Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Unicila sem druzino

Unicila sem druzino

Jaz.Najslabsa oseba na svetu.Sestra me je ze zdavnaj izkljucila iz zivljenja,mama se joce zaradinmene,oceta boli srce,moz je name jezen,hci se me boji,sina je strah ker zdaj jocem…Zakaj?Danes ne vem.Napacno sem bila razumljena.Mama je obcutljiva,vse normalno povedano je vzela za slabo,ko smo sli,je jokala,videla jo je sestra,s katero nisma v dobrih odnosih.Sestra me je poklicala in mi ocitala take stvari,za katere se mi se sanjalo ni,da unicujem starse,da karma je jeba,da bom zaradi tega se zelo trpela v zivljenju…

Jokam.Kar umrla bi,res.Ocitno sem res tako slab clovek,ne vredna zivljenja.
Pa tako jih imam rada,vse,in res se trudim.

Bojim se,da sem danes zgubila kompletno svojo druzino.Da sem ostala sama.Brez mame,oceta,sestre,moza,otrok…SAMA!
Tako zelo se bojim.Ce bi imela to moc,bi se izbrisala.

Za preteklost vem,da sem bila nesramna,zadircna,tecna.Tezko zivljenje je pustilo posledice.Ampak danes?Danes pa ne vem…Vrjetno je bila le kaplja cez rob.

Vse sem zasrala v zivljenju,zguba sem.In ne vidim vec poti navzgor….Boli!:(((

To je le trenuten obcutek. Daj casu cas in sebi novo priloznost. Bo minilo in bo bolje. Ce si bila nesramna, se opravici in v bodoce zivi z zavedanjem, da sebi dragih ljudi ni vredno zaliti. Ce gre kaj narobe, se da tudi drugace povedat.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Cudno,da nimas nikjer podpore..verjetno je s tabo res nekaj narobe,ne pa z drugimi..upam,da zadevo resis..srecno..

nova
Uredništvo priporoča

Oprosti, ampak kaj imajo tvoj mož in otroci s tem, da si se spičila z mamo in da se ne razumeš s sestro. Če bi vsak šel zaradi enega prepira in par hudih besed na štrik, bi nas že davno zmanjkalo.

Nehaj dramit. Če si bila zoprna, se opraviči. Če si imela prav, počakaj, da se opravičijo tebi. Mož nima kaj bit jezen, ima praviloma za držat s tabo, v skrajnem primeru zavzet nevtralno stališče. Otrokom pa naredi kakav in jih ne vleci v svoje hormonske turbulence.

Tezko otrostvo sem imela,pa to ni izgovor.Zelo tezko.Revscina,alkoholizem,custveno zanemarjanje,bila sem psihicno in fizicno zlorabljena od tuje osebe dalj casa v vrtcu in prvih razredih,nikoli ljubljena in nikoli se nisem cutila zazeljeno,mama me je vedno custveno zavracala,v bolestnem odnosu z mamo od malega,osovrazena iz strani sovrstnikov ker sem veliko jokala in bila posebna…

Ja,res je,jaz sem cudna.
Sestra me je skenslala zaradi odnosa z mamo ze nekaj let nazaj.
Mama je naredila dramo danes.
Oce ne razume mame in sestre,je na moji strani in se je od njiju distanciral,ne more vrjet,kaj se je zgodilo,ker smo se imeli lepo,se lubckali,objemali,smejali…vsi!Cez pet minut pa “kot da bi v nas priletela bomba”. Dobesedno!Narazen smo sli dobro,mama ocitno le navidezno dobro…potem pa klic sestre,da mama joce,da kaj delam z njo.Sanjalo se mi ni,zakaj se gre,za to sem sla nazaj domov.Tam pa se vecje sranje.Mati je zbezala od doma,sestra se je luftala na vrtu,oce me je prosil,naj grem,da ne bo se slabse.
Moz je jezen name,ker imam spet tezave z mojimi,drugace se strinja,da danes nisem nardila nic narobe.
Do hcere nisem nasilna,le zelo stroga,glasna mama sem,pa kljub vsemu zelo ljubeca.
Sinek je pa se zelo majhen…

Ne morem vrjet,da mi je tako propadla na videz ” popolna” druzina.

Ne vem,kak film se vrti v mamini glavi.Sanja sw mi ne.Tudi njeno zivljenje je bilo zelo tezko,najin odnos ni dober…In je ocitno danes to butnilo ven.

Grozljivka!
Za film posnet.:(

Upam,da se mi ne odpelje…

Čakaj zdaj. Ali nakladaš, ali pa rabiš resno pomoč. Težko otroštvo, alkoholizem… in popolna družina. Katero od tega je res?

Oboje.
Tezko otrostvo.
In sanje o popolni druzini,ki to ni.:(

Se vlecem na povrsje,pa ne gre.Psihoterapevt,predavanja o samopomoci in samoobvladovanju,homeopatija.:(
Se bom mogla delat na sebi!

koliko si stara?

Zgodnja trideseta.
Zakaj?

