Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tiste, ki kupujete dražja oblačila…

Tiste, ki kupujete dražja oblačila…

…koliko imate cenovno mejo za kos, npr. za hlače, bluzo, volnen pulover, čevlje, škornje, torbico?
Jaz kupujem zelo malo, ker mi ne gre v glavo kvaliteta, ki se dobi v popularnih štacunah, ne zdi se mi smiselno vsako leto nakupit 10, 20 kosov in jih kmalu zmetat stran, tako da potem ostanem brez ali kupim malo dražje.

Približno:
hlače – 150
bluze, zg. deli – 100
kavbojke – 250
jakne – 200
plašč zimski – 300
Bunda – 300
čevlji – 250
torbice pa kupim samo vsake par let, grem pa tudi do 500e ali še celo čez.
kupuje pa po pravici zelo malo, ampak tisto ok. Plašč nosim enega že 8 let, enega pa 5, sta še kot nova.

Kupim kar mi je všeč. Večinoma pa:
hlače nekje od 25-50€
majice s kratkimi rokavi od 5-25€, z dolgimi ca 20-40€
bunde ca 80-100€
čevlji ca 40-100€
torbice 10-30€
Ni res da pocen roba ni kvalitetna. Sm komentirala sam zarad tega, da povem da imam par poletnih majčk, res da so bile kupljene v akciji, za katere sm dala 5-10€ pa jih imam 2 leti in so kot nove. Isto kavbojke, jih imam kr neki ki so bile ca 30€, pa jih imam že 3 leta in so kot nove, zimska bunda je pred 3 leti bila 80€ brez popusta in je kot nova….
Sicer pa itak že takoj v trgovini vidm kakšn material je in se potem odločim.
Edin za obutev in bundo bi dala več, gledam da je bolj kvalitetno, za ostalo niti ne, pogledam da ni glih navadna cunja.
Sm pred par leti kupla majico s kratkimi rokavi sam zato, ker mi je bila res všeč in dala zanjo ogromn. Bila je temno modra, mal poslikana, ko sm jo sam 1x oprala in to na 30°C, je vn prišla svetlo modra. Ampak ok, mi je bila ta barva še bolj všeč, zato je nism nesla nazaj. Z vsakim naslednjim pranjem je bila zmer bolj svetla.

Pravzaprav niti ne vem točno, ker plačam blago posebej in šivanje posebej in nikoli nisem šla računat, ampak mislim, da bi blo nekaj takega:

obleka – 100-150 (veliko je odvisno od tkanine, bombažni jersey al pa svila imata pač zelo različno ceno)
bluza, srajca, majica – 50-100
krilo – 100
reklc – 300
plašč – 600

Kar pa kupujem v trgovinah:
čevlji – 250
kavbojke – 200
bunda – 200
kostim – 1000
jakna – 600
plašč – 1000

Torbice imam samo 4 in sem vse 4 dala delat usnjarju, stale pa so tam nekje 200-300€ po kosu.

Pri čevljih imam mejo nekje 120 eur, vendar velikokrat kupim, ko so znižanja. Tako dam ponavadi za ene čevlje okoli 80 eur. Škornji so 250 +. Kostime in reklce dam šivat, na en kostim okoli 200 + evrov, plašče lovim na razprodajah v tujini, recimo 350 eur. Imam manj oblačil, pa kvalitetna. Majice in puloverje pa večkrat kupim tudi cenejše, za sezono, dve, drugače bi bila skoz enako oblečena.
Torbice imam 3 res kvalitetne, večne in ene dva nahrbtnika, no name. Še največji strošek so najlonke, teh potrgam veliko, cena med 7 in 15 eur.

Ne vem sicer, če se že kvalificiram med tiste, ki kupujejo dražje, ampak moje zgornje meje so nekje:

– čevlji: 80€ za poletne, 120€ za zimske, športne
– majice, bluze, jopice: 40€ (teh imam raje malo več in hitreje menjam)
– krila: 40€
– hlače: 80€
– jakne, plašči: 150€
– torbice: 50€

V dražje kose ne investiram, ker na neki točki cena ni več le pokazatelj kvalitete, ampak začneš konkretno plačevati tudi firmo, dizajn.. Če ti to ne pomeni veliko, je to samo stran vržen denar. Pogosto potem te kose tudi manj nosim, da jih ne uničim oz. se jih bojim prepogosto prati, itd. Pa itak mi ni do nošenja istega plašča 10 let.

Bi verjetno lahko, nisem niti nikoli racunala, a moja prioriteta niso drazji kosi oblacil in niti pomislim ne, da bi dala za kavbojke ali bluzo 100€ ali pa za plasc 500€.
Mi vec pomeni, da grem za tako razliko za vikend na morje, smucat….

Njanja, lahko poveš, kje kupiš blago in pri kateri šivilji ti sešijejo oblačila?

Zg.deli (majčke, bluze) cca. 50-60 €
Puloverji cca. 80-100€
Hlače cca. 100-120€
Jakne cca. 150€
Zimski plašči, bunde cca. 200-300€
Kupujem znamke, ki mi odgovarjajo in kupujem mali – najbrž največ sp.perila in obutve.
Cena sicer ni kazalo kakovosti in kakovost blaga določenih znamk – ter kvaliteta izdelave – je v zadnjih letih precej padla (cena pač ne).

Nimam neke meje, ampak bolj redko kupim kaj takega. Moj najdražji kos je 1200 EUR :))) Sicer sem pa precej bolj šparovna. Hlače imam še neke za 280 eur. Pa iz Jones nekaj, ampak z razprodaje, ko sem čist slučajno naletela in bi bilo sicer 130 eur, dala sem pa 20.

