Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bivanje v stanovanju brez pogodbe več let s prijavljenim bivališčem

bivanje v stanovanju brez pogodbe več let s prijavljenim bivališčem

111. člen
(uporaba stanovanja brez pravnega naslova)

(1) Oseba, ki uporablja stanovanje, pa z lastnikom ni sklenila najemne pogodbe oziroma ni podaljšala najemne pogodbe, sklenjene za določen čas, uporablja stanovanje nezakonito.

(2) Lastnik lahko kadarkoli vloži tožbo na izpraznitev stanovanja pri sodišču splošne pristojnosti. Spori se rešujejo prednostno.

(3) Določbe prejšnjih odstavkov se ne uporabljajo za prejšnje imetnike stanovanjske pravice in njihove družinske člane, če do sklenitve najemne pogodbe ni prišlo zaradi razlogov na strani lastnika.

A mi kdo zna pojasnit ta tretji odstavek v praksi. Naša najemodajalka namreč ni hotela skleniti stanovanjske pogodbe kljub večkratnim opozorilom. Koliko je možnosti, da nas kljub temu spravi ven. A nam mora zagotoviti durgo primerno stanovanje, mogoče isto najemnino, kot jo plačujemo sedaj.

Hvala

Tretji odstavek velja za druge stvari, če ste vi v stanovanju nekaj let, to ne pride v poštev.

Ni mi pa jasno, kaj točno želite. Glede na to, da ste brez pogodbe, vas seveda lahko vrže ven. Bo pač vložila tožbo, kako točno bo potem potekalo, ne vem. Ali imate pisna dokazila, da ste jo pozivali na sklenitev pogodbe, kakšne mejle?

Zakaj ste pa šli v stanovanje brez pogodbe? V bistvu je to predvsem z njene strani neumnost, saj je pogodba bolj njej v korist kot vam, ampak pustimo to.

če vidiš, da od tebe kasira na črno in zato ne plačuje davkov od najemnin kar je znan šport v Sloveniji, potem si raje najdi drugo stanovanje.

Zamo za info

Tudi, če je dogovor samo usten ima pravno gledano enako težo. Seveda ga je na sodišču precej težje dokazovati. Bi pa jaz na vašem mestu vseeno zahteval pogodbo, ki bi vsebovala vsaj nek simbolni znesek. V tem primeru, bi obe strani imeli boljše pravno varstvo,…

Prva dva člena verjetno veljajo za ljudi, ki so nezakonito zasedli neko nepremičnino: Npr skvaterji.

In kako to vidiš?

New Report

Close