Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek težave žensk po porodu

težave žensk po porodu

Sem v petem mesecu, prvič noseča. Do tretjega meseca nisem dosti razmišljala o porodu, nekje v glavi sem imela pač klasičen naravni porod brez epiduralne. Zadnje dni pa sem slišala vse sorte porodne in poporodne izkušnje pa nisem več tako neobremenjena glede tega… Ni me strah bolečine in sem prepričana, da bi naravni porod speljala, ne bojim se, imam to v glavi, če jih je že toliko bom pa še jaz. Kar me “pika” je to, da očitno ima kar nekaj žensk težave po porodu – težave s šivi in brazgotino, z uhajanjem vode, bolj ohlapne mišice medeničnega dna, rahlo “sesedanje” tkiva, enim so Keglove vaje pomagale, spet drugim ne. Za estetiko mi je bolj kot ne vseeno, ni mi pa vseeno, da bi bila na nek način ovira pri vsakdanjih aktivnostih, ker bi mi recimo uhajala voda. Tule pri nas ob avstrijski meji recimo niti ni tako redko, da tiste, ki si lahko privoščijo gredo v Avstrijo na carski rez, od njih slišim le pohvale. Kaj vi mislite, kakšne so vaše izkušnje?

Ojej, tako hudo in katastrofalno pa ni, vsaj vedno ne …
Zaupaj in veseli se! Težave, če bodo, jih boš reševala sproti.

jaz sem rodila z epiduralno, sam porod je bili piece of cake, verjetno tudi brez epiduralne ne bi bil nič posebnega, ker imam pač očitno slabo vezivno tkivo in sem se odpirala ko puter.

je pa bilo zato okrevanje po porodu toliko težje, ker je bilo posledično vse raztegnjeno in ni šlo nič skupaj… 2 meseca sem bila kar močno inkontinentna, pa to ni bila stresna inkontinenca, ki bi bila posledica zrahljanih vezi, ampak se mi je razvila cistokela… jaz sem bila čisto na tleh psihično… no, počasi je šlo nazaj, šla sem tudi na laserski poseg, ampak tako, kot je bilo pred porodom pa seveda ne bo nikoli

nova
Uredništvo priporoča

A misliš, da če boš dobila epiduralno, se ne bo nič strgalo, nič raztegnilo? To ne gre tako;).

saj ne sprašuje za epiduralno, bučka, ampak za carski rez…

Velika VEČINA porodov in okrevanja po njih je normalnih in brez posebnih posledic. Pri nekaterih pa se seveda malo zapentlja.
Porod za vedno dozori žensko telo. Deklica ne boš nikoli več. Rodila sem 4x, voda mi ne uhaja. Šprtam, sem aktivna, se veselim življenja in imam nadvse rada svojo družino. Pa še vizuelno, pravijo, da se prav OK.

saj ne sprašuje za epiduralno, bučka, ampak za carski rez…[/quote]
Carski rez je pa kot piknik. Greš, malo ti razrežejo trebuh, zašijejo, ti pa noro dobro. pa ste res ubrisana v glavo?

saj ne sprašuje za epiduralno, bučka, ampak za carski rez…[/quote]
Carski rez je pa kot piknik. Greš, malo ti razrežejo trebuh, zašijejo, ti pa noro dobro. pa ste res ubrisana v glavo?[/quote]

nikjer nisem komentirala kako zahteven je CR
sicer pa si ga je izborila kolegica, ravno zaradi hudega strahu pred porodom, ker je pač imela to možnost (dela v bolnišnici) in v primerjavi z njo sem imela jaz dosti večje probleme po porodu….

o madona, zaradi tega bi ti sla na carski rez cez mejo. To je bilo par let nazaj res “in” ja, pa je medicinska stroka to zelo kritizirala.

