Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko denarja za poroko

Koliko denarja za poroko

Koliko se sedaj daje za poroko? Poroci se prijateljica. Gremo pa 4je. Dva odrasla in dva otroka.

150-200 e

ohcet- 10.000 eur

Odvisno koliko zaslužiš….

mi nismo mel veliko ker je bil samo en zaposlen, šli smo 4. in smo dali 100 € pa kupili neko darilo v vrednosti cca 30 €. smo pa bili lani. naj bi se pa dajalo od 150 € navzgor. ampak je vse odvisno od posameznika in od ljudi, ki se poročijo. če mladoporočenca vesta da imate več denarja, se ne spodobi, da jima date recimo 100 €, čepa vesta da ga nimate, pa sta razumniva, potem pa če toliko date mislim da bo ok. je pa kot sem že omenila, vse odvisno od ljudi in zmožnosti.

Kupi nekaj da se te bo sponila ko bo videla. Kakšno umetniško sliko…. Denarja jaz ne bi dajala nikoli, raje ne grem na poroko. Nečakinji sem kupila razvlaževalec prostora ker ga je potrebovala, drugi pa gravirano steklo, svojima gčerkama gravirano steklo z uro


A res?
A ne spodobi se dati ‘samo’ 100 e.
A po novem mladoporočenci ob vstopu na prizorišče pregledujejo zneske v kuvertah in ocenjujejo darila ter, če po njihovem ni dovolj, te ne spustijo na prizorišče?

Kam smo prišli. Sem vedno mislila, da svatje dajo darila, ne pa, da plačajo vstopnico za ‘vip’ dogodek glede na dohodninsko lestvico.


Hahaha, točno, umetniško sliko, da se te bo spomnila, ko jo bo pogledala. Tako sem se jaz spomnila na ene moževe sorodnike vsakič, ko sem morala mimo njihove umetniške slike (ker obesit jo pa moraš nekam, da ne bojo užaljeni). Res, vsakič sem si rekla faaak, a so oni takšni čudaki, da se jim zdi tole lepo, ali imajo naju za taka čudaka? 🙂

Odvisno kako dober prijatelj/ica je. Za najboljsega bi dal na par 400 eur, za vse ostale pa 100 na osebo, se pravi 200 na par. Kar je manj je pa sramota. Gledam da vsaj pokrijem stroske, ki sta jih imela z mano in imata se kaksen eur cez.

Je pa res, da nimam otrok. Ne vem, ce bi imel se dva otroka, bi dal verjetno 300 skupaj na druzino.

Okvirno daste toliko, da vsaj pokrijete stroške za večerjo in postrežbo. Koliko je zdaj to, težko rečem. Če ne veste točno, kaj si mladoporočenca želita, ne kupujta daril. Še posebej pa ne raznih umetniških slik, ker so okusi različni. Kar je všeč vam, ni rečeno, da je všeč komu drugemu. Rajši dajte kakšen bon za potovanje ali toplice (če so za to), ali morda kakšne vstopnice za opero (če sta ljubitelja opere), ali pa gotovino.
Danes imamo (vsi) vsega preveč. Pred 35. leti, ko sem se jaz poročila, npr. smo dobivali kozarce, krožnike, skodelice, razne strojčke (npr touster), brisače, deke in smo bili z vsem zadovoljni. Zdaj se je situacija bistveno spremenila. Tako da, dobro premislite.

