Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Škropljenje dreves in egoizem

Škropljenje dreves in egoizem

Sosed skropi drevesa.Edina pot z mojim dojenckom nazaj do mojega doma je po cesti mimo njega.On cel zakamufliran,mu recem prvic-nic,drugic-nic,pol sm se pa ze drla na glas,da so prisli sosedi pogledat.Nic,delal se je,da ne slisi.Vriga njega zdravje mojih otrok.Mene se zdaj ustnice pecejo od njegove kemije.

Pa je to sploh dovoljeno v naselju,sredi dneva?
Kako so pa nevarna ta skropiva?
Ker sosedje se pa tega pogosto posluzujejo.

Kam prijaviti,ce ni dovoljeno?

Besna sem!

Daj, ostanita ti in dojencek v bajti, no.

Zdaj pa sredi delov ega dneva (si mores mislit!!!) clovek ne sme po svoji zemlji spricat svojih dreves?

Boga, boga.

Ustnice te pečejo, ker sii se toliko penila, ko ni bil po tvoje. Škropljenje ni prepovedano, bi bilo pa vredno začet razmišljat o kaznovanju neumnosti ali davku za neumne, ker nisi edina in je to kar pandemija pri ljudeh.

Škropil je pa najverjetneje z bakrom ta čas, odvisno kako drevo je pač škropil, nekaj znatno strupenega ni uporabljal, ker takih škropiv že lep čas ni v uporabi.

Da ti še povem zakaj je tako zakamufliran. Enostavno zato, ker je tak predpis, da še obleke in maske prodajajo, morajo vsi služit. Jaz že leta špricam brez maske in tudi bom, pa lahko pride ne vem kak inšpektor, naj on diha z motorko v hrib preko maske, sploh ko je zunaj 30 in več, če ga skrbi za moje zdravje, katero na račun škropiv ni nič okrnjeno.

Za zahtevnejsa skropiva potrebuje izkaznico, da jih kupi, s tistimi naceloma prek dneva zaradi cebel ne sme skropiti.
Je a verjetno res skropil z bakrom.

Ah, mestni otroci so si zaželei “hišico” na podeželju, pa pojma nimajo o življenju tam.

Kaj bo šele ko bo košnja in kasneje priprava drv. Pa ravno takrat ko dete spi.

Po tvojem bi morali biti vsi prebivalci Brd degenerirani in imeti življensko dobo 30 let. Ker sadje in trte se pač škropi – čene pač ni sadja ali grozdja.

Zakaj pa so zaščiteni je pa seveda jasno. Če ti poškropiš jablanco na svojem vrtu je eno – če imaš pa nasad je pa drugo.
Tudi ti bi si dala masko, če bi cel dan pucala šipe s steleksom.

In ti temu verjameš? :)))

Naj dopolnim: za zahtevnejša škropiva potrebuje izkaznico ali znanca, ki ima izkaznico ali soseda od sodelavčevega strica, ki ima izkaznico. Stavek se lahko poljubno nadaljuje.

Čebele? Na MON boš večkrat naletela na izjavo v smislu “Kaj mi bojo čebele, saj ne jem medu. Če pa ga že hočem, ga grem pa kupit.”
Zakaj misliš, da Slovenci, ki ne obiskujejo MONa, razmišljajo drugače od tistih, ki ga?

In ti temu verjameš? :)))

Naj dopolnim: za zahtevnejša škropiva potrebuje izkaznico ali znanca, ki ima izkaznico ali soseda od sodelavčevega strica, ki ima izkaznico. Stavek se lahko poljubno nadaljuje.

Čebele? Na MON boš večkrat naletela na izjavo v smislu “Kaj mi bojo čebele, saj ne jem medu. Če pa ga že hočem, ga grem pa kupit.”
Zakaj misliš, da Slovenci, ki ne obiskujejo MONa, razmišljajo drugače od tistih, ki ga?[/quote]
Jap, glede škropiv še .. dejmo še mal več kot je v navodilih, za vsak slučaj … Tega je ogromno in no ena izkaznica in izobraževanje ne pomaga

Z bakrom najbrž ni škropil, ker je za to že prepozno. Bo kaj drugega.

