Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nenormalna mati in njeno početje

Nenormalna mati in njeno početje

Kaj si mislite o konkretnem primeru, pa se osredotočite na vprašanje in kdor ve naj kulturno odgovori. Zakaj mama hčerki ki ima nekje 19,20 let pregleduje vložke in šari po smeteh za vlokžki prepojeni z menstruacijsko krvjo. Punca nima nobenih težav, nikoli se nista pogovarjali o menstruciji. Je pa punca ogorčena in prizadeta. Počuti se neprijetno in ji posega v njeno življenje.
Kaj se dogaja v glavi matere, mati ima malo pod 50 let in kako naj ji prepreči, da bi to počela. Prosim za nasvete in poglede na to. Žalosten pozdrav.


Mamo zanima ali je punca zanosila. Naj punca mami pove, da jemlje kontracepcijske tablete, pa bo OK.

Ne zezam se, komaj mi je s sramom zaupala. Ko je prišla pred blok kjer sem jo čakal in objel, sem segel v žep in mi pove, da je upala preden pridem bo lahko vrgla v zunanji smetnjak ulico mimo. Vedel sem da je nekaj narobe. Pa mi pove da ji že dolgo to počne. Tako me je stisnilo. Ne vem kaj naj si mislim, kako naj pomagam. Kaj se dogaja z njeno materjo. Meni ni normalno početje, ampak ji to ne morem tako povedati.

Vsak vložek nesem materi na pult, pa ga naj preučuje.

Bo hitro nehala.

Nisem od volje za zafrkancijo, ker sem preveč žalosten. Se mi zdi resen problem, pa ne vem kje naj vprašam. A je tu gor kakšna njenih let okrog 50 in zakaj bi kdo to sploh počel??

Obstajata dva razloga in nobeden ni dober.

– kontrolira jo, hči, da ne zanosi in pregleda vložek, če je res kri ali kaj fejk
– ima psihično motnjo

Tretjega vzroka ni.

Dekle naj se z mamo pogovori, če je prvo, bo že, če je drugo, pa n vem, kako ukrepat.


Njena mama ne ve, da se sestajava. Misli, da je sama. In upam, da bo še dolgo tako mislila.
Kaj bi bilo psihično narobe. Na te stvari se ne spoznam in kako naj punci pomagam, jo kam usmerim, kam se lahko obrne. Mogoče je še kaj drugo hudo narobe, samo punca se boji povedat.


Njena mama ne ve, da se sestajava. Misli, da je sama. In upam, da bo še dolgo tako mislila.
Kaj bi bilo psihično narobe. Na te stvari se ne spoznam in kako naj punci pomagam, jo kam usmerim, kam se lahko obrne. Mogoče je še kaj drugo hudo narobe, samo punca se boji povedat.[/quote]

usmeri jo na pogovor z materjo, naj ji pove, da ve, da pregleduje vložke in naj neha s tem, ker nima spolnih odnosov in ni noseča


Njena mama ne ve, da se sestajava. Misli, da je sama. In upam, da bo še dolgo tako mislila.
Kaj bi bilo psihično narobe. Na te stvari se ne spoznam in kako naj punci pomagam, jo kam usmerim, kam se lahko obrne. Mogoče je še kaj drugo hudo narobe, samo punca se boji povedat.[/quote]

usmeri jo na pogovor z materjo, naj ji pove, da ve, da pregleduje vložke in naj neha s tem, ker nima spolnih odnosov in ni noseča[/quote]
Ima skoraj 20 let in ne 12. A bo če bova skupaj, ji pisala na koledar kdaj sva spala skupaj, To se ne grem, zame je to že višek. Takega poseganja nočem. Punco imam rad, nočem pa da nama bi krojila njena družina usofdo za naprej.
Tudi v torbo ji hodi gledat in brska po študentskih zapiskih, to mi je punca s sramom v stiski povedala. Sem žalosten, da ne vem kje se me glava drži.
Punca je pridna in dobra oseba. Spodbujal jo bom, da bi ostajala v študentu in ne hodila domov.

Rešitev je le ena sama. Dekle mora čimprej oditi od doma. Vse drugo je in bo jalovo početje.


Njena mama ne ve, da se sestajava. Misli, da je sama. In upam, da bo še dolgo tako mislila.
Kaj bi bilo psihično narobe. Na te stvari se ne spoznam in kako naj punci pomagam, jo kam usmerim, kam se lahko obrne. Mogoče je še kaj drugo hudo narobe, samo punca se boji povedat.[/quote]

Očitno mama nima fetiša na rabljene vložke, ampak kontrolira hči.
Sploh še, ker ne sme vedeti, da ima hči fanta.
Ja, kontrolira jo, ker jo skrbi nezaželjena nosečnost.


Res bo tako, ji bom pomagal, da se reši v mladosti takih ljudi.

Sem skoraj 50-letna mati in imam 19-letno hčer. Ko je imela prvega fanta, sem jo samo previdno vprašala, če sva se midve že vse pomenile v zvezi s kontracepcijo. Je z veseljem sprejela namig in prosila za kontakt moje ginekologinje, ker sem jo priporočila. Od takrat se za kontracepcijo, menstruacijo, spolne odnose, ljubezenske probleme … svoje ODRASLE (!) hčerke zanimam samo toliko, kot mi sama pove v ženskem čveku. Moj point je: tale mama je totalno motena. Uboga punca. Če jo imaš res rad, ji odpri oči, da bo dojela, da materino ravnanje ni normalno, in čim prej odšla od doma. Srečno želim obema!

Skupaj s punco preberita knjigo Susan Forward Strupeni starši. Svoji punci pa svetuj, da obišče psihoterapevta, ki ji bo pomagal, da se fizično in psihično iztrga iz uničujočega okolja. Če jo imaš rad, ji stoj ob strani!

Kje je pa dekličin oče v tej zgodbi?
Je tudi on podoben kot mama od te deklice ali je bolj ‘normalen’? Če je kolikor toliko na realnih tleh bi bilo možno tudi mogoče preko očeta vplivati na to da bi potem oče povedal svoji zeni, da naj se malo umiri in da je hčerka že odrasla, glede na opisano, bi njen tip človeka bolj upošteval tak nasvet, ker če ji bo tvoja punca kaj govorila ji bo rekla, da še ni dovolj zrela, za moža tega ne bo trdila.
Ne bi ti predlagal, da jo hočeš osamiti takoj, ker vaju to lahko tepe v bodoče, za to odločitev pa bi se odločil, če je tudi oče podobnega kalibra kakor njegova žena, vendar se raje še malo pogovori s svojo punco, da ti pove celotno zgodbo, da ne boš delal kakršnihkoli preuranih sklepov z nezadostnimi podatki.

če misliš, da ne ve, da se sestajata. Vsaka mati pozna svojega otroka.

Tudi očetje!

Se mi zdi, da je tu bolj problem nezaupanje in da je ta “greh” pravzaprav na hčeri. Zakaj ne predstavi fanta? Kakšno življenje pa je to – pri 20 letih? Saj se obnaša ko malo dete in mamin instinkt dela svoje.

Da pa v svoji hiši, stanovanju ne bi brskala po hčerinih stvareh – to pa ji ne boste mogli preprečiti.

Zanima me, dragi fant, koliko si ti star in koliko te je v hlačah, da se ne znaš predstaviti njeni mami (predvidevam, da je samohranilka)? Jaz sem to vedno storil in tako pridobil zaupanje in ga tako prenesel na odnose med vsemi vpletenimi.

Vesel oče

Tako je! Ampak ne k bodočemu žalostnemu fantu. Ta je šele psiho!

New Report

Close