Kako gre pa meni na živce ta način razmišljanja, da tisti, ki več zasluži, tudi več da. V bistvu je kar ” določen”, da mora dati veeeeliko več.
Leta in leta sva z možem dobivala vabila na poroke daljnih sorodnikov, s katerimi smo se videli točno samo na teh porokah.
In večkrat je po vabilu sledil klic kake oddaljene sestrične, da se zbira denar za skupinsko darilo, ali za potovanje, ali pač samo za denar. In vedno so se že dogovorili, da naj da pač vsak “po svojih zmožnostih”.
Po vprašanju, kaj to pomeni, je bil odgovor v stilu: ” saj veš, Petriči bodo dali pač malo, 3 otroci, samo ena plača…., ene 100 € bodo dali, Paulini tudi bolj malo, večina povabljenih bo dala 50 € po glavi, saj veš, vi in pa Sotelški pa pač kolikor mislite. ( v prevodu : polni ste keša in vsaj jurja pa že pričakujemo). In sva dala tistega jurja. Vedno.
Do lanskega avgusta sem igrala njihovo igro.
Po povabilu na ohcet hčerke mojega kao pol bratranca, katerega nisem videla 14 let, nevesto pa sem zadnjič videla, ko je imela 8 let, pa še to menda na nekem pogrebu, sem v kuverti poslala 100 €, lepe želje in opravičilo, da z možem prav v času njihove poroke načrtujeva potovanje.
Menda sva bila na ohceti obrana do kosti, več so govorili o najinem “poniževalnem” prispevku, kot o sami nevesti in ženinu.
Na mizi pred seboj imam pravkar 2 vabila za poroki v mesecu maju in juniju. Od ljudi, katere poznam manj, kot trgovko v Sparu, ki mi nareže 20 dkg mortadele.
Na vabilu itak standardni stavek, da bosta ženin in nevesta zelo zadovoljna s finančnimi prispevki, da si bosta lahko uresničila sanjsko potovanje, si opremila stanovanje…. bla, bla, bla.
Dragi moji “znanci”, “sorodniki” in ostala drhal. Dovolj. Banka se je zaprla.


A res?
A ne spodobi se dati ‘samo’ 100 e.
A po novem mladoporočenci ob vstopu na prizorišče pregledujejo zneske v kuvertah in ocenjujejo darila ter, če po njihovem ni dovolj, te ne spustijo na prizorišče?

Kam smo prišli. Sem vedno mislila, da svatje dajo darila, ne pa, da plačajo vstopnico za ‘vip’ dogodek glede na dohodninsko lestvico.[/quote]

ne vem kako je, vem pa da so mi rekli, da vsaki mladoporočencii pregledajo darila in koliko od koga dobijo in si to zapišejo, da potem vedo kdo jim je koliko dal, da vedo dati nazaj. tako sem slišala, bila pa sem samo enkrat. napisala sem kolko sem vedela 🙂 če je pa narobe pa potem vi ki bolj veste popravite 🙂

Podpiram te. Pametno si se odločila. Žal malo prepozno. Jaz osebno sem imela zelo majhno poroko, civilno samo in kosilo za nas deset, kolikor nas je bilo. Ne znam si predstavljati, da bi na takšen dan bili z mano ljudje, ki jih deset, dvajset let nisem videla in mi nič ne pomenijo (ker če bi mi, bi se potrudila, da bi jih videla vsaj enkrat na leto). Vabiti praktično neznance zato, ker veš, da imajo denar in od njih pričakuješ (ali prek daljnih sestričen zahtevaš) perverzno visoko darilo … Itak veš, koga imaš rada in kdo te ima rad. Če te ti povabijo, seveda pojdi, za vse druge pa si ravno takrat na potovanju, kuverta “s sramotno nizkim prispevkom” pa se je očitno izgubila.

Bravo!!! Končno ena pametna, ki je spregledala hinavsko beračenje preseratorskih pijavk, ki naj bi jim drugi financirali njihove preserancije.

Je tu kdo, ki je ze zavrnil povabilo na poroko? Kaj recete?
Mislim seveda na take poroke, kjer si z osebo niste blizu, ne za nekoga, ki vam veliko pomeni.


A res?
A ne spodobi se dati ‘samo’ 100 e.
A po novem mladoporočenci ob vstopu na prizorišče pregledujejo zneske v kuvertah in ocenjujejo darila ter, če po njihovem ni dovolj, te ne spustijo na prizorišče?

