Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kolesarska kultura.

kolesarska kultura.

kaj jim pade na pamet, da se ob 15.30-16. 30 ,ko gre največ ljudi domov, spravijo na glavno cesto športat..največa fora je pa to, da je vzporedno kolesarska steza..ampak ne, on-i se vozijo po cesti..in naredi celo kolono..ki že itak nikamor ne gre ob konici dneva..videno prejšnji teden..zdaj ob lepem vremenu,.ko so se vsuli na cesto..

Na živce mi grejo totalno. Al športajo na polno al se samo prevažajo, v obeh primerih neobzirni do pešcev, sebični, pridrvijo čez semafor kot metek, ko si z avtom že sredi ceste, se ti vrinejo z vso hitrostjo pred avto, pres sekundo jih pa še nikjer v vidnem polju nisi imel. omejila bi jim ure vožnje tam, kjer ni kolesarskih stez. ali pa prevzem polne odgovornosti v primeru nesreče na cesti, kjer ni kolesarskih stez. pa vzvišeni, kook so oni zdravi, ko športajo v smogu, svincu…

In izjemno nevarni sami sebi. V Kranju imamo krog za njih, vendar na njem ni nikogar. Raje se vozijo po natlačenih medkrajevnih cestah in ovirajo promet. Veliko jih bo letos odšlo na oni svet, naj se zavedajo.

Saj ni treba glih da se hujska tle gor na vse mogoče!! Na vse kar vam pade na pamet kajne???
Mater gnilobe!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A vas razsvetlim? Cesta ni samo za voznike. Delimo si jo vsi.

res katastrofa, tudi jaz sem zadnjič vozila domov, dva frajerja na kolesu v komplet fensi opremi nista jeba.la sistema..se vozita po cesti kot dva gospoda, kljub vzopredni kolesarki stezi…verjetno ga ni čez filing..ko mimo tebe pelje tovornjak in si v dilemi, ali boš obstal na kolesu ali ne…

A te razsvetlim? Pravilo umikanja, če narediš kolono, velja tudi za keglje v roza pajkicah.

Kolesarji so nevarni. Tam, kjer kolesarskih poti ni…(((. Gredo tudi z otroki po kakšni ozki cesti. Nevarnost je za avte, za njih pa sploh. Kolesarjenje bi moralo biti prepovedano povsod tam, kjer ni kolesarskih poti. Predvsem pa po ozkih regionalnih cestah! Tam so kot tempirane bombe.

Jaz sem pa obratnega mnenja – vožnja z avtomobili bi morala biti prepovedana za vse, ki jih drugi (npr kolesarji) tako zelo motijo in se jim zdijo nevarni.
Očitno so zelo slabi vozniki in nevarni za vse prometne udeležence na cesti in zase.

Na kolesarskih stezah je pogosto steklo, kar reže gume, zračnice. Pogosto so tam peščci, parkirani avti, mamice z vozički, tako, da preprosto ne moreš po kolesarski.
Ja, steklo je pa res pogost pojav in s cestnim kolesom preko stekla, pomeni takoj gumidefekt. Kdo pa razbija steklenice?

Si pomislila, da so ceste namenjene tako kolesarjem kot avtomobilistom? Se zavedaš koliko izpuhov napraviš, ko se voziš okrog? Koliko prekrškov narediš, ker voziš prehitro, ker telefoniraš? Pusti kdaj avto doma in pojdi s kolesom ali peš. Bistveno manj sranja boš naredila kot sedaj. Sploh pomisliš kako škodo in kako gužvo delaš s svojim plehom na cesti?

Jaz sem pa obratnega mnenja – vožnja z avtomobili bi morala biti prepovedana za vse, ki jih drugi (npr kolesarji) tako zelo motijo in se jim zdijo nevarni.
Očitno so zelo slabi vozniki in nevarni za vse prometne udeležence na cesti in zase.[/quote]

Se strinjam , so tudi slabi vozniki, preveč jih je. Vendar ceste so prvenstveno namenjene avtomobilom, avtobusom, žal tudi kamionom. Se motim?

Zdaj pa pomisli koliko prostora zavzameš ti s svojo pločevinasto škatlo na cesti? Koliko pa kolesar?
Ti zavzameš ogromno več prostora kot en kolesar.
Zraven pa, da ne omenjaš vseh tvojih izpuhov iz te tvoje zarustane škatle.
Se sploh zavedaš koliko prostora zavzameš na cestah s svojo rjavečo škatlo? zraven pa še onesnažuješ zrak. Pa še rediš se kot pujsa, ker se naješ in se usedeš v avto. Kg pa gredo gor. Potem pa še vsa živčna, alergična, ker telefoniraš po telefonu pa moraš še nakolesarje pazit. Kg pa spet gor, zaradi tvoje živčnosti.


a to komaj zdaj vidiš? leta in leta se vozijo po cesti zraven kolesarske steze … oni so ja frajerji!