ZAPOMNI SI TOLE KAR TI POVEM: TI NISI UNIČILA DRUŽINO. DRUŽINO NIKOLI NE UNIČI EN ČLAN, TVOJA STARŠA STA ZAFURALA NJIHOVA ŽIVLJENJA, TI NISI KRIVA NIČ. RAZUMEŠ? NISI KRIVA NIČ.

v zgodnjih 30(ih)!!!!!!! bi ti že zdavnaj morala imet tvoje privat življenje, stran od očkota in mamice, si motena mogoče?!

V tvoji glavi se dogaja …kaos, kot navsezadnje tudi v tej družini, ki jo opisuješ v domišljiji.

Ce provociras, nehaj, ker ni smesno. Ce resno pises, se drzi nasveta, ki si ga gotovo ze dobila: danes takoj in za dalj casa (recimo 10 let) prekini vse stike s primarno druzino. Zamenjaj telefonsko stevilko in zivi kot da si na drugem koncu sveta.
Kar zdaj delas je tako, kot da bi poskusala zdravo ziveti, vmes pa vsake toliko sluknila dober pozirek strupa.

Oh ko bi ti vedela kolikokrat se je moja mama jokala brez pravega razloga. Samo s prstom srm pomignila pa je bila svetovna katastrofa. Uspela naju je skregati tudi s sestro, ki sem jo imela neizmerno rada. Bili skupaj kot rit ina hlače. Eno leto sen jokala da sem prišla k sebi. Zdaj se mi znjimi sploh ne ljubi več ukvarjat. Vidim jih dvakrat mesečno in to je to. E nisi storila nič hudega jih preboli in pusti na miru.

… mama je res ena sama ampak … za čustveno izsiljevanje ni popolnoma nobenega pravega opravičila. Razen tega, da drugače ne zna. Ti si to že sprevidela, zato se ne spravi več v te čevlje, prosim. Res bi morala biti nekaj časa oddaljena od primarne družine. Ti nisi odgovorna za vse, kar se je zgodilo tebi in tvojim. Včasih se le zgodi, da najdemo najšibkejši člen, ki je pripravljen vso krivdo vzeti nase. Mlada si še. Vse se lahko še uredi. tudi s starši, ki pa morajo narediti korak naprej. Če ga ne bodo, greš sama z dvignjeno glavo naprej. Nisi odgovorna, zapomni si. Poznam čustveno izsiljevanje. to je težka stvar. Če si v tem že od ranega otroštva, težko pokukaš ven in vidiš, da si pravzaprav žrtev. Vse dobro vam vsem želim.

Glej na svoje otroke in glej, kaj ti lahko narediš naprej. Nazaj nima smisla hoditi. In to delaš.

Moz pravi,da smo mi “popolna” zlagana druzina.Na zunaj popolno,notri pa gnijemo…

Drugace je moja mama patoloska laznjivka,pa to ni zalitev,se ko rece dober dan,moras pogledat,ce je res dan.Celo zivljenje mi samo laze,prikriva.To ji ocita tudi sestra.Se to,da je moj oce moj pravi oce nisem ziher,ker je imela pestro zivljenje.O tem se z njo ne morem pogovoriti,je rekla,naj si placam test ocetovstva.
Ze v njeni druzini je bila razdiralna,z vsemi skregana,niti z enim od petih sorojencev ni v dobrih odnosih.Prijateljic nima.Iz vsake sluzbe do sedaj so jo se vrgli,ceprav vedno natvezi drugacno zgodbo.Zelo grdo govori o sorojencih mojega oceta.In o mojem ocetu.
Tezka je,zamerljiva,vedno sem bila jaz vse kriva,njene besede “ti nisi normalna” in “dala te bom v dom” mi odzvanjajo v glavi se danes,v soli se je hodila toliko kregat,da so me vsi zasovrazili.Da je taksna,mi moz vedno govori,pa nocem slisat.Mama je le mama.

Jaz sem dobra,da se lahko hvali z mojimi uspehi in z mojo druzino.Da posodim denar.Da poslusam njene trace.Za vec pa ne.

Ni se sposobna potruditi,za nekoga ali nekaj

Naucila me je,da sem za vse kriva jaz in da moram imeti za vse slabo vest.Hvaleznost izsiljuje z slabo vestjo,nonstop nas ima pod nadzorom in je uzaljena,ce ni v srediscu vesolja.

Ni bila zazeljen otrok.In mislim,da tudi jaz nisem zazeljen otrok.Prisla sem neplanirano in sem breme v zivljenju.

Bojim se…da bom izgubila oceta,ki je velik steber podpore v mojem zivljenju in s katetim imam res dober odnos,dober clovek je.
In bojim se,da sem danes zadnjic videla mamo.
Da bosta umrla zaradi mene,ker ju unicujem.S tem pa res ne bi mogla ziveti.:(
Vedno sem poslusala,da mi bo se zal za vse,kar se mi ni posrecilo.Za trenutke,ko psihicno nisem zmogla.

