Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant vsak dan pomaga na kmetiji in se nič ne vidiva

Fant vsak dan pomaga na kmetiji in se nič ne vidiva

Živjo, rabim nasvet, ker res nevem, kako naprej. Stara sem 28 let in imam fanta s kmetije. Skupaj sva 3 leta in 1 leto živiva skupaj v najemu v stanovanju. Imava se zelo rada, hočeva otroke, jaz pa ne vem, če je to dobra ideja…
Problem je kmetija – moj fant je zaposlen ampak popoldan gre skoraj vsak dan domov pomagat na kmetiji, ob sobotah isto. Midva mava zelo malo časa zase, v časih ga cel dan ne vidim… Večkrat sva se zaradi tega skregala, potem je bilo za en teden v redu, pol pa je šlo naprej… Starša ga skoz kličeta, da kaj rabita in on čuti veliko odgovornost za kmetijo in ne zna rečt ne. Ko sva se odselila v najem, starša ne znala razumet zakaj, zdaj sta se malo navadila. Seveda nočeva ostat živet v najemu, hočeva iti na svoje. Zdaj pa – starša pričakujeta, da začneva graditi hišo na njihovi parceli 50m stran. Meni gre na bruhanje, ko si samo predstavljam, da bi živila tako blizo, ker kmetije ne maram (lahko pridem par krat na leto kaj pomagat, ampak da bi tam vsak dan delala, to pa ne… Nemislite prosim, da sem lena, ker nisem – imam lastno majhno podjetje in zaslužim več kot večina ostalih mojih prijateljev). In mislim, da potem bo moj fant vsak dan tam in se bova videla še manj.
Razumem, da kmetija ima velko vrednost, ampak:
1. Mislim, da bi on moral postaviti prioritete (jaz in najini otroci v prihodnoti ali kmetija). Če bo on vedno dajal kmetijo na prvo mesto, po moje se bova čez nekaj let sigurno ločila…
2. Življenje bliz straših mi je šlo vedno živce, hočem lastno življenje in ne rabim jih vsak dan videt ter poslušat
Prosim za nesvet, kaj mislite? Hvala

Sicer mislim, da tebi niti ni do tega fanta, a če ti je, se zmenita tako, da skupaj delata, da bo delo hitreje opravljeno in bosta potem skupaj imela več časa. Torej gresta skupaj pomagat vsako drugo soboto in 2-3x nateden, tako bosta 1. več časa skupaj in 2. več časa doma.
Glede življenja na kmetiji ali ne, pa takole, odvisno od lokacije in infrastrukture.

… v štartu na propad obsojena veza. Samo otrok nikar!

Jah, na kmetiji je vedno delo. Fanta to tudi veseli najbrž, bodi vesela da imaš pridnega moškega, živimo namreč v dobi lenuhov.
Čeprav mnogi tudi tule pisarijo, kako se samo uživa. To pa pišjo iz kavča ob hladilniku.

Hm, lahko pomagam parkrat na leto, ampak vsak dan gnoj kidat nebom šla. Jaz nisem tip človeka za življenje s starši (živim sama oziroma s fantom že 5 let) in če bi to morala storiti bi bila raje sama…res… Biti 50m stran od njih se mi tudi ne zdi kot dobra ideja, saj on bo šel pomagat vsak dan in potem še kakšen sosed/prijatelj nekaj rabi itd…. in jaz bom sedela doma sama.

Ah, res ne vem kaj začinam razmišljat, če mi je to vse vredno… ampak moram priznat da me je strah, da bom ostala sama…

Jaz mislim, da nisi primerna izbira za kmečkega fanta. Kmetija je stalna obveznost.
Ali se boš še ti vključila v vsakodnevne obveznosti, ali pa si izberi mestnega postopača.

Različna svetova. Ne spadata skupaj.

Hm, lahko pomagam parkrat na leto, ampak vsak dan gnoj kidat nebom šla. Jaz nisem tip človeka za življenje s starši (živim sama oziroma s fantom že 5 let) in če bi to morala storiti bi bila raje sama…res… Biti 50m stran od njih se mi tudi ne zdi kot dobra ideja, saj on bo šel pomagat vsak dan in potem še kakšen sosed/prijatelj nekaj rabi itd…. in jaz bom sedela doma sama.