Ko se tukaj razvajeni meščanarji pogovarjate o kmetijstvu, mene zmeraj kakat prime.
Verjetno je možakar šprical češje, breskve, slive itd…..to kar zdaj pač cveti. To so škropiva, ki se špricajo proti cvetni moniliji; OCTAVE…. in podobno. Ta škropiva proti cvetni moniliji, za čebele NISO škodljiva.
Za baker pa je že prepozno.
Če pa je šprical jablane, hruške, pa je šprical z nečem proti škrlupu ali pepelovki kot je; Antracol, Dithan….to se pa itak ne šprica po cvetju, ker jablane in hruške ŠE NE cvetijo. Če pa ni cveta pa tud čebel ni.
Kapiško meščanarski kmetje?

šprical je s chemtraili, jutri bo slabo vreme, vsi ki ste bili v stiku s škropivom na razdalji več kot 2m od vira boste pa dobili bule po telesu in vmrli…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Odvisno ke je za baker prepozno, v hladnejših predelih Slovenije še vse spi. Če bi šprical po cvetočem drevesu, avtorica zagotovo tea ne bi izpustila da je šprical po čebelah in dejansko se to tudi ne počne, ćeprav škropiva niso strupena za čebele, ampak se šprica v času, ko ni čebel.

Kar zadeva pa pametovanja “okoljsko ozaveščenih”, kolikorat bi moral še prilepit na forum slike čebeljnjakov na robovih vinogradov in v sadovnjakih, kjer se škropi, da bi dojeli, za kako strupeno škropljene čebelam gre?

A da bi ti v svojem besu počakala, da bo sosed šprical v drugo smer od tebe stran in bi ti potem “švignila” mimo njega in tvoj otrok ne bi bil zastrupljen…. to je pa preveč za tvoj procesor? Če se že tako bojiš zastrupitve tvojega otroka, bi ga pa s kovtrom čez glavo pokrila.
Katere ustnice te pa pečejo? A sramne?

upam, da tako skrbna in ihtasta kot si ne posedaš z dojenčkom po vrtovih, terasah … kjer posedajo kadilci.
Zakon zahteva, da so otroci notri in zaščiteni pred dimom cigaret

Odvisno ke je za baker prepozno, v hladnejših predelih Slovenije še vse spi. Če bi šprical po cvetočem drevesu, avtorica zagotovo tea ne bi izpustila da je šprical po čebelah in dejansko se to tudi ne počne, ćeprav škropiva niso strupena za čebele, ampak se šprica v času, ko ni čebel.

Kar zadeva pa pametovanja “okoljsko ozaveščenih”, kolikorat bi moral še prilepit na forum slike čebeljnjakov na robovih vinogradov in v sadovnjakih, kjer se škropi, da bi dojeli, za kako strupeno škropljene čebelam gre?[/quote]

Hjaoooo, spet sem naletu na ene “pametne” mestne sadjarje, al kaj ste že…..
Proti cvetni moniliji se MORA škropit v cvet. Ker to je preventivno škropljenje za bolezen ki se pojavi V CVETU. Za bolezen cveta ne moreš špricat takrat ko cveta ni. Se ti ne zdi to logično?

In ne rabiš popat nekih slikc čebelnjakov in pocrkanih čebel, ker to nima veze s tem. Mi, ki imamo izpit iz FFS to brezskrbi bolje vemo kot vi scrklanci mestni, ki živite v zdravem okolju in jeste “zdravo” hrano kupljeno v raznih marketih. Ko bi vi vedeli kaj vse požrete…A misliš da vsakemu, ki je svoja jabolka, pa ni interes, da bo jedel čim manj škropljeno?
Dejstvo je, da vi meščanarji mislite, da je vsako škropljenje za vas in čebele smrtno nevarno.
Kaj pa, če je sosed šprical z mlekom, ali koprivovim sirupom, čajčkom…?

