Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Amina Mehanović Vimpolšek

Amina Mehanović Vimpolšek

ali kdo pozna, kaj ve iz izkušenj o terapevtki Amini Mehanović iz Sevnice?
Je res tako uspešna tudi v najtežjih primerih?

k jo gledam na YouTube, se mi zdi kot bi bila brez življenja, tako govori, … me ne pritegne, a mika me, da bi poskusila z njenimi terapijami.

Pozdravljeni,

Pri Amini Mehanović sem bila nekajkrat na EMDR. Gospa je ljubezniva in prijazna. S to tehniko mi je pomagala predelati najhujšo travmo. Vendar se nisem počutila dobro z njenim delom.

Motilo me je:
Med seanso je v času, ko sem imela zaprte oči, je gledala smse na telefonu. Prav tako mi ni bilo všeč, da je prostor, kjer v Ljubljani izvaja seanse zelo majhen, v kleti. Počutila sem se utesnjeno. Ko sem prihajala ni bila nikoli pripravljena, temveč je iskala med papirjji in v zvezku, kaj sva delali in s tem trošila moj plačani čas. Velikokrat je zamujala. Gospa ne izvaja nobene psihoterapije, ampak samo EMDR in še to tako, da se počutiš kot da si na tekočem traku. Za eno seanso potrebuje dve uri, ki pa nikoli ne trajajo dve uri. Za ti “dve” uri računa 100 EUR.

Iskati sem začela iskati druge psihoterapevte in končno našla psihoterapevtko, ki je zame odlična. Obravnava me celostno. Psihoterapevtsko in EMDR.

Lep pozdrav,
mira

Živjo Mira,
hvala vam za delitev vaše izkušnjo z EMDR pri Amini Mehanović. Iščem terapeta za EMDR in sem naletela nanjo na netu in celo razmišljala da bi šla k njej, pa občutki niso bili čisto Ok. Si pa želim poskusiti z EMDR. Bi mi lahko povedali h kateri terapevtki hodite in ste zadovoljni. Bi bila hvaležna za kontakt. Hala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, prosim za info, h kateremu terapevtu zdaj hodite, ki izvaja tudi EMDR.

Pozdravljeni,
terapevtka, s katero sem zelo zadovoljna je: http://www.psihoterapija-bajt.si/o-meni/
Izvaja razne terapije in jih prepleta med sabo. Ne gre le za to, da tam sediš in govoriš in te terapevt posluša. Ne ona se vključi v problematiko. Izvaja pa tudi EMDR.

Lep pozdrav,
Mira

noben terapevt ne sedi in zgolj posluša. ne vem od kod ste to pobrali.

EDMR je tehnika, ki zagotovo deluje na način preusmerjanja pozornosti, tako kot naprimer da ti nekdo pokne šamar vsake par sekund, zagotovo pozabiš na težave, ker se posvečaš kloftanju.

žena želi vaš kontakt v zvezi pogovora na to temo, če ste tako dobri mi ga sporočite zasebno na [email protected], hvala lepa

Pozdravljena Mira,

tudi mene bolj podrobno zanima vaša izkušnja glede omenjene psihoterapevtke s katero ste delali. V slučaju, da opazite to sporočilo, bi bil vesel vaše še bolj podrobno opisane izkušnje oz. kontakta preko maila – moj naslov je [email protected]

Hvala in lep pozdrav.

Zelo slaba izkusnja s to ‘psihoterapevtko’. Moja partnerka je sla k njej pred leti na uvodni pogovor, po dveh urah pa jo je povprasala o stroskih. Bili so visji, kot je Mihanoviceva imela objavljene na netu in ker ni imela toliko denarja pri sebi, jo je dobesedno vrgla ven. Glede cen na netu je rekla, da pac niso vec veljavne. Partnerka me je poklicala, potreboval sem priblizno deset minut do Strzisca, partnerko sem nasel pred hiso prizadeto in globoko uzaljeno. Ni je pustila pocakati v hisi! Potem si je ta packa drznila poslati se racun. Po domace: poden od podna. Doma sem tam blizu in se danes bi jo pljunil, ce jo kje srecam.

