Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko vas je tu gor, ki vozite star avto

koliko vas je tu gor, ki vozite star avto

Mene pa nekaj zanima. Koliko star avto vozite, v kakšnem stanju je in zakaj ga ne menjate za novejšega?
Moj konjiček bo čez 6 mesecev polnoleten. Vozim ga vsak dan. Na leto delam nekje 10000 km. Malo so začeli že cvetet pragovi, drugače pa je še vedno lep za oko. Menjam pa ga zaradi tega ne, ker mi dobro služi, me še nikoli ni pustil na cesti, je poceni vzdrževanje in se obenem tudi bojim nakupa novega, ker ne vem če bom pri novejšem tako poceni šla skoz kot pri tem. Avtek je redno servisiran in špila ko urca 🙂

14 let. Ker imava ogromno drugih stroškov. 200.000 kilometrov ima. Na cesti naju še ni pustil, je pa kar nekaj popravil. Bo moral zdržati še kakšna tri, štiri leta. Upam, da bo.

Kateri je ta, da je preživel polnoletnost? Čestitke tebi in avtu.

nova
Uredništvo priporoča

12let, vozim ga, ker deluje ok.
Na leto delam 20.000km.
Ne čutim potrebe, da bi ga menjala, dokler je ok.
Ko pa bodo težave z njim, bom verjetno kupila ali novega za 10 jurjev in ga imela recimo 15 let. Ali pa rabljenega za recimo 5jurjev ga imela pač nekaj manj let.

šajni je blizu Abrahama ♥
je pa tako 1xten, da ga zato imam

Moja skoda ima letos 20 let . Znova v prvo cez tehnicnega, kot vsa leta.

17 let bo star, je višjega razreda, težav z njim skoraj ni. Ga še ne mislim prodajat.

VW Polo 1.4 TDI comfortline, letnik 2002, klima, ABS, alarm, daljinec. Zakon !!!! 170.000 km. Poraba 4,5 dizla. Zakaj bi ga zamenjala. Servisi pa na začetku do 100.000 km na pooblaščenem servisu, potem pa preverjeni prijatelji mehaniki in “fake” deli. Bistveno cenejši za avto take starosti, pa popolnoma ustrezni za starost vozila.

Polnoleten francoz, slabih 400.000 km.

Vozim Clio II iz leta 1998 (letos bo star 19 let). Avto je redno vzdrževan s prevoženimi 250.000 km in je brezhiben.

Polnoletni Passat, 150 KM bencin, 300 k km…kupil lani za jurja…ni mi ga škoda ker prevažam sve i svašta…zakreditiran za bajto, dokončujem okolico itd…vec kot 2000€ mi je blesavo dat za avto…naslednji bo faceliftan Passat ali Volvo V70 , S80…ostalo je sranje za tak denar…
Imel bi Audija A6 2005 dalje ampak zaenkrat še preveč denarja…5000€ je tumač…
Vem da imam najboljsi avto za jurja kar se jih da dobit…

8 let je maksimum, da zamenjam avto.

Imam polnoletnega Audija TT, konjiči so še vsi v redu, gre kot urca , ob zvoku ko ga malo nagoniš , pa dobiš kurjo polt…


Blesav limit…

Ima 13 let, čez 210.000 km… prede kot Ferari.

Imam pežoteka 106, letos bo polnoleten, ima pa prevoženih samo 75.000 km.

Moti me edino, da nima servo volana, drugače brezhiben, mala poraba, mali stroški popravil.

Pežo, 14 let, 200.000+km, dela ko urca, ko ga spucam, je kot nov 🙂
Dokler bo tako, ga ne dam.

Imam 25 let star Renault 5. Dela super, je hiter, lahko ga parkiram kjer hočem. Uporabljam pa ga za na krajše proge. Pravkar sem naredila tehnični, kupila nove gume, je spoliran, skratka, super je.

11 let star Clio. 160.000 km. Na leto jih naredim okoli 15.000. redno vzdrževan in brezhiben. Ker je moj prvi avto, ga imam toliko raje 🙂 Ne bom ga prodala, dokler mi ne razpade pod ritjo, zaenkrat z njim nobenih stroškov izven rednega obsega.

nimam avta … zato ker si ga ne morem privoščiti…

Fino, kaksna pa je povprecna poraba goriva tvojega 18 letnega avtombilcka na 100 km voznje?

Fino, kaksna pa je povprecna poraba goriva tvojega 18 letnega avtombilcka na 100 km voznje?[/quote]

Mojga 6 na 100 max.

Jaz vozim star avto (10 let), čez cca 1 – 2 meseca bo pa drugače 🙂


Tko pač je, za deset pride enajst.

Clio 1,2, 2002, 120 000 km, notranjost kot nova, zunanjost brez rje edino obtolčen od drugih vrat. Poraba okrog 6 litrov odvisno od načina vožnje. Redno servisiran…edino klime nima 🙁

New Report

Close