Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek JUŽNJAKI

JUŽNJAKI

No zdaj pa tud mene zanima kako si eni razlagate določene pojme?
Itak so pa teme o južnjakih zmer zanimive 🙂
Glede na prejšnje objave me zanima:
1. Kdo so po vaše če.furji?
2. Kaj za vas pomen uradni jezik je Slovenščina?
3. Kaj je za vas kulturno obnašanje?

2. Kaj za vas pomen uradni jezik je Slovenščina?
[/quote]

Za mene to pomeni, da ne obvladaš slovenskega pravopisa.

Cefurstvo je zame primitivnost, neciviliziranost.
Tudi med ultra in mega Slovenci v ruralnem okolju najdes hude Cefurje, ki nimajo niti enega juznega gena.

Bolj šepava vprašanja tole…zanimivo bi bilo vedeti, kam tole pelješ. Mogoče boš pa še povedala…
Ampak ok.
Čefurji so (zame) druga generacija priseljencev, ki se ne najdejo ne tu, ne tam, potem pa iz zmedenosti in obupa uporabljajo neko pretirano identifikacijo v smeri govora, oblačenja in obnašanja…v glavnem z namenom vzbujanja pozornosti in lažne samozavesti.

Uradni jezik je jasna stvar – to je jezik, ki se uporablja za komunikacijo z uradi :-))) Ali drugače rečeno jezik, s katerim se posameznik sporazumeva z državo (šolstvo, ministrstva, zdravstvo, JU, sodstvo itd)

Kulturno obnašanje pa pomeni, da najprej pogledaš okoli sebe, ugotoviš v kakšnem okolju se nahajaš in med kakšnimi ljudmi, potem pa temu prilagodiš svoje obnašanje. V operi eno, na fuzbal placu drugo, doma tretje – umetnost je vedeti kaj je kaj.

Tudi tako so, ja.

Za mene to pomeni, da ne obvladaš slovenskega pravopisa.[/quote]

Tudi, če ga zares ne bi, meni ni za zameriti glede na moje korenine, ki jih nosim. Sploh pa ne, ko preberem razne komentarje takih, ki zase pravijo da so ‘čisti’ Slovenci, pa ne vedo kaj je z veliko kaj z malo začetnico, kaj se piše skupaj kaj narazen, kdaj se uporabljajo ločila….

Lej, pri nas lahko delajo tile južni, kar ghočejo. Malo višje, na severu evrope, so se pa kar lepo prilagodili. Potrebno je bilo opraviti izpit iz uradnega jezika v teh dražavah, zako pisno, kot ustno. Šole so jim priznali šele, ko so po nekem šnel kurzu, položili izpite. Toliko o kulturi.

Pri nas pa malo pričamo tako malo tako. Pa če ste že prišli v SLO, se temu primerno obnašajte, nasprotno lahko odidete tja, od koder ste prišli.

Za mene to pomeni, da ne obvladaš slovenskega pravopisa.[/quote]

Tudi, če ga zares ne bi, meni ni za zameriti glede na moje korenine, ki jih nosim. Sploh pa ne, ko preberem razne komentarje takih, ki zase pravijo da so ‘čisti’ Slovenci, pa ne vedo kaj je z veliko kaj z malo začetnico, kaj se piše skupaj kaj narazen, kdaj se uporabljajo ločila….[/quote]

res si pametna..)

1.Čefur je južnak, ki se ne zna obnašat.
2.Smo v Sloveniji torej je uradni jezik Slovenščina.
3.To te pa naučijo starši.

1.****** je južnak, ki se ne zna obnašat.
2.Smo v Sloveniji torej je uradni jezik Slovenščina.
3.To te pa naučijo starši.[/quote]

Boš popravila zgornji tekst ?

danes pomeni: primitivca, ki govori s pudarkom na L, je nizkoizobražen in praktično kriminalec (droga, prostitucija, kraje, izsiljevanja, preprodaja ukradene robe, pasji boji, tihotapstvo belega blaga..), nosi oprijete majice, se najde tud kak tatoo, je nabildane sorte pa še kak stafford mu pritiče poleg.