Odvisna sem od njih.Psihicno.Custveno.In moja druzina,moz in otroci,zaradi rega ze dolgo zelo trpijo.:(

… si odrasla punca in dobro veš, da nisi odgovorna za vse, kar se tvojim domačim dogaja. To je pretežko breme za kogarkoli in dokler si tega ne dopoveš, moraš izkoristiti vso strokovno pomoč, ki si jo lahko omisliš. Jutri bo nov dan in boš videla, da imam prav. Pojdi spat, priporoči se angelu varuhu.

Zelo mi je hudo,ne provociram.:(

Odrezem lahko mamo in sestro,kaj pa oceta?
On je zame zmagovalec,zmagal je bitko z alkoholom,kujem ga v zvezde,vedno mi je v oporo,je moj najboljsi prijatelj,zaupnik.Moj steber!Brez njega ne morem…

Meni se zdi film drugačen. Si se morda prvič potegnila zase, ali izrazila nestrinjanje ali nazaj mami povedala kaj s tonom, ki si ga zasluži? In sedaj so obnemeli, ker si drzneš, ko si vedno le kimala. Tvoja družina so mož in otroci, ti pa si naredila prvi korak k osamosvojitvi. Tudi jaz imam podobne težave z mamo in sestro, ki vedno nekaj napletata, očitata, delata dramo. Jaz pa sem zelo čustvena in ne prenesem slabega vzdušja med domačimi. Sedaj sem ju dala malo na hladno in sta obe sladki -čudno, zares..Sicer pa :Če imajo tvoji starši težave, so to njihove težave, ne tvoje.. Srečno!

tudi jaz ponavljam TI NISI Nič KRIVA. Nič nisi uničila !!
Prekini stike s primarno družino, ker te imajo za “grešnega kozla”, oni bodo tebe uničili.
Ustvari si svoj svet, ki ne bo več odvisen od ljudi, ki te nimajo radi in se ne bodo nikoli spremenili.

Posveti se svoji družinici in sebi.
Prebiraj knjige o vzgoji in medsebojnih odnosih. Omisli si kak hobi, nekaj kar te veseli.

S tvojo pomočjo tvoje sorodstvo načrtno razdira in uničuje tvojo družino-tebe,tvojega moža in tvoje otroke. Za tebe bi morala biti tvoja družina sveta. Vsi drugi imajo/imamo svoje družine. Pika.

Zelo mi je hudo,ne provociram.:(

Odrezem lahko mamo in sestro,kaj pa oceta?
On je zame zmagovalec,zmagal je bitko z alkoholom,kujem ga v zvezde,vedno mi je v oporo,je moj najboljsi prijatelj,zaupnik.Moj steber!Brez njega ne morem…[/quote]

Ne dramatiziraj, seveda lahko. Ni pa treba. Če se s fotrom razumeš… sicer ne vem, zakaj, če je pil in te mlatil, ampak ok… pa naj pride on k tebi, kaj ti rineš tja, kjer veš, da ti škodi.

Menjaj terapevta. Ker če te do zdaj ni naučil, da nehaj igrati žrtev in iskati pomilovanje, te še dolgo ne bo. In te kar vidim… Ko ti gre malo na boljše, greš “domov” po novo dozo strupa, da si lahko spet uboga in se vsem smiliš. Kako dolgo še nameravaš na tak način iskati pozornost? Nehaj! Danes!

Zelo mi je hudo,ne provociram.:(

Odrezem lahko mamo in sestro,kaj pa oceta?
On je zame zmagovalec,zmagal je bitko z alkoholom,kujem ga v zvezde,vedno mi je v oporo,je moj najboljsi prijatelj,zaupnik.Moj steber!Brez njega ne morem…[/quote]

Ne dramatiziraj, seveda lahko. Ni pa treba. Če se s fotrom razumeš… sicer ne vem, zakaj, če je pil in te mlatil, ampak ok… pa naj pride on k tebi, kaj ti rineš tja, kjer veš, da ti škodi.

Menjaj terapevta. Ker če te do zdaj ni naučil, da nehaj igrati žrtev in iskati pomilovanje, te še dolgo ne bo. In te kar vidim… Ko ti gre malo na boljše, greš “domov” po novo dozo strupa, da si lahko spet uboga in se vsem smiliš. Kako dolgo še nameravaš na tak način iskati pozornost? Nehaj! Danes![/quote]

Nikoli pil in mlatil-vedno le pil in spal,spal,spal.

Ne dramatiziraj, seveda lahko. Ni pa treba. Če se s fotrom razumeš… sicer ne vem, zakaj, če je pil in te mlatil, ampak ok… pa naj pride on k tebi, kaj ti rineš tja, kjer veš, da ti škodi.

Menjaj terapevta. Ker če te do zdaj ni naučil, da nehaj igrati žrtev in iskati pomilovanje, te še dolgo ne bo. In te kar vidim… Ko ti gre malo na boljše, greš “domov” po novo dozo strupa, da si lahko spet uboga in se vsem smiliš. Kako dolgo še nameravaš na tak način iskati pozornost? Nehaj! Danes![/quote]

Nikoli pil in mlatil-vedno le pil in spal,spal,spal.[/quote]

Ok. Nisem uganila. Se opravičujem obema.

Ostane pa še vedno ostalo, kar sem napisala – naj pride oče k vam na obisk.

New Report

Close