Ne, jaz nimam prav nobenih posledic, sivi so mi, ce se ne motim celo sami padli ven, sivanje me niti ni bolelo, ker je bil, po bolecinah prej, to macji kaselj.

to kritizira večinoma slovenska medicinska stroka. po svetu pa se dogaja vse živo, tudi to, da carski rezi že prednjačijo pri izboru načina poroda.

to kritizira večinoma slovenska medicinska stroka. po svetu pa se dogaja vse živo, tudi to, da carski rezi že prednjačijo pri izboru načina poroda.[/quote]
:))) Kje pa to, po svetu? Vsi resni porodničarji vedo, da je porod brez prehoda skozi porodni kanal za otroka veliko slabša izbira, ker ne pride do primoinfekcije z materinimi dobrimi bakterijami.
Ja, dogaja se vse sorte na tem svetu. Pa niso vse sorte samo dobre stvar!!! Carski rez je pomoč, v primeru, da bi se porod končal s smrtjo enega od udeležencev, niso pa kar nekaj.
Pa mimogrede, plačajte si jih. Operacije so drage! In CR je operacija.

to kritizira večinoma slovenska medicinska stroka. po svetu pa se dogaja vse živo, tudi to, da carski rezi že prednjačijo pri izboru načina poroda.[/quote]
:))) Kje pa to, po svetu? Vsi resni porodničarji vedo, da je porod brez prehoda skozi porodni kanal za otroka veliko slabša izbira, ker ne pride do primoinfekcije z materinimi dobrimi bakterijami.
Ja, dogaja se vse sorte na tem svetu. Pa niso vse sorte samo dobre stvar!!! Carski rez je pomoč, v primeru, da bi se porod končal s smrtjo enega od udeležencev, niso pa kar nekaj.
Pa mimogrede, plačajte si jih. Operacije so drage! In CR je operacija.[/quote]

podatki so javni

[img]https://magnificatbirthingservices.files.wordpress.com/2014/02/cesarean-rates-around-world.gif[/img]

[img]https://sarahockwellsmith.files.wordpress.com/2013/06/csectionrates.png[/img]

da kake brazilije sploh ne omenjam. taki so pač trendi in tudi stroka jim zgleda gre nasproti


:))) Kje pa to, po svetu? Vsi resni porodničarji vedo, da je porod brez prehoda skozi porodni kanal za otroka veliko slabša izbira, ker ne pride do primoinfekcije z materinimi dobrimi bakterijami.
Ja, dogaja se vse sorte na tem svetu. Pa niso vse sorte samo dobre stvar!!! Carski rez je pomoč, v primeru, da bi se porod končal s smrtjo enega od udeležencev, niso pa kar nekaj.
Pa mimogrede, plačajte si jih. Operacije so drage! In CR je operacija.[/quote]

podatki so javni

[img]https://magnificatbirthingservices.files.wordpress.com/2014/02/cesarean-rates-around-world.gif[/img]

[img]https://sarahockwellsmith.files.wordpress.com/2013/06/csectionrates.png[/img]

da kake brazilije sploh ne omenjam. taki so pač trendi in tudi stroka jim zgleda gre nasproti[/quote]

Še dobro, da so nam za vzgled Brazilija, Turčija in Kitajska, ne pa neke zaostale države z nerazvitim zdravstvenim sistemom, kot so severnoevropske …

Imela sem dva carska reza in če gledam bolečine ni bilo nič. Ker imam očitno kar visok prag, sem samo okrevanje dobro prenašala. Ampak že po prvi so nastali hudi zapleti, posledica katerega je bilo mesec in pol jemanja močnih antibiotikov in trikrat tedensko spremljanje patronažne na domu. Mene, ne otroka, da ne bo pomote.
Po drugem sicer takih zapletov oz. do te mere ni bilo, vseeno sem bila pa spet nafilana z antibiotiki.
CR ni enostavna operacija, daleč od tega. Res je rutinska in je super da obstaja ampak daleč od tega, da bi jo priporočala, če se da roditi naravno.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

podatki so javni

[img]https://magnificatbirthingservices.files.wordpress.com/2014/02/cesarean-rates-around-world.gif[/img]

[img]https://sarahockwellsmith.files.wordpress.com/2013/06/csectionrates.png[/img]

da kake brazilije sploh ne omenjam. taki so pač trendi in tudi stroka jim zgleda gre nasproti[/quote]

Še dobro, da so nam za vzgled Brazilija, Turčija in Kitajska, ne pa neke zaostale države z nerazvitim zdravstvenim sistemom, kot so severnoevropske …[/quote]

avstrija, nemčija, švica, luxemburg, avstralija, ZDA in podobne so seveda vse skrajno zaostale države

Nimam estetskih problemov, nobenih strij ali trebuha. Po drugem otroku pa težave z mehurje, kadar kihnem, kašljam ali preveč skačem.

