, koliko skropijo, koliko so res “integrirani” ?

Sem nekaj let nazaj kupovala kao bio zelenjavo pri njih, potem sem mi pa zdi, ravno pri njih enkrat zjutraj prisla pred sluzbo in …zlagajo iz ogromnega tovornjaka z italijansko robo. Sedaj kupujem eko zelenjavo brez certifikata pri gospe iz Stožic, ki ji zaupam, je pa samo ob sobotah na tržnici. Sploh pa, a vam ne da misliti, da so nekam prebogato založeni? In kakšna se vam zdi branjevka? Zdrava in fit? Meni nikakor.


Res je tako, ampak tudi italijanska roba je zdrava, seveda če si sam zdrav!
Drugače pa na tržnici v Ljubljani prej najdeš 40 letno devico kot pa pošteno branjevko z DOMA pridelano BIO zelenjavo.

nova
Uredništvo priporoča

Pa vseeno, tam imajo obesen certifikat.. tudi razumem,da prodajajo kaj italijanskega, bucke pozimi,ko ni sezona buck…
Jih kdo pozna kot sovascane? Vredni zaupanja?
Poleg tega,naj mi kdo razlozi kaj pomeni integrirano, a je to n a pol poti do ” biolosko”?

https://gajbica.si/novice/12/poznate_razliko_med_ekolosko_in_integrirano_pridelavo/

Tle sem nasel razliko…


Poglej, za mene je dovolj zgovoren podatek da okoliški kmetje, ki prodajajo na tržnici, sami ne uživajo te zelenjave za prodajo.
Zase imajo svojo njivo, ki pa jo zanimivo ne zalivajo s škropili vsak drugi dan.
Reveži pač varčujejo pri sebi!!


Poglej, za mene je dovolj zgovoren podatek da okoliški kmetje, ki prodajajo na tržnici, sami ne uživajo te zelenjave za prodajo.
Zase imajo svojo njivo, ki pa jo zanimivo ne zalivajo s škropili vsak drugi dan.
Reveži pač varčujejo pri sebi!!
[/quote]
Opažam popolnoma isto.
Kmetje celo prašiče redijo zase posebej in jim dajejo drugačno hrano, za prodajo je pa vse dobro…
Raje kupujem v trgovini, vsaj vem da je pregledano!


Le kakšen interes imaš, da sprašuješ po točno določeni branjevki? Oseben ? Če meniš, da ne prodajajo pravega blag, ki ustreza certifikatu, jih prijavi inšpekciji, da zavajajo. Drugače pa, najlažje je takole okoli ovinkov, a ne?


Le kakšen interes imaš, da sprašuješ po točno določeni branjevki? Oseben ? Če meniš, da ne prodajajo pravega blag, ki ustreza certifikatu, jih prijavi inšpekciji, da zavajajo. Drugače pa, najlažje je takole okoli ovinkov, a ne?
[/quote]

Najbrž sprašuje zato, ker kupuje pri njih.
Mene tudi ne zanima en hotel na Hrvaškem če grem na dopust v Grčijo..
Uporabi malo logike..

No, moj odgovor je jasen. Menim, da jim ni zaupati. Pa če mojo branjevko vprašate, če kaj šprica, vam pove, da ne. Za razliko, od drugih, ki blebetajo ” vse je domače” ali pa ” drugače nič ne zraste”.

Nisem zelela zdaj da se vname prepir 😉
Koliko je pol to “integrirano” sploh ok?

Najboljs kolk se sprica bi ti povedali tisti,ki zivijo na Sneberski…

jaz raznim kmetom ne zaupam nič, da je bio (manj špricano in s pravimi pripravki) sploh ne, da je vse njihovo še manj.

integrirano že verjamem, ampak je spet vse zelo megleno, ker dejansko kmetom ni treba vodit evidence posajene-predelane-prodane zelenjave, zato pač ne veš čigav pridelek v resnici kupiš, tudi če je etiketa od kmetije.

