Najdi forum

Trst

Jutri smo se nameravali odpraviti na izlet v Trst (vožnja s tramvajem, akvarij, sprehod…), pa sem slišala, da naj bi bila za 1. maj v Trstu ful gužva, zaradi praznovanja tega praznika. Mi lahko kdo, ki je bil tam na ta dan pove, če je ta gužva res velika in npr. dolgo čakaš, da prideš na tramvaj, do mize v kavarni, da prečkaš trg? Bi se vi odločili za obisk Trsta z dvema predšolskima otrokoma na ta dan?

Ja, zna biti kar . Spet pa ne tako grozno, da zaradi tega ne bi šli. Vreme bo lepo (vsaj pravijo tako), pojdite in uživajte.

…trgovine so zaprte zaradi praznika in tržačani gredo za praznike ven iz Trsta, večina v Istro, veliko jih ima tudi sorodnike v Istri, ali pa gredo na dobro ribo na Hrvaško. Kar pojdite, pa tudi Miramare, ob obalni cesti Trst – Monfalcone, par km izven Trsta, je vreden ogleda.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovora! Bomo šli…Če nam pa ne bo odgovarjalo, bomo šli pogledat pa kaj drugega v bližini.

Če greste iz Trsta proti slovenski meji, ob obali, si oglejte Milje . Lušten obmorski kraj.

V Trstu so ob morju stojnice in neka prireditev jutri. Raje pojdite do Miramara, pa potem do Sesljana, Devina, Ribiškega naselja, Izvira Timava…… ali pa si oglejte Isola della Cona – izliv soče v morje. V mesto pa jutri jaz res ne bi silila. Lep je tudi sprehod po Napoleoniki, ali dolini Glinščice

Za prvi maj je v Trstu vedno velika manifestacija, če kdaj se splača biti tam ravno za to priliko. Popoldne se množica malce sprosti, veliko se jih udeleži piknikov po vaseh nad Trstom.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Tramvaj pa je ze dolgo v okvari.

Trst je naš!

Današnji Trst je goli kurac, ker je bil pod Italijo, je propadel v zadnjih letih, če bi bil pod Yugoslavijo, oziroma današnjo Slovenijo, bi bil enakovreden Zenici. Trst je mesto upokojencev, državnih uslužbencev in starcev.Trst je mesto brez prihodnosti.

Zapeljite se do Sistiana. Lahko parkirate tik pred gradom, ki je vreden ogleda, ali pa parkirajte pri krožnem in odidite do gradu po Rilkijevi potki peš.
Fantastičen razgled na morje.


Kako je s parkiranjem, koliko se plača. Kako najlažje prideš do tam, da se ne izgubiš?

Po Ac izvoz Sistiana. Ko prideš v mesto imaš krožišče in greš ravno potam pa imaš križišče kjer piše sistiana Mare. Če tam takoj dobiš parikir greš lahko po rilkijevi poti, sicer se zapelješ do morja. Parkirnino plačaš na uro, razen na desno kjer so vrata…. Potemppa se sprehodiš ob plaži in si ogledap naselje Porto piccolo. Če greš pa naprej do Devina imaš tam grad, malo naprej pa Ribiško naselje kjer je nahajališče okostja dinozavra. Še malo naprej imaš izvit Timava. Vse je lepo označeno

Kaj točno se dogaja v Trstu, a je za pogledat?

Parkirala sem tik pred Devinskim gradom. Tam stoji rdeča tratoria-gostilna, parkiraj tam.
Vtipkaj v Garmina grad Devin, pa te bo prav pripeljal. Sicer je vse lepo označeno.
Vstopnina je 8€ na osebo, za družino nekaj manj. Pa študenstski popust tudi imajo.

Tramvaj ne vozi ,Miramar,Devinski grad zna bit zaprto.
Previri.

New Report

Close