Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Seboroični dermatitis. Kateri šampon?

Seboroični dermatitis. Kateri šampon?

Imam seboroični dermatitis. Pretekle zime sem imel več težav z rdečico okoli nosu, ki je na vsake toliko časa izbruhnila. Letos z njo nisem imel težav, saj mi pomaga BlueCap krema. Imam pa kar precej težav z lasiščem. Srbečica, ogromno prhljaja. Nekaj časa uporabljam šampon, prav tako znamke BlueCap. Ta pa mi sicer pomaga, saj simptome omili, ampak le za en dan. Drugi dan pa se simptomi povrnejo, tretji dan pa so že obupni, tako da je tuš obvezen.

Zato me zanima, če ima kdo podobne težave? Kateri šampon priporočate?

Meni pomaga samo Oronazol šampon.

Jaz sem šla v lekarno, ker ima hčerka težave s tem in sem naletela na lekarnarco, ki mi je rekla, da tudi njej pomaga samo oranozol. Sicer nisem navdušena nad tem, ampak ne more hoditi okoli za zaplatami prhljaja. In nič drugega ne pomaga! Enkrat, dvakrat opere, pa je spet mir nekaj časa.
Sva pa naročeni pri dermatologu, pa bomo videli.

nova
Uredništvo priporoča

Naravno milo, najboljše je kozje milo v trdi obliki

Lep pozdrav, tudi sama imam seboroični dermatitis. Za obraz mi najbolj pomaga domač jabolčni kis. Kapnem ga na vatko in tapkam po problematičnih področjih. Za lase pa uporabljam Vichy Dercos proti prhljaju in mi tudi zelo pomaga.

Normalno je, da je treba lase ob izbruhih umiti 2x do 3x na teden. Meni se daleč najbolje obneseta Blue Cap in Uriage D. S. (ta se lahko uporablja tudi kot gel za tuširanje), ampak oba uporabljam vsak drugi dan. Nisem nikoli niti pričakovala, da bi si lahko umila recimo samo 1x tedensko. Tudi v navodilih za uporabo skoraj vedno piše uporaba minimalno 2x na teden. Ne vem, če bo kateri šampon umiril stanje za več kot nekaj dni, tudi Oronazol verjetno ne. Sem pa tudi jaz že slišala veliko pohval za Oronazol, veliko ljudem ustreza in pomaga, tako da lahko poskusiš še s tem.

Ni šampon, ti bo pa zagotovo pomagalo.

Koprive sesekljaj, daj jih v svinjsko mast -domačo, potem si pa lasišče s tem mastnim pripravkom namaži in drži vsaj 1 uro, potem pač speri z blagim šamponom. Tako ponavljaj vsak teden, dokler ne bolje.
Poleti pa s tako mastno glavo na jutranje sonce, zelo učinkovito.
Ko je sezona kopriv si narediš zalogo te masti in daš v lončke ter hraniš v skrinji – po potrebi vzameš ven, če kdaj izven sezone še rabiš.

Tako sem partnerju pred leti naredila in je bilo konec težav.

Zdravo,
mogoce bo komu v pomoc. Meni zelo pomaga krema od Ducray kelual DS.
prej sem se zaradi s.d. luscil cel. sedaj ni vec rdecice ali lusk.

Zdravo saba1, lahko malo vec poves kako ti je pomagalo? Za Koliko casa te je resilo tezav? Imam tudi jaz probleme z tem..

Ducray kertyol pso resil problem.

Zdravo,
če še potrebujete šampon za seboretični dermatitis me pokličite na 070564386 imam na naravni bazi. Prejel več certifikatov.

Kelual Ds deluje

Slišalo se bo čudno.. Meni pomaga šampon, namenjen za pse. Imenuje se ZOLFO plus, z koloidnim žveplom.  Tudi na obrazu pomaga. za obraz še uporabim kremo z žveplom. do sedaj mi ni noben šampon pomagal kot pasji. Veliko sreče vsem in želim vam, da se rešite te nadloge.

New Report

Close