Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepis iz lesarske šole

Prepis iz lesarske šole

Pozdravljeni
Prosil bi vas za hitre in resne odgovore in mnenja. Sem dijak sredne lesne šole(mizar) u ljubljani. Prvo konferenco sem imel trojke in kašno štirico,v drugi konferenci se že zaradi bolezni nisem moral veliko učiti in sem imel dvojke. Popravnih ne bom imel. Zadnjič smo imeli konec pouka in zdaj imamo prakso pri delodajalcu. Ugotovil da mogoče to ni poklic zame ker nisem dovolj natančen,preveč sem štorast itd. Tako da ne vem če je to zame in sem razmišljal,da bi se prepisal zdaj ali v začetku drugega letnika. Pa me zanima če se prepišem na začetku drugega letnika na drugo triletno sredno šolo ali bom potem na drugi šoli bil v drugem letniku ali vse od začetka in spet v prvega ali moram narediti kašne izpite ipd.?
Ta šola mi je drugače zelo uredu ,zaradi tega poklica imam zelo visoko štipendijo, sošolci tudi,profesorji so tud uredi ker niso tako zelo resni,je pa tudi dosti ”norcev”, pri bližnji šoli sem spoznal eno punco ki mi je zelo ušeč. Tako da bi težko zamenjal ,ampak meni se gre za naprej če se bom kje v lesnem podjetju zaposlil in ne bom delal dobro.
Prepisal bi se na trgovsko,ali kašno šolo,ki je lažja od lesne. Pa bi me zanimalo vaše mnenje kakšne so trgovska in še take lažje šole,dijaki,profesorji,zaključni izpiti,praksa ipd.?
Ali bi se mi splačalo še narediti te dve leti,ali se prepisati?
Hvala za odgovore.

Pri nas se je hčerka prepisala iz 3-letne zdravstvene (smer bolničar) na BIC smer slaščičar- torej tudi 3-letna. Mogla je it od začetka prvega letnika, čeprav je prepis opravila po neuspešno končanem 2.letniku. Kljub temu, da smo prosili, če lahko opravi diferencialne izpite (pač tiste predmete, ki so jih imeli slaščičarji in jih ni bilo na zdravstveni) in če lahko opravlja notranjo prakso v šoli med počitnicami, ji tega niso pustili in omogočili, češ da tudi če opravlja prakso v šoli, da ji manjka praksa pri delodajalcu.
Sicer pa je najbolje, da vprašaš svetovalno na trgovski in jo vprašaš za vse kar sprašuješ tukaj. Mogoče pa na trgovski omogočajo tak prepis iz 1. v drugi letnik. Bog si ga vedi, to vejo samo oni na šoli.
Sicer pa moji hčeri ni žal da se je prepisala. Sama je hotela it na zdravstveno za bolničarja in videla, da pa to ni to kar si je predstavljala. dve leti je sicer zapravila tam, imela v drugem letniku 3 popravne in mogoče je bil tudi to razlog. Na BIC-u sedaj končaje drugi letnik. V prvem je bila prav dobra, letos kaže na isti uspeh ali pa še malenkost boljši

Hvala za odgovor se bom pozanimal.

Kakšna pa je ekonomska šola,samo mnenje bi rabil. Tisti ki vejo kaj o tej šoli.

Kaj se predaš ob prvi kritiki. Svet je tak, da bodo vsepovsod pizdili nate. Štorasti so popolnoma vsi fantje tvoje starosti. Lesar je lep in ustvarjalen poklic. Dosti lepši kot trgovec. Ne bodi pičkica in ostani na tej šoli.


Name so se pizdili že miljonkrat,tega sem že navajen sploh ne opazm. Ampak mi poklic ni več všeč. Tako da samo šuti.

Še videl nisi kakšen je ta poklic…

Sin končal 4-letno lesarsko, pri podjetniku začel, NIHČE se ni ukvarjal z njim… Bil je deklica za vse, po enem letu še vedno ni obvladal-npr.da bi samostojno naredil mizo, kar se je pričakovalo. Zamenjal firmo, zdaj montira okna in je zadovoljen. Ni vsak za vse in delodajalci nimajo več časa da bi se ukvarjali s fanti, ki pridejo iz šol. Lesarska šola je pa katastrifa… Praksa in vse ostalo. Govorim iz izkušenj. Ne naučijo se nič.

New Report

Close