Odvisno ke je za baker prepozno, v hladnejših predelih Slovenije še vse spi. Če bi šprical po cvetočem drevesu, avtorica zagotovo tea ne bi izpustila da je šprical po čebelah in dejansko se to tudi ne počne, ćeprav škropiva niso strupena za čebele, ampak se šprica v času, ko ni čebel.

Kar zadeva pa pametovanja “okoljsko ozaveščenih”, kolikorat bi moral še prilepit na forum slike čebeljnjakov na robovih vinogradov in v sadovnjakih, kjer se škropi, da bi dojeli, za kako strupeno škropljene čebelam gre?[/quote]

Hjaoooo, spet sem naletu na ene “pametne” mestne sadjarje, al kaj ste že…..
Proti cvetni moniliji se MORA škropit v cvet. Ker to je preventivno škropljenje za bolezen ki se pojavi V CVETU. Za bolezen cveta ne moreš špricat takrat ko cveta ni. Se ti ne zdi to logično?

In ne rabiš popat nekih slikc čebelnjakov in pocrkanih čebel, ker to nima veze s tem. Mi, ki imamo izpit iz FFS to brezskrbi bolje vemo kot vi scrklanci mestni, ki živite v zdravem okolju in jeste “zdravo” hrano kupljeno v raznih marketih. Ko bi vi vedeli kaj vse požrete…A misliš da vsakemu, ki je svoja jabolka, pa ni interes, da bo jedel čim manj škropljeno?
Dejstvo je, da vi meščanarji mislite, da je vsako škropljenje za vas in čebele smrtno nevarno.
Kaj pa, če je sosed šprical z mlekom, ali koprivovim sirupom, čajčkom…?[/quote]Butl, boš moral kak tečaj več naredit in si tudi kaj zapomnit, ne samo hodit na tečaje, ki so obvezni, da boš razumel sploh kaj napišem. Po čebelah škropit ni dovoljeno in se škropi v času, ko ni čebel, torej zvečer, pa do jutra, pred vzhodom sonca, kadar ti paše, le podnevi ne. Tvoj ocatve pa ni registriarn že par let ne za uporabo, tako da si res na tekočem. In ker avtorica ne navaja čebel, ampak le strupeno potko in svoj strupen jezik od katerega jo pečejo ustnice, bodisi spodnje ali zgornje ali oboje, domnevam, da je škropil z drugim fungicidom pred cvetenjem ali morda celo z belim oljem, ki je popolnoma naravno.

Kmetavzar, tudi glede čebeljnjakov si razumel od hudiča. Tu pri nas ima marsikateri sadjar ilastne čebele in to kar v sadovnjaku in ne zato da bi pocrkale od špricanja, čepra redno škropi, prilepil sem pa tudi slike čebeljnjakov na robovih vinogradov, kjer pravijo, “ozaveščeni”, da so še posebej strupena škropljenja, pa čebele ne poginejo, ampak lepo preko vinograda vsako jutro vzletijo v akacijeve in kostanjeve gozdove.

Hjaoooo, spet sem naletu na ene “pametne” mestne sadjarje, al kaj ste že…..
Proti cvetni moniliji se MORA škropit v cvet. Ker to je preventivno škropljenje za bolezen ki se pojavi V CVETU. Za bolezen cveta ne moreš špricat takrat ko cveta ni. Se ti ne zdi to logično?