če že kupim bio, je to s certifikatom v trgovini od znanih proizvajalcev.

vsak ki ima vrtiček ve, da brez nič, ni nič!
jaz v svojem vrtu gnojim s komostom, nekaj organskih gnojil, nič kemije, le koprive, gabez, preslica ipd. … pa je moj pridelek pri nekaterih vrtninah pod 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Bi se lahko s takim načinom šla trgovino? nikakor!
vsi ki se vsaj malo spoznamo na vrtnine vemo, da ni vsaka zemlja za vse, da ni vsaka lega za vse ipd. zato me nihče nikdar ne bo prepričal, da kmet ne “šprica”.

potem so tu še jagode v tem letnem času, nategujejo potrošnike po dolgem in počez. To je najbolj kemijsko obdelan sadež, saj tisti, ki imamo doma jagode brez kemije vemo, da jo zjutraj odtrgaš, zvečer je že konec z njo, razen če odtrgaš nezrelo, ta zdrži v hladilniku kakšen dan ali dva.

skratka … mene težko prepričaš, če pa me, sem pa pripravljena za dober kos plačat pošteno ceno, to pa je težava, ki jo pač kmetje imajo in eden od razlogov, zaradi katerega tudi nategujejo.

in še, ker poznam to področje in imam stik vem, da so kmetje z bio kmetijami in certifikati, ki škodljivce na njivah zatirajo na načine, ki jih zaradi certifikata ne bi smeli, pa jih, sicer bi imeli prevelik izpad, tako pač je.

Konkretno te kmetije ne poznam, sem pa zagovornik tega, da če si redna stranka določene kmetije, se zapelji do njih, naj ti pokažejo, razkažejo način dela in kaj vse gojijo. Vsaka kmetija ima dan odprtih vrat večkrat letno, če tega dneva nima, bi bila meni že v štartu sumljiva.

integrirano je čist ok, če se kmetje držijo priporočil, tega pa ne ve nihče, razen kmet sam 🙂

Večina vas tukaj sploh ne loči med bio in integrirano. Integrirano je danes skoraj že vse. Bio pa ni integrirano. Najbolj bio je tisto s tvojega vrta. Vse ostalo je igra na zaupanje v poštenost.


Le kakšen interes imaš, da sprašuješ po točno določeni branjevki? Oseben ? Če meniš, da ne prodajajo pravega blag, ki ustreza certifikatu, jih prijavi inšpekciji, da zavajajo. Drugače pa, najlažje je takole okoli ovinkov, a ne?
[/quote]

Najbrž sprašuje zato, ker kupuje pri njih.
Mene tudi ne zanima en hotel na Hrvaškem če grem na dopust v Grčijo..
Uporabi malo logike..
[/quote]
Pusti ti logiko! Na plac je ogromno takih, ampak on/a pa prav za njih sprašuje? Ti verjameš v naključja? Drugi pač ne ! In osiranje po javnih forumih z kao naivnimi vprašanji:(
Malo morgen!

Nekam lejpo zelenjavo imajo ti integriranci, se ti ne zdi?

Najbrž sprašuje zato, ker kupuje pri njih.
Mene tudi ne zanima en hotel na Hrvaškem če grem na dopust v Grčijo..
Uporabi malo logike..
[/quote]
Pusti ti logiko! Na plac je ogromno takih, ampak on/a pa prav za njih sprašuje? Ti verjameš v naključja? Drugi pač ne ! In osiranje po javnih forumih z kao naivnimi vprašanji:(
Malo morgen!
[/quote]
Ona je samo vprašala za določeno branjevko.
Tu pa poteka samo debata in ni nobenega osiranja čez to kmetijo.
Mogoče pa imaš ti osebni interes, da se o temu ne piše in ne govori.
Najbrž pa ni normalno, da kmetje škropijo solato in krompir vsak drugi dan…


Pa še vprašaj jih, če jo imajo tudi na domačem jedilniku?

zlasti, če je ta vrt v bližnji okolici vrhnike.
ali trnovega, šentjakoba, zaloga, medvod.
in če zelenjavo še opereš s sodo bikarbono:-)))

A mislita,da so ti zelenjadarji toliko pokvarjeni,da se predstavljajo kot integrirano/eko blabla, zase locijo njivi posebej, vsem ostalim nam spricano prodajajo ?

Da, žal je večinoma res tako!
Niso pa vse branjevke pokvarjene, zato ne mečimo vse v isti koš.

Ja no,sej,jaz prav za te doticne sprasujem,pa noben ne odpise,ce kaj ve… precej dnarja tam puscam,mam pravico vedet,kaj jem!

sem ti napisala, na kakšen način to preveriš

Ti ločiš med integrirano in eko?
Ker konec koncev, če gre za integrirano, potem sploh ne vem, kaj je treba toliko raziskovat in se sekirat.

New Report

Close