Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mi gremo pa v hribe , kaj vse vzeti seboj ?

Mi gremo pa v hribe , kaj vse vzeti seboj ?

Prvič se odpravljamo v hribe, veliko je bilo slišati kaj vse človek rabi s seboj in sem malo zmedena. Odprava bo kar zanimiva štirje odrasli in pet otrok. Potrebujem nasvet, kaj vse v ruzake dat, gremo pa na Kokrško sedlo.

Ja za koliko dni pa greste? Če greste samo na pohod, potrebujete nekaj za pit, morda kaj za pojest, če bo kdo na poti lačen in sicer mislite jesti na koči, pa fajn je imeti rezervne majice in nogavice.

Seveda rabite že tako dobra obuvala, to je bistveno, pa še kak softshell ali anorak, odvisno od razmer.

Če je to za vse prvi pohod v hribe, morda izberite kaj krajšega?

cepine (po 2 / osebo), reševalne gorske sani / čolne, par k€ / osebo,
dobre knjige o osebni rasti, rezervne japonke ali pa croxe, 2 role / osebo WC papirja, polivinil vrečke črne barve (za pobiranje lastnih izločkov) 50 kom/osebo, domače zvarke žganjice – 3l/osebo


:)))))))))))))))))))


Bentiš, staraš se! Helikopter si pozabu!

Zeljno solato. Baje.


Bentiš, staraš se! Helikopter si pozabu!
[/quote]
staraš se ti … zdej so droni in ☺

https://www.pzs.si/novice.php?pid=10204


Kdaj pa greste? Ker do naslednje srede je napovedan dež in v takšnem vremenu popolni začetniki v hribih nimate kaj početi.

Poleg že omenjenega potrebujete še pohodne palice, kape in rokavice (preverite napovedano temperaturo pri koči), paket obližev, kakšno sadno ploščico ali čokoladico. Otrokom bo prišel prav tudi kakšen sočen sadež (odžeja in da energijo).
Namesto, oz. poleg vode lahko s seboj vzamete sladkan čaj.

Pa vsak en par nog, da ne pozabite.

Pa en dan preden greste pokliči v Cojzovo kočo in se pozanimaj, kakšne so razmere. Da vas ne bo kakšen sneg presenetil…

Kot prvo morate imeti dovolj kondicije, da kdo ne omaga! Kokrško sedlo je sicer res nezahtevna tura, ki vam bo vzela okoli 3h, odvisno od starosti otrok in vaše kondicijske pripravljenosti.
Obvezna primerna obutev (gojzarji), da ne bi šli slučajno v kakšnih supergah ali čem podobnem, pohodne palice so priporočljive ravno tako čelada.
V vsakem nahrbtniku mora biti, rezervna oblačila majice, hlače, anorak, pulover, krema za sončenje, sončna očala, čelna svetilka, energiski prigrizki in plastenka vode. Odraslim svetujem še prvo pomoč in nekaj metrov planinske vrvi, vžigalnik in kakšen nož. Nepozabite na polne baterije telefonov.
Za prvič bo tole dovolj, če pa boste šli kdaj v višje hribe/gore pa tukaj v naštetem manjka še par kosov nepogrešljive opreme.

Preden se odpravite preverite vremensko stanje v gorah in na predvideni turi !

Gremo zjutraj in popoldan nazaj v dolino. Zasledila sem nekaj pametnih nasvetov za katere se zahvaljujem. Tistim nesramnežem, ki se pa norca delate pa svetujem, da se pogledate v ogledalo in malo zamislite nad sabo.

Gremo zjutraj in popoldan nazaj v dolino. Zasledila sem nekaj pametnih nasvetov za katere se zahvaljujem. Tistim nesramnežem, ki se pa norca delate pa svetujem, da se pogledate v ogledalo in malo zamislite nad sabo.
[/quote]

se mi zdi, da sem se našel … zamisli se pa ti sama nad sabo — kje kaj objavljaš ☺☺☺.

Družinica

Ti se kar drži nasvetov Šerkija in Tise, jaz nimam kaj dodat sta ti onadva vse že povedala. No seboj imejte veliko dobre volje. Previdno hodite, da ne srečate Šerkija po službeni dolžnosti. Drugače je čisto fejst pa prijazen fant iz GRS-ja.

Berem tale navodila na strani PZS, kaj vse bi morali imeti s sabo na VSAKI turi. Uf, ko sem bila otrok in smo po hribih hodili s starši (prehodili celotno slovensko transferzalo), nismo v nahrbtnikih imeli nič od predlaganega, samo po pameti smo hodili, leta in leta in nikoli nič… Verjamem pa, da zdaj, ko ljudje kot nori lovijo rekorde in všečke, sem in tja kdaj kdo tudi tja zaide, kamor ne bi smel…

In take brez potrebne opreme potem mi nosimo dol v dolino in jim rešujemo življenja. To počnemo prostovoljno brez plačila zato spoštujte nasvete in navodila, ki vam jih dajemo.

Zakaj sploh ljudje hodite v hribe? Zato da ko pridete na vrh in pogledate v dolino si rečeta iii, kako je lepo!
In ravno zato me zanima zakaj hodite po hribih, če je pa v dolini tako lepo.

Napačno sklepaš. V hribe hodimo, ker je v hribih lepo.


Tole bo pa podvig! 4 veliki in 5 otrok, pa boste kr na Kokrško sedlo šli? ja, kdaj pa planirate tole avanturo? Konec maja? Ko je še hladno, da ne rečem mrzlo! Madona, pa kdo vam je tole idejo podtaknil. Ne bi za začetek šli recimo na Blejsko kočo? Pa preverili kaj potrebujete za tak pohod.


Tole bo pa podvig! 4 veliki in 5 otrok, pa boste kr na Kokrško sedlo šli? ja, kdaj pa planirate tole avanturo? Konec maja? Ko je še hladno, da ne rečem mrzlo! Madona, pa kdo vam je tole idejo podtaknil. Ne bi za začetek šli recimo na Blejsko kočo? Pa preverili kaj potrebujete za tak pohod.
[/quote]
Za začetek morda Šmarna Gora

Tale družinica je ena od unih, ki jim kdo reče kam, pa kr tečejo na vrat na nos…….

Skret papir in vodo, ne pretiravajte s celim nahrbtnikom oblačil za preoblačenje za pot, ki traja slabe 3 ure v obe smeri. Tudi v supergih ni panike, ni pa najbolj pametno


A jih boš ti dol vlekel? A mogoče spet GRS? Zastonj seveda, ker bodo tvoj nasvet upošteval. Zakaj pa ne kr v japankah? Je boljš. Tud TeWe so preveč, a ne?

So za Šmarno goro tudi obvezni gojzerji? Ker čez korenina je veliko več možnosti za zvin gležnja kot na poti na Kokrško sedlo. In ja tudi v natikačih bi šlo gor BP, v japankah malo težje, a vseeno izvedljivo.

Sploh pa nevem kaj si glasen, saj sem napisal, da ni najbolj pametno brez gojzerjev, ni pa nemogoče.

New Report

Close