Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaposlitev v vrtcu

Zaposlitev v vrtcu

Mene pa zanima, kako dobiti zaposlitev v vrtcu z izobrazbo pomočnica vzgojiteljice brez strokovnega izpita?

Čakati, da se bo na Zavodu za zaposlovanje odprlo delovno mesto v vrtcu za pomočnico vzgojiteljice in se prijaviti ter nato ne dobiti delovnega mesta mi je dovolj.

Glede na to, da je voluntersko pripravništvo ukinjeno – še vedno pa potrebujem strokovni izpit, ki ga lahko opravljam le tako, da najprej opravljam “pripravništvo” v vrtcu in se z njimi zmenim, da me prijavijo na strokovni izpit, me zanima, kako ste vi dobili službo v vrtcu?

Gledala sem en razpis, na katerega se mora prijaviti vrtec, ampak razpis ne velja za pomočnike vzgojiteljev …

Kakšne so vaše izkušnje in predlogi?

Rada bi vsaj dobila strokovni izpit, če me v določenem vrtcu že ne bi zaposlili, pa bi vsaj lahko iskala službo v drugih vrtcih, z že narejenim strokovnim izpitom. Verjetno imaš z opravljenim strokovnim izpitom več možnosti za zaposlitev kot pa brez njega. Kje je tista vstopna točka?

Edina opcija je, da se zaposliš v privat vrtcu, ker tam niso zahtevni glede pogojev za zaposlitev. Tam delaš pol leta, ali več, če ti bo ustrezalo, nato pa opraviš strokovni izpit v javnem vrtcu. Vsaj v našem vrtcu ga omogočijo opravljati puncam, ki so se na praksi dobro izkazale. S strokovnim izpitom pa boš nato lažje prišla do zaposlitve.
Srečno!

Najbolje, da greš v Waldorfski vrtec. Tam ne rabiš nobene posebne izobrazbe. Dovolj je navadna , 4letna vzgojiteljska šola, torej peta stopnja.

nova
Uredništvo priporoča

Poklici na ministrstvo in se pozanimaj tista pravnica vse ve meni je pomagala.

New Report

Close