Forum.Over.Net

Starševski čvek

Ogromno žensk ne zna kuhati

Default avatar

Robi...

Yo_ je napisal/a:
Bolj se gre za lenobo, kot pa za neznanje ali nesposobnost.
Čeprav konec koncev nesposobnost tudi izvira iz lenobe. :)

Glede babic pa je tako, da so bile same prisiljene več delat in kuhat ter jim zato tudi streženje mlajšim ni predstavljajo nekega napora. S tem pa so seveda mladim naredile medvedjo uslugo, ker jih je večina mladih postala preveč lenih in razvajenih.
In to ne zanika sposobnosti kuhanja babic, kot si to želela prikazati s svojim komentarjem.
Default avatar

Yo_

Robi... je napisal/a:
A da sem? Kje pa?
Default avatar

Lepolaska

jazznapanočem je napisal/a:
Default avatar

Lepolaska

jazznapanočem je napisal/a:
Verjetno si gnoj od gnoja....
Default avatar

Robi...

Yo_ je napisal/a:
V tvojem komentarju: "Kako pa to, da te babice tako strašno dobro kuhajo, njihovi "otroci" pa niti jajc ne znajo spečt?"
Vsaj jaz sem te tako razumel.
Default avatar

Ena punca

Draga taščica je napisal/a:
Nisem tasca temu fantu, ker sem se mocno premlada. Samo tezko gledam kako dela kot nor, ker bi gospa imela to in ono, njega so samo kosti in koza, ona pa zeha od utrujenosti. Sramota za zensko populacijo. Samo danes vas je veliko takih ja.
Default avatar

Yo_

Robi... je napisal/a:
Torej si narobe razumel. Bo treba ne samo stavek prebrat, ampak tudi razmislit zraven.
Default avatar

resnična zgodba

ko sta se poročila moj oče, ki je izhajal iz tradicionalne družine z večimi otroki in moja mama, edinka, razvajena do konca in nazaj, ki si dejansko ni znala speči jajca, so se vsi križali, nihče ni verjel, da jima bo ratalo. Pa jima je, moj oče je iz mame naredil čudovito kuharico, mama pa iz očeta ljubečega in skrbnega očeta in moža!
Saj razumete point ne?
Default avatar

kuhanje ni nobena umetnost

Pa dajte no. Kuhanje pa res ni nič posebnega. Vsak bedak zna in lahko pripravi nekaj iz nule. Stvar je v motivaciji in (žal) času. Ne vidim nič napačnega v tem, da se hrano pač naroči. Obstajajo tudi skoraj domače dostave.
Default avatar

Thorrrr

mora vedet kuhat je napisal/a:
Tocno tako!!! Babe so znale kuhat ze v pradavnini ko je dec sel na lov za hrano in jo prinesel domov
Default avatar

Yo_

Thorrrr je napisal/a:
Ja, sam kaj, ko dandanašnji dec ne zna it na lov za hrano :)
Default avatar

Thorrrr

tehtnica63 je napisal/a:
Tipicna odvisnost od odnosov...za izpolnitev svojih potreb rabis vedno se nekoga drugega
Default avatar

Kdo pa se rodi pameten?

Predvsem mlajše ne znajo kuhati. Prav imaš. Ko sem bila jaz čisto mlada tudi nisem znala, prav tako kot vsak mladec. Na napakah se učimo. Učimo se celo življenje mar ne? Danes me pa pri kuhi in peki malo kdo nese. Ali ti poznaš osebo, katera se je že pametna rodila? Toliko v razmislek.
Default avatar

Robi...

Yo_ je napisal/a:
Če pa ne znam razmišljati po "yoyovsko". :)
Default avatar

Njanja

Ta tema me je spomnila na eno simpatično: moj oče pravi, da ženska, ki ni sposobna sama izbrat, zaklat, oskubit, razkosat in potem pripravit kokoši/piščanca, ne zna kuhat. Po teh kriterijih po mojem tudi avtor(ica?) te teme ne zna kuhat :D Hotela sem povedat, da lahko "znati kuhati" pomeni različnim ljudem zelo različne stvari in ne bi bilo slabo, če sploh najprej razjasnimo, kaj komu pomeni "znati kuhati"
Default avatar

Tudi jaz nisem znala

Tudi jaz nisem znala,danes sem pa TOP kuharica,z veseljem se kdo povabi k nam in vedno se poje do zadnje kapljice.
In ja,tole se je zacelo z zazgano hrano,instantk kuho,juhami iz vrecke.Z neveseljem do kuhanja.Pa nisem obupala.Je nekje kliknilo in zdaj zelo rada kuham.Ogromno mi je dala ena in edina zame normalna kuharska knjiga od Rodosa Skrta.Zakon je!
Z leti zacnes kuhati spontano,z uzitkom.Ravno danes sem v nas dom prinesla Mehiko.

Zakaj punce ne kuhajo?
Nihce jih tega ne nauci.Moja mama mene ni,je rekla,da bom kuhala,ko bom velika.Pa nisem znala.Moja hci zdaj kuha z mano.Super gospodinja in kuharica bo,dala ji bom to,jo naucila.Ker jo veseli!In jaz v njo vrjamem.
Default avatar

Yo_

Robi... je napisal/a:
Tega niti ni bilo potrebno posebej poudarit.
Default avatar

Thorrr

Kdo pa se rodi pameten? je napisal/a:
Te babe, ki sem jih omenjal, so skupaj z dedcem že več kot 20 let...ja, mogoče se jim na začetku ni preveč dalo oz niso imele sploh zanimanja oz motivacijo za kuho,,,potem, ko je dec prevzel kuhno, so se pa itak pretkano umaknile....sej je z deci isto...na začetku , ko je baba zaljubljena, bi rada svojemu ljubčku čim več k riti prinesla in vse naredila namesto njega, da bi izpadla dobra partnerka, kasneje se pa po betici tolče, ko gleda decca kako vsak dan guli kavč in glede tega ne more nič nardit...
Default avatar

to je bolj grozno

Bolj grozno od tega, da nekdo ne zna kuhat se mi zdi to, da ljudje sploh ne preživijo več brez telefonov, tablic, računalnikov...
Default avatar

Thorrr

Njanja je napisal/a:
Zame pomeni znat kuhat, to, da večkrat preiskusiš jed na različne načine in najdeš najboljšo varianto...
Vsak qurac lahko naredi lazanjo, ne zna pa vsak naredit vrhunske...treba je izbrat prave lističe, pravo meso, pravo zelenjavo, prave začimbe, pravi čas pečenja, itd...
Jota ima tud veliko sestavin, ki jih treba dodajat v pravilnem vrstnem redu in pravilno predpripravljene...in še in še je takih jedi..