Ah, res ne vem kaj začinam razmišljat, če mi je to vse vredno… ampak moram priznat da me je strah, da bom ostala sama…[/quote]

daj email od tvoje poba ….bomo me mone porihtale ti boš pa svobodna

Ja, verjetno… bila sem malo neumna ko sem začela z njim, ne vem, kar sem mislila…

Sicer mislim, da tebi niti ni do tega fanta, a če ti je, se zmenita tako, da skupaj delata, da bo delo hitreje opravljeno in bosta potem skupaj imela več časa. Torej gresta skupaj pomagat vsako drugo soboto in 2-3x nateden, tako bosta 1. več časa skupaj in 2. več časa doma.
Glede življenja na kmetiji ali ne, pa takole, odvisno od lokacije in infrastrukture.

Delo na kmetiji ni nikoli opravljeno.

Dam avtorici čisto prav. Se bo moral fant odločiti, ali želi živeti z njo in njunimi skupnimi prioritetami, ali biti še vedno doma pri mamici in očku. Dejansko bi bilo najslabše narediti hišo ob njunih starših – saj bo bolj njima na voljo kot tebi, in ker ne bosta vsako leto mlajša, bo to seveda vedno pogosteje. In v hiši na zemljišču njegovih staršev ne boš na svojem, ampak na njihovem, in vložek v hišo ti bo preprečeval oditi in vse pustiti, boš pa iz dneva v dan bolj nesrečna.

Njegova starša sta izredno sebična, ko ju zanima predvsem njun interes. In če je sedaj tako, kako bi bilo šele biti v hiši ob njuni ali ko boš imela otroka in boš za doma vse sama, fant pa bo vedno letel k mamici. Izhajanje, da bo ob pomoči vse to enkrat njegovo je čisto mimo, saj si ne predstavljam, da bo nekdo večji del svojega življenja podredil temu, da bo enkrat nekaj materialnega njegovega, življenje pa bo šlo mimo. Njegova starša sta imela in imata svoje življenje, ti pa svojega in ne vem, zakaj bi bila ti kolateralna žrtev njune sebičnosti. Če ne zmoreta več obdelovati, naj obseg kmetije prilagodita svojim zmožnostim – seveda tako ne razmišljata, ker vidita svojega sineka slej kot prej 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri njima.

Fanta postavi pred dejstvo, ali mamica in očka, ali pa življenje s teboj in če se bo odločil za biti s teboj jasno določita, koliko krat in kdaj bo šel pomagat, to jasno zapišita in ni odstopanja, saj se bodo sicer izjeme čedalje bolj stopnjevale.

LP

Sta starsa na kmetiji sama ali ima fant se kakega brata ali sestro?

Ej, ne znaš si predstavljat kako sem hvaležna za tvoje besede, ker to je točno to, kar si jaz mislim! Čeprav vsi govorijo, kako se JAZ moram navaditi zaradi tega, da on je s kmetije in to je pač tako… Skoraj jokam ko to berem… Mislim, da zveze so o kompromisih in ne vem zakaj bi jih morala delat sam jaz. Hvala ti!

Ima starejšo sesto, ki je poročena in tam ne živi več.

Ce bosta zivela na svojem ali na kmetiji bos vec ali manj enako trpela. Ce je fant navdusen nad kmetijo in rad kmetuje bo vedno na kmetiji. To pomeni delo do vecera, tebi nobena pomoc, malo dopusta ali pa skor nic in ce bodo se otroci si predstavljaj v kaksnem zosu bos. Ce tega nisi navajena, ce se razno raznim uzitkom ne mores odrec, ga pusti. Recimo, bolj tezko bos dosegla, da poleti kaksen vikend ali dan zbezite na morje. Pa ne mislim na dopust. Sploh ne vem v kaj si upala toliko casa. Da se bo spremenil? Nikoli. Kmet ljubi zemljo in ko se bo s tabo skregal bo sel v hlev. No, se vedno boljse kot v gostilno. Pa srecno karkoli se bos odlocila.

Avtorica, poglej se v ogledalo in se vprašaj ali je on sploh zate, kakšna prihodnost te čaka z njim. Glej vnaprej….
Če si priskrbljena, kar vidim da si saj si zaposlena kaj sploh rineš z glavo skozi zid. Ni vse v ljubezni pa tudi to ni ljubezen, če se pričkata pa nič ne pomaga. Sploh pa ne gradit hiše blizu njegovih staršev, saj ga starši hočejo čim bližje, da jm bo hlapec. Hočejo njega in ne tebe verjemi. Tebe pa tudi ne bodo gledali tam, če jim ne boš dekla. Tako je na kmetiji. Sem bila v podobni situaciji samo sem 20 let starejša od tebe. Ti imaš še čas izbirati. Srečno punca. Odločitev je v tvojih rokah.

