Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako najdete delo tisti s srednjo šolo in brez znanja tujih jezikov?

Kako najdete delo tisti s srednjo šolo in brez znanja tujih jezikov?

Po možnosti tudi brez izpita in avta. Gledam oglase, skoraj vsi zahtevajo znanje tujega jezika, nadpovrečno to, nadpovprečno ono… kako sploh naj dobim kaj za delat?


Če si dober v svojem poklicu ni omejitev. Jezik se pač naučiš.

Jih vidim po Facebooku pisati “I goes on sea”, “My most expensive friends” in podobno. Imajo službe, kjer bi se po moje moglo pričakovati vsaj osnovno znanje angleščine, nemščine. Ni videti, da bi jih neznanje oviralo. Vprašanje, če se zavedajo, kako zelo ne znajo, ker če bi se, ne bi statusov pisali v angleščini. Ni med temi nihče brez službe.

Kako lahko mehatronik dela kot knjiznicar na Ptuju in se celo nardi bibliotekarski izpit..aja zupanov sine je btw od bivsga zupana ne zdajsnega da nebi kdo ukrepal se kje…

Saj tudi velika večina tistih s fakulteto ne zna nobenega tujega jezika. Hvalijo se, da aktivno govorijo ta in oni jezik, potem jih pa slišiš, kako v pogovorih s tujci s tujci jecljajo in palamudijo z nesmisli.

Mogoče se motim, ampak mislm da dans prej dobiš služno s SŠ kot pa s fakultetami. Jaz sm jo dobila takoj po končani SŠ, tud vsi moji frendi ki imajo končano SŠ ali pa poklicno so zaposleni, medtem ko tisti s končanimi fakultetami niti ne vsi.
Znanje tujih jezikov pa tud ne zahtevajo vsi, odvisno od firme in pa delovnega mesta.

Še par jih poznam s končano OŠ, pa so tud zaposleni.

Če misliš, da ti bo znanje tujega jezika prineslo službo pa se ga nauči. Madonca ljudje se celo življenje učimo do smrti. A zdaj če imaš poklicno ali srednjo šolo pomeni da se ti ni treba nič več učiti.

Če imaš sš , beri oglase izobrazbi primerne pa ne bo težav.
Če bereš oglase kjer se zahteva VII. stopnjo, potem pa pljuni v roke in v šola, vozniški izpit je pa danes nuja in ne luksus ali pa kakšen nadstandard.

Pojdi za poštarja, ne rabiš tujega jezika (razen, če boš pošto nosil okoli ene južne.), vozniške ne rabiš, važno da znaš vozit kolo in moped, to je to.

Za tekoči trak v Revozu tudi ne rabiš vozniške in znanja tujih jezikov. Iščejo tlačane za nočno izmeno.

se popolnoma strinjam s tabo, če veš kaj maš za delat se nimaš kej pogovarjat, za kušvat je pa itak vsak dobr, pa take pa tu 😉

Ti pa si pokvarjena, da gres izpostavljat clovekov poklic in kraj knjiznice kljub temu, da se to po celi Slovenji dogaja, le kaj ti je naredil tocno ta knjiznicar, ki je imel za sluzbo veze? Ali naj sluzbo preda tebi, pa bomo vsi videli, kdo si, kaksen poklic imas?

Jaz sem na zavodu prosila, če mi lahko financirajo tečaj tujega jezika, ker mi neznanje predstavlja oviro pri zaposlitvi, in so plačali brez problema.


Kdaj, v katerem kraju?
Tudi jaz sem prosila, pa so rekli, da ne plačujejo več jezikovnih tečajev.

Ja hvala, zdaj si me pa spet razočaral.

Ja hvala, zdaj si me pa spet razočaral.[/quote]

Sm napisal ‘okoli ene južne’ ne pa ‘k eni južni’ ! Zate vem, da govoriš slovensko. Imaš pa jih tam okoli tebe veliko, ki neznajo/nočejo govoriti slovensko.

Ja hvala, zdaj si me pa spet razočaral.[/quote]

Sm napisal ‘okoli ene južne’ ne pa ‘k eni južni’ ! Zate vem, da govoriš slovensko. Imaš pa jih tam okoli tebe veliko, ki neznajo/nočejo govoriti slovensko.[/quote]

Ups, pa res, sm še enkrat prebrala, sorry. No, saj sm vedla da vseen nisi tako slab, čeprav si Himmler 😉 se v kakšnih zadevah tud strinjava 😉

Ja hvala, zdaj si me pa spet razočaral.[/quote]

Sm napisal ‘okoli ene južne’ ne pa ‘k eni južni’ ! Zate vem, da govoriš slovensko. Imaš pa jih tam okoli tebe veliko, ki neznajo/nočejo govoriti slovensko.[/quote]
sebe*
ne znajo*
Malo je Slovencev, ki obvladajo slovnico, tujcem je posledično še toliko težje.

Ja hvala, zdaj si me pa spet razočaral.[/quote]

Sm napisal ‘okoli ene južne’ ne pa ‘k eni južni’ ! Zate vem, da govoriš slovensko. Imaš pa jih tam okoli tebe veliko, ki neznajo/nočejo govoriti slovensko.[/quote]

Ti boš pisal, da kdo ne zna slovensko? Ti, ki ne zna napišeš nezna?

Sm napisal ‘okoli ene južne’ ne pa ‘k eni južni’ ! Zate vem, da govoriš slovensko. Imaš pa jih tam okoli tebe veliko, ki neznajo/nočejo govoriti slovensko.[/quote]

Ti boš pisal, da kdo ne zna slovensko? Ti, ki ne zna napišeš nezna?[/quote]

Bejž, bejž ! A kr pomagu ti bo ? Nevrjamem, pomagaj si sam in bog ti bo pomagal.

Sm napisal ‘okoli ene južne’ ne pa ‘k eni južni’ ! Zate vem, da govoriš slovensko. Imaš pa jih tam okoli tebe veliko, ki neznajo/nočejo govoriti slovensko.[/quote]

Ti boš pisal, da kdo ne zna slovensko? Ti, ki ne zna napišeš nezna?[/quote]

No ja, človek se lahk tud zatipka ane?
Ker drugač, kot se spomnim tem, kjer sva izmenjala kr neki besed, zna lepo slovnično pisat 😉

Ti boš pisal, da kdo ne zna slovensko? Ti, ki ne zna napišeš nezna?[/quote]

No ja, človek se lahk tud zatipka ane?
Ker drugač, kot se spomnim tem, kjer sva izmenjala kr neki besed, zna lepo slovnično pisat ;)[/quote]

Uporaba vrinjenega stavka; zelo lepa slovnična prvina.
Čestitam gospodična južna, opravili ste test slovnice, sedaj ste postali Ena Slovenka. 🙂

No ja, človek se lahk tud zatipka ane?
Ker drugač, kot se spomnim tem, kjer sva izmenjala kr neki besed, zna lepo slovnično pisat ;)[/quote]

Uporaba vrinjenega stavka; zelo lepa slovnična prvina.
Čestitam gospodična južna, opravili ste test slovnice, sedaj ste postali Ena Slovenka. :)[/quote]

Bom kr ostala Ena južna, sploh pa zdaj, ko sm registrirana 😉

Tole zahtevo za tuji jezik bi morali odpraviti, ker je navadna farsa. Ljudje pisejo, kako obvladajo jezik aktivno ali da imajo izpit iz te in te stopnje tecaja, ko jih pa kaj vprasas v istem tujem jeziku, pa samo jecljajo in ponavadi jim ne uspe priti niti do konca prvega stavka.

New Report

Close