Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Porazne fotografije, za zjokat

Porazne fotografije, za zjokat

Danes dobila nazaj razvite druzinske fotografije. Razvijala pri fotografu. Porazne!!! Temne, da se komaj vidi obraz, zamolkle barve, sivi odtenki drugace svetlo zelene trave, vedre fotografije slikane na soncu bronaste, kot da bi sonce zahajalo. Obup. Zakaj to??? V cem je fora. V programih ,,izboljsanja,, fotografije?? A kdo ve. A je to za reklamirat?? Ce bi izrecno prosila brez popravkov bi bilo boljse? Kaksne izkusnje? Pa ful sem placala.

Jaz bi šla nazaj in se tam posvetovala.Če pa so slabi posnetki, tudi fotograf ne more delati čudežev.

Se strinjam. In ja, priznam, niso super osvetljeni obrazi, postavitev kje šepa ampak barve in svetlost so normalni. Roza je roza in ne rjava, cinober rdeca otroska vreca je taka tudi na racunalniku na slikah ne čebulno rjava, spomladanska trava je živozelena in ne temno siva kot tik pred prvim novembrom. Pa opoldansko svetlo sonce je na racunalniku bolj bela svetloba na slikah pa oranzno rjava. Belocnic se skoraj ne vidi na fotkah in ustnice so rjave, kot da bi bile umazane od čokolade. Res porazen rezultat.

nova
Uredništvo priporoča

Kako to misliš, da si razvijala fotografije? Pa ja nimaš še vedno klasičnega fotoaparata na film?

Najbrž si hotela povedat, da si nesla natisnit fotografije . Dvomim, da so kaj obdelovali posnetke brez izrecnega navodila.

Ja seveda, natisnit sem jih dala. Skoraj sigurno, da so neposrečeno ,,izboljsane,, avtomatsko ??obdelane
Kontrasti, svetlost in barve. Ne razumem od kod taka razlika od ,,originalov,, na računalniku. A ostali pa dobite lepe slike? Kje vam jih pa izdelajo?


Jp, kar precej laborotorijev je ki dela zmazke, kjudem je pa danes tako vseeno in vse super lepo , to je eno.

So fotografije print ali na klasičnem fotografskem papirju ( razvite v RA-4 procesu, za tistega zgoraj, ki se čudi, saj le te mnogokrat še vedno prekašajo natisnjene in precej fotografov jih izdeluje).

Si fotografije popravljala na računalniku?

Tvoj monitor ni kalibriran in tebi lahko pokaže lepe barve, v resnici so pa zanič, tako da po monitorju se sploh ne moreš ravnat, najbolj se vidi na samem apratu, če fotografija izgleda pravilno osvetljena in pravih barv in da to potem ne spreminjaš preveč..

Če imaš kako fotografijo brez obrazov ljudi, jo lahko prilepiš, ti povem iz prve kaka je dejansko videt, ker imam monitor redno kalibriran. Vsi monitorji, ki jih imate doma namreč pokažejo znatno večji kontrast in svetlejše kot je v resnici in če je fotografija barvno in z nasičenostjo na meji, ni šans, da ti jo kdo naprinta tako kot jo ti tam vidiš, ker kot si sam povedala se uporablja avtomatska korekcija in se ročno res popravlja le tisto kar je negledljivo.

Na fotografskem papirju je najbrz, če piše gor fujicolor crystal…Slike na fotoaparatu normalne lušne, pač družinska fotografija brez presežkov, na telefonu tudi normalne živahne, svetle, na računalniku tudi. Žal mi je zato ker mečem stran čas za sortiranje in denar in so za v kanto. Nimam denarja za metat v luft in zelim samo povprečne družinske fotke. Te zmazki niso niti za v album ker otrok zgleda rjav v obraz s čokoladnimi usti ali pa posedamo v sivi novembrski travi nad nami pa sivo nebo.
Obdelovala jih nisem ker jih imam ogromno in sem pač izbrala tiste z boljšo postavitvijo in lepše osvetljene.

A ostali tiskate doma? Kok pa to stane?

aha, ti imaš in vidiš pravilno, mi vsi pa nimamo in vidimo narobe :-)))

ko človek res misli, da je tukaj prebral že vse, pa prebere še tole

avtorica, če nisi zadovoljna s slikami seveda pojdi/pokliči firmo, ki ti je printala in se zmenite za reklamacijo, ne bi smel bit noben problem, če je to kar pišeš res.