Bila 2 leti v vezi z moskim s kmetije. Kaksno leto zivela pri njem, seveda v skupnem gospodinjstvu z njegovimi starsi. Ce je bil prvo leto se cas samo za naju ga drugo leto ni bklo nic. Se je zgodilo da je bil fant do 16.00 v sluzbi, ko je prisel domov me ni prisel niti pozdravit, samo pojedel je kosilo in sel delat. Ob 22.00 ko je prisel v hiso pa je bil strasno zacuden zakaj sem totalno razkurjena.
Ta veza nima prihodnosti. Nima se smisla prepirat s kmetijo oa feorav sploh ni njegova. Postavi ga pred dejstvo ti ali kmetija in od tega ne odstopaj. Ve si ze zdaj vecino casa sama bos sana tudi po rojstvu otrok. Nikar imeti otroka z njim v takih okolisconah.

Ej, ne znaš si predstavljat kako sem hvaležna za tvoje besede, ker to je točno to, kar si jaz mislim! Čeprav vsi govorijo, kako se JAZ moram navaditi zaradi tega, da on je s kmetije in to je pač tako… Skoraj jokam ko to berem… Mislim, da zveze so o kompromisih in ne vem zakaj bi jih morala delat sam jaz. Hvala ti![/quote]

Saj tudi že sedaj veš, če si poštena do sebe, da tudi morebiten dogovor z njim o številu obiskov nebi zdržal, hkrati pa se verjetno tudi ti nebi dobro počutila, ko bi mu tako postavljala pogoje oz. ko bi videla, da ni zadovoljen. Sedaj, ko sta že toliko stara, da morata sprejemati življenjsko pomembne odločitve tudi sama vidiš, da ta veza nima prihodnosti in bog ne daj, da bi se zgodil kakšen otrok. Po moje najbolje čim prej zadevo končati, kajti do tega bo slej kot prej prišlo, če se bo pa vleklo, boš lahko le ugotovila, da si dodatno leto vrgla stran. In ne, ne boš ostala sama za razliko od sedaj, ko si kljub fantu dejansko sama.

Vse bo o.k. in ne zmeni se preveč za tiste ki pravijo, da bi morala biti srečna, ker imaš delovnega fanta, če pa fant nima na dnevni ravni črno za nohti (mestni fant), pa očitno ni nič vreden.

Vso srečo…

LP

On ima zemljo in kmetijo v duši in v srcu.
Če ga hočeš uničiti, zahtevaj, da ne hodi tja.
Morala bi se preselit z njim na kmetijo.
Ali pa ga pusti kakšni punci s kmetov, ki ga bo razumela.
Vidva res nista za skupaj.

Če gresta k njemu na kmetijo, boš pa ti uničena.
Ali pa ne. Mogoče pa tudi ti vzljubiš zemljo in naravo .

Jaz ne bi nadaljevala veze. On ima rad zemljo, kmetijo, živali. Ti imaš rada svoj posel in kmetije niti od daleč nočeš videti. Do štiridesetega bosta oba pijanca, če bosta skupaj zaživela.

Ah res ne vem, kaj naj naredim. Nekako ne znam najditi ta pravega moškega zame. Mislim, da sem kar uspešna v svojem delu in lahko rečem, da sem v življenju dosegla dosti, samo v ljubezni nimam sreče…

Najprej se nehaj fokusirati na fanta kot nekaj, kar mora biti zdaj in takoj. Ker očitno te to zavira, da bi živela tako, kot sama želiš. Če ostajaš z njim le zato, ker se bojiš, da jutri ne boš našla drugega, je to najslabša osnova za vezo.

Ljubezen bo prišla, ko bo za to pravi čas. Ostalo so ti že drugi odgovorili – če nista kompatibilna, bo res težko, da bosta srečna.

Pravzaprav situacijo vidiš zdravo in trezno. In vidiš, da srečna z njim ne boš. On se je za kmetijo odločil že zdavnaj …

Od kod pa si Anja?

Sem Slovenka, moja mami pa je tujka, zaradi tega ne pišem pravilno slovensko (ni pa iz bivše Jugoslavije ampak iz čist drugega konca sveta). Sorry.

New Report

Close