Imela sem občutek, da ni ženska z empatijo, čustveno intiligenco. Gre zgolj za marketing in drage tretmaje, ki pa meni niso pomagali. Pustila sem ji kar veliko denarja.

Ne bi ponovila te napake. Zamenjala sem več psihoterapevtov. Res je, eni samo poslušajo in te gledajo. Ker ne veš kaj je prav in kaj ni prav, misliš da je to ok.

Zamenjala sem jih več in zdaj že več kot tri leta hodim k eni, ki me je spravila na noge in osvetlila mnogo stvari, ki so mi omogočile, da sem spremenila pogled na svet, na moje probleme, ki se jih sploh nisem zavedala in s tem spremenila življenje na bolje.

Lp,

Tatjana

Ne ukvarjajte s s carovnicami, terapevtkami, vedezevalkami, samani… Raje zaupajte strokovnjakom, ki so se solali dolga leta in zivljenje posvetili znanosti !     Ne bodite primitivci .

Strinjam se s tabo. Zato tudi hodim k psihiatru, ki je tudi sodni izvedenec psihiatrične stroke. Je upokojen, zelo izkušen, poln strokovnih nazivov, prakse in  še vedno dela tudi ambulantno. Odličen je. A ti strokovnjaki nimajo časa za psihoterapijo, bolj se posvečajo temu, da ugotovijo, če in kakšna zdravila morda kdo potrebuje.

Kaj si bo kdo izbral, pa je odločitev posameznika in spoštujem to. Imenovati nekoga, da je primitivec, ker je v stiski in na svoj način išče pomoč, pa se mi zdi skrajno primitivno.

Toliko.

Se vas spomnim. Gospo ste pripeljali v soboto dopoldan, nenajavljeno, k meni domov.

Prosila me je, naj jo vzamem takoj, ker nujno rabi pomoč.

Sama sem bila v hudi časovni stiski, se dobro spomnim, ker sem se odpravljala na pot, k sinu v tujino.

Kljub lastni stiski ji nisem odrekla pomoči.

Po dveh urah, ko sva končali, je vprašala za račun. Je rekla, da toliko ne da in je vrgla 35 eur na omarico v hodniku. Res nespoštljivo.

Ker sva končali, je odšla. Nihče je ni vrgel ven.

Le zakaj bi me vaša partnerka še nekajkrat klicala in prosila za termin, če je imela tako slabo izkušnjo? Tudi razliko v denarju je prinesla.

Se ne zmorete z imenom in priimkom podpisati pod takšno izjavo?

Res ne živite daleč.

Le pridite in pljunite. Ta izjava vsekakor pove več o vas kot o meni.

 

Pa srečno!

A v Lj ni nobenega slovenskega , pravega psihoterapevta ?    Ce hodite k raznim cudakom vam lahko naredijo veliko skodo.

Popravljam, prehitro objava odšla

 

Anonimno 3924, kot mi je dala naziv rubrika, sem Amina Mehanovič

Amina Mehanovic sploh ni certificirana psihoterapevtka niti ni zapisano kje je pridobila naziv emdr in se usposobili za to metodo dela. Emdr naj bi izvajali samo visoko kvalificirani terapevti. To kar dela in oglašuje omenjena gospa je čisto šalratanstvo in obiranje ljudi. Zato iščite preverjeno izšolane psihototerapevte (jih imate na seznamih) ne pa samooklicanih šaraltanih ki samo obirajo. Dober psihoterapevt se šola 5 let in ima preverljivo smer psihoterapije in se bo vedel spoštljivo ne na način ko se omenjena gospa “terapevtka’.

Tudi sama sem šla k njej na EMDR, pa v dveh urah do tja niti nisva prišli. Zavlačevala je in me spraševala o moji preteklosti (določene zadeve dvakrat, ker ni bila z mislimi pri meni), jaz pa sem izključno že vnaprej povedala, da želim EMDR. Vmes je po telefonu klicala sina, ker je pozabila nekaj urediti v stanovanju. Računala mi je 140 eur za 90 min, česar nisem vedela vnaprej.

 

Vsekakor moja izkušnja ni bila prijetna in nisem več šla k njej.

 

New Report

Close