Čist na vseh obrazi drugače bi z veseljem poslala, ker me zanima vaše menje A ste fotograf? Pa kje iz lj?

Tudi jaz sem lansko leto dala razviti fotografije v fotografski studio. Slike je posnela fotografinja, na računalniku super, na telefonu super, ko pa sem dobila razvite pa katastrofa!! Nesla sem jih nazaj in reklamirala, ker sem ravno iz tega razloga nesla slike razviti (oziroma natisniti, da se ne bo spet kdo obregnil;) ) k fotografu, da bi bile kvalitetne, ne pa slabše, kot če bi jih natisnila doma. Zvečer sem jih nesla v drug atelje, najprej poskusila tako, da so mi natisnili eno in ko sem videla, da je vse ok sem dala natisniti vse.
Kje pa si dala razviti, če ni skrivnost?

aha, ti imaš in vidiš pravilno, mi vsi pa nimamo in vidimo narobe :-)))

ko človek res misli, da je tukaj prebral že vse, pa prebere še tole

avtorica, če nisi zadovoljna s slikami seveda pojdi/pokliči firmo, ki ti je printala in se zmenite za reklamacijo, ne bi smel bit noben problem, če je to kar pišeš res.[/quote]
Ja nekako tako, vsak monitor je tovarniško našponan s kontrastom in svetlostjo, saturacija barv tudi, razmerje barv odin belinaodvisno od posamezne znamke monitorja, da je ljudem všečno, kar je pa daleč od realno videne slike in se raje ne smei, če se ti ne sanja o ničemer. In problem na takem monitorju niso fotografije, ki so bogate in jih gledaš na spletu iz rok profesionalcev, ki dopuščajo široka odstopanja, mpak ravno te, ki jih posnamete doma v malo slabših svetlobnih pogojih in so na mejnih vrednostih, kar se hitro obrne v popoln zmazek.

Avtorica, če piše fuji crystal, potem je klasičen fotografski papir. Fotografije lahko reklamiraš, to je eno, raje jih daj naredit na sijaj, če so majhnega formata, bodo takoj bolj briljantne.- kontrastne, jaz bi na tvojem mestu najprej reklamiral. Lahko ti pa povem za en tak laboratorij, ki je kvaliteten je foto rožman v Brežicah, lahko odadš po spletu, prejmeš po povzetju, izogiabaj se laboratorijev v trgovinah in enega velikega, ki ima sedež v novem mestu in več poslovalnic po manjših krajih, ta po moje skoz muti s staro kemijo dokler še kaj pride ven od slike.

Ponavadi ne komplicirajo in natisnejo ponovno, če gre za napako pri njih. Ča pa so bile že tvoje fotke v osnovi slabe, pa ne vem, še nimam takih izkušenj. Pokliči ali pa se oglasi pri njih s fotkami. Nič ne stane.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Lahko mi pošlješ par fotografij na mail [email protected], ker se ne želim tu razkrivat tistim, ki me še v reali ne poznajo. Garantiram ti diskretnost in ti tudi odgovorim na zastavljeno vprašanje.

aha, ti imaš in vidiš pravilno, mi vsi pa nimamo in vidimo narobe :-)))

ko človek res misli, da je tukaj prebral že vse, pa prebere še tole

avtorica, če nisi zadovoljna s slikami seveda pojdi/pokliči firmo, ki ti je printala in se zmenite za reklamacijo, ne bi smel bit noben problem, če je to kar pišeš res.[/quote]
Ja nekako tako, vsak monitor je tovarniško našponan s kontrastom in svetlostjo, saturacija barv tudi, razmerje barv odin belinaodvisno od posamezne znamke monitorja, da je ljudem všečno, kar je pa daleč od realno videne slike in se raje ne smei, če se ti ne sanja o ničemer. In problem na takem monitorju niso fotografije, ki so bogate in jih gledaš na spletu iz rok profesionalcev, ki dopuščajo široka odstopanja, mpak ravno te, ki jih posnamete doma v malo slabših svetlobnih pogojih in so na mejnih vrednostih, kar se hitro obrne v popoln zmazek.