Še dobro, da so nam za vzgled Brazilija, Turčija in Kitajska, ne pa neke zaostale države z nerazvitim zdravstvenim sistemom, kot so severnoevropske …[/quote]

avstrija, nemčija, švica, luxemburg, avstralija, ZDA in podobne so seveda vse skrajno zaostale države[/quote]
Tole moraš znat brat. Ne povedo številke vsega. Tisto kar je za v javnost je petina zgodbe. Oglej si posamezne boljše klinike. Ne take, kjer je denar in komoditeta klientov vladar stroke.

Je pac vedno vec zensk, ki jih je strah poroda in so pripravljene placat za CR, “stroka” pa seveda sledi denarju. Tudi operacij za povecanje prsi je vedno vec, pa to ne pomeni, da je to bolje za zdravje ne? Naravrn porod ima svojo funkcijo, tako za mamo kot otroka. Malo si preberi o tem. S porodom tako telo otroka kot mame dobi vec signalov, da je nosecnost koncana in se zacne okrevanje, zunanje zivljenje. Tudi dojenje je recimo po CR bolj tezavno. Je pa super, da CR obstaja kot izhod v sili.
Jaz sem po porodu bila totalno inkontinentna, kar teklo je z mene. S keglovimi sem v enem letu prisla skoraj na prejsnje stanje. Tolazilo me je, da obstaja tudi operacija. Nikoli mi ni bilo zal, da sem rodila naravno.

Še dobro, da so nam za vzgled Brazilija, Turčija in Kitajska, ne pa neke zaostale države z nerazvitim zdravstvenim sistemom, kot so severnoevropske …[/quote]

avstrija, nemčija, švica, luxemburg, avstralija, ZDA in podobne so seveda vse skrajno zaostale države[/quote]
Ne, to so drzave, kjer si z denarjem lahko placas kar hoces.

Pred razvojem sodobne medicine so ženske umirale na porodih, ve pa trdite, da je porod samo neka bolečina. In da so ženske, ki imajo trajne posledice, razvajenke?


V Sloveniji, vsaj uradno, ne moreš plačati CR. Moraš v tujino.

Porod primerjaš s povečanjem prsi?!

Seveda ima. Ena od teh je tudi smrt matere in otroka. Popolnoma narava zadeva, v preteklosti zelo pogosta.

Rodila si naravno in narava te je pohabila na nek način. In tebe je tolažilo, da ti bo pomagala medicina.
Zakaj potem ženskam, ki že v prvi fazi želijo pomoč medicine (CR), to odrekaš?

Še dobro, da so nam za vzgled Brazilija, Turčija in Kitajska, ne pa neke zaostale države z nerazvitim zdravstvenim sistemom, kot so severnoevropske …[/quote]

avstrija, nemčija, švica, luxemburg, avstralija, ZDA in podobne so seveda vse skrajno zaostale države[/quote]

Pravilno voden vaginalni porod, ki sledi naravnemu ciklu poteka poroda, je veliko boljša izbira za večino žensk.
Kot je že nekdo napisal v tej temi – treba je gledati širšo sliko, zakaj je v določenih državah toliko več CR.

Glede tega, da bi naj bila operacija CR boljša možnost tako za mamo kot otroka, me ne uspeš prepričati.

CR je konkreten poseg v telo, po katerem je potrebno večtedensko okrevanje oz. previdnost.
Super, da obstaja, ker je v določenih primerih veliko sprejemljivejša možnost kot vaginalni porod, a za večino porodnic ni nobenega resnega razloga, da bi morale roditi s CR.


V Sloveniji, vsaj uradno, ne moreš plačati CR. Moraš v tujino.

Porod primerjaš s povečanjem prsi?!