In ne rabiš popat nekih slikc čebelnjakov in pocrkanih čebel, ker to nima veze s tem. Mi, ki imamo izpit iz FFS to brezskrbi bolje vemo kot vi scrklanci mestni, ki živite v zdravem okolju in jeste “zdravo” hrano kupljeno v raznih marketih. Ko bi vi vedeli kaj vse požrete…A misliš da vsakemu, ki je svoja jabolka, pa ni interes, da bo jedel čim manj škropljeno?
Dejstvo je, da vi meščanarji mislite, da je vsako škropljenje za vas in čebele smrtno nevarno.
Kaj pa, če je sosed šprical z mlekom, ali koprivovim sirupom, čajčkom…?[/quote]Butl, boš moral kak tečaj več naredit in si tudi kaj zapomnit, ne samo hodit na tečaje, ki so obvezni, da boš razumel sploh kaj napišem. Po čebelah škropit ni dovoljeno in se škropi v času, ko ni čebel, torej zvečer, pa do jutra, pred vzhodom sonca, kadar ti paše, le podnevi ne. Tvoj ocatve pa ni registriarn že par let ne za uporabo, tako da si res na tekočem. In ker avtorica ne navaja čebel, ampak le strupeno potko in svoj strupen jezik od katerega jo pečejo ustnice, bodisi spodnje ali zgornje ali oboje, domnevam, da je škropil z drugim fungicidom pred cvetenjem ali morda celo z belim oljem, ki je popolnoma naravno.[/quote]
Ne da se mi debatirat s takimi tepci kot si ti ki pojma nimate. Ker vi ste na televiziji v oddaji “klepet ob kavi ” z voditeljico Ulo slišali, kako je škropljenje nevarno.
Ja kakopak, sosed naj gre ponoči špricat .
Drgač pa OCTAVE sem jaz dal samo kot primer, ker je to škropivo najbolj znano in se ga še vedno dobi, tako da ne seri ti o neki registraciji….
Se pa namesto OCTAVE lahko šprica z drugimi pripravki kot so…ROVRAL AQUAFLO, TOPSIN – M, DUAXO KONCENTRAT, TELDOR SC 500, SWITCH 62,5 WG, SERENADE ASO…………………
Jasno majser ekološki?
Preveč gledaš televizijo in preveč bereš flauzarske cajtenge kot so Lady in podobno “strokovno” literaturo.

Butl, boš moral kak tečaj več naredit in si tudi kaj zapomnit, ne samo hodit na tečaje, ki so obvezni, da boš razumel sploh kaj napišem. Po čebelah škropit ni dovoljeno in se škropi v času, ko ni čebel, torej zvečer, pa do jutra, pred vzhodom sonca, kadar ti paše, le podnevi ne. Tvoj ocatve pa ni registriarn že par let ne za uporabo, tako da si res na tekočem. In ker avtorica ne navaja čebel, ampak le strupeno potko in svoj strupen jezik od katerega jo pečejo ustnice, bodisi spodnje ali zgornje ali oboje, domnevam, da je škropil z drugim fungicidom pred cvetenjem ali morda celo z belim oljem, ki je popolnoma naravno.[/quote]
Ne da se mi debatirat s takimi tepci kot si ti ki pojma nimate. Ker vi ste na televiziji v oddaji “klepet ob kavi ” z voditeljico Ulo slišali, kako je škropljenje nevarno.
Ja kakopak, sosed naj gre ponoči špricat .
Drgač pa OCTAVE sem jaz dal samo kot primer, ker je to škropivo najbolj znano in se ga še vedno dobi, tako da ne seri ti o neki registraciji….
Se pa namesto OCTAVE lahko šprica z drugimi pripravki kot so…ROVRAL AQUAFLO, TOPSIN – M, DUAXO KONCENTRAT, TELDOR SC 500, SWITCH 62,5 WG, SERENADE ASO…………………
Jasno majser ekološki?
Preveč gledaš televizijo in preveč bereš flauzarske cajtenge kot so Lady in podobno “strokovno” literaturo.[/quote]
Na, pa kaj si retardiran, še zdaj ne razumeš kaj pišem? Ja ni čudno, da imajo pol ti, ki nič ne vedo in se afnajo, razlog za pljuvanje po vsakem pridelovalcu, če so med nami še vedno popolnoma primtivni debili, brez ene same delujoče možgnske celice, kakršen se sam kažeš.