Za mene to pomeni, da ne obvladaš slovenskega pravopisa.[/quote]

Tudi, če ga zares ne bi, meni ni za zameriti glede na moje korenine, ki jih nosim. Sploh pa ne, ko preberem razne komentarje takih, ki zase pravijo da so ‘čisti’ Slovenci, pa ne vedo kaj je z veliko kaj z malo začetnico, kaj se piše skupaj kaj narazen, kdaj se uporabljajo ločila….[/quote]

Torej smo po tvojem dolžni spoštovati naš pravopis samo avtohtoni Slovenci? Katero Oš si pa obsikovala, da se nisi naučila slovenščine?

Meni je osebno vseeno od kod človek prihaja. Dokler je do mene fer in prijazen, bom tudi jaz do njega. Problem, ki sem ga sam doživel pa je ponavadi posledica kulturnega šoka. Večina problematičnih južnih, je s seboj prinesla nekompatibilne navade. Sam sem recimo imel v bloku tipa, ki je pred blokom pekel pujska… Spet drugi, Srb, je mahal s pištolo. Ko pa je bila tista slovenska nogometna pravljica v Koreji, so pa pred blok zvlekli TV, roštilj, kavče in pištole.
Pokalo je, ko je dala gol Slovenija in pokalo je, ko so dali gol Srbi….
99,99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencem kaj takega na misel ne bi padlo.
Enako je bilo glede parkiranja pred blokom. Samo južni so parkirali na zelenici, ko je zmanjkalo prostora.
Zaj pa še k slengovskemu izrazu čefur:
Besede čefur ni v SSKJ. Gre za slengovski izraz, ki ima korenine v izrazu čifut, ki pa pomeni Juda, umazanca, neprilagojenca. Slednje dejstvo izvira iz judovske vere, ki Judom prepoveduje opravljanje določenih del in uživanje določenih jedi. To pa je staroselcem, ki so bili pretežno krščanske vere pomenilo, da so Judje pač neprilagojeni… in ker so prišleki z juga imeli podobne težave, se je zanje našla tudi podobna beseda.
http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression={04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Difut&hs=1

Glej nikamor ne peljem, me pa zanima glede na to kakšne vse komentarje preberem ali o seb ali o drugih.
Npr eni se čudijo če napišm da sm če.furka, spet drugi ne. Eni si pod izrazom uradni jezik predstavljajo eno spet drugi drugo, isto glede kulturnega obnašanja.
Zato me to zanima.
Se pa v celoti strinjam s tvojimi odgovori, si enak razlagam to.

Strokovni izpit pojdi uspešno narest, pa ti bo znano.

Tu delaš zdraho med ljudmi, hote in nehote.
Si plačana?
Si v stranki, vseeno kateri?

Niti enwga komentarja še nisi napisala, da ne bi burkaka krvi, kot se temu po domače reče.

In še v vednost.
Ne znaš ne slovensko, ne južnjaško.
Najprej nekaj knjig v enem, nato v drugem jeziku preberi, da se tu ne smešiš.
Pa delat pojdi, otrok božji, ali s frendi na sok.

Dost te je. Tu mač!

Glej nikamor ne peljem, me pa zanima glede na to kakšne vse komentarje preberem ali o seb ali o drugih.
Npr eni se čudijo če napišm da sm če.furka, spet drugi ne. Eni si pod izrazom uradni jezik predstavljajo eno spet drugi drugo, isto glede kulturnega obnašanja.
Zato me to zanima.
Se pa v celoti strinjam s tvojimi odgovori, si enak razlagam to.[/quote]

Glede na tvoj odnos do ostalih na forumu in glede na tvoje siceršnje poglede na družbo in norme, ki jo oblikujejo, bi te težko označil za če.furko.
Morda se zato kdo čudi, saj samo sebe vnaprej označiš s slabšalno besedo, oz. žaljivko.

Nisem “ta južna”, ampak Slovenka. Zavedam se pa, da smo Slovenci prav tako če.fu.rji za nekoga, npr. za Avstrijce in Nemce.
Tako da… meni se zdi butasto, da kakšen narod na drugega gleda zviška. Kje se to konča? Vsak je lahko za nekoga drugega če.fur.