Avtorica, če piše fuji crystal, potem je klasičen fotografski papir. Fotografije lahko reklamiraš, to je eno, raje jih daj naredit na sijaj, če so majhnega formata, bodo takoj bolj briljantne.- kontrastne, jaz bi na tvojem mestu najprej reklamiral. Lahko ti pa povem za en tak laboratorij, ki je kvaliteten je foto rožman v Brežicah, lahko odadš po spletu, prejmeš po povzetju, izogiabaj se laboratorijev v trgovinah in enega velikega, ki ima sedež v novem mestu in več poslovalnic po manjših krajih, ta po moje skoz muti s staro kemijo dokler še kaj pride ven od slike.[/quote]

ti resno misliš da si edini, ki kaj ve? ker namreč točno tako pišeš

in .. če je avtorica na domačem računalniku videla slike z dokaj normalnimi barvami, nikakor ni možno, da je print pa zmazek, razen če je poslana resolucija premajhna, kar pa niti ne vpliva na barve.
ker vem, kako razni foto studii printajo prejete fotke, tudi pišem, kar pišem.


Ja nekako tako, vsak monitor je tovarniško našponan s kontrastom in svetlostjo, saturacija barv tudi, razmerje barv odin belinaodvisno od posamezne znamke monitorja, da je ljudem všečno, kar je pa daleč od realno videne slike in se raje ne smei, če se ti ne sanja o ničemer. In problem na takem monitorju niso fotografije, ki so bogate in jih gledaš na spletu iz rok profesionalcev, ki dopuščajo široka odstopanja, mpak ravno te, ki jih posnamete doma v malo slabših svetlobnih pogojih in so na mejnih vrednostih, kar se hitro obrne v popoln zmazek.

Avtorica, če piše fuji crystal, potem je klasičen fotografski papir. Fotografije lahko reklamiraš, to je eno, raje jih daj naredit na sijaj, če so majhnega formata, bodo takoj bolj briljantne.- kontrastne, jaz bi na tvojem mestu najprej reklamiral. Lahko ti pa povem za en tak laboratorij, ki je kvaliteten je foto rožman v Brežicah, lahko odadš po spletu, prejmeš po povzetju, izogiabaj se laboratorijev v trgovinah in enega velikega, ki ima sedež v novem mestu in več poslovalnic po manjših krajih, ta po moje skoz muti s staro kemijo dokler še kaj pride ven od slike.[/quote]

ti resno misliš da si edini, ki kaj ve? ker namreč točno tako pišeš

in .. če je avtorica na domačem računalniku videla slike z dokaj normalnimi barvami, nikakor ni možno, da je print pa zmazek, razen če je poslana resolucija premajhna, kar pa niti ne vpliva na barve.
ker vem, kako razni foto studii printajo prejete fotke, tudi pišem, kar pišem.[/quote]
Po 30 letrih izkušenj na vseh področjih fotografije in da sem marsikaterga poklicnega fotografa marsikaj naučil v teh letih, bi znalo bit, da sem res edini na tem forumu. Lahko da je še kdo, ampk ti zagotovo nisi med njimi. 🙂

Naj ti povem še to, ko boš se za vsaj en mesec poglobil v osnove barvnega prostora in barvnega profila, da se ti bo malo začelo svitat, potem boš vedel, da so velikokrat “zelo lepe” fotografije na vaših monitorjih čisti zamzki, ki se jih brez temeljitih popravkov ne da natisnit v spodobno fotografijo.

Smo bili pred leti na morju in jasno veliko fotografirali. Slike smo dali natisniti že na morju. Bile so super. Ko smo se vrnili v Ljubljano, smo dali narediti še eno serijo fotografij. Te pa so bile porazne. Barve so bile nemogoče, motivi pa tako odrezani, da je škoda izgubljati besed. Za primer … deklica, ki je sedela na robu čolna, je imela odrezane noge pri gležnjih, prav tako vrh glave. Na sliki, ki smo jo prinesli z morja, je bilo videti nebo nad njeno glavo in čoln pod njenimi nogami … skratka, v ljubljanskem studiju jim je bilo popolnoma vseeno, kaj dajo iz rok. Jaz ti predlagam, da zahtevaš nove fotografije.

