Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vrtec, vzgojitelji

Vrtec, vzgojitelji

Živijo, mene zanima kakšno je št otrok v vašem vrtcu na enega vzgojitelja in koliko se ukvarjajo z otroci. Hvala za vaše izkušnje.

https://zakonodaja.com/pravilnik/z
Tukaj ti vse piše glede naormativov….. Ukvarjajo pa se ful, rišejo, pojejo, plešejo, hodijo na sprehode, igrajo se, imajo razne dejavnosti in spoznavanje npr. živali….. Sadili so rože, obiskala jih je čebelarka, tačke pomagačke, hodijo v knjižnico, gledališče itd

Hvala za povezavo, ampak ta žal ne dela.
Koliko časa pa potekajo te aktivnosti? Ker v našem vrtcu le do ene ure na dan, v času glavne dejavnosti vzgojiteljice aktivno sodelujejo z otroci, potem pa samo sedijo, gredo ven in jim tako večino prepustijo, da se animirajo sami, z igro. Še enkrat hvala za informacije.

Doma ga imej in se ceeel dan ukvarjaj in ustvarjaj z njim.
Bo še najbolje.

Vzemi si čas in preberi kaj o pomenu prostega, nevodenega časa pri otrocih.

Edino prav. Vzgojiteljice niso tam zato da nonstop animirajo vaše otroke. Otroci se morejo znati tudi sami zamotiti. Me prav zanima kako bi vi po 8-10 ur 5 dni na teden konstantno animirali 20 otrok, kjer bi vsak nekaj drugega. Dokler imajo različne aktivnosti čez večino dneva pa tudi otrokom čisto nič ne škodi, če imajo nekaj ur mir pred vsemi temi taki in drugačnimi aktivnostmi

Ga imam in se dosti ukvarjam, pa še plačana nism, oni pa so. Na način, da eno uro animiraš otroka in potem samo opazuješ cel dan, pa lahko vrtec odprem tudi sama.


Mišljeno za Polno luno.

In kako ti veš, da samo sedijo? Kaj pa nega štirinajstih jasličnih otrok, pa bog ne daj, da kdaj kdo nima čistega noska. Kaj pa obešanje dekoracije na steno, kaj pa crkljanje otrok, ki zlezejo k tebi v naročje in si želijo iti prstne igre.
In res…na sprehodu so pa res prepuščeni sami sebi kajne? Predvsem ob prometnih cestah, ali pa malčki, ki komaj zmorejo par korakov, saj jih v vrtec in iz vrtca pripeljejo z vozičkom, ker je to hitreje.
Ampak vidiš pa le to, da se vzgojiteljica na igrišču ob peskovniku usede na klopico.
In ja, sem vzgojiteljica, da ne boš delala sama zaključkov:) Uživam v svojem delu in sem mu predana in ravno zato me take izjave res pogrejejo. Ampak saj res…v vrtcu se itak samo igramo in jemo kajne?! 🙂


Mišljeno za Polno luno.[/quote]

No. Pa animiraj 20 otrok cel dan, več mesecev skupaj.

Potem pa pridi napisati, kakšni boste oboji takrat.

Pri nas sta 2 vzgojitejici na 20otrok (starejse skupine) in 2 + pomoč tretje za tamalčke (15otrok).
Ukvarjajo se veliko, ampak ne pa preveč, kot so nekateri omenili, otrok rabi tudi nestrukturiran čas in pa tudi v strukturiranem razviti samostojnost.
Tako imajo zjutraj skupni del – pogovarjanje o raznih temah (naravi, uri, letnih časih, svetu, varovanju okolja, higieni, odnosih…). Temu sledi vodena igra, v kateri pa so otroci samostojni, vzgojiteljice jih usmerjajo h konstruktivni igri/nalogam. Če kdo rabi več pozornosti, jo pač dobi. Pred kosilom gredo malo ven, na igrišču se prosto igrajo.
Po kosilu večji z vzgojiteljico delajo razne stvari, berejo jim knjige, delajo poskuse, slikajo… Sledi malica in igra na igrišču, kjer so zopet samostojni.
Vmes pa imajo seveda tudi čas namenjen glasbi, plesu, tujim jezikom, ustvarjanju, športu…
Res lahko rečem, da delajo z njimi kvalitetno in predano, to se odraža tudi na otrocih, našega je še bolnega težko doma zadržat, vrtec je eno samo veselje.

Delajo ogromno,hodijo v gledalisce,knjiznico,non stop jih nekam vabijo..obcina,policija,imajo abonma v muzeju..po kosilu,in do odhoda domov pa se vecinoma igrajo po svoje..meni je super..in tudi drugace se nisem nikoli vmesavala v delo vzgojiteljic..se mi zdi da vecina jih dela super..nikoli nisem z nicemer komplicirala..letos drugi otrok zakljucuje vrtec pred solo..sem bila zadovoljna..ima same pohvale za njih.

Ni hujšega, kot dobiti v šolo ali vrtec otroka, ki je non stop animiran. Sam se ne zna zaposliti čisto nič.

O tem pa ne bom, kako se otrok počuti, ko ne more nič sam, ampak ima skoz vse vodeno. Potem se pa oa čudimo, če so otroci živčni invalidi.

Pa še to koliko bo dejavnsot dolga je odvisno tudi od starosti otrok pa še od marsičesa. Ne moreš od enoletnika pričakovati da bo eno uro lepo sedel in sledil nekim navodilom mar ne….. Otrokom se ponudi razne igrače in se jim dovoli da se sami igrajo, tudi doma verjetno nisi non stop samo za otrokom in nekaj počneta

New Report

Close