Ne da se mi debatirat s takimi tepci kot si ti ki pojma nimate. Ker vi ste na televiziji v oddaji “klepet ob kavi ” z voditeljico Ulo slišali, kako je škropljenje nevarno.
Ja kakopak, sosed naj gre ponoči špricat .
Drgač pa OCTAVE sem jaz dal samo kot primer, ker je to škropivo najbolj znano in se ga še vedno dobi, tako da ne seri ti o neki registraciji….
Se pa namesto OCTAVE lahko šprica z drugimi pripravki kot so…ROVRAL AQUAFLO, TOPSIN – M, DUAXO KONCENTRAT, TELDOR SC 500, SWITCH 62,5 WG, SERENADE ASO…………………
Jasno majser ekološki?
Preveč gledaš televizijo in preveč bereš flauzarske cajtenge kot so Lady in podobno “strokovno” literaturo.[/quote]
Na, pa kaj si retardiran, še zdaj ne razumeš kaj pišem? Ja ni čudno, da imajo pol ti, ki nič ne vedo in se afnajo, razlog za pljuvanje po vsakem pridelovalcu, če so med nami še vedno popolnoma primtivni debili, brez ene same delujoče možgnske celice, kakršen se sam kažeš.[/quote]
Ej ti bumbar, škropljenje proti moniliji, NI NEVARNO za čebele in se za to lahko škropi tudi sredi dneva.
Če tebi to ni prav se pritoži na tramvaj komando v Murgle.

Kmetavzar, jaz bi te sam prijavil, če špricaš sredi dneva cvetoče drevo in to takoj, brez opozorila in pomisleka, pa čeprav škropim vsako letoo veliko tega in nikoli pred večerom, ni nobene potrebe. Predstavljaj si s kakim pritiskom letijo kapljice v cvetočo krošnjo, zagotovo ni koristno ne čebelam, ne ostalim opraševalcem.

Hjaoooo, spet sem naletu na ene “pametne” mestne sadjarje, al kaj ste že…..
Proti cvetni moniliji se MORA škropit v cvet. Ker to je preventivno škropljenje za bolezen ki se pojavi V CVETU. Za bolezen cveta ne moreš špricat takrat ko cveta ni. Se ti ne zdi to logično?

In ne rabiš popat nekih slikc čebelnjakov in pocrkanih čebel, ker to nima veze s tem. Mi, ki imamo izpit iz FFS to brezskrbi bolje vemo kot vi scrklanci mestni, ki živite v zdravem okolju in jeste “zdravo” hrano kupljeno v raznih marketih. Ko bi vi vedeli kaj vse požrete…A misliš da vsakemu, ki je svoja jabolka, pa ni interes, da bo jedel čim manj škropljeno?
Dejstvo je, da vi meščanarji mislite, da je vsako škropljenje za vas in čebele smrtno nevarno.
Kaj pa, če je sosed šprical z mlekom, ali koprivovim sirupom, čajčkom…?[/quote]Butl, boš moral kak tečaj več naredit in si tudi kaj zapomnit, ne samo hodit na tečaje, ki so obvezni, da boš razumel sploh kaj napišem. Po čebelah škropit ni dovoljeno in se škropi v času, ko ni čebel, torej zvečer, pa do jutra, pred vzhodom sonca, kadar ti paše, le podnevi ne. Tvoj ocatve pa ni registriarn že par let ne za uporabo, tako da si res na tekočem. In ker avtorica ne navaja čebel, ampak le strupeno potko in svoj strupen jezik od katerega jo pečejo ustnice, bodisi spodnje ali zgornje ali oboje, domnevam, da je škropil z drugim fungicidom pred cvetenjem ali morda celo z belim oljem, ki je popolnoma naravno.[/quote]

http://spletni2.furs.gov.si/ffs/regsr/index.htm
Seznam registriranih fitofarmacevtskih sredstev na dan 30.3.2017
OCTAVE