Kam smo prišli. Sem vedno mislila, da svatje dajo darila, ne pa, da plačajo vstopnico za ‘vip’ dogodek glede na dohodninsko lestvico.[/quote]

ne vem kako je, vem pa da so mi rekli, da vsaki mladoporočencii pregledajo darila in koliko od koga dobijo in si to zapišejo, da potem vedo kdo jim je koliko dal, da vedo dati nazaj. tako sem slišala, bila pa sem samo enkrat. napisala sem kolko sem vedela 🙂 če je pa narobe pa potem vi ki bolj veste popravite :)[/quote]

Na nobeni poroki, kjer sem do sedaj bila, se ni na samem dogodku pregledovalo daril.
Na nobeni se ni pogovarjalo o vrednosti darovanega.

Zneski, ki se navajajo v tej temi, so zame, milo rečeno, strašni.
Dati jurja kar tako nekomu, ki ga nisi videl že več desetletij?!?

Očitno sem iz zelo napačne družine … 😛

Pri nas so vrednosti daril še vedno precej nižja, povabimo pa tiste, ki jih želimo imeti na zabavi zaradi druženja, ne zaradi finančne injekcije.

Ja, seveda se darila, tudi denar, kasneje pregledajo, nekateri si tudi zapišejo, kaj so dobili.

Ni pa to vstopnica, da če daš manj, ne moreš na zabavo.

Strošek, ki ga imata mladopočenca s svatom, je nekje okrog 30-40 €. 😉

ne vem kako je, vem pa da so mi rekli, da vsaki mladoporočencii pregledajo darila in koliko od koga dobijo in si to zapišejo, da potem vedo kdo jim je koliko dal, da vedo dati nazaj. tako sem slišala, bila pa sem samo enkrat. napisala sem kolko sem vedela 🙂 če je pa narobe pa potem vi ki bolj veste popravite :)[/quote]

Na nobeni poroki, kjer sem do sedaj bila, se ni na samem dogodku pregledovalo daril.
Na nobeni se ni pogovarjalo o vrednosti darovanega.

Zneski, ki se navajajo v tej temi, so zame, milo rečeno, strašni.
Dati jurja kar tako nekomu, ki ga nisi videl že več desetletij?!?

Očitno sem iz zelo napačne družine … 😛

Pri nas so vrednosti daril še vedno precej nižja, povabimo pa tiste, ki jih želimo imeti na zabavi zaradi druženja, ne zaradi finančne injekcije.

Ja, seveda se darila, tudi denar, kasneje pregledajo, nekateri si tudi zapišejo, kaj so dobili.

Ni pa to vstopnica, da če daš manj, ne moreš na zabavo.[/quote]

nisem rekla da se na poroki pregledajo darila. predvidevam da mladoporočenca pregledata vabila naslednji dan oz. po medenih tednih če gresta na njih. kar se pa tiče tisočakov pa nisem vedela da se taki zneski tudi dajejo. sicer pa lahko greš na poroko tudi brez vsega, zakaj pa ne. ampak je verjetno potem veliko jeze/razočaranja s strani mladoporočencev, ker kot so že zapisali, daroval bi naj toliko, da vsaj pokriješ stroške.

Odvisno. Jaz tistim, ki jih imam ful rada, dam več. Ko sem bila pred 5 leti še samska, sem dala zelo dobrim prijateljicam po 150€.
Ko pa greva zdaj s partnerjem, pa dava npr. 200. Sem pa bila na eni poroki, kjer nas je 6 dalo 300€, kar se je meni zdelo malo, ampak so pač ostali rekli, da vsak da 50. To je bilo po partnerjevi strani in mi niso toliko pomenili.

