Najdi forum

Vegani

Vegani s čim se bašete, da ste nekateri zavaljeni, kot gujdek pred zakolom? Mi ni jasno, razsvetlite me.

Spremljam nekaj veganov, ki delijo kuharske recepte, slike.
Palačinke, razna peciva (pri vsem je nadomestek namesto jajc banana ali kaj drugega) , torte z oreščki, ki so bolj nasitne, na kruhu, razne namaze in avokada, čičerke. Zelenjava na tisoč in en način, lahko tudi ocvrta. Sadje. Presenetilo bi te, kaj vse in kako okusno zgleda.

Rediš se od kopice belga kruhka pa namazkov, tako vsejedi, kot vegani.

moka, žita, kaše, zrna..

No, avokado pač ni med stvarmi, ki redijo 🙂

A naj ne bi bilo veganstvo, nek način zdravega kamor debelost ne sodi?

S čim se bašeš ti, da si tako hudobno in zlobno?

Vprašanje je postavljeno tako, kot da te spečeno jajce za zajtrk, piščančji file za kosilo in kava z kravjim mlekom takooooo zredijo.

Vegani lahko jedo tudi ocvrto, sicer zelenjavo ali pa kakšne čičekirine prpravke, falafle. Pojedo kalorično lahko skoraj več. Za vse se najdejo nadomestki v prehrani, zato si kot vegan lahko debel ali suh- enako kot NE vegan.

Vse v pravilni količini seveda, načeloma pa se strinjam, so zdrave maščobe.
Samo za oris je predstavljeno, da vegani jedo dobro, da ni le solata in kot očitno avtorica misli, stradanje. Tudi če si vegan se lahko zrediš.


Vprašanje je zastavljeno na predpostavki, da pravega vegija zaznaš po tem, da se zmeraj obrača za soncem..

Vse v pravilni količini seveda, načeloma pa se strinjam, so zdrave maščobe.
Samo za oris je predstavljeno, da vegani jedo dobro, da ni le solata in kot očitno avtorica misli, stradanje. Tudi če si vegan se lahko zrediš.[/quote]

Velja tudi za vsejede. Lahko ješ iz kotla ali pa iz krožnika. Karkoli.

Še vedno pa ni nihče konkretno odgovoril na moje citirano vprašanje. 😉

Še vedno pa ni nihče konkretno odgovoril na moje citirano vprašanje. ;)[/quote]

Ne vem, od kod si pobral!a to trditev?

Ne pijem mleka, ne jem mlečnih izdelkov, izjemoma si privoščim sir, ko se mi zahoče –cca. 1-2 krat na mesec ali dva.
Meso jem občasno, ko mi zapaše. Nazadnje sem jedla šunko za veliko noč. Občasno pojem kakšno ribo. Pravzaprav se živalskim izdelkom izogibam in prav tako oljem. Ne jem bele moke, belega riža, občasno pa vseeno zaužijem sladkor – v kakšni sladici brez mleka, masla in jajc seveda.
Pravi vegani ne uživajo čipsa npr., čeprav ni živalsko živilo.

Res je, pojejo ogromno sladic,kot nadomestek vsemu ostalemu..dalec od zdravega po moje.. pa ocvrto itd..in poznam par veganov,vsi so prevec rejeni..in moski imajo brez izjeme velike prsi..posledica soje itd.

In veganstvo naj bi bilo zdravo?

Sladkarije, slani prigrizki, količinsko preveč kruha, testenin, žitaric, stročnic… To se vse kalorije, od katerih se zrediš oz. ostaneš debel, tudi če nehaš jesti sir in slanino. Od zelenjave ni bil še nihče debel, od falafla v lepinji ali testenin v (rastlinski) smetanovi omaki je lahko pa marsikdo.

Ne. Oni vas le v to prepričujejo.

Ne. Oni vas le v to prepričujejo.[/quote]

Mene ne morejo. Jaz mislim, da samo sebe tolažijo in mislijo kako so višji nad ne vem čem.

Zatorej, vegani, poglejte se kako ste okrogli in nabasani z maščobami, gen. spremenjenimi produkti.
To ni nič s čimer se lahko hvalite in drugim solite pamet.

Po prebranem v tej temi in teatralnem zaključku avtorice o soljenju pameti, mislim takole. Temo je odprla oseba, ki si je zaželela nekaj prepira in ki ne dopušča drugačnega mnenja. Kljub temu, da drugim očita soljenje pameti, je ravno ona provokatorka. Tole temo pripisujem neuravnovešeni osebi, ki bo v sboji samoti in psihičnim težavam, tele 4 proste dni izkoristila za blatenje drugače mislečih. Morda bi se namesto prehranjevanja drugih lotila reševanja svojih problemov. Ali enostavno odšla ven na sonce.

Vegana nobenega ne poznam, ki bi bil debel. Vegetarijanci so pa tudi debeli.

Jaz pa poznam in tudi sama bi bila debela, če ne bi hudo pazila pri vnosu količine hrane in vsak dan trenirala. Odvisnežem od OH tega načina prehrane ne bi svetovala.

Jaz pa poznam in tudi sama bi bila debela, če ne bi hudo pazila pri vnosu količine hrane in vsak dan trenirala. Odvisnežem od OH tega načina prehrane ne bi svetovala.[/quote]

To pa zato, ker se zdaj dobi tudi torte veganske, meso vse. Še nekaj let nazaj pa so pravi vegani jedli samo nekuhano zelenjavo, sadje, oreščke……od tega se pa noben ne more zrediti. Razen, če samo cel dan je in leži na kavču.


Jaz pa poznam in tudi sama bi bila debela, če ne bi hudo pazila pri vnosu količine hrane in vsak dan trenirala. Odvisnežem od OH tega načina prehrane ne bi svetovala.[/quote]

Vegansko meso??

To pa zato, ker se zdaj dobi tudi torte veganske, meso vse. Še nekaj let nazaj pa so pravi vegani jedli samo nekuhano zelenjavo, sadje, oreščke……od tega se pa noben ne more zrediti. Razen, če samo cel dan je in leži na kavču.[/quote]

Se presneto motiš. Moja tema je nastala zato, ker se nekdo vedno ven meče, kako je vegan, zavaljem pa za tri.

Ne skrbi zame, ker ti ne ratuje tvoja psihološka fora, se bolj ti najdeš v tvojem zapisu.

Vegansko meso??

To pa zato, ker se zdaj dobi tudi torte veganske, meso vse. Še nekaj let nazaj pa so pravi vegani jedli samo nekuhano zelenjavo, sadje, oreščke……od tega se pa noben ne more zrediti. Razen, če samo cel dan je in leži na kavču.[/quote][/quote]

Vegansko meso??

New Report

Close