Ne da se mi debatirat s takimi tepci kot si ti ki pojma nimate. Ker vi ste na televiziji v oddaji “klepet ob kavi ” z voditeljico Ulo slišali, kako je škropljenje nevarno.
Ja kakopak, sosed naj gre ponoči špricat .
Drgač pa OCTAVE sem jaz dal samo kot primer, ker je to škropivo najbolj znano in se ga še vedno dobi, tako da ne seri ti o neki registraciji….
Se pa namesto OCTAVE lahko šprica z drugimi pripravki kot so…ROVRAL AQUAFLO, TOPSIN – M, DUAXO KONCENTRAT, TELDOR SC 500, SWITCH 62,5 WG, SERENADE ASO…………………
Jasno majser ekološki?
Preveč gledaš televizijo in preveč bereš flauzarske cajtenge kot so Lady in podobno “strokovno” literaturo.[/quote]
Na, pa kaj si retardiran, še zdaj ne razumeš kaj pišem? Ja ni čudno, da imajo pol ti, ki nič ne vedo in se afnajo, razlog za pljuvanje po vsakem pridelovalcu, če so med nami še vedno popolnoma primtivni debili, brez ene same delujoče možgnske celice, kakršen se sam kažeš.[/quote]
Ej ti bumbar, škropljenje proti moniliji, NI NEVARNO za čebele in se za to lahko škropi tudi sredi dneva. Ni najboljše, ampak lahko se. Nimajo vsi sadjarji samo dva drevesa, da bi lahko v 10 minutah vse pošpricali.
Če tebi to ni prav, se pritoži na tramvaj komando v Murgle.
A ti misliš, da so škropiva strupena samo tisti moment, ko se z njimi šprica? Ne boš verjel, ampak škropiva delujejo in so strupena tudi več dni skupaj ne samo v času, ko škropilnica šprica. Čebela lahko obišče cvet tudi drugi dan.

Hjaoooo, spet sem naletu na ene “pametne” mestne sadjarje, al kaj ste že…..
Proti cvetni moniliji se MORA škropit v cvet. Ker to je preventivno škropljenje za bolezen ki se pojavi V CVETU. Za bolezen cveta ne moreš špricat takrat ko cveta ni. Se ti ne zdi to logično?

In ne rabiš popat nekih slikc čebelnjakov in pocrkanih čebel, ker to nima veze s tem. Mi, ki imamo izpit iz FFS to brezskrbi bolje vemo kot vi scrklanci mestni, ki živite v zdravem okolju in jeste “zdravo” hrano kupljeno v raznih marketih. Ko bi vi vedeli kaj vse požrete…A misliš da vsakemu, ki je svoja jabolka, pa ni interes, da bo jedel čim manj škropljeno?
Dejstvo je, da vi meščanarji mislite, da je vsako škropljenje za vas in čebele smrtno nevarno.
Kaj pa, če je sosed šprical z mlekom, ali koprivovim sirupom, čajčkom…?[/quote]Butl, boš moral kak tečaj več naredit in si tudi kaj zapomnit, ne samo hodit na tečaje, ki so obvezni, da boš razumel sploh kaj napišem. Po čebelah škropit ni dovoljeno in se škropi v času, ko ni čebel, torej zvečer, pa do jutra, pred vzhodom sonca, kadar ti paše, le podnevi ne. Tvoj ocatve pa ni registriarn že par let ne za uporabo, tako da si res na tekočem. In ker avtorica ne navaja čebel, ampak le strupeno potko in svoj strupen jezik od katerega jo pečejo ustnice, bodisi spodnje ali zgornje ali oboje, domnevam, da je škropil z drugim fungicidom pred cvetenjem ali morda celo z belim oljem, ki je popolnoma naravno.[/quote]

Ti si pa res butl!


A ti bi me prijavil?
OK, mim grede pa še sebe prijavi na psihiatrijo. Si res potreben enega temeljitega strokovnega pregleda.

Pa še enkrat, OCRAVE JE registriran pripravek tudi pri nas. POjma nimaš.
Kapiško?

New Report

Close