Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko daste v kuverto birmancu

koliko daste v kuverto birmancu

Z možem sva povabljena k prijateljem na birmo. Imeli bodo doma kot piknik. Koliko bi birmancu primaknili v kuverto?

Odvisno. Koliko ste mu dali za RD?
Jaz bi dala 50-100€.

iskalnika uporabili? a zdaj, ko je čas tega sranja, bo ta tema na novo odprta vsak dan? daj kolikoer zmoreš, kaj sprašuješ neumnosti

En dajejo tud deset jurju not u koverto.

Kolko košta kosilo, cca. 15evrov po osebi, če greste 3 daš 45 evrov.

Vsaj 200 €

pubecu 10 eur, punci 20 eur … maškari 5 eur, ko bo fehtala s tisto posodico

Eno veliko čokolado in v kuverto 30€.

Eno veliko čokolado in v kuverto 30€.

Kolegica ima jutri birmo in bo dala 50 eur. Je sama. Če sta dva, 100 eur.

Jaz sem dala necaku 100 eur smo sli pa vsi 4

???? Zakaj pa denar birmancu? A niso te zadeve nad tem?

Precej tezko vprasanje. Vse je odvisno od birmancevih pricakovanj in navad. Nekako po tiho vsekakor najbrz nekaj pricakujejo. Najbolj koristno darilo bo najbrz denar, saj ga lahko darujete nekaj vi, nekaj drugi povabljenci in se lahko kar nekaj denarja nabere. Za kaj ga bo birmanec porabil, je spet odvisno od njegovih navad.
Lahko bo razpolagal z razmeroma malo denarja, pa ga bo koristno vnovcil, lahko bo nabral veliko in vse “spustil v lift”.

Jaz bi rekla, da darujete po svojih zmoznostih, pa ce je to bonbonjera in roza sli pa 100 ali vec evricev. Obicajen povabljenec bi po mojem mnenju lahko daroval 20e in kaksno malenkost za spomin, boter in/ali botra 50e + spomincek. Nisem za velika zapravljanja, ljudem zelim pokazati, da so nematerialne stvari veliko vec vredne. Vem, da je denar nujno potreben in zelo zazelen.

Sama se ne spomnim, kaj tocno sem dobila. Vem, da mi je boter zelel podariti 50e, ampak smo se sli potem skupaj slikat k tistemu fotografu tam in mu je vsekal 50e za tiste 3 ali 4 skupinske fotografije. Potem nisem dobila tistih 50e 🙂 Tudi jaz sem bila presenecena nad zasoljenim zneskom fotografij. Pa se zgledam ne dobro na njih 🙂

Imela sem nekaj povabljencev, ozja druzina, nekaj prijateljev. Imeli smo lep piknik, ki sem si ga zapomnila, nisem si zapomnila daril. Kar pomeni, da mi je bolj vazna dobra druzba kot denar 😉

Moj je od botra dobil 300€. Par let nazaj. Semmimzdoi prevec, dsla bi najvec 150, ajd 200 mogoce.

Denar je meni vedno bedno darilo. Prav ponižujoče. Nobenemu birmancu nisem dajala denarja, ker je to brez veze. Tudi moji otroci ga niso dobivali. Sin je dobil opremo za plezanje (plezalnike, pas), ena hči fotoaparat in druga šivalni stroj. Stari so 19, 17 in15. Vsi trije so bili presrečni in darila na polno uporabljajo. Res pa so bila izbrana glede na interese.

Ja ti to zdaj govoriš o darilih od botrov. Od povabljencwv pa je sigurno padlo kaj denarja.
Lej danes ko imamo skoraj vse in ko se praholovcev več ne podarja je morda res bolj smotrno podaroti denar in si slavljenec kupi kar rabi ali si želi. Moj sin si je želel malo boljši računalnik in ker je dobil po večini denar si ga je kupil.

Nič. A ni dovolj veliko darilo, da je štengo bližje nebesom?

Ja ti to zdaj govoriš o darilih od botrov. Od povabljencwv pa je sigurno padlo kaj denarja.
Lej danes ko imamo skoraj vse in ko se praholovcev več ne podarja je morda res bolj smotrno podaroti denar in si slavljenec kupi kar rabi ali si želi. Moj sin si je želel malo boljši računalnik in ker je dobil po večini denar si ga je kupil.[/quote]
Povabljenci so bili naše ožje sorodstvo, izmed katerih je bil vedno tudi boter. Nobenega nismo vabili, da bi nam zmanjšal stroške. in ne, v našem sorodstvu si denarja ne podarjamo. Denar je darilo, ko se ti ne da poglobiti v človeka, da bi spoznal njegove želje. pa obračaj to kakorkoli. Najlažje je v kuverto vtaknit denar. Vse ostalo je veliko težje, in veliko več vredno.
P.S.: Praholovci pašejo v isto kategorijo kot denar.

Smo šli 5-članska družina k nečakinji na birmo. Dali smo 150 € + smo ji obljubili, da jo bomo poleti vzeli na 8-dnevne počitnice v Švico in Nemčijo.


Prosim povej mi kdo si, da se te izognem v osebnem življenju.


Prosim povej mi kdo si, da se te izognem v osebnem življenju.[/quote]

Sam hudič 🙂

Sem kar malo presenečen, ko je debata med toliko in toliko denarja ali neko drugo materialno darilo.

Ali ne gre pri krovnem navku za propagiranje skromnosti, duhovnosti in nematerialnosti? Sledeč temu bi moralo biti sveto pismo s posvetilom najlepše darilo, ali pa mogoče čestitka botra in zagotovilo, da bo večkrat molil za birmanca. Glede na to, da gre birmanec v kratkem v srednjo šolo bi težko kdo rekel, da bo tistih 100-200€ bolj prav prišlo kot npr. iskrena vsakotedenska molitev, da naj čim bolje piše posamezne teste.

LP

Niso zihr, da to obstaja, pa jih malo vest peče.

Pri birmi se mora dat dnar, ker je jasno, da gre za prostitucijo otroka.

Ja ti to zdaj govoriš o darilih od botrov. Od povabljencwv pa je sigurno padlo kaj denarja.
Lej danes ko imamo skoraj vse in ko se praholovcev več ne podarja je morda res bolj smotrno podaroti denar in si slavljenec kupi kar rabi ali si želi. Moj sin si je želel malo boljši računalnik in ker je dobil po večini denar si ga je kupil.[/quote]
Povabljenci so bili naše ožje sorodstvo, izmed katerih je bil vedno tudi boter. Nobenega nismo vabili, da bi nam zmanjšal stroške. in ne, v našem sorodstvu si denarja ne podarjamo. Denar je darilo, ko se ti ne da poglobiti v človeka, da bi spoznal njegove želje. pa obračaj to kakorkoli. Najlažje je v kuverto vtaknit denar. Vse ostalo je veliko težje, in veliko več vredno.
P.S.: Praholovci pašejo v isto kategorijo kot denar.[/quote]

Najlažje in najboljše za birmanca(najbolj bo vesel, kaj ga briga tvoje pametovanje, rabi denar , da si nekaj kupi po svoje), kaj pa misliš ena tm gor s svetimi pismi in ostalo kramo.

New Report

Close