Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bivsi moz zeli nazaj- kako pravno formalno urediti

bivsi moz zeli nazaj- kako pravno formalno urediti

uradno locena. opravila delitev premozenja. jaz sem ga izplacala iz hise. on zivi v najetem stanovanju. zeli nazaj k meni in otrokoma. hisa v kateri zivim je velika, tudi vrt. sama ne zmorem. stroski v hisi so kar visoki.
bivsi se sedaj obnasa ok, obzaluje napake iz preteklosti. pravi da me ne bo nikoli vec zapustil. velikokrat nam prihaja tudi kaj pomagat. nite jaz niti on nimava drugega partnerja. recimo da mu recem ok, lahko prides nazaj, vendar zelim biti previdna glede premozenja. kako pravno formalno uredim da ce se preseli k nam in ce ponovno kaj zasustra, da mu spet ne bo pripadala polovica (ponavljam – sem ga izplacala in to niso bili majhni denarji).

Boš šla še enkrat po isti poti??

on si želi, on on on

kaj si pa ti želiš? še enkrat skozi vso sranje?

ej,noben ded ni tega vreden!

Za nekaj časa naj hodi samo na obiske, prijavljen pa naj bo tam, kjer je.Da se ne boš potem tolkla po glavi.Nekateri so namazani z medom, ko pa pridejo čisto blizu, pa spet pokažejo svoj čudni obraz.
Previdna bodi, nista se zaman ločila.

Raje vzemi podnajemnika, kot pa bivšega nazaj.

Jah, ni problema. Naj ti vrne izplačani denar, potem pa naj pride nazaj.
Pa sta spet na štartni poziciji.
Ali pa pogodba, da ob morebitnem razhodu ne zahteva nič – ampak to je lahko bolj na majavih nogah…

Če vzameš njega nazaj, je povsem enako kot če bi začela skupno življenje z nekom novim. Hiša je tvoja pred začetkom skupnega življenja, ob morebitnem razhodu bi partner lahko zahteval edino sorazmerni del morebitnega vlaganja v hišo.

Če že, naj pride kot najemnik, naj ima svojo sobo, naredita pogodbo, plačuje naj svoj del stroškov in to je to. Zakaj bi imel spet pravico do česa, če ne bosta spet v zvezi?
Sicer ne vem, kako se je obnašal ob delitvi premoženja. Je bil zajeban, žleht, nekompromisno zahteval polovico? V tem primeru bi premislila, če ga sploh hočem ob sebi, kljub spremenjenem obnašanju.

Pa saj ne govori o svojem dedku, daj preberi dobro sestavek.

Osel gre 1x na led, pravijo. Ampak res ne vem, kaj si ti, da nameravaš iti kar 2x? 😀
Nesposobna biti samska?

ga ni lepila, ki bi držal razpoko glinenega vrča, s katerim hodiš po vodo…..

finance so problem, beri še enkrat…

On bi se rad najemnine losal, ti bi pa vrtnarja, ki bi plačeval pol stroškov, pa da vse tvoje ostane. Sta glih ta prava za skupaj.

ja, sam počakaj, da spet začneta živet skupaj 24h pod eno in isto streho :)))))) Par urc na dan, je vse medeno, ko si pa spet skupaj po takih razhodih, jepa kmalu spet isto. Sploh, če so problem finance.

tako kot je, je čisto ok. Naj kar hodi pomagat, naj lepo plačuje preživnino. boš res TI imela več, če ga boš morala spet rediti? Če ti je hiša prevelika, pa zamenjaj za manjšo.

Če ga hočeš imet, ga vzami.
sam vedi da bosta 24 ur skupi in ne po par dni, ker vem da spi že pri tebi
zato ga ne imenuj bivši, kot da gre za sam tko neki,.

Daj za božjo voljo najprej razmisli, kaj delaš. Ali ga jemlješ nazaj zaradi finančne stiske ali ker ga na smrt ljubiš še vedno in si prepričana, da te je ponovno vzljubil tudi on? Izplačala si ga z nemajhnimi denarji, zdaj pa za ogrevanje nimaš? Tega sicer ne razumem dobro, ampak naj bo.

Zapomni si: imel je za obžalovati in zakrpati zakon takrat, ko je bil še čas. Zdaj je ločen, kaj zdaj na lepem obžaluje? V prvo mu nisi verjela, če je ti je že takrat govoril, da obžaluje (verjetno je) Zakaj mu torej zdaj verjameš? Nisi napisala, koliko časa je minilo od ločitve. Je že porabil ves denar in se naveličal kuhati? Bi zato nazaj? Razmisli racionalno najprej zanj, kaj ima od tega, nato pa še zase.

Ponavadi zakon v drugo ne gre rado. Zato ker je bil dober razlog, da zakona nista držala skupaj že iz prve.

