Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najstniki z nami na morje ali po svoje?

Najstniki z nami na morje ali po svoje?

Pozdravljeni!

Danes pri večerji je tema naletela, kam gremo letos poleti. Imamo najstnika – 17 let in najstnico – 16 ter malo punčko staro 4 let. Gremo sicer na destinacijo, ki jima je super (Francija, Španija ali Kuba) ampak sta rekla, da je zdaj ‘in’ da hodijo skupaj vrstniki na kakšen hrvaški otok. Kar se tiče zaupanja, bi jima lahko pustila, ampak vseeno nista še polnoletna? Kaj pa vem, kako vi gledate na to? Bi dovolili, da gresta ona dva po svoje in mi po svoje?
Sin ima punco, prav tako hči fanta.

Gledam tako, da imajo presranci nonstop težave, ne znajo živet, da jih ne bi imeli, ker tudi če denar, s pametjo ravno niso obdarjeni.

Ne vem, kako ste imeli te stvari urejene do zdaj. Če sta 16 in 17 letnika že samosvoja in se na starša ne ozirata veliko, je čisto vseeno, če gresta tudi na morje po svoje. V nasprotnem primeru pa bi jaz sklenila kompromis. Dovolila bi jima oditi na en vikend dopust s svojo družbo, za daljši termin pa bi počakala še kakšno leto.

Jaz sm prvič šla sama brez sraršev s 16 leti, ampak nas je bilo več in eni so bili že polnoletni. Sm se pa večkrat na dan, vsak dan, javljala staršem.

Do zdaj sta hodila z nami, ampak receta, da jima je dolgcas, kljub temu da smo vedno v kaksnem resortu itd ko imata veliko za delat.. verjetno bom res pustila za podaljsan vikend, da gresta sama z druzbo.

16 let pa sama na morje? NE !

Pa fant ze ima punco,, pa hcerka fanta, pa ajoj..pa sami na morje.
Pa kako ste vzgojili svoje otroke?
Naj imajo pravo najstnistvo!!

Jah, če pošteno razmislim, mi v teh letih reeeees ni bilo do dopustovanja s starši in 4- letnim otrokom. Kako imate pa sicer urejeno, pa najbolje sami veste.

Če bi vi vedel, kaj se vse sorte dogaja na takih najstniških potovanjih, jao ne vem, če bi še kakšna mama pustila svoje otroke pred 20 letom, ko že malo bolj odgovorno razmišljajo. Lahko so že pridni in fajn in vse, a ko dobijo malo več svobode in pridejo pod vpliv sovrstnikov, je možno vse, ne bi bilo ne prvič in ne zadnjič, odločitev je pa vaša seveda, saj ste vi odgovorni starš, ki bi moral poskrbeti za svoje otroke.

Če bi vi vedel, kaj se vse sorte dogaja na takih najstniških potovanjih, jao ne vem, če bi še kakšna mama pustila svoje otroke pred 20 letom, ko že malo bolj odgovorno razmišljajo. Lahko so že pridni in fajn in vse, a ko dobijo malo več svobode in pridejo pod vpliv sovrstnikov, je možno vse, ne bi bilo ne prvič in ne zadnjič, odločitev je pa vaša seveda, saj ste vi odgovorni starš, ki bi moral poskrbeti za svoje otroke.[/quote]

Ja? Ne bi vedela, imam hčerko, ki bo dopolnila 20 let v kratkem in seveda o ničemer nimam pojma…

Če bi vi vedel, kaj se vse sorte dogaja na takih najstniških potovanjih, jao ne vem, če bi še kakšna mama pustila svoje otroke pred 20 letom, ko že malo bolj odgovorno razmišljajo. Lahko so že pridni in fajn in vse, a ko dobijo malo več svobode in pridejo pod vpliv sovrstnikov, je možno vse, ne bi bilo ne prvič in ne zadnjič, odločitev je pa vaša seveda, saj ste vi odgovorni starš, ki bi moral poskrbeti za svoje otroke.[/quote]

Ja? Ne bi vedela, imam hčerko, ki bo dopolnila 20 let v kratkem in seveda o ničemer nimam pojma…[/quote]