Motiš se, tud tuki je potrebn izpit slo jezika tako pisno kot ustno, če hočeš državljanstvo. Če so pa ob osamosvijutvi dajal državljanstva brez preverjanja jezika, pa južnjak ni nič kriv, je v tem primeru kriva izključno država Slovenija.
Pa tud v A in D se priča malo tako malo onako 🙂 odvisn s kom, kje.


1. Ignoranti, ki mislijo, da so za dve kili paradajza( SLO državljanstvo ) kupili tudi vse ostalo.
2. Slovenski jezik je pač uradni jezik v državi Sloveniji. (poleg dveh jezikov manjšin)
3. Heheheheheheh, tu se bomo skregali!

No, po tvojem opisu pa nism če.furka 🙂

Svetujem ti da obiščeš osnovno šolo. Tam boš najdla vse odgovorje.

Za mene to pomeni, da ne obvladaš slovenskega pravopisa.[/quote]

Tudi, če ga zares ne bi, meni ni za zameriti glede na moje korenine, ki jih nosim. Sploh pa ne, ko preberem razne komentarje takih, ki zase pravijo da so ‘čisti’ Slovenci, pa ne vedo kaj je z veliko kaj z malo začetnico, kaj se piše skupaj kaj narazen, kdaj se uporabljajo ločila….[/quote]

Torej smo po tvojem dolžni spoštovati naš pravopis samo avtohtoni Slovenci? Katero Oš si pa obsikovala, da se nisi naučila slovenščine?[/quote]

Mene bolj zanima če imaš OŠ sploh sama dokončano, glede na to kako streljaš 😉 štekaš ne 🙂

Pa ti bejba (avtorica), veš, da si neslovenci sami seb pljuvajo v skledo. Še sami se imenujete če- fur-ji in raj delaj na tem, da ta beseda postane kletvica in osebna žalitev za katero se bi moral tist, ki ti to izreče tožit in bit kaznovat po vseh zakonih, če pa to ne bi šlo, bi moralo bit pa tako, ko ti nekdo reče če-fur, ga komot lahko užgeš na polno v faco ali pljuneš ampak to zelo mastno, da se mu odtrga in se te fizično loti in, da zaradi tega nisi kaznovan, tako kot tist ne, ki ti je to rekel.. in sem tudi zagovornik takega načina.
V Ameriki, če en belec reče črncu niger ni več ziher, (edin, če sta kolega in se zajebavata) da bo še dolgo živ hodil po svetu. Za Slovence je vsak, ki se mu konča priimek na vič ali samo ć, č……, neslovenec. Pa še nekaj, neslovencem je lahko v Ljubljani, Velenju, Jesenicah, Kranju, Kopru, zato tud Janša puši na volitvah, v bistvu ga jebe demokrcija na katero se tako obeša, hehe in po njegovo neslovenci ne bi smeli volit. V provinci so neslovenci totalno diskriminirani v vseh pogledih, ljudje tam živijo v svojih šablonah in ni teorije o kakšnem drugem mnenju.
Paradoks je, da kljub, temu dosti neslovencev zelo uspe v življenju od svojga poštenega dela in zato, ker so pridni. Seveda, pa kleni Slovenci vidijo samo šoder od kriminala, ki ga nekdo naredi, ki se piše na vić in se ga še pripadnik njegovega naroda sramuje…… Ampak to je splošen problem današnjega časa, sam dam kapo dol vsakemu, ki ni nacionalist in je zmožen trezno razmišljat.
Tud jst sem nacionalist, saj me bedaki vseh narodnosti nervirajo in imam do njih vzvišen pogled v smislu poglej kakšn šodr od ljudi je moji bližini, bolj stran si od njih, lepše ti je.

Se strinjam s tabo.
Tist o pečenju pujsa, mahanju s pištolo pa itak, ne vem sploh kaj da rečm, NORCI.

Ne boš vrjela da sm glih zdaj v službi 🙂 imam pa zdaj 2 tedna tako delo, da sm na telefonu lahk, vn na sok pa žal ne morm, pa bi ful rada šla 😉
Če ti gre pa moje pisanje na živce, ga spreglej ane, čist simpl 🙂 ampak te očitno to zanima 🙂

New Report

Close