Saj pravim, danes je osnovni problem, ker so ljudje pri fotografijah res z vsem zadovljni in je vse lepo, posledično temu je nastala ponudba in povpraševanje povsod, od raznih trgovin dalje, tekmuje se s čim nižjimi cenami, kvaliteta pa ni pomembna. Pa nred fotografijo za deset centov na res kvaliteten papir in s kvalitenimi barvami ali kvalitetno redno regenerirano kemijo po klasičnem postopku, če prideš skozi. Nima smisla, če ljudje zahtevajo masovnost in nizko ceno, jo pač imajo.

jebeno je, ko se slikaš za osebno, pa slika izpade totalna tema, moraš jo pa nosit 10 let in se gledat kako si grd, hehe.

kako imaš pa nastavljeno v fotoaparatu? zajemanje v sRGB ali je AdobeRGB, ker če so v slednjem je print katastrofalen. včasih pa tudi fotostudio zahebe ker sami ali pa jim program avtomatsko “popravljajo”… poskusi s printom istih fotk v drugem studiu, če bo rezultat podoben ali enak je napaka na tvoji strani.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Pa ful si plačala – kaj to, tiskanje slik? To je napol zastonj…

Saj to pa tudi eni znajo, se mi je mudilo in se mi ni dalo pa sem otroka peljal ke enemu tu blizu. Trikrat je slikal, mu govorim zmanjšaj jakost flešev, da ne zažgeš obrazov, ker to nista moja otroka:-), boš si že pol nazaj naštimal. Na koncu sva se zmenila, da tega njegovega mojstrva pa res nočem in ga ne bom plačal, tako da sem le moral sam dom na hitro naštimat studijsko ozadje in studijske fleše. Zase sem se pa tudi potrudil, pob slikal, to je bil cel proces:-), namerno lepo črnno belo, polno tonsko, “lep kot maneken” na osebni pa slika kot mrlič….mah, pa me spet čudno gledajo na meji, ker sem tak na sliki kot zadrogiran. 🙂

aha, ti imaš in vidiš pravilno, mi vsi pa nimamo in vidimo narobe :-)))

ko človek res misli, da je tukaj prebral že vse, pa prebere še tole

avtorica, če nisi zadovoljna s slikami seveda pojdi/pokliči firmo, ki ti je printala in se zmenite za reklamacijo, ne bi smel bit noben problem, če je to kar pišeš res.[/quote]
Ja nekako tako, vsak monitor je tovarniško našponan s kontrastom in svetlostjo, saturacija barv tudi, razmerje barv odin belinaodvisno od posamezne znamke monitorja, da je ljudem všečno, kar je pa daleč od realno videne slike in se raje ne smei, če se ti ne sanja o ničemer. In problem na takem monitorju niso fotografije, ki so bogate in jih gledaš na spletu iz rok profesionalcev, ki dopuščajo široka odstopanja, mpak ravno te, ki jih posnamete doma v malo slabših svetlobnih pogojih in so na mejnih vrednostih, kar se hitro obrne v popoln zmazek.

Avtorica, če piše fuji crystal, potem je klasičen fotografski papir. Fotografije lahko reklamiraš, to je eno, raje jih daj naredit na sijaj, če so majhnega formata, bodo takoj bolj briljantne.- kontrastne, jaz bi na tvojem mestu najprej reklamiral. Lahko ti pa povem za en tak laboratorij, ki je kvaliteten je foto rožman v Brežicah, lahko odadš po spletu, prejmeš po povzetju, izogiabaj se laboratorijev v trgovinah in enega velikega, ki ima sedež v novem mestu in več poslovalnic po manjših krajih, ta po moje skoz muti s staro kemijo dokler še kaj pride ven od slike.[/quote]

Matr vsi nabijate s to kalibracijo. Saj je nekaj resnice v tem, ampak ni pa spet tako, da so realne barve popolnoma drugačne od tistih na ekranu. Ravno tako pa je eno display fotoaparata, drugo pa ekran računalnika…en bolj pameten od drugega.

Ah saj nima adobe RGB, pa tudi ne vem zakj bi bil print katastrofalen, printa se v sRGB te amaterske slike, jaz komot kovertiram in iz širokega profila v RGB, pa ni nobenega upada, bistveno osiromašen je sRGB, to že na monitorju vidim, ker preklopi iz miljarde barv v ta majhen obseg. Če imaš monitor lepo kalibriran ni panike, preklapljaš med profili in mora štimat tu in tam. Najslabše je kateri delajo velike barvne korekcije pri slikah po videzu na svojem monitorju, tam pa nastane potem res katastrofa.

Drugače pa Gunar zanesi se na histogram, ta ti veliko pomaga, če ga še ne uporabljaš, kljub temu da si kar dober v fotografiji in imaš ideje in talent za motive in kompozicijo, potem se ga nauči brat, boš videl kako ti histogram marsikaj olajša.

Mislim , da je pri avtorici le kriv laboratorij in je pač ena od teh ki ni zadovljan z vsem in vidi, da ni lepo, ker mnogi ne.

New Report

Close