Blago zelo različno – v Izoli imamo eno presenetljivo dobro založeno trgovinico z blagom (Metra), tam kupim večino bolj vsakdanjih stvari, razne jerseye in viskoze pa to, sem pa dobila tudi že zelo lep jeans, lan in celo žamet. Za bolj “fine” stvari grem pogosto v Lucijo, kjer je v TPCju pozamenterija Klara, pa tudi v Gramatex (Zgoša pri Begunjah). Včasih kaj najdem v Difusione Tessili takoj čez mejo (Muggia), naročila sem že prek Sveta metraže in bila zadovoljna, čeprav to je bilo bolj za otroke in poletne oblekice zame, torej bombaže, najraje pa sem imela eno trgovinico v Trstu, ki so jo pred 5 leti žal zaprli. Tam sem kupila tako blago za zimski plašč, da ga nikjer več nisem našla niti približno podobnega, pa tudi blago za svojo poročno obleko 🙂

Šivat dajam že dobrih 10 let Teji Brazzatti v Strunjan, tudi moja mama daje tja. Počasi bo šla v penzijo, žal, zato bo treba najt zamenjavo in me kar malo skrbi, ker sem res izredno zadovoljna – se nekako ujameva, imava podoben okus in dobro razume, kaj želim, ker včasih ni lahko skomunicirat.

Hlače (jeans): 120-150 EUR
Srajca: 70 -150 EUR
Formalni čevlji: 120 – 200 EUR
Čevlji – casual ali za prosti čas: 100 – 150 EUR
Volnena jopa ali volnen pulover: 80 – 200 EUR
Plašč: 400 – 700 EUR
Torba: 250 – 350 EUR

Do par let nazaj mi ni na pamet padlo dat za pulover, hlače ipd. več kot ene 30, max. 50 €, čevlje podobno. Pa so leta tekla in vse man sem si bila všeč, ampak ta program v glavi je bil močan. Potem sem en dan po naključju poskusila ene hlače v malo dražji trgovini (ko sem čakala prijateljico, ki je nekaj kupovala), sicer še vedno ne ful dragi, a … in od takrat me oblačil pred tem časom niti ne pogledam več. Ker ni primerjave. Saj dokler ne probaš, ne veš. Pač govoriš in si morda res prepričan, da je v redu in si “urejen”. Ne grem pa v skrajnosti, ker nikakor ne morem imeti malo oblačil in čevljev in torbic, se prehitro naveličam. Tako da nekje v povprečju, seveda se ob znižanju nižje cene ne branim:) :
čevlji: 80-150€
torbice: max. 70€
bluza: 80-100€
top: max. 60-70€
hlače: 90-120€
pulover: 60-80€
jakna (nosim le zelo kratke): 150€
zimska jakna/bunda: max. 200€ (jih imam več, zato kupim li pač ne zgolj znižane)

Škoda dnarja za drage cunje. odkar sem odkril, da kavbojke iz New Yorkerja z 50 eurov isto lepo zgledajo na moji riti, ne kupujem več dragega sranja. Edino kakšne čevlje ali jakno še, pa tudi to ne čez 150 eurov.

Denarja je škoda za vse dženerale, tudi za 10 let stare odslužene prestreznike.

No pa se le strinjam s tabo 😉

bluze, zg. deli – 120
kavbojke – 300
jakne – 300
plašč zimski – 300
Bunda – 300
čevlji – 600
torbice – do 1000
Less clothes is more!

Seveda so tudi odstopanja npr ko mi je kakšen kos zelo všeč.
Nazadnje je to bila bundica MONCLER 1600 eur.

Prav tako dam več za ure.

No, jaz pa nisem pristaš less is more, ker se oblek hitro naveličam in si niti predstavljam ne, da bi imela cunjo v omari 10 let. Kupujem tako, da mi zdrži par sezon, potem pa že z veseljem dam stran.
Se pa ne oblačim elegantno, ampak zelo casual. Sem v življenju kupila par dražjih kosov, pa moram reči, da niso bili vredni tega denarja.

Mene pa zanima, kje se skrivate vse tako dobro oblecene, ker v resnici, kamorkoli se obrnes, je videti res malo urejenih in v oblacila visokega ranga oblecenih zensk. Povprecna Slovenka ni ravno modna ikona, veliko je pa res slabo oblecenih, posvaljkanih v slabo krojenih cunjah. Tako da je res zanimivo, kako ste se tule gor skoncentrirale take z izbranim okusom in debelo denarnico. Ja, lepo, ne?


Ja pa predvsem debelo denarnico…meni je nepredstavljivo take dnarje dat za cunje… razen bundo in cevlje kupim kvalitetno pa softshell in to potem imam tudi do 10 ,let ja.

Normalno. Omega in podobne ure se začnejo pri 4.000 EUR, ampak to je že nakit.

Morda samo ti ne veš, da neka cunjica stane malce več, izgleda pa nič posebnega. Veš, koliko stane torbica od prijateljice? 😉

Sorry kako se ne vidi???
Vsa firmirana oblačila imajo logotipe, ki so kar precej vidni (razn če izrecno nočete).
MONCLER, PHILIPP PLEIN, GUCCI ITD….
Vidi se na 500m da je firma! A vi hodite slepi po svetu. WTF
(No druga možnost pa je da ste sam v slo:))

Če niso fake ali “attention whore” kosi, potem se blagovne znamke ne vidi izrazito. Rad bi videl, kako na moški srajci vidiš blagovno znamko ali na moškem plašču, čevljih, ipd.

New Report

Close