Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakazan denar brez vracila…

Nakazan denar brez vracila…

Pozdravljeni!

Prosim za nasvet. Moz je naredil neumnost, vendar zal zal po toci zvoniti je prepozno. Torej..par dni nazaj se je nanj se je obrnil bivsi sodelavec iz tujine, baje da se mu je pokvaril avto in rabi denar. Moj naivnez mù je sel na roko, vecjo vsoto denarja se isti dan nakazal mehaniku. Sodelavec se sedaj vec ne oglasa na smse niti na klice. Dokazilo o placilu oz nakazilu mehaniku ima, kaj lahko stori? Sodelavca pozna samo po telefonski, zal naslova in ostalega ne ve. Kaj lahko stori???

Se bojim, da je nasedel na isto potegavscino, pred katero so opozarjali ze kako leto nazaj….

Poskusite lahko kontaktirati mehanika (ce slucajno obstaja), da vrne denar.


Ima naslov osebe oz mehanikove podatke. Samo ta ce je avto popravljal nebo vrnil denar.

nova
Uredništvo priporoča

Si prepricana, da so mehanikovi podatki res pravilni in da ga je res prosil bivsi sodelavec?

https://www.cert.si/si/varnostne-groznje/spletne-goljufije/primeri/


Ja klical ga je z svoje st in sta se menila po tel.

Najprej ugotovite, komu je denar sploh bil nakazan. Kateri TRR, ali je to res mehanikov ali kar nekaj. Nato osebi, ki ste ji nakazali, lahko pošljete obvestilo, da je šlo za neupravičeno obogatitev in da naj denar vrne.

Najlaže, morda tudi najuspešneje zna biti, če sodelavca in mehanika kontaktira kakšen odvetnik. Ni pa nujno, da bosta karkoli dobila nazaj. Vprašanje tudi, kakšna je ta večja vsota, če se splača karkoli tožariti, sploh če prav razumem, je možno, da je trr v tujini?

Denar je bil nakazan v Slovenijo. Je res mehanik.

Potem pa poskusite s tem, da je šlo za neupravičeno obogatitev, saj storitev ni bila opravljena, nakazilo pa je bilo sprovedeno. On bo ugovarjal, da je storitev bila opravljena (tistemu znancu iz tujine ali pa pač komurkoli).

Poskusite z dopisi, pa da vidite. Boljšega predloga nimam, glede na to, da je bivši sodelavec v tujini in ga bo težko loviti, že zdaj se pa izogiba svojim obveznostim.

Vprašanje je tudi, ali sta z mehanikom povezana ali je res slučaj in mehanik ni nič kriv, pač pa je tvojega nat. njegov sodelavec.

Če prav razumem, je ta mehanik v Sloveniji, sodelavec pa tujec, ki se mu je tu pri nas pokvaril avto.
Po moje, kar je, je.
Mehanik je avto popravil in dobil plačilo, denarja vračal ne bo.
Sodelavc pa, če vrne, vrne, če ne, pa bo to šola za naprej.

matr…, vedno sem mislil, da sem jaz najbolj nor od vseh!

Če prav razumem, je ta mehanik v Sloveniji, sodelavec pa tujec, ki se mu je tu pri nas pokvaril avto.
Po moje, kar je, je.
Mehanik je avto popravil in dobil plačilo, denarja vračal ne bo.
Sodelavc pa, če vrne, vrne, če ne, pa bo to šola za naprej.[/quote]

Samo sodelavec bo verjetno prišel k temu mehaniku po avto? Takrat naj ga proba prestreči.

Če prav razumem, je ta mehanik v Sloveniji, sodelavec pa tujec, ki se mu je tu pri nas pokvaril avto.
Po moje, kar je, je.
Mehanik je avto popravil in dobil plačilo, denarja vračal ne bo.
Sodelavc pa, če vrne, vrne, če ne, pa bo to šola za naprej.[/quote]

Samo sodelavec bo verjetno prišel k temu mehaniku po avto? Takrat naj ga proba prestreči.[/quote]
Je bil popravljen ze isti dan; tako da…

Tvoj mož in njegov bivši sodelavec sta vsak dobila nekaj – bivši mož denar, tvoj mož pa očitno izkušnjo, ki mu bo prav prišla, da ne bo kdaj kasneje naredil še večjo neumnost. Ja, eni se učijo na izkušnjah, eni pa vsakokrat vključijo možgane.

LP

in kaj imaš ti s tem?

To se hecaš ali je mož res tako grozno neumen?

New Report

Close