Če nič ne veste to lahko pomeni le dvoje, da vam hčerka ne pove vsega, ali pa je vi sploh ne sprašujete in tako seveda ne morete vedeti. Druga možnost je pa ta, da je vaša hčer odgovorna in se ne pusti svoji družbi, da bi jo zvlekla v kakpne svoje ‘vragolije’, na to lahko rečem pa le to, da ste lahko zelo ponosna mama. Kaj je bolj verjetno pa boste najbolj vedeli pri sebi.
Srečno

Težko je biti pameten in nekaj svetovati. Enim lahko zaupaš pri 16 tih drugim niti pri 23 tih. Glede na to, da imsta že oba resne partnerje pri teh letih, predvidevsm, da so pro vas zelo odprti odnosi in da med vami vlada zaupanje.
Mi smo lani naredili kompromis in smo šli po dolgem času na morje s tem, da sta imela vsak po enega prijatelja seboj. Imeli smo se super. Kako bo letos še ne vem, upsm pa da bosta šla iz nama in sicer prekruzati Slovaško in Poljsko.

Ja? Ne bi vedela, imam hčerko, ki bo dopolnila 20 let v kratkem in seveda o ničemer nimam pojma…[/quote]

Če nič ne veste to lahko pomeni le dvoje, da vam hčerka ne pove vsega, ali pa je vi sploh ne sprašujete in tako seveda ne morete vedeti. Druga možnost je pa ta, da je vaša hčer odgovorna in se ne pusti svoji družbi, da bi jo zvlekla v kakpne svoje ‘vragolije’, na to lahko rečem pa le to, da ste lahko zelo ponosna mama. Kaj je bolj verjetno pa boste najbolj vedeli pri sebi.
Srečno[/quote]

Glede na to, da si je najela svoje stanovanje in skrbi zase brez kakršnihkoli traparij, vem dovolj.

Če nič ne veste to lahko pomeni le dvoje, da vam hčerka ne pove vsega, ali pa je vi sploh ne sprašujete in tako seveda ne morete vedeti. Druga možnost je pa ta, da je vaša hčer odgovorna in se ne pusti svoji družbi, da bi jo zvlekla v kakpne svoje ‘vragolije’, na to lahko rečem pa le to, da ste lahko zelo ponosna mama. Kaj je bolj verjetno pa boste najbolj vedeli pri sebi.
Srečno[/quote]

Glede na to, da si je najela svoje stanovanje in skrbi zase brez kakršnihkoli traparij, vem dovolj.[/quote]

Torej druga možnost, takih je le okoli 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in zato ste lahko zelo ponosna mama, da ste svojo hčerko tako vzgojili in tudi sama sedaj tako zrelo in odgovorno razmišlja. Ko bi le vsi otroci bili taki. 🙂

Glede na to, da si je najela svoje stanovanje in skrbi zase brez kakršnihkoli traparij, vem dovolj.[/quote]

Torej druga možnost, takih je le okoli 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in zato ste lahko zelo ponosna mama, da ste svojo hčerko tako vzgojili in tudi sama sedaj tako zrelo in odgovorno razmišlja. Ko bi le vsi otroci bili taki. :)[/quote]

Sem ponosna nanjo, zelo.
Zato pa me boli, ko vidim, kako malo starši poznajo svoje otroke in obratno in kako malo se pogovarjajo.
Ne, ko pride do problema, ves čas, že prej.
Zaupanje in spoštovanje – to sta dve stvari, ki uspeta le, če gresta v obe smeri.

Torej druga možnost, takih je le okoli 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in zato ste lahko zelo ponosna mama, da ste svojo hčerko tako vzgojili in tudi sama sedaj tako zrelo in odgovorno razmišlja. Ko bi le vsi otroci bili taki. :)[/quote]

Sem ponosna nanjo, zelo.
Zato pa me boli, ko vidim, kako malo starši poznajo svoje otroke in obratno in kako malo se pogovarjajo.
Ne, ko pride do problema, ves čas, že prej.
Zaupanje in spoštovanje – to sta dve stvari, ki uspeta le, če gresta v obe smeri.[/quote]

Se čist strinjam s tem.

