Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pralni stroj ne "pobira" mehčalca

pralni stroj ne "pobira" mehčalca

Bi morda poznal odgovor, zakaj med pranjem stroj ne pobere mehčalca? Mehčalec ostane v posodici, razredčen z malo vode. Hvala za prijazne odgovore.

Ocitno nisi se nikoli ocistila pokrova. Snemi pokrov, pri predalu za mehcalec odstrani pokrovcek in vse skupaj ocisti, ker ti pokrov na delu za mehcalec ne pozira. V pralni stroj ti stece samo overflow…

Tako je. Očisti predalček.
Še posebej tisti del (razmontiraj, operi in sestavi), predal za mahčalec.

______________________
nova
Uredništvo priporoča

Pa še to.
Da ti sistem za mehčalec pravilno funcionira, preveri tako, da ga postaviš v umivalniku v vodoravni položaj. V predaček nalij do vrha, in še malo čez, vodo. Nato opazuj, če se bo predalček samodejno izpraznil do konca.
Če se bo, potem bo “vzelo” tudi mehčalec, ko bo vse skupaj v stroju.

Mimogrede, sistem deluje na natego. Tako, kot se toči vino iz soda, s pomočjo gumijaste cevi.

______________________

Hvala za odgovore. Sicer predalček za prašek in mehčalec redno čistim, pa sem po vaših navodilih čiščenje ponovila. Vse razstavila, očistila, sestavila nazaj :-). Nato pa sem še v vodoravnem položaju v predalček natočila vodo do vrha in glej, glej, vso vodo je potegnilo, zanimivo. Nato dam v pralni stroj, ampak po pranju je tam v predalčku zopet ostal mehčalec, razredčen z malo vode. Zakaj pa to?
Hvala za pomoč.

Jaz sem imela enak problem, ni pobralo mehčalca – težavo je rešil edino serviser, ki je na novo naravnal cevi. Sem imela baje vse zamaknjeno (star stroj).

Pregost mehčalec je, zato ga ne spere v stroj. Men verjem.

Meni tudi ne pobira in že leta in leta ročno dam še enkrat po končanem ciklu pranja na mehčanje in zlijem mehčalec kar v predalček od praška.

Pozdravljeni ! Mi lahko gdo pomaga kako rešiti problem če ti ne pobira meščalca spucali smo vse šobice vse luknjice vse sitice … in še vedno ne pobere meščalca in vodo dolije …. prosim za odgovor

Kupi novi pralni stroj. Trgovci jih na vsakem vogalu ponujajo.

Hvala za nasvet, sama se tega ne bi spomnila.

To mi skoraj vsaki dan kdo rece.

https://youtu.be/NFf8w9CugVY

Problem je samo v tem, da ti voda očitno priteče v stroj pod premalim pritiskom. Očistite cev za dovajanje vode v pralni stroj, najbrž je vodni kamen in ostala umazanija na mrežici cevi. Samo v tem je problem. Nobeno čiščenje dozirne posode ne pomaga. Lp

dokler nisem zamenjala mehcalec z drugim.

New Report

Close