Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razgovor za službo – vprašanja o otrocih, družini

Razgovor za službo – vprašanja o otrocih, družini

Na razgovorih za službo sicer ni dovoljeno spraševati o otrocih, družini, nosečnosti… ampak teorija je eno, praksa je pa drugo.
Kako se izognete takim vprašanjem oz. odgovorom nanje? Kar odgovorite in to je to? Ali se izognete?
Recimo stara sem 39.
Zakaj me na razgovoru sprašuje ali imam otroke ali ne? – Kakšen odgovor želijo slišat? Tu eni pravijo, da nočejo žensk brez otrok vzeti.
Če živim sama ali ne? – Tipanje ali sem samska ali ne, ampak zakaj?
Ali živim v bloku ali v hiši? – Kaj tu namiguje? Kaj hočejo slišat? Kaj jim je bolje?

Pri nas že avtomatično računa, da če je ženska stara tja do 40 let da je možnost, da bo šla na porodniško ali da ima majhne otroke, ki so kdaj pa kdaj tudi bolani. Kadar sem bila priostna kot del komisije pri razgovorih, se takih vprašanj sploh ni spraševalo.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Tukaj tipajo za različne stvari. Pač želijo spoznati človeka in tudi to vprašajo.
Kaj odgovoriti najslabše je če se zležeš, razen če upaš da ne boš dobila službe. Drugače pač poveš po previci. Mislim kako pa bi zgledalo da rečeš da si brez otrok da živiš za službo potem pa prides v službo pa kaj jih ne boš nikoli omenila. Ali da rečeš da imaš družino potem pa se izkaže da to ni res.

nova
Uredništvo priporoča

Recimo eni nočejo žensk brez otrok, ker mislijo, da so slabe. Če pa tega ne vedo in te vseeno vzamejo in se potem izkažeš… če pa te na razgovoru izvržejo samo zato, ker si brez otrok, samska, sploh nimaš možnosti se dokazat, da si ok.

To, ko so hoteli vedet ali sem v bloku ali v hiši doma, se mi pa ni sanjalo kaj jih v resnici zanima.

Odvisno za kako službo gre.Nekje rečeš da ne,nekje da ja.

Res je da jaz sem že v prošnjah napisal,da imam družino,tri otroke za katere je preskrbljeno in bolniške iz moje strani ne bo in bil vabljen na razgovor.

Moja prijateljica,ki je bila dolgo brezposlena,pa družine in otrok ni omenjala,prav tako so jo začeli vabit na razgovore in tudi službo je dobila.Sedaj pač govori,da nima otrok,družine.

Tako da je odvisno.

Nasplošno pa ko eni govorijo,da ne smeš lagat,pa poznam šizofrenike,ki lažejo da se kar kadi,zdravljeni psihiatrični bolniki in ker so dobri lažnivci,dobijo službe v momentu.Najhuje je ko takim še zdravniki na zdravniškem verjamejo,da se kar kadi,pol pa so obtožbe,da jih sodelavci zasledujejo,snemajo,podtikajo praške v obleke,nastavljajo zasledovalne naprave,…

Torej zakaj se ne bi lagalo??

Nekatera so tudi “stresna” vprašanja. Da vidijo, kako se na take situacije odzoveš, kaj vse preneseš, kje so tvoje meje ipd. Za samo zaposlitev so pa nerelevantna

No jaz pa sm na razgovoru kar sama začela to debato, glede na to, da je pri mojih letih otroka šele za pričakovat 🙂 in je bil direktor pozitivno presenečn 🙂

Lagala ne bi.
Bi pa rada zamolčala. Preprosto zato, ker imajo eni ljudje predsodke, če je ženska samska, brez otrok. In jih zato nočejo zaposliti. Jaz pa bi rada priložnost, da dokažem, da sem ok.
Vprašanja seveda niso dovoljena, ampak, če bi jih na to opozorila, itak nimam šans, da me vzamejo.
Tako, da rabim kako dobro varianto, da se izognem odgovoru na taka vprašanja.

Glede otrok bi pivedala ali jih imam ali jih nimam, ali jih kdaj mislim imet ali jih ne mislim imet.
Ali živim v hiši ali stanovanju bi pa rekla da se to njega ne tiče. Vsako podrobnost pa mu res ni potrebno vedet. Ok, za vprašanja glede otrok razumem, ne pa kje jaz živim.

Glede otrok bi pivedala ali jih imam ali jih nimam, ali jih kdaj mislim imet ali jih ne mislim imet.
Ali živim v hiši ali stanovanju bi pa rekla da se to njega ne tiče. Vsako podrobnost pa mu res ni potrebno vedet. Ok, za vprašanja glede otrok razumem, ne pa kje jaz živim.[/quote]

Mene pa ne moti, če vpraša glede stanovanja/hiše. Sicer je čudno in se sprašujem kaj za tem tiči, ampak ni pa nekaj osebnega. Itak, če bi hotel, lahko sam preveri, ni skrivnost. Naslov tako napišeš v CV.
Glede vprašanj glede otrok me pa še kako moti, da sprašujejo.