Kar se premoženja tiče, je zdaj hiša tvoja, on svoje polovice več nima. Kljub vsemu, seveda, lahko spet zahteva izplačilo za delo v hiši in okoli hiše in vlaganja, skupno življenje itd. Prav lahko da bo spet zahteval svoj delež, in ga bo tudi dobil, morda 10-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, odvisno od vlaganja.

Na tvojem mestu bi raje hišo prodala in kupila novo ali stanovanje, kot vlekla bivšega nazaj.

Kam pa je dal tist denar, ki si mu ga dala.
Ga je že zapravil ali…

ne zmorem. hisa je prevelika, otroka zelo zahtevna. en otrok ima status s posebnimi potrbami. drug puberteta . moja sluzba zahtevna in odgovorna. nimam nobene druge pomoci. mislim da sem ze izgorela, pregorela. ne zmorem vseh obveznosti sama. ce se tako nadaljuje, se lahko zgodi da se en dan sploh vec ne bom mogla vstati iz postelje.. vem da je to rizik. vendar bi poskusila, s tem, da se vnaprej pravno zavarujem pred ponovno delitvijo premozenja.

Evo še ena opica, ki misli da bo zdaj pa v redu.
Pa kaj je z vami ženskami…ok finančno sta omejena oba, zdaj se imata pa kar na enkrat najraje na svetu, ker znava.
Pa kaj ali vaju ni sram zaradi okolice, sorodnikov, sosedov,….otrok????!!

Pa to ni res, pol boš pa čez eno leto tukaj gor cvilila, da to je bila pa napaka??
Butara si in nič drugega…

ne zmorem. hisa je prevelika, otroka zelo zahtevna. en otrok ima status s posebnimi potrbami. drug puberteta . moja sluzba zahtevna in odgovorna. nimam nobene druge pomoci. mislim da sem ze izgorela, pregorela. ne zmorem vseh obveznosti sama. ce se tako nadaljuje, se lahko zgodi da se en dan sploh vec ne bom mogla vstati iz postelje.. vem da je to rizik. vendar bi poskusila, s tem, da se vnaprej pravno zavarujem pred ponovno delitvijo premozenja.[/quote]

a živiš na samotnem otoku? Če otrok ne obvladaš, jih lahko daš očetu, pa naj on skrbi zanje, a sedaj se nič ne briga ali kako? Misliš, da se bo potem bolj brigal zanju?

ne zmorem. hisa je prevelika, otroka zelo zahtevna. en otrok ima status s posebnimi potrbami. drug puberteta . moja sluzba zahtevna in odgovorna. nimam nobene druge pomoci. mislim da sem ze izgorela, pregorela. ne zmorem vseh obveznosti sama. ce se tako nadaljuje, se lahko zgodi da se en dan sploh vec ne bom mogla vstati iz postelje.. vem da je to rizik. vendar bi poskusila, s tem, da se vnaprej pravno zavarujem pred ponovno delitvijo premozenja.[/quote]

Torej niso problem samo finance, ampak tudi vzgoja otrok. Zakaj že sedaj ne skrbi enakovredno zanje? Če prav razumem tvoj zapis, si za vse sama …

Oprosti, ampak a nisi ti v finančni stiski ravno zato, ker si morala izplačati njega, praviš, da ni šlo za majhne denarje.

Če pomagala okoli hiše, naj pa še z otroci enakovredneje pomaga. Tvoj mož ni več, je pa še vedno oče. Manj je dolžan kosit ti po vrtu pa štihat (oziroma tega ti ni dolžan sploh), kot je dolžan prevzet breme vzgoje otrok.

ne zmorem. hisa je prevelika, otroka zelo zahtevna. en otrok ima status s posebnimi potrbami. drug puberteta . moja sluzba zahtevna in odgovorna. nimam nobene druge pomoci. mislim da sem ze izgorela, pregorela. ne zmorem vseh obveznosti sama. ce se tako nadaljuje, se lahko zgodi da se en dan sploh vec ne bom mogla vstati iz postelje.. vem da je to rizik. vendar bi poskusila, s tem, da se vnaprej pravno zavarujem pred ponovno delitvijo premozenja.[/quote]

a živiš na samotnem otoku? Če otrok ne obvladaš, jih lahko daš očetu, pa naj on skrbi zanje, a sedaj se nič ne briga ali kako? Misliš, da se bo potem bolj brigal zanju?[/quote]

otroka sta bila nekaj casa pri njemu, pa jih tudi on sam ni obvladal. ugotovila sva, da pri vzgoji otrok morava midva sodelivati in se nadopolnjevati. eden od starsev ni dovolj. sedaj prihaja prakticno vsak dan na obiske in glede otrok zelo pomaga. temu primerni so tudi rezultati- ce sva v vzgojo vkljucena oba – gre.

New Report

Close