Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali je praznik okupator tudi na hrvaškem

ali je praznik okupator tudi na hrvaškem

ali je na hrvaškem v četrtek tudi mogoče praznik dan uboja proti okupatorju 27. aprila ali je to samo pri nas.
Da vem ali je pri njih normalno delajo v raznih službah ali ne v zagrebu

Koliko je meni znano, so okupatorji Slovenijo razkosali. Ti kao glavni okupatorji so bili pri nas Nemci, Italijani i Madžari.
Hrvatom (pa tudi Slovakom severneje od nas) so ti trije kao glavni okupatorji dovolili imeti svojo okupatorsko državo. Hrvaška se je imenovala ND Hrvaška. Nezavisna država Hrvatska.
NDH in Slovaška tistega obdobja sta podpirali, da bi zadovolji svoj obstoj, okupacijo Slovenije in Češke s strani glavnih okupatorjev Nemcev, Italijanov in Madžarov.

Vojna vemo kako se je končala. Končala Se je s porazom Nemcev, Madžarov in Italijanov….tudi Hrvatov

Hrvat Tito in njegov veliki slovenski sluga Edvard Kardelj je Hrvate nagradil z Istro.
Tega Kardelja, ki je tudi generiral Tita s temi dajatvami in pogoji, pa mi še danes častimo s spomeniki in nazivi trgov in ulic.

Zakaj?
Zdi se mi, da samo zato, da imamo en praznični, nedelo ni dan več. To bo moral biti dan žalosti in žalovanja in tudi dela prosti dan. Dan, da se obrnemo vase.

[/quote]

Koliko je meni znano, so okupatorji Slovenijo razkosali. Ti kao glavni okupatorji so bili pri nas Nemci, Italijani i Madžari.
Hrvatom (pa tudi Slovakom severneje od nas) so ti trije kao glavni okupatorji dovolili imeti svojo okupatorsko državo. Hrvaška se je imenovala ND Hrvaška. Nezavisna država Hrvatska.
NDH in Slovaška tistega obdobja sta podpirali, da bi zadovolji svoj obstoj, okupacijo Slovenije in Češke s strani glavnih okupatorjev Nemcev, Italijanov in Madžarov.

Vojna vemo kako se je končala. Končala Se je s porazom Nemcev, Madžarov in Italijanov….tudi Hrvatov

Hrvat Tito in njegov veliki slovenski sluga Edvard Kardelj je Hrvate nagradil z Istro.
Tega Kardelja, ki je tudi generiral Tita s temi dajatvami in povojnimi poboji, pa mi še danes častimo s spomeniki in nazivi trgov in ulic.

Zakaj?
Zdi se mi, da samo zato, da imamo en praznični, nedelo ni dan več. To bo moral biti dan žalosti in žalovanja in tudi dela prosti dan. Dan, da se obrnemo vase.

Koliko je meni znano, so okupatorji Slovenijo razkosali. Ti kao glavni okupatorji so bili pri nas Nemci, Italijani i Madžari.
Hrvatom (pa tudi Slovakom severneje od nas) so ti trije kao glavni okupatorji dovolili imeti svojo okupatorsko državo. Hrvaška se je imenovala ND Hrvaška. Nezavisna država Hrvatska.
NDH in Slovaška tistega obdobja sta podpirali, da bi zadovolji svoj obstoj, okupacijo Slovenije in Češke s strani glavnih okupatorjev Nemcev, Italijanov in Madžarov.

Vojna vemo kako se je končala. Končala Se je s porazom Nemcev, Madžarov in Italijanov….tudi Hrvatov

Hrvat Tito in njegov veliki slovenski sluga Edvard Kardelj je Hrvate nagradil z Istro.
Tega Kardelja, ki je tudi generiral Tita s temi dajatvami in pogoji, pa mi še danes častimo s spomeniki in nazivi trgov in ulic.

Zakaj?
Zdi se mi, da samo zato, da imamo en praznični, nedelo ni dan več. To bo moral biti dan žalosti in žalovanja in tudi dela prosti dan. Dan, da se obrnemo vase.[/quote]

Hrvati niso bili poraženi, temveč t.i. NDH. Mnogi Hrvati so bili namreč v partizanih. Neumni Pavelić je namreč Dalmacijo velikodušno dal Italijanom in so se Dalmatinci morali izboriti za svobodo.