Jaz sem pa obratnega mnenja – vožnja z avtomobili bi morala biti prepovedana za vse, ki jih drugi (npr kolesarji) tako zelo motijo in se jim zdijo nevarni.
Očitno so zelo slabi vozniki in nevarni za vse prometne udeležence na cesti in zase.[/quote]

Se strinjam , so tudi slabi vozniki, preveč jih je. Vendar ceste so prvenstveno namenjene avtomobilom, avtobusom, žal tudi kamionom. Se motim?[/quote]

Ja, se motiš.
Ceste so namenjene tako kolesarje kot avtom kot busom kot kamionom, motorjem, mopedom.
Žal pa večina ljudi zavzame ogromno prostora na cesti. Kolesarji ga zavzamejo zelo malo v primerjavi z raznimi osbenimi avti. Bus ga zavzame veliko, ampak, če je gor dosti ljudi, je to na osebo potem spet malo prostora. PRi osebnih avtih pa je ogromno prostora. Tako, da avti ja, najbolj naredijo gužvo.


a to komaj zdaj vidiš? leta in leta se vozijo po cesti zraven kolesarske steze … oni so ja frajerji![/quote]

Se vidi, da nisi kolesarka. Pojdi kdaj pogledat stanje kolesarskih stez. Koliko je gor stekla, koliko avtov je gor pakriranih, koliko peščev je, koliko mamic z vozički in podobno. Pa ti bo bolj jasno.
Razen, če ne spadaš med avtomobiliste, ki mečejo steklenice skozi okno in potem tako veš, da je steklo na kolesarksih.

Se strinjam , so tudi slabi vozniki, preveč jih je. Vendar ceste so prvenstveno namenjene avtomobilom, avtobusom, žal tudi kamionom. Se motim?[/quote]

Ja, se motiš.
Ceste so namenjene tako kolesarje kot avtom kot busom kot kamionom, motorjem, mopedom.
Žal pa večina ljudi zavzame ogromno prostora na cesti. Kolesarji ga zavzamejo zelo malo v primerjavi z raznimi osbenimi avti. Bus ga zavzame veliko, ampak, če je gor dosti ljudi, je to na osebo potem spet malo prostora. PRi osebnih avtih pa je ogromno prostora. Tako, da avti ja, najbolj naredijo gužvo.[/quote]

Ne gre za to, koliko prostora zavzema. Gre za to, koliko je nevaren predvsem sebi, svojim otrokom in seveda še ostalim udeležencem v prometu. Pri tako slabih in ozkih cestah je kolesarjenje kot ruska ruleta.

ne glede na vse……če je kolesarska steza vzporedno s cesto, MORA kolesar peljati po njej. Pa ne glede koliko avtomobilov je na njej, stekla, iglic itd…tu ni debate…..
prav tako biciklisti nimajo kaj voziti vštric…zakon je tu jasen.

Dejstvo je, da je cel kup ljudi, tako biciklistov, kot tudi avtomobilistov, motoristov, pešcec, postalo tako prepotentnih, da vidijo samo sebe in svoj prav, pa magari je v nasprotju s predpisi. Za ta svoj prav so pripravljeni tvegat tudi lastno glavo.

žal so biciklisti med najbolj ogroženimi v prometu…..slabo opremljeni, hitri, kar povzroča hude posledice ob nesrečah……ne razumem biciklistov, ki v svojem prav motovilijo in vozijo tako, da praktično izzivajo nesrečo….
dejstva so taka, da moraš v prometu, ne glede v kateri obliki si, spremljat vse okoli sebe in včasih v zameno za preprečit nevarne situacije ali nesreče tudi popustiti s svojim egom….tako avtomobilisti, kot biciklisti, pešci itd……v tem kontekstu ne razumem kolesarja, ki recimo po kolesarski cesti zraven prometne ceste divja na polno in pri prečkanju stranskih cest niti trene ne s pogledom, da ne slučajno kak avto zavija in ga ni videl….
ali pa pešca, ki brez pogledat na cesto stopi na pločnik…
posledice so v teh dveh primerih običajno hude ravno za njih….kaj jim pomaga se potem leta tožit za odškodnine itd, ko pa so mrtvi ali pa imajo zjeban lajf…pa tisti voznik, ki jih je “spregledal” tudi ni imel naklepa njih zbijat….pač splet nesrečnih okolliščin…zato morajo vsi na vse gledat…in predvidevat…..ampak to je že znanstvena fantastika pričakovat od današnjega folka….

v bistvu se že veselim samovozečih vozil in težav, ki jih bodo imela s toliko kurami na cestah….to bodo zastoji, da bo veselica.

Večino zgoraj napisanega podpišem.

Ne bo držalo. Kolesar, če je kolesarska steza nevozna (torej steklo, ljudje, avti), sme voziti po cesti.

