Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Matična plošča je crknila, kako do podatkov?

Matična plošča je crknila, kako do podatkov?

Crknila mi je matična plošča v telefonu, noter pa so ostali podatki, ki bi jih potrebovala. Ali kdo pozna koga, k bi zadevo obvladal, da bi jih pobral dol?

So že pobrani za vedno. 🙂

Zamenjava maticne plosce?
Meni je (se v garanciji crknila na tablici),’so mi zamenjali, vsi podatki, gesla … so ostali.


Najbrž na linku. 🙂 Ko bi vsaj vedela približno o čem pišeš, telefoni imajo integriran pomnilnik na matični in ko se menja matična, gredo tudi podatki, razen seveda če jih imaš na micro SD kartici, kar bi pa avtorica vedela, ti pa očitno nisi.


So že zamenjali (ni bila težava v tem), sam so rekli, da je crknila matična in da pač nimajo kaj.
Mene zanima, če je kdo kje, k bi bil “stručko” pa bi probal dol pobrat podatke, če bi šlo. Sem dobila občutek, da na servisu se jim ni dalo kaj dosti s tem ubadat. Zato iščem koga mal bolj da bi se posvetil.

Ostanejo ti pa tudi podatki na Sim kartici avtorica, če maš imenik recimo shranjen na SIM, akr je pa na telefonu je pa izgubljeno..


Joj :-(((((
Ne gre se za imenik ampak neke pomembne zadeve, ki na žalost jih nisem uspela spravit v oblak. Zdej pa očitno jih tudi ne bom.

Pozdrav,

če potrebujete pomoč pustite kontakt in od kod ste.


Joj :-(((((
Ne gre se za imenik ampak neke pomembne zadeve, ki na žalost jih nisem uspela spravit v oblak. Zdej pa očitno jih tudi ne bom.[/quote]
Da se , ampak je predrago. Vtipkaj v google, popravilo matičnih, če se kdo s tem ubada in ne da samo zamenja, ker potem bi se dalo.


Javno na forumu ne bi objavila podatkov.


Joj :-(((((
Ne gre se za imenik ampak neke pomembne zadeve, ki na žalost jih nisem uspela spravit v oblak. Zdej pa očitno jih tudi ne bom.[/quote]
Da se , ampak je predrago. Vtipkaj v google, popravilo matičnih, če se kdo s tem ubada in ne da samo zamenja, ker potem bi se dalo.[/quote]
Sej zato iščem alternativo, ker vem, da pač so bolj za šraufat telefone, kot se s takimi zadevami ubadat, ko jim pobere full časa, pa sploh, če res tolk obvladajo.


Javno na forumu ne bi objavila podatkov.[/quote]
Domači mojstri, ki se ponujajo ti tako ne bodo rešili zadeve. Se mi zdi da sem gledal enkart nek servis v Ljubljana Polje, daj pobrskaj po googlu, da menda popravljajo matične. Je pa vprašanje, če je telefon še kaj migal in so na servisu poskušali naložit na novo program z izvedbo hard reseta, potem je že tako vse zbrisano.

Čakaj, ampk zdaj sem šele prebral. Ti imaš matično že zamenjano, torej na telefonu sploh več ni podatkov, ker so bili na stari matični , oziroma pomnilniku stare matične.


Matična je glanc nova, staro sem rekla, da naj na servisu zadržijo, če dobim koga k bi lahko dol potegnil podatke.


Najbrž na linku. 🙂 Ko bi vsaj vedela približno o čem pišeš, telefoni imajo integriran pomnilnik na matični in ko se menja matična, gredo tudi podatki, razen seveda če jih imaš na micro SD kartici, kar bi pa avtorica vedela, ti pa očitno nisi.[/quote]

Tablica (ne prenosni racunalnik!) ima isti princip, le malo vecja je.


Najbrž na linku. 🙂 Ko bi vsaj vedela približno o čem pišeš, telefoni imajo integriran pomnilnik na matični in ko se menja matična, gredo tudi podatki, razen seveda če jih imaš na micro SD kartici, kar bi pa avtorica vedela, ti pa očitno nisi.[/quote]

Tablica (ne prenosni racunalnik!) ima isti princip, le malo vecja je.[/quote]

samo da ni abak… pri tebi pa že vemo da gre vse brez problema, tud če gre vsem vse v maloro tebi nikoli ne gre.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Najbrž na linku. 🙂 Ko bi vsaj vedela približno o čem pišeš, telefoni imajo integriran pomnilnik na matični in ko se menja matična, gredo tudi podatki, razen seveda če jih imaš na micro SD kartici, kar bi pa avtorica vedela, ti pa očitno nisi.[/quote]

Tablica (ne prenosni racunalnik!) ima isti princip, le malo vecja je.[/quote]

In seveda, ti tocno ves, kaj se mi je zgodilo, kaj pise na servisnem zapisniku in kaj sem dobila vrnjeno (tudi pokvarjen kos, obicajno jih zahtevam, do cesar imam pravico).

Tablica (ne prenosni racunalnik!) ima isti princip, le malo vecja je.[/quote]

samo da ni abak… pri tebi pa že vemo da gre vse brez problema, tud če gre vsem vse v maloro tebi nikoli ne gre.[/quote]

Ce bi slo brez problema, mi tablica sploh ne bi crknila 🙁
Logika pa taka :))

samo da ni abak… pri tebi pa že vemo da gre vse brez problema, tud če gre vsem vse v maloro tebi nikoli ne gre.[/quote]

Ce bi slo brez problema, mi tablica sploh ne bi crknila 🙁
Logika pa taka :))[/quote]

veš kam merim, ostali pa tudi… razen tistim, ki verjamejo tvojim fantastičnim zgodbam.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Res nobeden ne ve kje bi bil kak majster, da bi lahko si vzel čas in skušal pogledat kaj se da rešit?

Itak da se da, ce ne drugace menjava integriranega pomnilnika. Samo vedi da izgubis garancijo, pa tudi delo ni enostavno ker je posredi spajkanje drobnih pinov. Druga moznost je surovo branje flash cipa in nalaganje na novega.

Na kratko: forget about it.

Zelo težko boš koga našla, sploh v sloveniji. Pa če bi našla koga, lahko pripraviš 500 €. To so hudo delikatne zadeve.

Najlazja je menjava samo flash cipa v drug “donor” telefon. Pac kupis rabljenega na bolhi in ga zamenjas. Rabis pa zelo dober spajkalnik in pecico, da ti zapece cin na cip.

Druga zadeva: kaj je narobe z maticno. Poznano mi je, da se vsak servis loti popravila po liniji najmanjsega odpora. Res da so komponente drobne in skoda casa, skupaj s koncno vprasljivostjo, pa vendar. Sam sem si popravil dva telefona, ki ju je ramm2, ze odpisal in bi menjava maticne prisla drazje kot nov telefon.

Zdravo, tudi jaz sem v situaciji komi je nenadoma odpovedal telefon, zgleda da maticna ker ni nobenega odziva tudi na polnilcu neodziven. Me pa samo zanima ce se da nekako dobiti slike in videe iz cipa vn

Probaj telefon povezat s kablom direktno z računalnikom. Če ti je samo ekran crknil, boš lahko potegnil slike in videe dol. Upam le, da nimaš telefona zaklenjenega z geslom, ker potem bo malo težje. Če računalnik ne zazna tvojega telefona kot nosilca podatkov, uporabi računalnik  s starejšimi windowsi, poizvedi pri starših svojih kolegov, če ima kdo kak starejši računalnik doma.

New Report

Close