Torej druga možnost, takih je le okoli 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in zato ste lahko zelo ponosna mama, da ste svojo hčerko tako vzgojili in tudi sama sedaj tako zrelo in odgovorno razmišlja. Ko bi le vsi otroci bili taki. :)[/quote]

Sem ponosna nanjo, zelo.
Zato pa me boli, ko vidim, kako malo starši poznajo svoje otroke in obratno in kako malo se pogovarjajo.
Ne, ko pride do problema, ves čas, že prej.
Zaupanje in spoštovanje – to sta dve stvari, ki uspeta le, če gresta v obe smeri.[/quote]
No ja, čez tvoje oči seveda, le da mogče ni ravno tako prijetno sončno, bi znalo bit v reali precej drugačno vreme. 🙂

Sem ponosna nanjo, zelo.
Zato pa me boli, ko vidim, kako malo starši poznajo svoje otroke in obratno in kako malo se pogovarjajo.
Ne, ko pride do problema, ves čas, že prej.
Zaupanje in spoštovanje – to sta dve stvari, ki uspeta le, če gresta v obe smeri.[/quote]
No ja, čez tvoje oči seveda, le da mogče ni ravno tako prijetno sončno, bi znalo bit v reali precej drugačno vreme. :-)[/quote]

Seveda, ker ti rad masturbiraš ob tragedijah.
Žal, korenček, popušil si 🙂


No ja, čez tvoje oči seveda, le da mogče ni ravno tako prijetno sončno, bi znalo bit v reali precej drugačno vreme. :-)[/quote]

Seveda, ker ti rad masturbiraš ob tragedijah.
Žal, korenček, popušil si :)[/quote]Tragedij pa nisem imel v mislih, to tebi od nekje prihaja. Vreme sem izluščil le iz tistega malo kar sem te bral, pa še jabolko in drevo sta mi ob tem prišla na misel, ni nič, saj se samo malo s sabo menim 🙂

Seveda, ker ti rad masturbiraš ob tragedijah.
Žal, korenček, popušil si :)[/quote]Tragedij pa nisem imel v mislih, to tebi od nekje prihaja. Vreme sem izluščil le iz tistega malo kar sem te bral, pa še jabolko in drevo sta mi ob tem prišla na misel, ni nič, saj se samo malo s sabo menim :-)[/quote]

Ti rajši za svoja jabolka poskrbi, bo več koristi.

Tragedij pa nisem imel v mislih, to tebi od nekje prihaja. Vreme sem izluščil le iz tistega malo kar sem te bral, pa še jabolko in drevo sta mi ob tem prišla na misel, ni nič, saj se samo malo s sabo menim :-)[/quote]

Ti rajši za svoja jabolka poskrbi, bo več koristi.[/quote]Ja, saj, to že, le da je za ena prav, da ne padejo daleč od drevesa, za druga bi bilo pa bolje da ne, veš to ne? 🙂 Tako se mi pač zdi in bi znalo držat. 🙂

Ti rajši za svoja jabolka poskrbi, bo več koristi.[/quote]Ja, saj, to že, le da je za ena prav, da ne padejo daleč od drevesa, za druga bi bilo pa bolje da ne, veš to ne? 🙂 Tako se mi pač zdi in bi znalo držat. :-)[/quote]

Ti za svoje poskrbi.
Pa le ne pozabi, da nimaš samo sina, ampak tudi hčerko.

kar naj gresta zraven, saj rabite tudi nekaj druženja kot družina brez potencialnih tamladih zraven.
Saj najstnika lahko gresta še zraven kaj po svoje oz. s svojimi prijatelji.

Pri nas je bilo podobno, v tej starosti so sli z nama, tudi kaksna njihova druzba zraven, prej in potem pa se sami s svojo druzbo.
Imas najstnike, ki se znajo obrnit okoli sebe in najstnike, ki si pri 30-ih ne znajo snirnice zavezat. V katero skupino spadajo, pa menda starsi vedo.

Pri 16 ter 17 gresta lahko komot sama na morje. Sama sem šla z starši zadnjič na dopust pri 15. Še takrat najraje nebi, ker je z njima vedno blazen dolgčas. Vsako leto isto, okrog se ne sme hodit, cele dneve je treba tam sedet ter u luft gledat…brez veze. Že na začetku oš mi je bilo dolgočasno, kaj šele kasneje. Pri 16 sem šla 2x s kolegi za 3-4 dni na morje. Pri 17 (skoraj 18) pa z fantom za 10 dni na morje. Zakaj pa ne? Naj gresta sama pa bosta še vidva imela več miru na dopustu.

New Report

Close