Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poročeni drugič z isto osebo

Poročeni drugič z isto osebo

Koliko vas je takih, ki ste se po ločitvi čez čas ponovno poročili z isto osebo? Ste potrebovali pavzo ali ste se v vmesnem času spremenili oz. postali sposobni prilagajati?


Poznam tak primer. Poročila sta se še enkrat, vendar ne iz ljubezni, ampak ker je oseba 1 pogruntala, da oseba 2 lahko zdaj sama razpolaga s svojo lastnino (= stanovanjem). Zato se je bilo treba drugič poročiti in oseba 1 zdaj živi v prepričanju, da je lastnik stanovanja osebe 2. Ker je nemogoč karakter, mu noben ne razlaga, kako je s stvarjo. Kaj je bilo osebi 2, da je na to pristala … ej … si ne znam razložiti niti v sanjah. Da bo (45-letni) otrok imel družino?

?

nova
Uredništvo priporoča

Poznam jih. Da so se izognili določenim dolgovom ali iskali prednosti, ugodnosti glede otrok.Potem pa nazaj skupaj.

Poznam – sebe. In ne, ni šlo za ločitev zaradi kakršnihkoli ugodnosti. Po dveh letih zakona sva se ločila, šla narazen, živela vsak svoje življenje, vendar ostala v prijateljskih odnosih. Po sedmih letih sva nekako spet prišla skupaj, se čez čas poročila in letos praznujeva 18. obletnico (druge) poroke.

Naša soseda sta se poročila drugič. Vmes je imel mož ljubico, ko se je je naveličal, pa se je vrnil k ženi in se z njo še enkrat poročil. Še vedno sta skupaj. Zdaj sta oba utrgana športnika. Ona se je upokojila pri 45 letih, s polnim penzjonom, ker je bilo včasih možno, da so tudi pisarniški delavci imeli beneficiran status.

Tole mi je bilo zanimivo (in lepo) prebrati.

poznam, se mi odvija v bližini. Najprej se je ona hotela ločit, ker si ni želela pokvariti postave in izgubiti oboževalcev s tem, da bi si ustvarila družino. potem je pa ugotovila, da je on pa perspektiven in bo služil – pa je izsilila ponovno poroko in rodila otroka. Veliko je varanja z njegove strani in sekirancije z njene, pač vzame kar dobi pozornosti od njega, varanja se pa dela da ne opazi. Pozna se ji na zdravju. Od zunaj to ni bila dobra in smotrna odločitev.

Ženska okrog 40+ spoznala mladega žrebca okrog 25 let, zapustila moža, otroke, uživala eni poletje, potem se je romanca končala.
Šla na svoje v najem in tenko piskala, po približno 4 letih šla nazaj k možu, ponovno sta se poročila. Se je pa zelo spremenila, o možu nič kaj več ne govori, vnuki so na prvem mestu.
Očitno je šla nazaj zaradi finančnega ugodja, strehe nad glavo, vikenda na morju, novega avta, ki je bil darilo ob ponovni civilni poroki. V glavnem na videz popolna družina.

Pa še to, mladi žrebec ni bil njen prvi ljubimec poleg moža.

“umrem od smeha”

Koliko vas je takih, ki ste se po ločitvi čez čas ponovno poročili z isto osebo? Ste potrebovali pavzo ali ste se v vmesnem času spremenili oz postali sposobni prilagajati?

Tvoj razlog za umiranje od smeha?

“ja poznam”
Poznam – sebe. In ne, ni šlo za ločitev zaradi kakršnihkoli ugodnosti. Po dveh letih zakona sva se ločila, šla narazen, živela vsak svoje življenje, vendar ostala v prijateljskih odnosih. Po sedmih letih sva nekako spet prišla skupaj, se čez čas poročila in letos praznujeva 18. obletnico (druge) poroke.

Lahko poveš, kaj je bil tvoj razlog za ločitev? Kaj se je spremenilo v sedmih letih po njej?


Skušaj se ustreliti v glavo dvakrat z istim nabojem!