Jaz denarja ne dajem. Kupim darilo, če pa je izrecno zahtevan denarni prispevek, pa na poroko (ali praznovanje RD) ne grem. Ker se mi tak odnos gravža.
Ko sem se potočila jaz, sva v vabila izrecno zapisala, da brez daril in brez denarja.

Daš kolikor lahko. Midva dava vedno 100€ v kuverto plus še kakšna mini stvar za par € in to je to. Več kot to od naju nihče nebo dobil. Ja pa enkrat sva zavrnila vabilo na poroko. Pač, da ne moreva priti in to je to. Sta še pol leta po poroki jokcala kako sta bila žalostna, da naju ni bilo. Če bi naju res tako zelo želela tam bi povabila tako kot se zagre. Ne pa po mailu pa samo na cerkveno poroko pol pa sp..izdi. Hvala lepa.

Na nobeni poroki, kjer sem do sedaj bila, se ni na samem dogodku pregledovalo daril.
Na nobeni se ni pogovarjalo o vrednosti darovanega.

Zneski, ki se navajajo v tej temi, so zame, milo rečeno, strašni.
Dati jurja kar tako nekomu, ki ga nisi videl že več desetletij?!?

Očitno sem iz zelo napačne družine … 😛

Pri nas so vrednosti daril še vedno precej nižja, povabimo pa tiste, ki jih želimo imeti na zabavi zaradi druženja, ne zaradi finančne injekcije.

Ja, seveda se darila, tudi denar, kasneje pregledajo, nekateri si tudi zapišejo, kaj so dobili.

Ni pa to vstopnica, da če daš manj, ne moreš na zabavo.[/quote]

nisem rekla da se na poroki pregledajo darila. predvidevam da mladoporočenca pregledata vabila naslednji dan oz. po medenih tednih če gresta na njih. kar se pa tiče tisočakov pa nisem vedela da se taki zneski tudi dajejo. sicer pa lahko greš na poroko tudi brez vsega, zakaj pa ne. ampak je verjetno potem veliko jeze/razočaranja s strani mladoporočencev, ker kot so že zapisali, daroval bi naj toliko, da vsaj pokriješ stroške.[/quote]

Jeza s strani mladoporočencev?

Čakaj malo.
Onadva organizirata zabavo, onadva izbereta povabljence, onadva krijeta stroške.

Če dobita s strani svatov dovolj, da se jima zadeva pokrije, super. Če ne, pa mora biti zadeva še vedno v finančnih okvirjih, ki jih zmoreta sama kriti.
Če se izbira svate glede na njihovo finančno stanje oz. pričakovan vložek, pa je, vsaj zame, to zelo podlo s strani mladoporočencev.

Če nimaš dovolj sredstev za organizacijo tako izdatne poroke, pač narediš manjšo.
Povabiti nekega praktično tujca na lastno poroko, da bo neprostovoljno sofinanciral moje pretiravanje, se mi zdi zelo sprevrženo.

Pa prav vidi se, da imamo vsega polno rit. Neverjetno. Te teme o porokah večkrat preberem in sem vsakič šokirana, kaj se ljudje gredo. O kakšnih zneskih je govora in celo, kaj se NE spodobi.

Nisem še kakšna babica, da bi izhajala iz čisto drugačnih okoliščin, nismo pa nikoli imeli ogromno, da bi se preseravali. Se spomnim, ko so sošolci imeli birmo, kako se je razpaslo to noro obdarovanje, ki ga pred tem ni bilo. Potem se pa pričakuje neka skromnost od ljudi? Daj povejte, kako je to možno, če že male otroke navajate na to, da dobijo vse, kar si namislijo? Da ljudje vzamejo kredit, da lahko kupijo eno darilo za nek dogodek?!

Imam dohodek, ki kar presega povprečnega. Pa se mi takšne fore ala koliko se pričakuje, da se da, zdi noro. Pred 10 let, z manj prihodki sva dala dobrim prijateljem 200 EUR. Kasneje je pač naneslo, da toliko ni šlo. In zakaj bi morala?! Ker se kao pričakuje?

