Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nemir in nespečnost – kako naj si pomagam?

Nemir in nespečnost – kako naj si pomagam?

Že kar nekaj časa me muči huda nespečnost. Najhujše so ure brez spanja od enih do zjutraj. Vmes zadremljem po nekaj minut, pa se spet zbudim. Imam strašno suha usta, brez sline, prevzame me nemir, moram vstati.. Čez dan sem strašno nemirna in me tišči v prsih. Non stop nekaj delam, da potlačim nemir. Povrh vsega imam še neke zdravstvene težave. Moje zdravnice ni, šele drug teden pridem na vrsto. Poskusila sem iti tudi do psihiatrinje, pa je treba imeti napotnico.
Prosim za kakšno vašo izkušnjo in nasvet, kako si pomagati. Hvala!

Pozdrtavljena
Jaz tudi zelo slabo spim .Veliko se zapolnim z delom ,veliko sem v naravi, vsako jutro ko se dela dan sem že na sprehodu. Je pa res, ko si sam samo premišljuješ in tuhtaš. Pojdi ven neglede kakšno vreme je, če imaš kakšno dobro prijateljico poklepetaj. Delaj tisto , da se zamotiš……Drži se…….

Pred leti sem imel stres v službi, doma pa morda še hujši stres.
Pomagalo mi je, da sem se pred spanjem fizično steral do konca (tek, sklece, počepi, trebušnjaki, včasih sem šel plavat), potem pod tuš in spat.
Spal sem brez prekinitev in z dvigom fizične kondicije sem tudi stres lažje prenašal.

Pomagajo zelišča; kamilica, plahtica, bazilika,.. pa ne čaja kuhat, kar tako jih malo pojej-bolje in hitreje učinkujejo. Sicer Persen, Sanosan,… za kaj bolj močnega pa mora predpisati zdravnik.

industrijska konoplja preverjeno pomaga, sama sem imela isto probleme s spanjem, nervozo, živčnost, brez energije… probala sem veliko stvari ampak nič ni zaleglo, je pomagalo za kakšen dan, ni pa rešilo težav. Sem pa nato kupila v eni trgovini oz posvetovalnici konopljine kapljice in zadeva se je bistveno izboljšala. 059 055 190 je njihova številka, res svetujejo pomagajo.

še jaz potrjujem smola industrijske konoplje bo vsaj malo pomagala pri umiritvi (kapljice si lahko naredite sami, to je razredčena smola), za spanje pa čaj industrijske konoplje izkjučno iz cvetov.

Najprej si razčisti psiho saj si očitno zelo obremenjena in pod stresom, nato nekaj rekreacije in bo vse OK, razen če že nimaš menskih težav.

…pomaga Xanax

Pojma nimaš, pa kar neki prbijaš. A si prbita???

Kaj je boljše Persen, ali Sanosan? Oboje je naravno, kajne?

Kaj je boljše Persen, ali Sanosan? Oboje je naravno, kajne?[/quote]

Persen vsebuje velik {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mete. če imate težave z žolčem/kamni/, se to odsvetuje. Sanosan menda tega nima.

Pojma nimaš, pa kar neki prbijaš. A si prbita???[/quote]

V bistvu ima kar prav, ker tole kar opisuje avtorica, so kar tipični simptomi tesnobe.
Se pa tudi jaz ne strinjam, da se kar prepusti kemiji, ker ne glede na marsikaj rečeno, le redki zadeve nekoč opustijo. Vendar, zdravnik, psihiater (btw. zanj ne rabiš napotnice) … 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ji bosta ponudila antidepresive (ker ne gre le za nespečnost) ali ji predstavila samoplačniško možnost trdega in dragega dela s psihoterapevti.

Avtorica sicer lahko poskusi z zeliščnimi pripravki, vendar ne čajčki. Če že naj bodo standardizirani izvlečki npr. baldrijana, katere naj jemlje vsak dan, tudi podnevi, ne le ponoči, max. dozo, nekaj mesecev. Lahko bo pomagalo, meni je. Učinek je nastopil po 2-3 tednih.

A se baldrijanove kapljice v lekarni, morda v DM?

Kaj je boljše Persen, ali Sanosan? Oboje je naravno, kajne?[/quote]

Persen vsebuje velik {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mete. če imate težave z žolčem/kamni/, se to odsvetuje. Sanosan menda tega nima.[/quote]

Sanosan vsebuje špajko in hmelj.

Pomaga ja samo ti ga ne dobis brez recepta.

Česa ne dobiš brez recepta?

10.000 korakov hoje na dan, to je cca 7 km (1.5 ure) je enakovredno eni pomirjevalni tableti. Plus
3 X na dan po 3 dcl čaja iz cveta kamilice z žajblom (ne iz vrečke) pij tri tedne. Potem moraš prekinit za 10 dni in zopet…Čaj se prelije z vročo vodo in precedi po 5 minutah in NE več!

Tudi sama sem imela hude težave. Bala sem se noči, saj takrat sem dobila tisti občutek tesnobe, ko te duši, ne moreš dihat..
Od kar vsak dan vzamem magnezij, spim celo noč in se zjutraj zbudim spočita in naspana. Pa še težav z išjasom sem se rešila.

Magnezijeve tablete? Šumeče? Lahko napišeš, katere?


Se strinjam s tem. Meni pomaga da se pred spanjem sprostim, da ne delam in ne razmišljam preveč, ker potem to nesem v posteljo…

Za Sivko-Lavendula je dokazano farmakološko delovanje, da deluje kot Lorazepam zdravilo, samo kje se dobi ta čaj?
Mene pa baldrijan še bolj vzdraži, od teh zeliščnih preparatov sploh ne vem, če kaj pomaga.

Kupila sem ga v Sensilabu, sedaj ne vem kako se imenuje, je pa v modro beli škatlici. meni res pomaga.

Pomaga čaj materine dušice, razrešitev osebnih težav, šport, redni obroki, nič sladkorja in peciva, čokolade in to (čeprav čokolada naj bi pomirjala, samo ne sladka!), nič kave, pravega čaja, energijskih pijač, … razni hobiji ali druge interesne dejavnosti, ki so ti v veselje, druženje z ljudmi in pogovor. Vse skupaj našteto bi moralo dati rezultat.

New Report

Close