Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi darovali svoje organe?

Bi darovali svoje organe?

https://goo.gl/9aTDjU

Seveda!! Če so uporabni po moji smrti, zakaj ne??

Sem že dolgo vpisana v registru, še prej imela kartico … maj porabijo. če bo kaj uporabnega, jaz itak ne bom več potrebovala.

nova
Uredništvo priporoča

Pri tem suverenem odgovru predvidevam, da imaš že urejen status darovalca?

Ne, ker nočem, da me odklopijo prej, kot je potrebno. Sicer pa sem kadilec, nešportnik, pod stresom in s slabo prehrano, tako da si z mojimi organi nimajo kaj pomagati.
Poleg tega pa ti slovenski pohlepni zdravniški šalabajzerji tako ali tako nimajo časa za zdravljenje, ker jih skrb za lastno rit in lasten žep preveč okupira.

NE

Pri tem suverenem odgovru predvidevam, da imaš že urejen status darovalca?
[/quote]

Dvomiš??

dokler živim TEŽKO prenesem misel, da me ” razstavijo” na pra dele….ne vem. Verjetno pa ja, ob premisleku. Je pa težko o tem razmišljati.

Vsekakor bi to morali zakonsko rešit na sledeči način…..pr 18 letih al pa malo kasneje se odločiš, al si al nisi darovalec…..

Ker če si darovalec, boš lahko tudi prejemnik…npr. ledvice če ti iz takih in drugačnih razlogov odpovejo…..

Če se pa izrečeš PROTI pa boš npr. v primeru odpovedi ledvic enostavno do konca življenja hodil na dializo krvi…ker v tem primeru tud jaz ne bi rad videl, da moje ledvice dobi en kekec, ki svojih po smrti ne bi daroval….

Skratka, če daruješ, tudi prejemaš…..in če NE daruješ, tud prejemnik (v primeru potrebe) ne boš.

Sama sem bila za darovanje, potem sem pa pred kratkim prebrala resnično izpoved ženske, za katero je mož že naročil vse potrebno za pogreb, saj so ga zdravniki poslali tja z razlago, da ni zaznati popolnoma nobene aktivnosti v možganih več, ter da je možgansko mrtva…Ženska pa je bila ves čas ujeta v svojem telesu (paralizirana) in se je zavedala vsake besede ki so jo govorili…

Ko ji je končno uspelo, da je zajokala (po licih ji je spolzela ena solza), je k sreči hči to opazila in pričelo se je dolgotrajno okrevanje. Danes je ženska popolnoma zdrava, fizično aktivna, hodi v hribe…

Pretresljivo, mislim da je knjigi naslov Rešila me je solza.

Če bi bila darovalka, bi ji pri živem telesu odvzeli organe (ona je vse slišala in čutila, vendar pa ni mogla ničesar premakiti, niti ni videla)..tako pa je danes zdrava.

Sama sem vpisana v register in sem darovalka krvi ter kostnega mozga, po smrti lahko tudi dajo truplo v znastvene namene…tole z organi me pa malce plaši, saj mora za darovanje biti telo živo, ohranjajo se vitalne funkcije (ja, si pa baje možgansko mrtev). Te zadeve me mal plašijo, sploh ta knjiga me je pretresla bolj kot pa Rdeča zanka. Tu je pričevanje osebe za katero so trdili, da je popolnoma možgansko mrtva…pa ni bila in je slišala ter čutila bolečino…premišljevala, na živje ji je šla tišina, pa potem radio…itd.

Zanimivo branje res.

Ja kako pa si ti mislila, da je. Skoraj vsi organi se režejo še na živem človeku.

Ja kako pa si ti mislila, da je. Skoraj vsi organi se režejo še na živem človeku.
[/quote]

Jasno, ampak v anesteziji.
Kako bi potem ljudje preziveli operacije, ce bi jih rezali brez narkoze?

Ja kako pa si ti mislila, da je. Skoraj vsi organi se režejo še na živem človeku.
[/quote]

Jasno, ampak v anesteziji.
Kako bi potem ljudje preziveli operacije, ce bi jih rezali brez narkoze?
[/quote]

Seveda, da je anestezija pri operacijah. Čeprav zdaj zelo posvečajo poudarek na hipnozi. Ker je anestezija zelo strupena za telo. Verjetno bodo takšne operacije pod hipnozo v daljni mogoče bližnji prihodnosti. Pri nas so jo že naredili lansko leto pod hipnozo so človeku odstranili znamenje.

Tisto ta prvo pa prepuščam tvoji domišljiji. Domišljija je močnejša kot volja.

Se zelo strinjam!! In seveda bom darovala ce bom imela moznost! To se mi zdi zelo plemenito dejanje! Kaj je lepšega kot komu rešiti življenje?

Zmenen.

Se zelo strinjam!! In seveda bom darovala ce bom imela moznost! To se mi zdi zelo plemenito dejanje! Kaj je lepšega kot komu rešiti življenje?
[/quote]

Vsak bi najprej rešil svoje življenje.


To je čisto res, preberite knjigo Rdeča zanka, napisano po resničnih dogodkih in potem povejte, če bi darovali organe ali ne.
Mislim, da po tem branju večina zagovornikov darovanja potihne.

Ja kako pa si ti mislila, da je. Skoraj vsi organi se režejo še na živem človeku.
[/quote]
Kaaaaj? A ne poberejo organe ko clovek umre? Ne morem razumeti kako na zivem cloveku rezat ven organe? Res sem bila prepricana da ko clovek umre pac poberejo kar je uporabnega, seveda ce si darovalec. Jaz sem zase vedno govorila, ce se mi kaj zgodi in umrem naj poberejo ven kar se da in resijo zivljenje komu drugemu. Zelo rada bi prebrala knjigo ki si jo ti brala o ubogi zenski, mi lahko prosim poves naslov knjige?

Ej, glupih ljudi na monu…. Ja se ko si ziv ti bodo organe pobrali… Svasta.


Seveda, organe poberejo živemu človeku! Zato pa dajo narkozo. Z mrtvimi organi nimajo kaj početi.
V ta namen so si izmislili izraz možganska smrt. To pomeni, da srce še bije in pošilja kri po telesu, kar sploh ni podobno smrti.
Dobro si je ogledati tudi drugo plat medalje, ne samo tiste, ki propagira oddajanje/pobiranje organov. Zgoraj sta omenjeni dve knjigi…..

Ko bi jemali organe mrtvim ljudem kot nekateri mislijo ne bi potrebovali DAROVALCEV.

Dobra ideja, nekoliko spominja na Partis.

Enostavno rešljiv problem; tisti, ki ne darujejo, tudi prejeti ne bi smeli.
Seveda sem darovalec, sva se oba z očetom vpisala v register po smrti moje mame, ki je bila prav tako darovalka.

Seveda je oganizem se preskrbljen s kisikom, kri se krozi – a vse to delajo stroji, brez njih bi se tudi to ustavilo.
In ce moji mozgani ne delujejo, ne bodo nikoli vec, moj organizem pa je odvisen samo od tega, ali je elektrika ali ne… ne hvala, nocem biti taka.

Ne, niti jih ne bom darovala, niti jih ne želim prejeti. Oziroma eventuelno bi prej darovala kot pa prejela. V organih je ogromno energetskih imprintov človeka še celo dolgo po njegovi smrti.

New Report

Close