Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakup konja

Nakup konja

Živjo,
S starši že kar nekaj časa razmišljamo o nakupu konja in pred nekaj dnevi sem ravno dopolnil 15 let. Jaham že kar nekaj časa in imam izpita jahač 1, 2 poleti pa bom naredil še skakalno licenco. Moj sedanji in tudi prejšnji trener mislita da bi potreboval svojega konja da bi lahko napredoval tudi na višje parkurje. Zanimam me če kdo pozna koga ki prodaja konja za preskakovanje ovir starega do 10, 11 let (tudi mlajšega) kastrata ali kobilo in da lahko skače vsaj 1m (1m-1.10m,1.20m). Zanima me tudi vse drugo v zvezi z nakupom (starostjo konja)in ceno konja. Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore Lp

Zivjo,

Hcerka se tudi ukvarja z jahanjem, ima svojega konja, lahko pustis mai in se pogovorita.
Lp

[email protected]

Nekdo, ki že dlje časa razmišlja o nakupu konja, pa osnov res ne sprašuje na xy forumu…

Skoraj vsak mi pove drugače glede starosti prvega konja in cene . Zanima me kaj vi mislite in ali poznate koga ki se ukvarja z rejo športnih konj

Psstt, če ne veš odgovora, se ti tudi vtikati v debato ni treba.

Psstt, če ne veš odgovora, se ti tudi vtikati v debato ni treba.[/quote]

Kajne? Tvoj prispevek v temi je več kot koristen.

Dolgo sem se ukvarjala s konjenistvom in imela nekaj konj. Najpomembnejsi sta po mojem mnenju dve stvari:

– da s konjem pred nakupom prezivis dovolj casa, da ga spoznas (in on tebe), da ga dobro preizkusis in vidis, ali po temperamentu, nacinu reagiranja ipd. paseta skupaj,

– da ga pred nakupom dobro pregleda (rentgenske slike ipd.) zaupanja vreden veterinar (dobre izkusnje z Vet. kliniko Lj), saj se prodaja veliko konj, ki imajo kronicne zdravstvene tezave, ni pa veliko lastnikov, ki to tudi povedo bodocemu kupcu.

Pozor pri prodajalcih, ki nate pritiskajo in ti ne dajo dovolj casa za odlocitev, ter tistih, ki so polni izgovorov in posebnih pogojev glede tega, kako in kdaj lahko konja obisces in ga preizkusis…

Glede na napisano bo okoli 10-leten kastrat v osnovi kar prava izbira! 🙂

Pa veliko srece in ostani trdno v sedlu! 😉

Hvala

New Report

Close