Tudi v casu Jugoslavije je bil 27.4. praznik saml v Sloveniji, Hrvati so imeli drug datum.

Koliko je meni znano, so okupatorji Slovenijo razkosali. Ti kao glavni okupatorji so bili pri nas Nemci, Italijani i Madžari.
Hrvatom (pa tudi Slovakom severneje od nas) so ti trije kao glavni okupatorji dovolili imeti svojo okupatorsko državo. Hrvaška se je imenovala ND Hrvaška. Nezavisna država Hrvatska.
NDH in Slovaška tistega obdobja sta podpirali, da bi zadovolji svoj obstoj, okupacijo Slovenije in Češke s strani glavnih okupatorjev Nemcev, Italijanov in Madžarov.

Vojna vemo kako se je končala. Končala Se je s porazom Nemcev, Madžarov in Italijanov….tudi Hrvatov

Hrvat Tito in njegov veliki slovenski sluga Edvard Kardelj je Hrvate nagradil z Istro.
Tega Kardelja, ki je tudi generiral Tita s temi dajatvami in pogoji, pa mi še danes častimo s spomeniki in nazivi trgov in ulic.

Zakaj?
Zdi se mi, da samo zato, da imamo en praznični, nedelo ni dan več. To bo moral biti dan žalosti in žalovanja in tudi dela prosti dan. Dan, da se obrnemo vase.[/quote]

Hrvati niso bili poraženi, temveč t.i. NDH. Mnogi Hrvati so bili namreč v partizanih. Neumni Pavelić je namreč Dalmacijo velikodušno dal Italijanom in so se Dalmatinci morali izboriti za svobodo.[/quote]

Sanjaj o dreku.

Ne, dan komunistične kolaboracije z naciji v boju proti “imperialističnim” zaveznikom je praznik izključno v Sloveniji.

Mmg., če že gledaš, kje je še frej, v Italiji je praznik (dan republike) 25.4.

Kaj pa, ce bi se ti vrnilo v prvo triado osnovne sole in se malo izobrazilo?

Hrvati niso bili poraženi, temveč t.i. NDH. Mnogi Hrvati so bili namreč v partizanih. Neumni Pavelić je namreč Dalmacijo velikodušno dal Italijanom in so se Dalmatinci morali izboriti za svobodo.[/quote]

Sanjaj o dreku.[/quote]

To baje ni slabo, prinaša denar v hišo. :))

Naša KP in OF sta pokazala ostalim demokratičnim silam v takratni Sloveniji, kako je potrebno sodelovati z okupatorjem.
27. april je najbolj gnili praznik v demokratični Sloveniji

Kolikor vemo je večini popolnoma jasno, da sta nemški in italijanski škorenj gazila po slovenski zemlji in Slovencih, sežigali so slovenske knjige, domove, uničevali slovenski jezik itd.

Je sicer že res večina krščanskih praznikov izpeljanih iz poganskih/ staroverskih, a vendarle se vprašam a krščanske praznike pa ne smatrate za okupatorske, glede na to da nam je bilo tu povsem tuje krščanstvo vcepljeno z nasiljem in je krivo za izginjanje naše lastne duhovne dediščine, tradicije in načina življenja?
Je praznovanje krščanskih praznikov ploskanje tistim ki so nas odtrgali od korenin naše prave zgodovine?
Sicer pa, dan kakor dan, vsak naj praznuje tisto ki mu kaj pomeni, druge praznike pa naj pač spregleda. Svet se bo še taisto vrtel naprej.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Ne to jih ne moti, ker oprani možgani verjamejo, da se je širilo z Betlehemsko lučko miru, z ljubeznijo … predaleč nazaj … temu se reče selektivno poznavanje zgodovine kot njihovim pastirjem najbolje ustreza.

A naš domači pa ni teptal svoje?

A naš domači pa ni teptal svoje?[/quote]

Toliko o “domačnosti”, ja.

Medvešček, Iz nevidne strani neba, str. 81

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Seveda se naši niso pustili okupatorskim kristjanom in je vsako dejanje imelo posledice.

Medvešček, Iz nevidne strani neba, str. 81

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Praznik je samo v SLO, vendar vprašanje, če je četrtek uraden dan na Hrvaškem – pri nas ni.

New Report

Close