Razumem, da imajo nekateri bistveno več in jim 500 EUR dati za poroko pač ne predstavlja veliko, sploh če gre za ljudi, ki so izjemno blizu. Ampak to ni standard! To ni nekaj “normalnega”, pa čeprav kdo piše, da v njihovi vasi pač je. Mislim, pa kje zaboga vi živite, da si minimalca lahko privoščite dati za faking darilo za poroko?!

Pa kakšno povračilo stroškov? Mladoporočenca sta se odločila, da se poročita, da bosta gostila toliko ljudi na takšen ali drugačen način. NJUNA odločitev je to. Če se odločita, da bosta stregla jastoge, moram jaz zato dati več za darilo? Ja malo morgen, saj ni moja poroka!

Konec leta smo vabljeni na eno poroko. Že zdaj me mine, ko berem takšne teme.

Tisti avtorici, od katere so pričakovali po jurja, pa samo ostanem brez besed. Pa kje to vi živite?!

Pismo, res imamo, ali imate polno rit vsega.

Avtorica – daj toliko, kot lahko pogrešiš, brez da bi se potem sekirala, koliko si dala.

Jaz bi dala 50 e na osebo tj 200 e.
Ce bi mi financno stanje dopuscalo pa 100 e za odraslega in 50 e za otroka tj 300e.

nisem rekla da se na poroki pregledajo darila. predvidevam da mladoporočenca pregledata vabila naslednji dan oz. po medenih tednih če gresta na njih. kar se pa tiče tisočakov pa nisem vedela da se taki zneski tudi dajejo. sicer pa lahko greš na poroko tudi brez vsega, zakaj pa ne. ampak je verjetno potem veliko jeze/razočaranja s strani mladoporočencev, ker kot so že zapisali, daroval bi naj toliko, da vsaj pokriješ stroške.[/quote]

Jeza s strani mladoporočencev?

Čakaj malo.
Onadva organizirata zabavo, onadva izbereta povabljence, onadva krijeta stroške.

Če dobita s strani svatov dovolj, da se jima zadeva pokrije, super. Če ne, pa mora biti zadeva še vedno v finančnih okvirjih, ki jih zmoreta sama kriti.
Če se izbira svate glede na njihovo finančno stanje oz. pričakovan vložek, pa je, vsaj zame, to zelo podlo s strani mladoporočencev.

Če nimaš dovolj sredstev za organizacijo tako izdatne poroke, pač narediš manjšo.
Povabiti nekega praktično tujca na lastno poroko, da bo neprostovoljno sofinanciral moje pretiravanje, se mi zdi zelo sprevrženo.[/quote]

nisem se dobro izrazila. mladoporočenca bi verjetno bila razočarana in se jima nebi zdelo fer oz. bi se jima zdelo to malo za malo, da povabita nekoga bližnjega, ta pa pride brez vsega recimo. oz. če bi bila mladoporočenca povabljena nazaj na poroko tega, ki nebi nič prinesel, bi verjetno mladoporočenca naredila isto. kolikor jaz vem, se potem vabi nazaj na poroko (če si bil ti povabljen, moraš vabit nazaj) in se potem približno enaka vrednost daruje nazaj (če ti je nekdo podaril npr. kaki jedilni set v vrednosti 200 €, potem mu recimo daruješ nazaj nekaj v približno enaki vrednosti (set loncev, denar, bon…). sicer pa ne poznam nikogar ki bi prišel brez kakršnega koli darila na poroko, vsak je prinesel vsaj čestitko in tudi to je lahko v očeh mladoporočenca zadosti, če nista paljena na denar in draga darila. meni osebno, če mi nekdo nebi nič prinesel, bi mi pa dal neko lepo čestitko in mi iz srca lepo zaželel, bi mi več pomenilo, kot pa da mi da kakih 200 €.

New Report

Close