No, men se je enkrat zgodilo, da me je tip zacel sprasevat vse drugo, nic v zvezi z delom, na 2.vprasanji sem mu odgovorila, potem sem pa kar sama rekla, da bi zelela odgovarjati samo na vprasanja, ki so povezana z delovnim mestom. Rekla sem to na kultiviran nacin in ni bilo panike. Potem sem prisla tudi v naslednji krog, tako da mi orng zamerili niso. Med cakanjem na njih pa sem na sreco dobila zdajsnjo sluzbo. Zakaj na sreco? Ker sem dibila info, da tako kot jih vse drugo zanima o zaposlenih kot bistvo, tako jih tudi prej vse drugo zanima kot pa posteno delo.

Nikoli me niso sprasevali tega na razgovoru.

Glede otrok bi pivedala ali jih imam ali jih nimam, ali jih kdaj mislim imet ali jih ne mislim imet.
Ali živim v hiši ali stanovanju bi pa rekla da se to njega ne tiče. Vsako podrobnost pa mu res ni potrebno vedet. Ok, za vprašanja glede otrok razumem, ne pa kje jaz živim.[/quote]

Mene pa ne moti, če vpraša glede stanovanja/hiše. Sicer je čudno in se sprašujem kaj za tem tiči, ampak ni pa nekaj osebnega. Itak, če bi hotel, lahko sam preveri, ni skrivnost. Naslov tako napišeš v CV.
Glede vprašanj glede otrok me pa še kako moti, da sprašujejo.[/quote]

Glej, enim pač ni da enga zaposlijo in pol si v kratkem času že na porodniški, potem se itak ve da boš zarad otroka dostkrst na bolniški….zato taka vprašanja. S tem ali imaš otroka ali si poročena jim daš že marskej vedet. Če si samska pa še z otrokom majhnim je za pričakovat da boš če on zboli ti doma, če si poročena, ni nujno, bo lahk tud desc doma.
Spet imaš pa ene firme kjer jim to ni tolk pomembn.

Ja, tole z otroci – neprijetno vprašanje, ampak pravzaprav s strani delodajalca razumljivo, saj lahko precej vpliva na delovni proces.
Ti iščeš novega delavca zaradi nadomeščanja, povečanja dela,… in si lahko v zagati, če ti gre nova delavka čez 3 mesece na bolniško in nato na porodniško. Če ne drugega, moraš imeti spet razgovore, uvajanje,…. Niso vsa delovna mesta taka, da kar nekoga potegneš s ceste, pa dela.
Ti imaš res mogoče službo za tri mesece, če je bil tvoj plan dobiti le osnovo za porodniško, samo si lahko prepričana, da boš v tej firmi dobila črno piko.

Zakaj pa sprašuje za stanovanjske pogoje, mi pa res ni jasno.

Mene pa ne moti, če vpraša glede stanovanja/hiše. Sicer je čudno in se sprašujem kaj za tem tiči, ampak ni pa nekaj osebnega. Itak, če bi hotel, lahko sam preveri, ni skrivnost. Naslov tako napišeš v CV.
Glede vprašanj glede otrok me pa še kako moti, da sprašujejo.[/quote]

Glej, enim pač ni da enga zaposlijo in pol si v kratkem času že na porodniški, potem se itak ve da boš zarad otroka dostkrst na bolniški….zato taka vprašanja. S tem ali imaš otroka ali si poročena jim daš že marskej vedet. Če si samska pa še z otrokom majhnim je za pričakovat da boš če on zboli ti doma, če si poročena, ni nujno, bo lahk tud desc doma.
Spet imaš pa ene firme kjer jim to ni tolk pomembn.[/quote]

No ja, pri mojih letih menda ne bom šla na porodniško.
Mene zanima pošteno delo, ne pa to, da me bodo zato, ker sem samska in brez otrok zavrnili, ker oni pa hočejo žensko, ki ima otroke. Pač zaradi eni čudnih predsodkov, ker eni smatrajo, da smo samske lene.

Pri mojih letih na porodniško?

Glej, enim pač ni da enga zaposlijo in pol si v kratkem času že na porodniški, potem se itak ve da boš zarad otroka dostkrst na bolniški….zato taka vprašanja. S tem ali imaš otroka ali si poročena jim daš že marskej vedet. Če si samska pa še z otrokom majhnim je za pričakovat da boš če on zboli ti doma, če si poročena, ni nujno, bo lahk tud desc doma.
Spet imaš pa ene firme kjer jim to ni tolk pomembn.[/quote]

No ja, pri mojih letih menda ne bom šla na porodniško.
Mene zanima pošteno delo, ne pa to, da me bodo zato, ker sem samska in brez otrok zavrnili, ker oni pa hočejo žensko, ki ima otroke. Pač zaradi eni čudnih predsodkov, ker eni smatrajo, da smo samske lene.[/quote]

Jah pol pa ni panike, lepo povej da ne planiraš in je. Če jim je to tilk pomembn, bodo prej teve uzel ker otroka ne boš imela kot pa eno mlado punco.