Kaj se je spremenilo? Odrasla sva :))
Ko sva se prvič poročila, sva imela 20 in 24 let, imela sva se rada, nisva pa bila zrela za življenje. Na kratko povedano. Jaz sem delala honorarno, on v firmi, ki je propadala, pol leta brez plače, najemnina, dojenček, brez porodniške, živčnost, prepiri, ljubosumje… Vse se je nagrmadilo in najlaže je bilo “stisnit rep med noge”, iti narazen, se odselit vsak k svojim staršem. Res pa je, da sva šla narazen pravočasno, predno sva se do konca zasovražila. Ostala sva v prijateljskih odnosih, on je imel dekle, jaz partnerja, ki se je želel poročiti, skratka dejansko vsak svoje življenje. Po sedmih letih od ločitve sva ugotovila, da se imava še vedno rada, oba sva odrasla, dozorela in poskusila ponovno. In deluje 🙂

Kaj se je spremenilo? Odrasla sva :))
Ko sva se prvič poročila, sva imela 20 in 24 let, imela sva se rada, nisva pa bila zrela za življenje. Na kratko povedano. Jaz sem delala honorarno, on v firmi, ki je propadala, pol leta brez plače, najemnina, dojenček, brez porodniške, živčnost, prepiri, ljubosumje… Vse se je nagrmadilo in najlaže je bilo “stisnit rep med noge”, iti narazen, se odselit vsak k svojim staršem. Res pa je, da sva šla narazen pravočasno, predno sva se do konca zasovražila. Ostala sva v prijateljskih odnosih, on je imel dekle, jaz partnerja, ki se je želel poročiti, skratka dejansko vsak svoje življenje. Po sedmih letih od ločitve sva ugotovila, da se imava še vedno rada, oba sva odrasla, dozorela in poskusila ponovno. In deluje 🙂
[/quote]

Take resnične zgodbe je pa fajn prebrati.Čestitam!

Kaj se je spremenilo? Odrasla sva :))
Ko sva se prvič poročila, sva imela 20 in 24 let, imela sva se rada, nisva pa bila zrela za življenje. Na kratko povedano. Jaz sem delala honorarno, on v firmi, ki je propadala, pol leta brez plače, najemnina, dojenček, brez porodniške, živčnost, prepiri, ljubosumje… Vse se je nagrmadilo in najlaže je bilo “stisnit rep med noge”, iti narazen, se odselit vsak k svojim staršem. Res pa je, da sva šla narazen pravočasno, predno sva se do konca zasovražila. Ostala sva v prijateljskih odnosih, on je imel dekle, jaz partnerja, ki se je želel poročiti, skratka dejansko vsak svoje življenje. Po sedmih letih od ločitve sva ugotovila, da se imava še vedno rada, oba sva odrasla, dozorela in poskusila ponovno. In deluje 🙂
[/quote]
poročila sta se prvič, ker je kondom počil?

“kontracepcija rules”
poročila sta se prvič, ker je kondom počil?

Kaj je to danes važno? Eden redkih primerov, kjer se je vse izteklo v pravo smer.

Kaj se je spremenilo? Odrasla sva :))
Ko sva se prvič poročila, sva imela 20 in 24 let, imela sva se rada, nisva pa bila zrela za življenje. Na kratko povedano. Jaz sem delala honorarno, on v firmi, ki je propadala, pol leta brez plače, najemnina, dojenček, brez porodniške, živčnost, prepiri, ljubosumje… Vse se je nagrmadilo in najlaže je bilo “stisnit rep med noge”, iti narazen, se odselit vsak k svojim staršem. Res pa je, da sva šla narazen pravočasno, predno sva se do konca zasovražila. Ostala sva v prijateljskih odnosih, on je imel dekle, jaz partnerja, ki se je želel poročiti, skratka dejansko vsak svoje življenje. Po sedmih letih od ločitve sva ugotovila, da se imava še vedno rada, oba sva odrasla, dozorela in poskusila ponovno. In deluje 🙂
[/quote]
poročila sta se prvič, ker je kondom počil?
[/quote]

Se te sploh ne tiče in te nič ne briga, pa te moram vseeno razsvetlit, da obstajamo na svetu tudi drugačni od tebe.

Bi bila druga ločitev težja ali lažja od prve?


lažja.


lažja.
[/quote]

Lažja, kar poznaš postopek in reakcije drugega nanj? Ali, ker sta imela še eno možnost in se je potrdilo, da nista za skupaj?


lažja.
[/quote]

Zakaj?

Poznam. Sta se locila, bila sta katastrofalen par, nikoli nista sla loceno ziveti, ocitno sta se naucila spostovanja, zdaj sta skupaj ze vec kot 20 dodatnih let in sta srecna skupaj.

Ravno zaradi tega se jaz ne mislim ločiti ,ker se mi zdi brez veze.
Z partnerko se ne razumeva čeprav jo imam jaz še vedno rad.
Ne mislim se ponovno vezati ali spoznavati sorodne duše to je brez veze.
A glej ga, vedno se najde kakšna ,ki jo zanima kako kaj moje privatno življenje.

New Report

Close