Ja, se motiš.
Ceste so namenjene tako kolesarje kot avtom kot busom kot kamionom, motorjem, mopedom.
Žal pa večina ljudi zavzame ogromno prostora na cesti. Kolesarji ga zavzamejo zelo malo v primerjavi z raznimi osbenimi avti. Bus ga zavzame veliko, ampak, če je gor dosti ljudi, je to na osebo potem spet malo prostora. PRi osebnih avtih pa je ogromno prostora. Tako, da avti ja, najbolj naredijo gužvo.[/quote]

Ne gre za to, koliko prostora zavzema. Gre za to, koliko je nevaren predvsem sebi, svojim otrokom in seveda še ostalim udeležencem v prometu. Pri tako slabih in ozkih cestah je kolesarjenje kot ruska ruleta.[/quote]

Kakšnim svojim otrokom? Misliš tiste, ki vozijo otroke na kolesu? Na to se ne spoznam. Se pa strinjam,d a morajo biti paziljivi.
Torej, več bo kolesarjev, manj bo avtomobilstov, manj bo nevarno na cestah. Ob slabih cestah, več avtov, naredi še več zastojev, še več gužve, še bolj onesnažuje zrak.
Zdaj si pa predstaljaj: 100 avtov ali pa 100 kolesarjev? Kak zastoj naredi 100avtov? NOtri pa ljudi za dva busa ali pa za tri. Ampak ne, vsak se mora voziti s svojo rjavečo škatlo in zabasat cesto.

Ne bo držalo. Kolesar, če je kolesarska steza nevozna (torej steklo, ljudje, avti), sme voziti po cesti.[/quote]

citiraj člen zakona, kjer to piše. Koliko ljudi na koliko kilometrih je pogoj, da lahko delaš gužvo na cesti?? koliko stekla, kako se to določi, na katerem odseku itd….
vem kam ciljaš……furaš specialko in ti cijazenje do 25 na uro po kolesarski ne gre, ker to potem ni trening, a ne?
vsak normalen kolesar za v službo, v trgovino ali kar tako se z veseljem vozi pokolesarski, ker je tam varen…..za razliko od takih kot si ti…..pa tudi vštric voziš po cesti zraven kolesarske, a ne? pa v skupini v zavetrju, brez varnostne razdalje….je dosti takih videti, potem pa ko en pade, se jih razturi cela skupina…

V Avstriji je takole:
Kjer so kolesarske steze, so čiste, brez razbitih steklenic (očitno tam ljudje nimajo navade, da bi iz avta metali steklenice), brez parkiranih avtov, brez peščcev. Brez robnikov, brez lukenj. Čisto nasprotje našim. Tam se je užitek peljati.
S tem, da imajo bistveno več kolesarskih kot mi.

Kjer pa ni kolesarskih stez pa se normalno voziš po cesti. Ljudje se peljejo mimo vsaj 1,5m stran. Če ne morejo tako prehiteti, se peljejo zadaj in to brez hupanja. Vedno varno prehitevajo, ne tako kot pri nas, kot se te skoraj dotakne. Ne prehitevajo takrat, ko ravno nasproti kdo pripelje.
V glavnem čisto druga kultura.
Sposobni vozniki. Kulturni pešci. Ljudje niso nemarni,d a bi metali steklenice. Mamice ne vodijo otrok po kolesarskih .

Ne bo držalo. Kolesar, če je kolesarska steza nevozna (torej steklo, ljudje, avti), sme voziti po cesti.[/quote]

citiraj člen zakona, kjer to piše. Koliko ljudi na koliko kilometrih je pogoj, da lahko delaš gužvo na cesti?? koliko stekla, kako se to določi, na katerem odseku itd….
vem kam ciljaš……furaš specialko in ti cijazenje do 25 na uro po kolesarski ne gre, ker to potem ni trening, a ne?
vsak normalen kolesar za v službo, v trgovino ali kar tako se z veseljem vozi pokolesarski, ker je tam varen…..za razliko od takih kot si ti…..pa tudi vštric voziš po cesti zraven kolesarske, a ne? pa v skupini v zavetrju, brez varnostne razdalje….je dosti takih videti, potem pa ko en pade, se jih razturi cela skupina…[/quote]

Ja, v zakonu piše, pobrskaj si sam.
Nikoli ne vozim v skupini.
In ravno na kolesarski stezi me je zbil avto. Poškodovana sem bila samo jaz. Voznik seveda ne. K sreči je plačal vsaj kazen. In ravno danes me sem skoraj spet imela smolo in spet na kolesarski, ker je ena damica zapeljala tik pred mene na kolesarsko stezo, da sem zadnji moment zavila stran in se za las ognila padcu. Ja, damica je morala pač zapeljati na kolesarsko, ker je morala ravno tam ven dati otroka.

Še en primer iz prejšnjega tedna.
Se peljem po kolesarski in spet neprevozna. Dve velecenjeni dami sta peljali otroke iz vrtca ali pa prvi razred, ne vem točno. Imeli so rumene rutke, starost pa nekje 5-7, ne vem točno. AMpak damici sta celo skupini peljali po kolesarski. Kljub širokomu pločniku zraven.
Lep vzor za otroke, da jih že tako male naučijo hoditi po kolesarski stezi. Seveda zame kot za kolesarsko ni bilo prostora.

New Report

Close