No ja, pri mojih letih menda ne bom šla na porodniško.
Mene zanima pošteno delo, ne pa to, da me bodo zato, ker sem samska in brez otrok zavrnili, ker oni pa hočejo žensko, ki ima otroke. Pač zaradi eni čudnih predsodkov, ker eni smatrajo, da smo samske lene.[/quote]

Jah pol pa ni panike, lepo povej da ne planiraš in je. Če jim je to tilk pomembn, bodo prej teve uzel ker otroka ne boš imela kot pa eno mlado punco.[/quote]

joj, kolikokrat naj še ponovim: pri enih je tako, da nočejo ženske, ki nima otrok , a razumeš to? Hočejo eno, ki ima otroke, ker smtarajo, da samske brez otrok niso sposobne, da so lene.
Doživela na lastni izkušnji, da tako trdijo.
A ti je res tako težko nekaj dopovedat?

No ja, pri mojih letih menda ne bom šla na porodniško.
Mene zanima pošteno delo, ne pa to, da me bodo zato, ker sem samska in brez otrok zavrnili, ker oni pa hočejo žensko, ki ima otroke. Pač zaradi eni čudnih predsodkov, ker eni smatrajo, da smo samske lene.[/quote]

Jah pol pa ni panike, lepo povej da ne planiraš in je. Če jim je to tilk pomembn, bodo prej teve uzel ker otroka ne boš imela kot pa eno mlado punco.[/quote]

To vprašanje je mišljen zarad bolniških…to sigurn ne pomen da si ti ker si samska lena.

Jah pol pa ni panike, lepo povej da ne planiraš in je. Če jim je to tilk pomembn, bodo prej teve uzel ker otroka ne boš imela kot pa eno mlado punco.[/quote]

To vprašanje je mišljen zarad bolniških…to sigurn ne pomen da si ti ker si samska lena.[/quote]

Na lastne ušese sem večkrat slišala delodajalca, ki noče samskih, ker so matere po njegovo boljše.
Pa, čeprav imamo bistveno bistevno manj bolnišk in nobenih neg.

To vprašanje je mišljen zarad bolniških…to sigurn ne pomen da si ti ker si samska lena.[/quote]

Na lastne ušese sem večkrat slišala delodajalca, ki noče samskih, ker so matere po njegovo boljše.
Pa, čeprav imamo bistveno bistevno manj bolnišk in nobenih neg.[/quote]

Ok, sorry, ne bom se več petljala. Jaz tega kar ti pišeš nism doživela niti slišala. Prvič zdaj od tebe. Sicer jaz nism dala velik razgovorov čez, sam 3, s tem da so me v tretji firmi vzel, ampak tud od drugih tega nism slišala, vem, da se gre v večini primerov pri teh vpraşanjih zarad porodniške, bolniških…ne pa kr si sama da si lena dej dej, ampak ok, sm končala 😉

Jah pol pa ni panike, lepo povej da ne planiraš in je. Če jim je to tilk pomembn, bodo prej teve uzel ker otroka ne boš imela kot pa eno mlado punco.[/quote]

To vprašanje je mišljen zarad bolniških…to sigurn ne pomen da si ti ker si samska lena.[/quote]Koliko slišim, največkrat gre za povsem drugo, namreč da so zapoznelo samske težavne, težkega karakterja in slab doprinos za kolektiv, tako da se jih čedalje bol izogibjao, ker so izkušnje povsod pokazale enako.

Pri takih in podobnih vprašanjih žal ne moreš zmagat, ker enostavno ni univerzalnega odgovora, ki bi zadovoljil vse morebitne bodoče delodajalce.

Eni se izogibajo mam samohranilk, ker bodo kao več na bolniških, drugi si jih želijo, ker naj bi to bila populacija, ki najbolj potrebuje službo in je zato pripravljena marsikaj požreti.

Eni hočejo samske, ker imajo manj obveznosti kot poročene, drugi jih nočejo, ker mislijo, da so težkega karakterja.

Eni hočejo introertirane osebe, ker imajo v kolektivu že dovolj glasnežev, drugi ekstrovertirane, ker so v kolektivu same tihe miške.

Skratka, ne moreš zmagat. Edino kar lahko narediš, da odgovoriš po pravici, pa kar bo, bo.

Če jim nisi všeč, simpatična, če imajo predsodke, da boš naredila štalo v kolektivu, te ne bodo vzeli, ne glede na to, kakšna si kot delavka.

Delodajalci ne bi mladih brez otrok, ker bodo sle na porodnisko, pa ne bi z otroki, ker bodo bolniske, pa ne bi samskih ker so cudne, pa ne bi starejsih, ker so ze prestare… in sluzbo potem od 300prijavljenih dobi en moski nakladac brez znanja in izkusenj, ampak pri njemu ni vseh teh problemov in nihce ga ne sprasuje o otrocih in partnerjih. Videno veckrat.

New Report

Close