Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj se bodo stanovanja v Ljubljani pocenila?

Kdaj se bodo stanovanja v Ljubljani pocenila?

Kupila bi manjše stanovanje kot investicijo (za oddajanje) a so cene nenormalne.
Kdaj mislite bodo šle dol?

So povedali, da bodo cene začele rasti in bodo rasle.

In ti boš oddajala po normalni ceni,ki ti jo bo določil najemnik?

2013-2015

Prosla baba kolacima, bi rekli bosanci.

Kupi takoj, ce mislis, ker cene rastejo ze eno leto..

Kdaj bo naslednja runda nižjih cen, ti danes ne zna nihče napovedat. Cene so ravno začele rasti, so pa bile par let nazaj kar precej nižje.

Si pa zamudila….
Najdi drugo investicijo ali pa se sprijazni s ceno…

Cene stanovanj v Ljubljani morajo biti čim višje, da se ne bo vsa balkanska klošarija sem selila.

Ko bo število prebivalcev Zemlje upadlo, ali pa vsaj ko se bo zmanjšalo št. prebivalcev Slovenije.
Ali pa ko/če bo naslednja večja ekonomska kriza.

In ob morebitnem padcu cen misliš, da bi ti navila najemnino?

Čez leto in nekaj.
Zdaj so vsi začeli gradit za trg. Spet bo ponudba višja od povpraševanja.
Zdaj se ti sploh ne splača. Cene najemnin še ne sledijo rasti cen stanovanj.
Airbnb ponudba je že prevelika, konkurenca je prepolovila cene.

Nisi spremljala dogajanje zadnjih 6 let? Ne razumeš trga, zakona povpraševanje in ponudba? Povpraševanje po stanovanjih se povečuje, cene se počasi višajo. Kdaj bodo šle dol? Ko se bo povpraševanje zmanjšalo oz. ponudba presegla povpraševanje. Kdaj bo to? Čez dve leti, pet let, deset let, ob naslednji finančni krizi …? Lahko samo ugibamo kdaj bo to. Pri tem je treba upoštevati tudi določene parametre, lokacija, kvadratura ipd.

Pa kaj eni pisarite tja v tri dni?

Airbnb ni konkurenca najemniškim stanovanjem, ki se oddajajo dolgoročno.

Airbnb je platforma za kratkoročni najem stanovanja (so izjeme, res je, ampak v povprečju uporabnik stanovanje najame za manj kot teden dni) in je konkurenca hotelom.

Glede na to, v kaj so se spremenile nekatere lokacije, se zelo strinjam. Zelo opazno se spreminja značaj mesta, kar opažajo predvsem starejši. Mesto izgublja meščanskost.

Takoj ko bojo banke spremenile kreditne pogoje. To bo kmalu!

Takoj ko bojo banke spremenile kreditne pogoje. To bo kmalu![/quote]

Napiši konkretno kaj bodo banke kmalu spremenile pri kreditnih pogojih.

In ti boš oddajala po normalni ceni,ki ti jo bo določil najemnik?[/quote]

Od kdaj pa najemnino določi najemnik? Ha ha, do zdaj sem jo še vedno določila jaz. Vzemi ali pusti.

Ha haha kak večni najemniki v luft skačete :-p

Ha haha kak večni najemniki v luft skačete :-p[/quote]

Se mi zdi, da manj v luft skačem kot tisti, ki bi radi oddajali oz. oddajajo. Saj nisem jaz tista, ki se sekira zaradi cen?

To je dobro za tebe. Ker lahko najemnino bistveno podražiš.

takoj kupi,če imaš že kaj ugledano
na splošno cene nepremičnin rastejo in bodo še bolj,… seveda je odvisno od lokacije, Lj in Obala rastejo
kakorkoli že, je nepremičnina najboljša naložba, če z najemnino pokriješ anuiteto posojila in stroške, si definitivno zmagala. če imaš pa svoj kapital, pa je to sigurno oplemeniteno veliko bolj, kot na banki.
jaz na tvojem mestu, kupim -takoj!

Ha haha kak večni najemniki v luft skačete :-p[/quote]

Se mi zdi, da manj v luft skačem kot tisti, ki bi radi oddajali oz. oddajajo. Saj nisem jaz tista, ki se sekira zaradi cen?[/quote]

Zakaj bi tisti, ki oddajajo,v luft skakali? Dražja so stanovanja, več bo najemnikov. Najemodajalcem pisano na kožo, se mi zdi.

A zato torej avtorica čaka na padec cen :)))))))
In klonirali se glede na cene verjetno ne bomo :p

To vprašanje pa nastavi na Cerarja ali Janšo. Ta dva ti bosta sigurno povedala do pickice natančno. Ostalo je pa samo špekuliranje.

Saj vem ti ne bosta povedala.

Po mojem čez kakšnih 5 let. Jaz sem se že odločila, da bom namesto dodatnega stanovanja, izdelala eno mansardo, denar pa razdelila na 3 dele: dolarje, zlate ploščice in evrsko gotovino, nabasala v sef in počakala, da bo naslednjič kriza. Upam, da bo moja razpršitev zmanjšala izgubo zaradi naslednjega kreša. Morala bi kupiti 2 leti nazaj, vendar tedaj še nisem imela vsega denarja na kupu.

Evra kmalu ne bo vec in potem tudi dolar ne bo dolgo obstal. lagaj raje v bitcoine in shortaj delnice ce mislis da bo crash. Drugace mas tudi indekse tipa FAZ in podobno. Namesto zlata pa vlagaj v srebro, ki ima vecji potencial zaradi tega, ker se ga vsako leto porabi vec kakor ga pridobijo.

New Report

Close