Seveda ima. Ena od teh je tudi smrt matere in otroka. Popolnoma narava zadeva, v preteklosti zelo pogosta.

Rodila si naravno in narava te je pohabila na nek način. In tebe je tolažilo, da ti bo pomagala medicina.
Zakaj potem ženskam, ki že v prvi fazi želijo pomoč medicine (CR), to odrekaš?[/quote]
Slovenija je na dnu v svetu po umrljivosti novorojenckov in porodnic, torej se nasi porodnicarji kar pravilno odlocajo o nacinu poroda. CR po izboru nosecnice, ker jo je strah sivov ali bolecine ne resi nobenega zivljenja. In zakaj mi pri tezavah ne bi pomagala medicina? Te nosecnice pa nimajo se nobenih tezav, ampak bi sle na resno operacijo kar tako na zalogo. Kot da CR te pa ne pohabi. Sem napisala, da HB za CR ce je za to indikacija. Ampak o tem naj odloca zdravnik, ne mama.

avstrija, nemčija, švica, luxemburg, avstralija, ZDA in podobne so seveda vse skrajno zaostale države[/quote]

Pravilno voden vaginalni porod, ki sledi naravnemu ciklu poteka poroda, je veliko boljša izbira za večino žensk.
Kot je že nekdo napisal v tej temi – treba je gledati širšo sliko, zakaj je v določenih državah toliko več CR.

Glede tega, da bi naj bila operacija CR boljša možnost tako za mamo kot otroka, me ne uspeš prepričati.

CR je konkreten poseg v telo, po katerem je potrebno večtedensko okrevanje oz. previdnost.
Super, da obstaja, ker je v določenih primerih veliko sprejemljivejša možnost kot vaginalni porod, a za večino porodnic ni nobenega resnega razloga, da bi morale roditi s CR.[/quote]

nikogar ne prepričujem, da je karkoli boljše. samo pravim, da naši zganjajo proti cesarskemu rezu pravo gonjo na čarovnice, v tujini pa je dana možnost izbire na plačilo in da bo slej ko prej do tega tudi pri nas prišlo, ker gre pač razvoj v to smer

saj porod se je v zadnjih 30 letih tudi močno spremenil, pa če bi bilo vse odvisno od naših zdravnikov, bi še vedno rojevale tako, kot v 80ih letih, z nogami v luft, privezane na posteljo, pa preventivno kar prerezat čim več, s tem, da je kakršna misel na preprečevanje bolečine dobesedno bogokletna


V Sloveniji, vsaj uradno, ne moreš plačati CR. Moraš v tujino.

Porod primerjaš s povečanjem prsi?!

Seveda ima. Ena od teh je tudi smrt matere in otroka. Popolnoma narava zadeva, v preteklosti zelo pogosta.

Rodila si naravno in narava te je pohabila na nek način. In tebe je tolažilo, da ti bo pomagala medicina.
Zakaj potem ženskam, ki že v prvi fazi želijo pomoč medicine (CR), to odrekaš?[/quote]
Slovenija je na dnu v svetu po umrljivosti novorojenckov in porodnic, torej se nasi porodnicarji kar pravilno odlocajo o nacinu poroda. CR po izboru nosecnice, ker jo je strah sivov ali bolecine ne resi nobenega zivljenja. In zakaj mi pri tezavah ne bi pomagala medicina? Te nosecnice pa nimajo se nobenih tezav, ampak bi sle na resno operacijo kar tako na zalogo. Kot da CR te pa ne pohabi. Sem napisala, da HB za CR ce je za to indikacija. Ampak o tem naj odloca zdravnik, ne mama.[/quote]

V Sloveniji je res nizka umrljivost novorojenčkov, malo manj pa se govori o zadevah, ki se je zgodila v Postojni. Zakaj se čaka s CR do zadnjega, je tudi zanimivo.
Poškodovane ženske so pa itak kolateralna škoda. Koga briga, če je inkontinentna …

Najbrz se caka s CR do zadnjega, ker zna biti to precej nevarna zadeva, da o okrevanju ne govorim. Sama sem po CR prebolela pljucno embolijo.

Lp,

Mnenje

New Report

Close